Jump to content

Θα αγοράζατε κλεμμένο κινητό;


 Κοινοποίηση

Θα αγοράζατε κλεμμένο κινητό;  

239 members have voted

  1. 1. Θα αγοράζατε κλεμμένο κινητό;

    • Ναι
      55
    • Όχι
      121
    • Δεν ξέρω, ίσως και να το σκεφτόμουν...
      63


Recommended Posts

αααααα και μένα μου κλέψανε το κ800!Ποιος θα το χέρεται σε εξεφτελιστική τιμή?????:rolleyes:

 

Προσωπικά δεν μπορώ να χαρώ κάτι αν το έχω πάρει σε εξεφτελιστική τιμή. Πρέπει να έχω καταβάλλει μια αξία, κάτι που να το καθιστά πολύτιμο στα μάτια μου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως το χαίρονται κάποιοι άλλοι ξέροντας ότι είναι κλεμμένο (και μη κοροϊδευόμαστε, αν σου πουλήσουν ένα κινητό σε εξεφτελιστική τιμή, είναι στάνταρ κλεμμένο).

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά δεν μπορώ να χαρώ κάτι αν το έχω πάρει σε εξεφτελιστική τιμή. Πρέπει να έχω καταβάλλει μια αξία, κάτι που να το καθιστά πολύτιμο στα μάτια μου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως το χαίρονται κάποιοι άλλοι ξέροντας ότι είναι κλεμμένο (και μη κοροϊδευόμαστε, αν σου πουλήσουν ένα κινητό σε εξεφτελιστική τιμή, είναι στάνταρ κλεμμένο).

 

μακάρυ όλοι να είχαν τις ευαισθησίες σου...,αλλά δυστηχώς για πολλούς δεν είναι έτσι τα πράγματα....:(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Το 3310 που ειχα καποτε κλεμενο ηταν, το πηρα μολις ειχε πρωτο βγει 5.000δρχ και ηταν σε αριστη κατασταση, μαλιστα ο τυπας που μου το πουλουσε αρχικα μου εδωσε ενα αλλο που ηταν σε κακη κατασταση.

Οταν του εξηγησα το λογο που δεν το ηθελα ειπε περιμενε και σε κανενα μισαωρο ειχε επιστρεψει με ενα φρεσκο, απιστευτοι τυποι.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές στην Εγνατία ήρθε ένας τύπος να μου πουλήσει το Ν95 150Ε.

Ποιός θα το κλαιγε άραγε...

 

δλδ ερχεται ,σου το χωνει μεσα στη μουρη(για να δεις ποιο μοντελο ειναι) και ταυτοχρονα σου λεει την τιμη?

γιατι υπεθετα πως ερχεται και σου λεει ατακα τιου τυπου "φιλαρακι εχω ενα καλο κινητο αν σε ενδιαφερει..." και αν εσυ πεις "τι και πως" βγαζει την πραματια...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δλδ ερχεται ,σου το χωνει μεσα στη μουρη(για να δεις ποιο μοντελο ειναι) και ταυτοχρονα σου λεει την τιμη?

γιατι υπεθετα πως ερχεται και σου λεει ατακα τιου τυπου "φιλαρακι εχω ενα καλο κινητο αν σε ενδιαφερει..." και αν εσυ πεις "τι και πως" βγαζει την πραματια...

 

Όχι, δεν σου το χώνει μέσα στη μούρη αλλά σου το δείχνει με τρόπο, κρυφά. Ολόκληρο Ν95 δεν θα ξέφευγε από τα μάτια κάποιου. Εγώ ρώτησα τιμή από περιέργια. Και μόλις άκουσα 150 έμεινα. Βέβαια δεν μου πέρασε από το μυαλό να το αγοράσω ακόμα και αν είχα 150 ευρώ για πέταμα. Του είπα ότι το έχω για να μη με πρήζει και έφυγα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν σου το χώνει μέσα στη μούρη αλλά σου το δείχνει με τρόπο, κρυφά. Ολόκληρο Ν95 δεν θα ξέφευγε από τα μάτια κάποιου. Εγώ ρώτησα τιμή από περιέργια. Και μόλις άκουσα 150 έμεινα. Βέβαια δεν μου πέρασε από το μυαλό να το αγοράσω ακόμα και αν είχα 150 ευρώ για πέταμα. Του είπα ότι το έχω για να μη με πρήζει και έφυγα.

 

και καλα εκανες!!

τα ιδια μου κανανε και εμενα παλια με ενα ΝΟΚΙΑ 8850...:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι, δεν σου το χώνει μέσα στη μούρη αλλά σου το δείχνει με τρόπο, κρυφά. Ολόκληρο Ν95 δεν θα ξέφευγε από τα μάτια κάποιου. Εγώ ρώτησα τιμή από περιέργια. Και μόλις άκουσα 150 έμεινα. Βέβαια δεν μου πέρασε από το μυαλό να το αγοράσω ακόμα και αν είχα 150 ευρώ για πέταμα. Του είπα ότι το έχω για να μη με πρήζει και έφυγα.

 

Μα γιατι δεν το πηρες??????Δεν το καταλαβα αυτο.................

 

Το πολυ πολυ να εχεις τυψεις οτι καποιος κακομοιρη θα το κλαιει:lol::lol::lol:

 

Εγω και 300€ θα το επαιρνα:shifty::shifty::shifty:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

που τους βρισκετε βρε παιδια αυτους να παμε και μεις να αγορασουμε κανα φτηνο?

γιατι εμενα δεν μου ετυχε ποτε κανενας να μου βαλει στην μουρη ενα Ν95 150 ευρω?

δεν θα το συζητουσα καν! θα το περνα με την μια.στο κατω κατω αυτος που το χε το χασε αν δεν το παρεις εσυ θα το παρει ο επομενος ..!

στο μοναστηριακι που πηγαινα παλιοτερα ειχαν μονο κατι παλιοτερα μοντελα.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

που τους βρισκετε βρε παιδια αυτους να παμε και μεις να αγορασουμε κανα φτηνο?

γιατι εμενα δεν μου ετυχε ποτε κανενας να μου βαλει στην μουρη ενα Ν95 150 ευρω?

δεν θα το συζητουσα καν! θα το περνα με την μια.στο κατω κατω αυτος που το χε το χασε αν δεν το παρεις εσυ θα το παρει ο επομενος ..!

στο μοναστηριακι που πηγαινα παλιοτερα ειχαν μονο κατι παλιοτερα μοντελα.

 

Πεστα ρε φιλε:):):):)

 

Και εγω τοσο καιρο ψαχνω να βρω κανενα τετοιο τυπο και σε αλλους που τους ερχεται και τους το βαζουν στη μουρη δεν το παιρνουν

 

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΤΕΛΕΙΩΣ

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πεστα ρε φιλε:):):):)

 

Και εγω τοσο καιρο ψαχνω να βρω κανενα τετοιο τυπο και σε αλλους που τους ερχεται και τους το βαζουν στη μουρη δεν το παιρνουν

 

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΤΕΛΕΙΩΣ

13 χρονων παιδακι αν ειναι να σε πλησιασει καποιος τυπος θα ειναι για να σου παρει τα 150€ που οπως λες θα εδινες για να αποκτησεις ενα τετοιο κινητο..

αντε και κανας παγωτατζης..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

το καλυτερο κινητο ητανε

 

το ειχα και μετα απο αυτο οσα κινητα αλλαξα και ενοειται οτι ητανε και πιο καινουργια και καλυτερησ τεχνολογιασ ολα ητανε μαπα σε σχεση με αυτο.

 

πωσ την πατησα και το εδωσα στον φιλο μου και ακομα το εχει και δουλευει και τελεια μετα απο οσα εχει τραβηξει

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην αγορασω κλεμμενο κινητο. Με τι χαρτια εγγυησης συνοδευεται ενα κλεμμενο κινητο?Αν χαλασει θα ψαχνω τον μεσάζοντα?

Πρωτον αυτον και δευτερον η ΚΛΕΠΤΑΠΟΔΟΧΗ συντελει αδικημα, οποτε αστο καλυτερα...Κριμα βεβαια και σε αυτον που του το κλεψανε. Δεν θα ηθελα να ειμαι στη θεση του...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

13 χρονων παιδακι αν ειναι να σε πλησιασει καποιος τυπος θα ειναι για να σου παρει τα 150€ που οπως λες θα εδινες για να αποκτησεις ενα τετοιο κινητο..

αντε και κανας παγωτατζης..

 

 

Μα ουτε παλι το πιανω......................

Δηλαδη μπορει να ηταν χαλασμενο και χωρις εγγυηση ετσι????????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

που τους βρισκετε βρε παιδια αυτους να παμε και μεις να αγορασουμε κανα φτηνο?

γιατι εμενα δεν μου ετυχε ποτε κανενας να μου βαλει στην μουρη ενα Ν95 150 ευρω?

 

Άκου κι αυτό: μετά από καμιά βδομάδα με ξαναπιάνει ένας άλλος τύπος και προσπάθησε να μου ξαναπουλήσει το Ν95, ανοιχτό στην παλάμη του, και μάλιστα μου είπε να του δώσω όσα έχω και να το πάρω.

 

Και βέβαια για ακόμη μία φορά έφυγα, χωρίς το Ν95 φυσικά;)

Link to comment
Share on other sites

Άκου κι αυτό: μετά από καμιά βδομάδα με ξαναπιάνει ένας άλλος τύπος και προσπάθησε να μου ξαναπουλήσει το Ν95, ανοιχτό στην παλάμη του, και μάλιστα μου είπε να του δώσω όσα έχω και να το πάρω.

 

Και βέβαια για ακόμη μία φορά έφυγα, χωρίς το Ν95 φυσικά;)

 

Μα αμα π.χ. ειχες πανω 150€ και του τα εδινες πιο θα ηταν το προβλημα:confused::confused:??????Και να σου χαλουσε,ποσο καιρο θα κρατουσε?????Σε ενα μηνα θα χαλουσε???Παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τα παιρνετε...........

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 χρονων παιδακι αν ειναι να σε πλησιασει καποιος τυπος θα ειναι για να σου παρει τα 150€ που οπως λες θα εδινες για να αποκτησεις ενα τετοιο κινητο..

αντε και κανας παγωτατζης..

 

Μα ουτε παλι το πιανω......................

Δηλαδη μπορει να ηταν χαλασμενο και χωρις εγγυηση ετσι????????

εσυ απο αυτο που εγραψα,αυτο καταλαβες?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μα αμα π.χ. ειχες πανω 150€ και του τα εδινες πιο θα ηταν το προβλημα:confused::confused:??????Και να σου χαλουσε,ποσο καιρο θα κρατουσε?????Σε ενα μηνα θα χαλουσε???Παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τα παιρνετε...........

 

Απλούστατα, γιατί είναι κλεμμένα...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αγόραζα ποτέ ούτε κλεμμένο ούτε μεταχειρισμένο κινητό από τα διάφορα μαγαζιά που έχουν ανοίξει! Σχετικά με το πρώτο ακριβώς επειδή είναι κλεμμένα, για το δεύτερο επειδή ποτέ δεν ξέρεις άμα η συσκευή που θα πάρεις όσο καινούρια και αν είναι λειτουργεί σωστά καθότι δεν γνωρίζω τι είδους χρήση του έκανε ο προηγούμενος ιδιοκτητης και βέβαια υπάρχει και το πρόβλημα της εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αγόραζα ποτέ ούτε κλεμμένο ούτε μεταχειρισμένο κινητό από τα διάφορα μαγαζιά που έχουν ανοίξει! Σχετικά με το πρώτο ακριβώς επειδή είναι κλεμμένα, για το δεύτερο επειδή ποτέ δεν ξέρεις άμα η συσκευή που θα πάρεις όσο καινούρια και αν είναι λειτουργεί σωστά καθότι δεν γνωρίζω τι είδους χρήση του έκανε ο προηγούμενος ιδιοκτητης και βέβαια υπάρχει και το πρόβλημα της εγγύησης.

 

και θεμα δεοντολογιας!!ποτε δεν θα εκανα κατι που δεν θα θελα να μου το κανουν!!

αν το καταπολεμουσαμε ολοι μαζι αυτο και δεν αγοραζαμε κλεμμενα τοτε δεν θα ειχαν λογο και αυτοι να κλεψουν αφου θα ξερανε οτι δεν θα τα πουλουσαν!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και θεμα δεοντολογιας!!ποτε δεν θα εκανα κατι που δεν θα θελα να μου το κανουν!!

αν το καταπολεμουσαμε ολοι μαζι αυτο και δεν αγοραζαμε κλεμμενα τοτε δεν θα ειχαν λογο και αυτοι να κλεψουν αφου θα ξερανε οτι δεν θα τα πουλουσαν!;)

 

Πολύ σωστά, μου διέφυγε αυτό! Φταίει και ο κόσμος που τους στηρίζει με το να αγοράζει από αυτούς γιατί δεν σκέφτεται οτι γίνεται έτσι και αυτός συνένοχος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...