Jump to content

[Επίσημο] Nokia N72


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοεί την πλακέτα του πληκτρολογίου εντάξει αλλά δεν νομίζω να την άλλαξε. Ένα ψιλό καθάρισμα φτάνει να να γίνει όπως ήταν..

 

Αν καταστραφεί η επίστρωση (ο χαλκός πιο συγκεκριμένα) δε νομίζω να διορθώνεται ούτε με ψιλό ούτε με χοντρό καθάρισμα (υπάρχει μια ειδική πάστα που συμπληρώνει τα τυχόν κενά αλλά σιγα μη κουραστούν τα πουλάκια μου)... :wacko::wacko:

 

Το θέμα είναι οτι ποτέ δεν ξέρεις τι "μαγείρεψε" η Alpha Copy στο κινητό σου και το μόνο σίγουρο είναι οτι το 90% (μπορεί και παραπάνω) αυτών που λέν είναι ψέμματα.

 

EDIT: Άλλωστε τα έχουμε πει χίλιες φορές για τα level 3 και level 4 service στην Ελλάδα: Το 3 είναι άθλιο και 4 ΔΕΝ υπάρχει καν (τα στέλνουν έξω). :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι που βρίσκεται; (αν βρίσκεται κάπου)
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι που βρίσκεται; (αν βρίσκεται κάπου)

Και φυσικά έχει!

Πας στην εφαρμογή Ρολόι, πατάς Επιλογές > Ρύθμιση αφύπνισης...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχει και ξυπνητύρι που να του λέω καθε μέρα στις 08:30 εκτος ΣΚ;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχει και ξυπνητύρι που να του λέω καθε μέρα στις 08:30 εκτος ΣΚ;

Δυστυχώς όχι, από μόνο του το κινητό δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Αλλά μπορείς να βάλεις την εφαρμογή HandyClock.

 

Προσοχή στο zip που θα κατεβάσεις, εσύ θα εγκαταστήσεις το "HandyClock_N70_N90_Full.sis";)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το στέλνω στο κινητό => έρχεται σαν μύνημα => το κανω άνοιγμα και μου βγάζει μύνημα "Σφάλμα ασφάλειας στην εγκατάσταση. Εγκατάσταση αδύνατη".

Τί δεν κάνω σωστά;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Πηγενε στο φακελο εργαλεια ανοιξε το εικονιδιο Διαχ. εφαρμογων και πατα:

Επιλογες/ Ρυθμισεις/ Επιλογες/ Εγκατασταση λογισμικου/ ... βαλτο Ολα και Ελεγχος πιστοπ. συνδ/ ... βαλτο Απενεργοποιηση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

thanks
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς αν έχει βγει κανένα free messenger (msn,skype,yahoo) για το Ν72? Ευχαριστώ.

 

Άκυρο παιδιά: Νομίζω οτι αυτό μέσω gprs θα κάνει δουλειά

 

http://www.getjar.com/products/2147/QuickIMMSNMessengerUniversalEdition

 

αν κάποιος έχει κάτι άλλο (που να δουλεύει και με bluetooth π.χ λέμε τώρα)..ας κάνει ένα reply.

edit:

υ.γ προσοχή μετά απο την εγκατάσταση του παραπάνω προγράματος δεν μπορώ να μπω στα μενού

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ξέρει κανείς αν αλλάζει η πρόσοψη του Ν72 ? Έχει γίνει χάλια!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αλλάζει, αν διαβάζεις το νήμα θα βρεις αν θυμάμε και link με οδηγίες..κάποιος το έχει κάνει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ξέρει κανείς αν αλλάζει η πρόσοψη του Ν72 ? Έχει γίνει χάλια!

 

Φυσικά αλλάζει, αν διαβάζεις το νήμα θα βρεις αν θυμάμε και link με οδηγίες..κάποιος το έχει κάνει..

 

Εγώ το είχα κάνει και υπάρχουν όντως οδηγίες και μάλιστα στο συγκεκριμένο topic! Ορίστε και το post μου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1692896#post1692896

 

Υ.Γ.: Είχα βάλει τη ροζ την οποία έχω ακόμα και τώρα σκέφτομαι να βάλω μια κόκκινη (συλλεκτική) που έχει κυκλοφορήσει!

Link to comment
Share on other sites

Και μιλάμε για 60+ ευρώ ????? Πολλά!

 

Τα Νοκια Shop θα την έχουν έτσι ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Και μιλάμε για 60+ ευρώ ????? Πολλά!

 

Τα Νοκια Shop θα την έχουν έτσι ?

Ναι, λογικά...

Αν δεν υπάρχει σε ένα, πήγαινε σε καποιο άλλο.

Κάποιο θα έχει, δεν μπορεί! :p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και μιλάμε για 60+ ευρώ ????? Πολλά!

 

Τα Νοκια Shop θα την έχουν έτσι ?

 

Ναι, λογικά...

Αν δεν υπάρχει σε ένα, πήγαινε σε καποιο άλλο.

Κάποιο θα έχει, δεν μπορεί! :p

 

 

Όντως είναι λογικό να είναι τόσο ακριβή γιατί ούτε λίγο ούτε πολύ είναι... 4 κομμάτια!!!! Σίγουρα θα υπάρχει σε κάποιο nokia shop, κι αν δεν υπάρχει θα την παραγγείλουν (δε θα αργήσει πολύ). Μπορείς πάντως να την αλλάξεις και μόνος σου πολύ άνετα αν ακολουθήσεις τον οδηγό μου.. Το λέω γιατί έχουν δει πολλά τα ματάκια μας με τα nokia shops... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει κανείς εμπειρία με gps?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για να φαίνονται τα νούμερα που πληκτρολογούμε μεγαλύτερα?
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να αλλαξεις γραμματοσειρα και να βαλεις μια που να φαινονται τα γραμματα μεγαλυτερα..

 

Δυστυχος δεν εχω τετοια γραμματοσειρα να σου στειλω ρωτησε στο αναλογο θεμα μηπως και εχει καποιος :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=54772

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μιά χαρά με εξωτερικό αντάπτορα φυσικά και το route66.;)
εννοείς με εξωτερικό gps ?
Link to comment
Share on other sites

εννοείς με εξωτερικό gps ?

Ναι, για συνδεση με bluetooth.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

tnx...Θα έχω στο νου μου αν χρειαστεί να αγοράσω τότε...κανένα link με την τιμή του Route66 (γνήσιο)? Tnx again...
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρώτησα σε Νshop και μου είπαν ότι βγήκε καινούργιο firmware (Ενοώ πιό νέο από το v.5.0706.4.0.1 05-02-07 RM-180). Αξίζει να τα σβήσω όλα και φτου και από την αρχή εγκατάσταση των προγραμμάτων - παρέχει κάτι καινούργιο εκτός από ενδεχομένως καλύτερη ταχύτητα????:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά εδώ και κάποιο διάστημα η οθόνη του κινητού ενώ έχω βάλει στις ρυθμίσεις της να κλείνει το φως σε 10 δευτερόλεπτα αυτά μένει ανοιχτό για περίπου 1,5 λεπτό χάνωντας έτσι αρκετή μπαταρία για ένα ανούσιο λόγο...

 

Δοκίμασα και άλλα προφίλ αλλά τίποτε μπας και έφταιγε κάτι εκεί. Έχει κανένας άλλος συνατήσει αυτό το πρόβλημα; Κι αν όχι, το hard reset δεν το γλυτώνω έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...