Jump to content

[MOTO] Suzuki FX 125: Βελτιώσεις,εμπειρίες κ.α


multidanze
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρώτησα στον Βαρδάρη (όχι Mexis) σε ένα λίγο πιο κάτω και μου είπαν ότι θέλει αλλαγή ζάντες. Δηλαδή ζάντες από Ζ και δισκόπλακες μπρος και πίσω μαργαρίτες + δισκόφρενο πίσω διπλού εμβόλου. Σύνολο: 270€.

1. Μπαίνουν στο FX? Ξέρει κανείς σίγουρα?

2. Είναι καλή η τιμή?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 520
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

enas filos mou exei valei me tis mamisies zantes

Πως?

 

Ακτινοτες ειναι ή αλουμινιου(σαν τις 3μπρατσες)?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Στις μανίσιες τις ζάντες πως έβαλε δισκόφρενα? Ταμπούρο έχει πίσω... Ηλεκτροκόλληση έκανε την δισκόπλακα επάνω στην ζάντα? Περιέργο.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα θελει αλλη ζαντα για μπαινει πανω ο δισκος...Μηπως ο φιλος σου εβαλε απλα αλλες 3μπρατσες?Για φωτισε μας αν μπορεις!:)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

den xerw ti ekane pantos den alaxe zantes

 

Αν μπορείς να μας δώσεις περισσότερα στοιχεία... Καμιά φώτο? Κάτι για να βάλουμε και στο δικό μας το παπί!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα θελει αλλη ζαντα για μπαινει πανω ο δισκος...Μηπως ο φιλος σου εβαλε απλα αλλες 3μπρατσες?Για φωτισε μας αν μπορεις!:)

Το FX δεν φοράει 3D... 5άκτινες φοράει HENKEI (αν γράφετε έτσι!)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς από τις τόσες χιλιάδες χρήστες δεν ξέρει? Γμτ τι μηχανάκι πήρα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

multidanze μαμισιο το εχεις το μοτορι?

 

τι τελικη σου βγαζει και ποσο καιει στα 100κμ, εχεις μετρησει?

Μανίσιο με 14.500 χλμ τώρα. βγάζει 120+ σε ευθεία μετρημένο με αμάξι. Τα 95 χλμ (Σέρρες - Θεσσαλονίκη) μου καίει 4.10€ πηγαίνοντας με τελικές όμως... Αν το πηγαίνεις μέχρι 110χλμ κοντερίσια καίει πολύ λιγότερο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος και εγω ενος βελτιομενου fx! δισκοπλακες πισω μπενουν αρκει να γεμισεις το ταμπουρο με μεταλο και πανω στο μεταλο να φτιαξεις οδηγους για τις βιδες της δισκοπλακας! Μια ερωτηση... Γνωριζετε αν υπαρχουν δισκοπλακες για FX εκτος απο μαργαρητες... Δηλ στρογκιλες μονο
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος και εγω ενος βελτιομενου fx! δισκοπλακες πισω μπενουν αρκει να γεμισεις το ταμπουρο με μεταλο και πανω στο μεταλο να φτιαξεις οδηγους για τις βιδες της δισκοπλακας! Μια ερωτηση... Γνωριζετε αν υπαρχουν δισκοπλακες για FX εκτος απο μαργαρητες... Δηλ στρογκιλες μονο

Φαντάζομαι όμως για να το γεμίσεις μέταλο και να κάνεις οδηγούς θέλεις κάμποσα λεφτά... Θα μου πεις όμως αν είναι να αγοράσεις ζάντες από Z τότε καλύτερα να το κάνεις στις ENKEI που φοράει και του πηγαίνουν θαυμάσια!!

Θα είναι αξιόπιστο όμως?????

Αν είναι να βάλεις δισκόπλακες πίσω βάλε ημί-μαργαρίτες... Είναι πιο όμορφες και όχι τόσο καγκούρικες!!!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη με τετοια θεματα δεν παιζουν η σωστωτερη λυση για να μην δεισ τα ραδικια αναποδα ειναι η δοκιμασμενες λυσεις...δηλαδη φρενο και γενικα ολο το συστημα του z.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το οτι χρειαζεται καμποσα λεφτα ειναι σιγουρο γιατια ακουσα ενα σχετικα αστρονομικο ποσο για την σιγκεκριμενη περιπτωση! καπου στα 300 ευρω ομωσ και παλι δεν ειμαι σιγουρος! το γεμισμα της ζαντας και οι οδιγοι ειναι πανευκολο το ολο λουκι ειναι στην ευθυγραμηση του δισκου με την ζαντα αλλα και η τοποθετηση της δαγκανας και κυριος πανω σε τι! Ψαχνω για δισκοπλακα εμπρος! Ξερει κανεις αν υπαρχουν εκτος απο μαργαρητες και αν ναι που μπορω να βρω? καποιο τηλ???
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτεσαι για καποια βελτιωση στο μηχανακι? Αν ναι ενα μονο θα σου πω! Με 25 κυβικα παραπανω θα βλεπεις το κοντερ σου να ξυριζει το τελευταιο νουμερο που γραφει το κοντερ σου αρκει βεβαια και μια καλη εξατμηση ενα 30ρι καρμπιρατερ και ενα πειραγματακι στο χρονισμα των εκεντροφορων σου! και ακρος αξιοπιστο!
Link to comment
Share on other sites

φιλε νικο με τοσα λιγα πραγματα δεν κανεις τιποτα στο κατω κατω αν το θελει για κοντρες το παιδι μπορει να παρει ενα yamaha z......
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μηχανάκι το πειράζεις και το χαίρεσαι! Δεν βγάζει προβλήματα ούτε σου ροκανίζει την τσέπη! Το δισκόφρενο όμως δεν το θέλω επειδή θέλω να το βελτιώσω μηχανικά. Απλώς θέλω καλύτερο φρενάρισμα. Επειδή ρώτησα πόσο βγαίνει το κουστούμι για δισκόφρενο πίσω είναι περίπου 270€ και περιλαμβάνει, ζάντες 3άκτινες από Ζ, δισκόπλακα ημί-μαργαρίτα μπρος-πίσω και διπλού εμβόλου δαγκάνα μαζί με τα σχετικά. Αυτά τα ρώτησα στην Θεσσαλονίκη, Βαρδάρη συγκεκριμένα και ΟΧΙ στο mexis.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης άκουσα ότι στο fx μπαίνει κυλινδροπίστονο από DR250, αληθεύει? Και κεντροφόροι από GSXR750. Αυτός που μου το είπε είναι ψαγμένος με μηχανές γενικότερα και αυτό το είδε σε περιοδικό... Ξέρει ή έχει ακούσει κανείς τίποτα παρόμοιο?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

κυλιδροπιστονο απο dr250 το εχω ακουσει οτι μπαινει αλλα το gsxr einai 4κυλινδρο ενω το δικο σου μονοκυλινδρο οι εκεντροφοροι σου δεν εχουν σχεση με του gsxr αλλα με πατεντα και προπαντων με λεφτα ολα γινονται,
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω ακουσει και εγω πωσ μπαινει κυλινδροπιστονο απο DR250 αλλα για εκκεντροφορους απο GSXR δεν εχω ακουσει κατι σχετικο απο DR 250 μπαινει σιγουρα γιατι αυτον εχω πανω στο δικο μου!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω ακουσει και εγω πωσ μπαινει κυλινδροπιστονο απο DR250 αλλα για εκκεντροφορους απο GSXR δεν εχω ακουσει κατι σχετικο απο DR 250 μπαινει σιγουρα γιατι αυτον εχω πανω στο δικο μου!

Αυτόν έχεις πάνω στο δικό σου? Πόσο σου βγήκε και τι ακριβώς άλλαξες επάνω?

 

Μπορεί κάποιος admin να αλλάξει το όνομα από το Θέμα και να το κάνει "Όλα περί Suzuki FX125"? Γιατί πουθενά αλλού δεν υπάρχει κάποιο παρόμοιο θέμα!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξρω πως ακριβως τους τεριαξε ο μηχανικος μου αλλα μου ξυρησε την τσεπη!!! 250 ευρω για τοποθετηση και χρονισμα! αλλα ειναι μεγαλο μπερδεμα στο να ρυθμησεις τις βαλβιδες γιατι ειναι παστηλιες και οχι κοκορακια οπως ολλα τα 4χρονα παπια
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξρω πως ακριβως τους τεριαξε ο μηχανικος μου αλλα μου ξυρησε την τσεπη!!! 250 ευρω για τοποθετηση και χρονισμα! αλλα ειναι μεγαλο μπερδεμα στο να ρυθμησεις τις βαλβιδες γιατι ειναι παστηλιες και οχι κοκορακια οπως ολλα τα 4χρονα παπια

Μισό λεπτό. 250€? Μόνο κύλινδρο και πιστόνι άλλαξες? Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο αλλαγή? Και πόσο πιάνεις κοντερίσια?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...