Jump to content

Sony Ericsson Ζ550i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω πριν 10 ωρες το πηρα, το αφησα να ξεφορτισει σχεδον τειλειως,το εκλεισα,το εβαλα να φορτισει (αφου εβγαλα την sim),η ενδειξει οτι φορτιζει φανηκε για 3 δευτερα,εσβησε κι απο τοτε το κινητο δεν ανοιγει ουτε φορτιζει.Αυριο το παω πισω.Λετε να ζητησω καινουριο ή θα το στειλουνε στο service (oteshop)????

Βαλτους τις φωνες και απαιτησε καινουργιο.αλλωστε 2 ημερων ειναι το κινητο και εχεις δικαιωμα αλλαγης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειαστηκε να τους βαλω τις φωνες.Μου προτειναν μονοι τους αν θελω να παρω καποιο αλλο μοντελο.Το πηγα πισω και μου ειπαν οτι στα τελευταια 4 απο τα 5 Ζ550 παρουσιαστηκε το ιδιο προβλημα.Εχει προβλημα το λογισμικο...Θα το στειλουν στην αντιπροσωπεια να του κανουν λεει αναβαθμιση λογισμικου και θα ναι ενταξει.Οποτε και καινουριο να μου δινανε μαλλον το ιδιο θα εκανε.

 

Ελπιζω οντως να ειναι το προβλημα στο λογισμικο και οχι στο hardware.Για καλο και για κακο θα παρω τηλ και την sony να ρωτησω λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαστηκε να τους βαλω τις φωνες.Μου προτειναν μονοι τους αν θελω να παρω καποιο αλλο μοντελο.Το πηγα πισω και μου ειπαν οτι στα τελευταια 4 απο τα 5 Ζ550 παρουσιαστηκε το ιδιο προβλημα.Εχει προβλημα το λογισμικο...Θα το στειλουν στην αντιπροσωπεια να του κανουν λεει αναβαθμιση λογισμικου και θα ναι ενταξει.Οποτε και καινουριο να μου δινανε μαλλον το ιδιο θα εκανε.

 

Ελπιζω οντως να ειναι το προβλημα στο λογισμικο και οχι στο hardware.Για καλο και για κακο θα παρω τηλ και την sony να ρωτησω λεπτομερειες.

hardware δεν νομιζω να ειναι,γιατι το κινητο ειναι "του κουτιου".Αναβαθμιση θα θελει..αλλα και αυτοι απο το καταστημα παντα τα παραλενε πολλες φορες.το Ζ550 ειναι απο τα πιο σταθερα νεωτερα τηλεφωνα της SE,εως τωρα αρκετοι χρηστες δεν ειχαν κανενα "bug".Εσυ εισαι ο ατυχος..:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μερικές ερωτήσεις

1) Στη voda έχει κανένα σπαστικο voda menu? αν ναι υπάρχει λύση ?

2)Φορτιζει απο το USB cable

3) Μπορώ να το συνδέσω με στερεο ΒΤ handsfree για mp3 kai radio (A2DP profile νομιζω)?

 

thanks !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μερικές ερωτήσεις

1) Στη voda έχει κανένα σπαστικο voda menu? αν ναι υπάρχει λύση ?

2)Φορτιζει απο το USB cable

3) Μπορώ να το συνδέσω με στερεο ΒΤ handsfree για mp3 kai radio (A2DP profile νομιζω)?

 

thanks !!

 

Παναή μου... (νόμιζες πως δεν θα σε πετύχαινα ε; )

 

1) Αν είναι branded το ξυλώνεις εύκολα (άλλα χάνεις την εγγύηση)

2) Ναι φορτίζει απο usb (και δεν έχω ανακαλύψει ακόμα πως απενεργοποιείται)

3) Δεν έχω τέτοιο BT - δεν γνωρίζω...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

δεν είσουν on line ...θα σε ρώταγα :)

 

το usb καλώδιο πόσο παέι ? (δέν είναι μέσα στο πακέτο αν κατάλαβα καλά)

 

Μονο 31.95 ευρο.:worry: usb καλωδιο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααα!!!!!!

είμαστε σοβαροί ????

τιποτα σε μπανανα μαρκα (μαϊμου )δεν παίζει ?

απ'οσο εχω :worry: δεν εχω βρει τιποτα.:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααα!!!!!!

είμαστε σοβαροί ????

τιποτα σε μπανανα μαρκα (μαϊμου )δεν παίζει ?

 

Ωχ μωρέ, και στην τελική δεν πέρνεις το K610i που είναι 40 ευρώ ακριβότερο και έχει και το καλώδιο και 64αρα κάρτα μνήμης και είναι σκέτη γλύκα;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

3) Μπορώ να το συνδέσω με στερεο ΒΤ handsfree για mp3 kai radio (A2DP profile νομιζω)?

 

Μακάρι να γινότανε αλλά δυστυχώς όχι!!!

Link to comment
Share on other sites

απ'οσο εχω :worry: δεν εχω βρει τιποτα.:!:

Για καλώδιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί το "δωρεάν" που έρχεται με το Κ750 το οποίο έχει λιγότερα ποδαράκια απο το αυτό που πολείται ξεχωριστά. Δουλευε άψογα με τις εφαρμογές της SE. Ισως δεν είναι κατάλληλο για πιο εξεζητημένα όπως αναβάθμηση.

Εγώ "δανιστικα" :p ένα από κάποιον που θέλει το 750 μόνο για κινητό και κάνω την δουλειά μου μιας και αυτός δεν το ήθελε. Αν κανενός το Κ750 βουλιαξε στην θάλασα αγοράστε του (πάρτε του) το καλώδιο. :)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Για καλώδιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί το "δωρεάν" που έρχεται με το Κ750 το οποίο έχει λιγότερα ποδαράκια απο το αυτό που πολείται ξεχωριστά. Δουλευε άψογα με τις εφαρμογές της SE. Ισως δεν είναι κατάλληλο για πιο εξεζητημένα όπως αναβάθμηση.

Εγώ "δανιστικα" :p ένα από κάποιον που θέλει το 750 μόνο για κινητό και κάνω την δουλειά μου μιας και αυτός δεν το ήθελε. Αν κανενός το Κ750 βουλιαξε στην θάλασα αγοράστε του (πάρτε του) το καλώδιο. :)

 

Το DCU60 δηλαδή το καλώδιο που συνοδεύει το K750 αλλά και το W800 και όχι μόνο, μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τα πάντα με το Z550, ακόμη και για αναβάθμιση!!!

Link to comment
Share on other sites

Για καλώδιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί το "δωρεάν" που έρχεται με το Κ750 το οποίο έχει λιγότερα ποδαράκια απο το αυτό που πολείται ξεχωριστά. Δουλευε άψογα με τις εφαρμογές της SE. Ισως δεν είναι κατάλληλο για πιο εξεζητημένα όπως αναβάθμηση.

Εγώ "δανιστικα" :p ένα από κάποιον που θέλει το 750 μόνο για κινητό και κάνω την δουλειά μου μιας και αυτός δεν το ήθελε. Αν κανενός το Κ750 βουλιαξε στην θάλασα αγοράστε του (πάρτε του) το καλώδιο. :)

Συμφωνω αλλα ο φιλος εχει το z550i και δεν εχει καλωδιο,"μαιμου" δεν ειναι και ευκολο να βρει..τι αλλο μπορει να κανει.το DCU60 ποσο κοστιζει ? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το DCU60 δηλαδή το καλώδιο που συνοδεύει το K750 αλλά και το W800 και όχι μόνο, μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τα πάντα με το Z550, ακόμη και για αναβάθμιση!!!

 

Τότε το Pay DCU11 με "περισσότερα" ακροφύσια, τι παραπάνω προσφέρει αν όλα γινονται με το "τσάμπα" DCU60 (τσάμπα σε άλλα SE όπως το k750i)? :confused:

By the way το DCU60 πολείται προς 15€, ο φίλος μας μπορεί να το αγοράσει και να μην δώσει 30+ (DCU-11) αν του κάνει (που του κάνει λέω εγώ)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τότε το Pay DCU11 με "περισσότερα" ακροφύσια, τι παραπάνω προσφέρει αν όλα γινονται με το "τσάμπα" DCU60 (τσάμπα σε άλλα SE όπως το k750i)? :confused:

By the way το DCU60 πολείται προς 15€, ο φίλος μας μπορεί να το αγοράσει και να μην δώσει 30+ (DCU-11) αν του κάνει (που του κάνει λέω εγώ)

Τοτε να επιλεξει αυτο...μαλιστα στο επισημο site της SE λεει οτι αυτο το καλωδιο που αναφερεις εσυ ειναι το συμβατο και οχι αυτο που ανεφερα εγω προηγουμενος :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τότε το Pay DCU11 με "περισσότερα" ακροφύσια, τι παραπάνω προσφέρει αν όλα γινονται με το "τσάμπα" DCU60 (τσάμπα σε άλλα SE όπως το k750i)? :confused:

By the way το DCU60 πολείται προς 15€, ο φίλος μας μπορεί να το αγοράσει και να μην δώσει 30+ (DCU-11) αν του κάνει (που του κάνει λέω εγώ)

 

Μάλλον υπάρχει μια παρανόηση.

ΤΟ DCU11 είναι το USB data cable που συνόδευε τα παλιά K700, S700 κλπ και γι'αυτό έχει διαφορετικό "παπούτσι" (και όχι περισσότερες ακίδες)

http://www.allmobileaccessories.co.uk/images/product_images/sony_ericsson/dcu-10_lrg.jpg

από το DCU60 που είναι fastport (ο νέος τύπος σύνδεσης) USB data cable και συνοδεύει ΟΛΑ τα νέα τηλέφωνα της SE, από το Κ750i και μετά!!

http://www.allmobileaccessories.co.uk/images/product_images/sony_ericsson/dcu-60.jpg

Εγώ προσωπικά είμαι κάτοχος και των δύο τηλεφώνων και έχω αναβαθμίσει με επιτυχία το Z550 με το DCU60 του K750i!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιό θέμα έθεσες.:nuke:

Για πες μας τώρα σε πια έκδoση πέρασες και τι αλλαγές παρατήρησες? :mobile:

Το πρόβλημα (μικρό) να μην εμφανίζει τα ΠΜ, ΜΜ στο ρολόι όταν είναι στα ελληνικά στην εξοτερική οθόνη λύθηκε?

 

Βασικά είναι το μοναδικό πρόβλημα που εγώ εντόπησα.

 

Ευχαριστο και ανέλπιστο θα ήταν να προστίθονταν χαρακτηρηστικά (πχ groups, επαναλλαμβανόμενα events):pig:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

αν και ακόμα δεν το έχω αγοράσει με ενδιαφέρει το θέμα του fw upgrade αλλα και το αν :

3) Μπορώ να το συνδέσω με στερεο ΒΤ handsfree για mp3 kai radio (A2DP profile νομιζω)?

thanks !!

 

ή αν υπάρχει κάποιος 3,5stereo adapter.

 

Thanks !

Link to comment
Share on other sites

Ωραιό θέμα έθεσες.:nuke:

Για πες μας τώρα σε πια έκδoση πέρασες και τι αλλαγές παρατήρησες? :mobile:

Το πρόβλημα (μικρό) να μην εμφανίζει τα ΠΜ, ΜΜ στο ρολόι όταν είναι στα ελληνικά στην εξοτερική οθόνη λύθηκε?

 

Βασικά είναι το μοναδικό πρόβλημα που εγώ εντόπησα.

 

Ευχαριστο και ανέλπιστο θα ήταν να προστίθονταν χαρακτηρηστικά (πχ groups, επαναλλαμβανόμενα events):pig:

 

Δυστυχώς το τηλέφωνο αυτή τη στιγμή είναι ....στην τσάντα της γυναίκας μου :lol: . Όταν είμαι σε .... ικανή απόσταση θα το ελέγξω και θα σου πω την έκδοση, και για το πρόβλημα με τα πμ μμ στην μικρή οθόνη. Πάντως κανένα σπουδαίο δεν παρατήρησα πλην της (έτσι μου φαίνεται) ελαφρώς αυξημένης ταχύτητας των μενού, και κάποιας νέας έκδοσης του driver της κάμερας.!

Το θέμα του ΒΤ stereo ακουστικών βρίσκεται σε θολό τοπίο μιας και αρκετοί αναφέρουν ότι τα αντίστοιχα Stereo BT της SE είναι συμβατά αξεσουάρ του Z550 . Εκεί όμως που τα πράγματα πραγματικά ανατρέπονται είναι όταν διαβάζεις την λίστα των συμβατών συσκευών των συγκεκριμένων bt που δυστυχώς δεν περιέχουν το Z550 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Fw R6CA009 με CDA 102577/4 revision R2A MEDITERR Camera ver.2.0

Java 6.5. Το πρόβλημα με το πμ και το μμ στην εξωτερική οθόνη παραμένει.

Καμία σημαντική αλλαγή δεν έχω παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχω εγώ είναι η R6BA033 (Β<C) και είναι από τις πρώτες. Την έκδοση της κάμερας που δεν καταλαβαίνω τι είναι (βελτίωση στην ποιότητα του JPEG :lol: που βγάζει?) δεν ξέρω πως να την δώ.

 

Επειδή δεν έχω προβλήματα με το κινητό :love: μιας και είναι εξαιρετικά σταθερό (κληρονομεί την ώριμη έκδοση λογισμικού των παλαιών Κ750 και δεν έχει παιδικές ασθένειες) δεν θα προβώ σε αναβάθμηση. Αν λυθεί το ΠΜ, ΜΜ κάποτε ίσως..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχω εγώ είναι η R6BA033 (Β<C) και είναι από τις πρώτες. Την έκδοση της κάμερας που δεν καταλαβαίνω τι είναι (βελτίωση στην ποιότητα του JPEG :lol: που βγάζει?) δεν ξέρω πως να την δώ.

 

Επειδή δεν έχω προβλήματα με το κινητό :love: μιας και είναι εξαιρετικά σταθερό (κληρονομεί την ώριμη έκδοση λογισμικού των παλαιών Κ750 και δεν έχει παιδικές ασθένειες) δεν θα προβώ σε αναβάθμηση. Αν λυθεί το ΠΜ, ΜΜ κάποτε ίσως..

 

Αυτό ακριβώς να κάνεις δηλαδή να κάτσεις εκεί που είσαι :D . Η νέα έκδοση προσθέτει απλά μεγαλύτερη ταχύτητα στα μενού και τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Ζ550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...