Jump to content

Ποιος ή ποια είναι το ίνδαλμά σας;


Th3_Rock_is_here
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλοί... Άτομα που με εμπνέουν, μου δίνουν δύναμη και νικούν το φόβο τους και τους δικούς μου φόβους με τρόπους απλούς και καθημερινούς... Οι μουσικοί που θαυμάζω, φυσικά, ιδιαίτερα ο Warrel Dayne και ο Jim Matheos. Ο Jim Jarmush, ο Emir Kusturica, ο Spike Lee, ο Darren Aronofsky και άλλοι σκηνοθέτες. Το αγόρι μου, η αδερφή μου και οι φίλοι μου. O Edgar Allan Poe, ο Στρατής Μυριβήλης, ο Μιχάλης Καραγάτσης και ο Ντοστογιέφσκι. Όλοι τους είναι άτομα που αξίζουν πραγματικά και περισσότερο από όλα τα σημερινά πλαστικά ινδάλματα. Τους ευχαριστώ!

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Ινδάλματα;;Βαριά λέξη δεν θα το έλεγα ακριβώς έτσι...Καλό είναι να ξεχωρίζεις κάποιους ανθρώπους για κάποιες απο τις πτυχές της προσωπικότητας τους αλλά όχι να φτάνεις στο σημείο οποιασδήποτε θεοποίησης..Θα αναφέρω δυο προσωπικότητες ,ένας παλιός και ένας νέος,(ξέρω ίσως να φάω κράξιμο και για τους δυο αλλά no problem) που για συγκεκριμένους λόγους τους βγάζω το καπέλο σε αρκετά χαρακτηριστικά τους χωρίς βέβαια να έχουν καμια σχέση μεταξύ τους...

 

Αρχίζω απο τον παλιό..Μέγας αλέξανδρος για τους εξής λόγους:

-επιτομή της ηγετικής προσωπικότητας που μετεξελίχθηκε σε ηγέτη(τον σημαντικότερο για μένα μέχρι τώρα)

-βαθύτατα φιλοσοφημένο άτομο που έμαθε να χειρίζεται τις καταστάσεις με πανέξυπνο τις περισσότερες φορές τρόπο.

-αμφιλεγόμενη προσωπικότητα μέχρι σήμερα στοιχείο που εντείνει τον ξεχωριστό χαρακτήρα του.

-άνθρωπος με πάθη που αν μη τι άλλο πέρα απο τον πολιτικο-στρατιωτικό του ρόλο του επέτρεψαν να γευτεί τη ζωή του μέχρι τα 33 του.

-ελληνική φυσιογνωμία απο τις ωραιότερες που έχουν αποτυπωθεί σε αγάλματα της εποχής.

 

 

Και κλείνω με τον νέο..Χριστόφορος Παπακαλιάτης για τους εξής λόγους:

-Με δυο λέξεις τον θεωρώ αλάνι και μαγκάκι που παρότι η μισή ελλάδα τον κατακεραύνωσε δεν δίστασε να κάνει αυτο που του αρέσει και τον εκφράζει.

-Άνθρωπος αρκετά φιλοσοφημένος που ακούγοντας κάποιες απο τις συνεντεύξεις του κατάλαβα ότι δεν βρίσκεται στην κατηγορία αυτων που αποκαλούμε "γλάστρες"..Έχει άποψη και νομίζω είναι απο τους νέους ηθοποιούς που μπορεί και αρθρώνει λόγο χωρίς να καταφεύγει σε ασυναρτησίες..

-Χαρακτηριστικότατο παράδειγμα ελληνικής ομορφιάς..Υποκειμενικά(ίσως και αντικειμενικά)ο πιο ωραίος έλληνας στις μέρες μας.

-Σε αντίθεση ίσως με την πλειοψηφία τον θεωρώ πολύ καλό στη δουλεία του και πολυτάλαντο.

 

 

Thats all from me ωραίο το θέμα αλλά θα ήταν καλύτερος ένας τίτλος όπως π.χ προσωπικότητες που σας εκφράζουν ή που θαυμάζετε ή κάτι τέτοιο..:D

Link to comment
Share on other sites

Ινδάλματα;;Βαριά λέξη δεν θα το έλεγα ακριβώς έτσι...Καλό είναι να ξεχωρίζεις κάποιους ανθρώπους για κάποιες απο τις πτυχές της προσωπικότητας τους αλλά όχι να φτάνεις στο σημείο οποιασδήποτε θεοποίησης..Θα αναφέρω δυο προσωπικότητες ,ένας παλιός και ένας νέος,(ξέρω ίσως να φάω κράξιμο και για τους δυο αλλά no problem) που για συγκεκριμένους λόγους τους βγάζω το καπέλο σε αρκετά χαρακτηριστικά τους χωρίς βέβαια να έχουν καμια σχέση μεταξύ τους...

 

Αρχίζω απο τον παλιό..Μέγας αλέξανδρος για τους εξής λόγους:

-επιτομή της ηγετικής προσωπικότητας που μετεξελίχθηκε σε ηγέτη(τον σημαντικότερο για μένα μέχρι τώρα)

-βαθύτατα φιλοσοφημένο άτομο που έμαθε να χειρίζεται τις καταστάσεις με πανέξυπνο τις περισσότερες φορές τρόπο.

-αμφιλεγόμενη προσωπικότητα μέχρι σήμερα στοιχείο που εντείνει τον ξεχωριστό χαρακτήρα του.

-άνθρωπος με πάθη που αν μη τι άλλο πέρα απο τον πολιτικο-στρατιωτικό του ρόλο του επέτρεψαν να γευτεί τη ζωή του μέχρι τα 33 του.

-ελληνική φυσιογνωμία απο τις ωραιότερες που έχουν αποτυπωθεί σε αγάλματα της εποχής.

 

 

Και κλείνω με τον νέο..Χριστόφορος Παπακαλιάτης για τους εξής λόγους:

-Με δυο λέξεις τον θεωρώ αλάνι και μαγκάκι που παρότι η μισή ελλάδα τον κατακεραύνωσε δεν δίστασε να κάνει αυτο που του αρέσει και τον εκφράζει.

-Άνθρωπος αρκετά φιλοσοφημένος που ακούγοντας κάποιες απο τις συνεντεύξεις του κατάλαβα ότι δεν βρίσκεται στην κατηγορία αυτων που αποκαλούμε "γλάστρες"..Έχει άποψη και νομίζω είναι απο τους νέους ηθοποιούς που μπορεί και αρθρώνει λόγο χωρίς να καταφεύγει σε ασυναρτησίες..

-Χαρακτηριστικότατο παράδειγμα ελληνικής ομορφιάς..Υποκειμενικά(ίσως και αντικειμενικά)ο πιο ωραίος έλληνας στις μέρες μας.

-Σε αντίθεση ίσως με την πλειοψηφία τον θεωρώ πολύ καλό στη δουλεία του και πολυτάλαντο.

 

 

Thats all from me ωραίο το θέμα αλλά θα ήταν καλύτερος ένας τίτλος όπως π.χ προσωπικότητες που σας εκφράζουν ή που θαυμάζετε ή κάτι τέτοιο..:D

ok....το μονο κοινο των παραπανω ειναι οι ερωτικες προτιμησεις τους (gays):p

παντως ο καθενας βλεπει τα παραγματα απο την δικη του οπτικη...αν αυτος που ξεχωριζεις σαν προτυπο σε κανει καλυτερο ανθρωπο ας ειναι οποιοσδηποτε...(βεβαια προσωπικα μου φαινεται λιγο περιεργο να λες ο Παπακαλιατης, αλλα ειπαμε, περι ορεξεως...)

Link to comment
Share on other sites

Και τους δυο που ανέφερα απο ότι έχω διαβάσει και βλέπω καμία σχέση με gay,το ακριβώς αντίθετο θα τους χαρακτήριζα εγώ.Aλλα και gay να είναι( που τέτοιου είδους χαρακτηρισμοί δείχουν απλά και μόνο διάθεση για υποτίμηση σε κάποιον που έχει κάνει κάτι σημαντικό στη ζωή του και θα θέλαμε ενδεχομένως να ήμασταν στη θέση του) προσωπικά δεν ταυτίζομαι αλλά και δεν ενοχλούμε με αυτό το χαρακτηριστικό..Αλλά οκ ο καθένας έχει την άποψη του.;)
Link to comment
Share on other sites

Ίνδαλμά μου είναι ο Γκαστώνε! Ξέρετε το τυχερό παπί :p

απο μικρός το είχα αποθυμένο να είχα την τύχη του. Δε ζητάω πολλά απλά να είμαι τυχερός στη ζωή μου, και όλα τα άλλα βρίσκονται...

 

Και ναι, είμαι σίγουρος οτι... ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΥΧΗ!! :luck:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το ινδαλμα μου, απλα την θαυμαζω γι' αυτα που κατεφερε να αποκτησει, χωρις να εχει σπουδασει, η να εχει κανει κατι το σπουδαιο στην ζωη της.

 

Paris Hilton, ολοι νομιζουν πως ειναι χαζη αλλα τελικα ειναι και πονηρη και εξυπνη γιατι καταφερε να βγαλει πολλα εκκατομυρια πουλωντας στα μεσα την προσωπικη της ζωη, το βιβλιο της εγινε Best Seller, εχει σειρα απο ρουχα, κοσμηματα, αρωματα, βιβλια, κτλ

 

Το σώμα της ήθελες να πεις. Γιατι άμα δεν ήταν το γνωστό βίντεο ποτέ δεν θα 'ξερα ποια είναι :shifty:

Link to comment
Share on other sites

:up: Richard Branson Iδρυτής και ιδιοκτήτης του ομίλου εταιριών VIRGIN.

 

Αυτοδημιούργητος και τρομερά δραστήριος!

Εχω διαβάσει και την απολαυστικότατη αυτοβιογραφία του (losing my Virginity) :p

 

Μετά βάζω τον επίσης δραστήριο easy-Stelios!:) Περί Χατζηιωάννου ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

O Maradona, γιατι οταν του ειπαν να πει κατι για τα παιδια που τον εχουν ως ινδαλμα, ειπε: "Δεν υπαρχουν ινδαλματα. Τα ινδαλματα πεθαναν. Ινδαλματα ειναι οι γονεις σας."
Link to comment
Share on other sites

O Maradona, γιατι οταν του ειπαν να πει κατι για τα παιδια που τον εχουν ως ινδαλμα, ειπε: "Δεν υπαρχουν ινδαλματα. Τα ινδαλματα πεθαναν. Ινδαλματα ειναι οι γονεις σας."

αυτος που παιρνει ναρκωτικα?

Link to comment
Share on other sites

αυτος που παιρνει ναρκωτικα?

 

Nαι αυτος. Που ενω θα μπορουσε να το παιζει ινδαλμα, λεει οτι δεν δεχεται αυτο τον χαρακτηρισμο και οτι δεν υπαρχουν ινδαλματα. Δεν ξερω πολλους που το εχουν κανει. Ο πελε π.χ. ναρκωτικα δεν παιρνει, αλλα το παιζει ινδαλμα δινοντας ενα σωρο ηλιθιες ηθικοπλαστικες συμβουλες.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτος. Που ενω θα μπορουσε να το παιζει ινδαλμα, λεει οτι δεν δεχεται αυτο τον χαρακτηρισμο και οτι δεν υπαρχουν ινδαλματα. Δεν ξερω πολλους που το εχουν κανει. Ο πελε π.χ. ναρκωτικα δεν παιρνει, αλλα το παιζει ινδαλμα δινοντας ενα σωρο ηλιθιες ηθικοπλαστικες συμβουλες.

ο πελε δεν παιρνει ναρκωτικα?

εγω ειχα την εντυπωση οτι παιρνει και βαρια ναρκωτικα...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ο πελε δεν παιρνει ναρκωτικα?

εγω ειχα την εντυπωση οτι παιρνει και βαρια ναρκωτικα...

 

 

Ολοι αυτοι παιρνουν ρε παιδια ...αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...