Jump to content

Sony Ericssson Z530i


dinosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιον που δεν ζητά τις τέλειες fotos και τα τέλεια videos ,

αλλά θέλει μία σωστή και τίμια συσκευή που να μην κοστίζει και

μια μικρή περιουσία , το τηλεφωνάκι αυτό είναι τέλειο !!! :)

 

Άλλωστε τί καλύτερο υπάρχει κοντά στα 170 ευρώ που κοστίζει το Z530i ???!!!???

:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 138
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κάποιον που δεν ζητά τις τέλειες fotos και τα τέλεια videos ,

αλλά θέλει μία σωστή και τίμια συσκευή που να μην κοστίζει και

μια μικρή περιουσία , το τηλεφωνάκι αυτό είναι τέλειο !!! :)

 

Άλλωστε τί καλύτερο υπάρχει κοντά στα 170 ευρώ που κοστίζει το Z530i ???!!!???

:happy:

Αν μπορούσα να βρω και καμια μεταχειρισμένη ΜS Micro θα ήταν καλύτερα.

Τώρα πρέπει να πάω στα 200€...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν ζητά τις τέλειες fotos και τα τέλεια videos ,

αλλά θέλει μία σωστή και τίμια συσκευή που να μην κοστίζει και

μια μικρή περιουσία , το τηλεφωνάκι αυτό είναι τέλειο !!! :)

 

Άλλωστε τί καλύτερο υπάρχει κοντά στα 170 ευρώ που κοστίζει το Z530i ???!!!???

:happy:

εχεις απολυτα δικιο,παρεπιμπτωντος ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο κινητακι τελικα.Θεωρω ξεφτιλλα παντως που δεν εχει εστω ενα μονοφωνικο hands free μεσα.Μονο μπατταρια και φορτιστη...

Να πω επισης πως ενω ειχα επιδοτηση 125ε για απλη συσκευη και 155ε για αντιστοιχη imode ο υπαλληλος του πλαισιου εκανε λαθος και μου εκοψε 155ε αντι για 135!Μονο 6ε εδωσα μεχρι τα 163 που εκανε! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποσο εχει περιπου ρε παιδια ενα στερεοφωνικο hands free για το z530?

απο vodafone καταστημα στερεοφωνικο hands free απο k750i το οποιο ταιριαζει απολυτα και με το z530i κοστιζει 22 euro.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε,χαζομαρα τοτε.Αν θες 50ε για μια καρτα 512μβ και αλλα 20ε για τα ακουστικα παμε στα 240ε.Αν ειχε την καλη οθονη ισως να τα δικαιολογουσε.Τα 163ε παντως τα δικαιολογει αφανταστα.Αν το θες ομως για mp3 player τοτε ξεφευγει το πραγμα και με τα ιδια λεφτα πας σε καλυτερες συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Ε,χαζομαρα τοτε.Αν θες 50ε για μια καρτα 512μβ και αλλα 20ε για τα ακουστικα παμε στα 240ε.Αν ειχε την καλη οθονη ισως να τα δικαιολογουσε.Τα 163ε παντως τα δικαιολογει αφανταστα.Αν το θες ομως για mp3 player τοτε ξεφευγει το πραγμα και με τα ιδια λεφτα πας σε καλυτερες συσκευες.

εμ το κινητο αυτο ειναι για εναν απλο χρηστη.αν θελεις ολα τα παραπανω πας σε αλλη λυση και απ'την σειρα walkman.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμ το κινητο αυτο ειναι για εναν απλο χρηστη.αν θελεις ολα τα παραπανω πας σε αλλη λυση και απ'την σειρα walkman.:)

χρησιμοποιεί τα mp3 ως ringtones???????????????????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι νόημα είχε αυτήν την εποχή η ανακύνωση του Z 550i το οποίο έχει ότι το 530ι συν 1.3 κάμερα με φακό, 220x176, 256K εσ. οθόνη και FM radio (ασφαλώς κάρτα μνήμης& BT, αλλά όχι IR κτλ). Είναι και αυτό "χαμηλής τιμής" και αν δεν τα χωρίζει διαφορά 50-70€ δεν βλέπω να επιβιώνει πολύ το 530ι... Εδώ που τα λέμε το 530 είναι το 520 με κάρτα.. (συμαντική η κάρτα δεν λέω αλλά βάλε και ένα FM)
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειάκι του 530 είναι πεθαμένο ή το δικό μου έχει πρόβλημα;

Οι περισσότεροι ήχοι με το ζόρι ακούγονται.

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειάκι του 530 είναι πεθαμένο ή το δικό μου έχει πρόβλημα;

Οι περισσότεροι ήχοι με το ζόρι ακούγονται.

*>*<<*<* οπου *(αστερακι) και <> (δεξι-αριστερο βελακι) μπαινεις στο κρυφο μενου και :worry: απο κει μεσα αν δουλευει καλα και δυνατα το ηχειο.αλλα δεν ειναι και απο τα καλυτερα σε ηχο ηχεια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω επιδοτηση απο Voda και σκεφτομαι αυριο να την χρησιμοποιήσω για να παρω το Ζ530. Θα μπορουσατε να μου αναφερετε αν εμφανιζει προβλήματα? Το μονο που διαβασα ηταν αυτο για το ηχειακι. Ελπιζω να μην ηταν πολυ χαλια!

Σιγουρα παντως το κινητο φαινεται να αξιζει τα λεφτα του, ενω ιδαιτερη σημασια για μενα εχει το οτι δεν ειναι Vodafone Live! Το κακο ειναι οτι δεν το εχω βρει ακομα σε καταστημα Voda στην Θεσ/νικη. Ελπιζω απο αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω επιδοτηση απο Voda και σκεφτομαι αυριο να την χρησιμοποιήσω για να παρω το Ζ530. Θα μπορουσατε να μου αναφερετε αν εμφανιζει προβλήματα? Το μονο που διαβασα ηταν αυτο για το ηχειακι. Ελπιζω να μην ηταν πολυ χαλια!

Σιγουρα παντως το κινητο φαινεται να αξιζει τα λεφτα του, ενω ιδαιτερη σημασια για μενα εχει το οτι δεν ειναι Vodafone Live! Το κακο ειναι οτι δεν το εχω βρει ακομα σε καταστημα Voda στην Θεσ/νικη. Ελπιζω απο αυριο.

περιμενε 2 βδομαδουλες ακομη και παρε το w300i.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τα χρήματα που κοστίζει το τηλέφωνο είναι πρώτο !!!

και λιγο πιο φθηνο να ηταν,περισσοτερο κοινο θα προσελκυε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι είναι μια χαρά για τα λεφτά του, αλλά απο τα καταστήματα Voda στην Θεσσαλονική ειναι αφαντο εδω και μια εβδομαδα! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αύριο δίνω 64 € με επιδότηση ( 100€) και το πέρνω από Γερμανό (Multirama) μαζί με αριθμό καρτοκινητής...

Στην αρχή είπα μέσα μου .. τι βλακεία κινητό θα μου έρθει πάλι.. αλλά όταν έκανα μια έρευνα στο site της Ericsson.. συνειδητοποίησα ότι έχει αρκετά καλά τεχνικά χαρακτηριστικά.. Αυτή τη στιγμή έχω ένα K700i που απ' ότι πληροφορήθηκα έχει αποσυρθεί πλέον από την αγορά.. Να πω την αλήθεια.. το'χα πάρει γιατί ήθελα το ραδιόφωνο του.. αλλά τελικά ούτε 1 φορά δεν το χρησιμοποίησα.. βλέπετε είναι καλύτερο το ipod nano.. !!

Αυτό που θέλω να πω .. κ σας ζαλίζω... είναι ότι κατά τη γνώμη μου (αντικειμενική μιας και ακόμα δεν το έχω πάρει στα χέρια μου) το κινητάκι αυτό είναι πολύ καλό για χρήστες (όπως εγώ) που απλά θέλουν να κάνουν τις βασικές λειτουργίες που προσφέρει το συγκεκριμένο μοντέλο..

 

Βεβαίως έχω την εξής ερώτηση ( απωθημένο ως χρήστης προηγούμενων Ericsson μοντέλων) : εφ' όσον υποστηρίζει mp3 ως ήχους κλήσης, μήπως.. υπάρχει η δυνατότητα να μπουν και ως ήχοι μηνύματος...???

όσο για τη memory stick mikro σε ενα site που προτείνεται από την ericsson η memory με 1gb χώρο έχει 80-85€ μαζί με courier και φόρους.. έχει και 512 και 128 ( αν θυμάμαι καλά) αλλά δεν πρόσεξα καθόλου τιμές...!!

Και άλλη μια ερώτηση...

Η μπαταρία έχει καλή απόδοση...?? στο k700i μετά από πολύ συχνή χρήση και αρκετά τηλ έχει διάρκεια 2 μέρες φουλ.. βέβαια.. έχει φτάσει και τις 4 μέρες χωρίς φόρτιση ( και συνέχεια ανοιχτό) όταν ήμουν στο εξωτερικό...

 

Προς το παρόν ... αυτά ήταν τα σχόλια μου... από Τετάρτη ( αύριο θα το παραλάβω.. μέχρι να φορτίσει, κτλ) θα σας έχω και πιο "υποκειμενικούς" σχολιασμούς..!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. βλέπω ότι απαντήσεις δεν πήρα... και μιας και ήρθε το κινητό και το φόρτισα.. και το άνοιξα... έχω να πω τις πρώτες εντυπώσεις...

 

Ως συσκευή ( αισθητικά) είναι αρκετά ωραία.. εμφανίσιμη θα έλεγα..

Η οθόνη βέβαια δεν ικανοποίησε τις απαιτήσεις μου.. το κινητό που χρησιμοποιώ τώρα ( k700i) έχει πολύ καλύτερη ανάλυση οθόνης.. που αυτόματα σημαίνει ότι δεν έχει αντίστοιχη ποιότητα και η ανάλυση της κάμερας..

Ως προς τους ήχους.. ευτυχώς .. υποστηρίζει τη χρήση αρχείων ήχου και στον ήχο του μηνύματος. Και όσο για τη μπαταρία .. μου αρέσει που έχει "δείκτη" και προβάλλει την απόδοση της.

αυτά ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη βέβαια δεν ικανοποίησε τις απαιτήσεις μου.. το κινητό που χρησιμοποιώ τώρα ( k700i) έχει πολύ καλύτερη ανάλυση οθόνης.. που αυτόματα σημαίνει ότι δεν έχει αντίστοιχη ποιότητα και η ανάλυση της κάμερας..

Δεν σχετίζονται αυτά τα δύο.. :confused:

Στην πράξη πάντος μια απλή VGA κάμερα δεν είναι έτσι και αλλοιώς καλή γα τα σημερινά δεδομένα.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν συσκευές που κοστίζουν 150 ευρώ , υπάρχουν και κάποιες άλλες

που κοστίζουν 500 ευρώ ! :happy:

 

Μην ζητάμε από αυτές των 150 ευρώ να κάνουν αυτά που κάνουν οι άλλες

των 500 ευρώ !!! :cool:

 

Για μένα το Z530i στην τιμή που το βρίσκει κανείς σήμερα ,είναι κελεπούρι ! :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία πιστέυω πως το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του... €145 στο πλαίσιο αυτό, €225 το w300i. Και μεγάλες διαφορές δεν έχουν... Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το sx1 το πήρα €550 μετρητοίς... MP3 player έχω, ράδιο δεν ακούω, τι λέτε να το πάρω ή να μαζεψω μερικά λεφτά ακόμα να πάρο το w300i?

 

Α και κατι ακόμα σημαντικό: έχει καλώδιο USB (για το PC) στο κουτί?

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδία πιστέυω πως το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του... €145 στο πλαίσιο αυτό, €225 το w300i. Και μεγάλες διαφορές δεν έχουν... Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το sx1 το πήρα €550 μετρητοίς... MP3 player έχω, ράδιο δεν ακούω, τι λέτε να το πάρω ή να μαζεψω μερικά λεφτά ακόμα να πάρο το w300i?

 

Α και κατι ακόμα σημαντικό: έχει καλώδιο USB (για το PC) στο κουτί?

 

Το Z530i !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericssson Z530i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...