Jump to content

Sony Ericsson Ζ550i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι.. Δεν κάνει κάτι τέτοιο. :(

Δεν έχω δοκιμάσει να του βγάλω την ΣΙΜ να δώ τι κάνει (ίσως εμφανίζει κανα΄μενού περίεργο αντί του καλσικού Insert SIM) αλλά κατά τα άλλα ΔΕΝ εντόπησα τετοια δυνατότητα.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι.. Δεν κάνει κάτι τέτοιο. :(

Δεν έχω δοκιμάσει να του βγάλω την ΣΙΜ να δώ τι κάνει (ίσως εμφανίζει κανα΄μενού περίεργο αντί του καλσικού Insert SIM) αλλά κατά τα άλλα ΔΕΝ εντόπησα τετοια δυνατότητα.

Γαμωτο! :mad: Εχω μια επιδοτηση απο vodafone και μου ερχετε μια χαρα στα λεφτα που δικοιουμε και αυτο καπως με χαλαει..και αυτοι ρε γαμοτο εχουν ολα τα κινητα της σειρας Walkman σε vodafone live συσκευη,μοτο το w300i εχουν απλο..αλλα εινα μαπα αυτο το κινητο.παντως μου αρεσε πολυ και απ'οτι ειδα εχει πολυ σταθερο λειτουργικο και πολυ καλα χαρακτηριστικα οπως μεγαλη αποδοση μπαταριας και ξυπνητηρι με ραδιοφωνο.οπως και να χει ομως ειμαι αγρια αποφασισμενος να παω να το "χτυπησω" :mobile:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και το Ζ550 το έχουν ΜΟΝΟ απλό σε VODA.. Το έχει παρει φίλος μου. Δεν έχω δει πουθενά 550 με VL
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Και το Ζ550 το έχουν ΜΟΝΟ απλό σε VODA.. Το έχει παρει φίλος μου. Δεν έχω δει πουθενά 550 με VL

ΝΑι ετσι ειναι και αυτος ειναι ο λογος που θελω να το παρω.εγω εχω δικτυο cosmote και θελω να "τσιμπησω" την επιδοτηση του πατερα μου...που εχει vodafone και να παρω εγω νεο κινητο.παντως πηγα σε 2 καταστηματα vodafone στην περιοχη μου και κανεις δεν το ειχε...παντως ψηνομαι αγρια..να το παρω..ειναι απο τα πιο καλα κινητα της SE και με πολυ καλο μενου,εχει ενα χρονο που εχει βγει και κανεις δεν εχει παραπονεθει καθολου,αυτο τα λεει ολα.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.. ειναι απο τα πιο καλα κινητα της SE και με πολυ καλο μενου,εχει ενα χρονο που εχει βγει και κανεις δεν εχει παραπονεθει καθολου,αυτο τα λεει ολα.:D

Πράγματι.. είναι το μόνο (ίσως) που κανένας ΔΕΝ γκρινιάζει και μάλιστα από το πρώτο κιολας firmware. :) :cool:

 

Πάντως εγώ που το ζώρισα με ένα BT μανταλακι του mediamarkt (ίδιο με ένα του πλαισίου αλλά στα 19€ αντί 34€:p ). Με αυτο το βτ βιωσα τα πρωτα προβληματακια. Είναι ένα hadsfree που το "μπλοκάρει" λίγο το κινητό αλλά και νομίζω ΟΛΑ τα SE όπως ΄συντομα διπίστωσα. Το πρόβλημά του είναι ότι παρεμβάλεται όταν είναι κοντά στα SE και ξεσυνδέεται. Σε κάποιες περιπτώσεις από το συνδεσαι ξεσύνδεσαι τα έπαιξε και έκανε κάτι κουλά.. όπως να το βάζω να φωρ΄τισει και να ΜΗΝ.. (ήθελε resart), να το ανοίγω και να έχει λευκή οθώνη κτλ. όλα αυτά όμως μόνο εξαιτίας του συγκεκριμένου BT και υπό συνθήκες.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι.. είναι το μόνο (ίσως) που κανένας ΔΕΝ γκρινιάζει και μάλιστα από το πρώτο κιολας firmware. :) :cool:

 

Πάντως εγώ που το ζώρισα με ένα BT μανταλακι του mediamarkt (ίδιο με ένα του πλαισίου αλλά στα 19€ αντί 34€:p ). Με αυτο το βτ βιωσα τα πρωτα προβληματακια. Είναι ένα hadsfree που το "μπλοκάρει" λίγο το κινητό αλλά και νομίζω ΟΛΑ τα SE όπως ΄συντομα διπίστωσα. Το πρόβλημά του είναι ότι παρεμβάλεται όταν είναι κοντά στα SE και ξεσυνδέεται. Σε κάποιες περιπτώσεις από το συνδεσαι ξεσύνδεσαι τα έπαιξε και έκανε κάτι κουλά.. όπως να το βάζω να φωρ΄τισει και να ΜΗΝ.. (ήθελε resart), να το ανοίγω και να έχει λευκή οθώνη κτλ. όλα αυτά όμως μόνο εξαιτίας του συγκεκριμένου BT και υπό συνθήκες.

Καλα η συνδεσημοτητα δεν με πειραζει και τοσο πολυ...οσο η απλοτητα και μπαταρια που πρσοφερει αυτο το κινητο.στις επομενες μερες θα παρω την τελικη μου αποφαση.ευχαριστω για την βοηθεια :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις το αγόρασα για την αδελφή μου.

Πρώτες εντυπώσεις.. το κινητό είναι άριστο, για τα λεφτά του, τόσο σαν design, όσο και σαν δυνατότητες και λογισμικό κι απλότητα χρήσης.

Μου άρεσε τόσο που σκέφτομαι να το κρατήσω, και να της δώσω το 7390 :D .. αλλά όχι τώρα που το σκέφτομαι δεν με πολυσυμφέρει :lol:

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα για την αδελφή μου.

Πρώτες εντυπώσεις.. το κινητό είναι άριστο, για τα λεφτά του, τόσο σαν design, όσο και σαν δυνατότητες και λογισμικό κι απλότητα χρήσης.

Μου άρεσε τόσο που σκέφτομαι να το κρατήσω, και να της δώσω το 7390 :D .. αλλά όχι τώρα που το σκέφτομαι δεν με πολυσυμφέρει :lol:

Να ειχε και λειτουργια πτησης και θα ηταν μια χαρα.:) :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ 1GB ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ:) :) :) :) :):lol: :help: :help: :help: :help:
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ 1GB ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ:) :) :) :) :):lol: :help: :help: :help: :help:

 

Φίλε MPAMPIS_2006 μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις!

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ 1GB ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ

'Οχι δεν έχει.. Η 512mb σε Μ2 (αυτή παίρνει) κάνει 33€ ενώ η 1GB σε SD (που παίρνουν άλλα κινητά) έχει 15€.. :mad:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

re paidia mathete na agorazete kati kai apo ebay.....

karta me 10 evrw kainouria sto kouti symperilamvanomenou ta eksoda apostolis sou stelnoun...

 

episis to kalwdio DCU-60 to vrika me 8 evrw.... symperilamvanomenwn pali twn eksodwn apostolis....

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

episis gia osous endiaferontai gia agora.... emena mou to eferan thessaloniki apo orestiada. eixe meinei allo ena sthn korintho... mallon exei ksepoulisei gia ta kala.

 

H pwlhtria anefere 1-2 provlimatakia sto parelthon me to software alla kai mono h epimonh ths na dialeksw kati allo me ekane na to parw (to ithela san deftero kinito)

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Τι ανεξήγητο παρατήρησα χθές (πρέπει να συμβαίνει τώρα κοντά). :worry:

Εμφανίζεται και εξαφανίζεται ΜΟΝΟ του το σύμβολο του Internet (υδρόγειος σφαίρα).:ninja:

Λέω δεν μπορεί τα ματάκια μου κάνουν πουλάκια. Μετά πάω στους μετρητές δεδομένων και βλέπω μικρές κινήσεις του 1Κ διάρκειας από 10 δεύτερα έως ένα λεπτό... Σύνολο μου μάζεψε κανα 1MB (αποστολή και λήψη μαζί).. Το κινητό ΔΕΝ είναι smartphone ’ώστε να τσίμπησα κανά virus mallware. Επιπλέον από την άλλη δεν εμφανίζει το σύμβολο της JAVA ότι κάτι τρέχει. Έτσι αποκλείω το ενδεχόμενο κάποια κακόβουλη Java εφαρμογή να συνδέεται κάπου. Άλλωστε αν μία Java εφαρμογή χρησιμοποιήσει resource σε ρωτάει. Eλπίζω να μην χρεωθώ τίποτα..

 

Καμία λογική άποψη ???

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
geia sas paidia.....kserei kaneis na mou pei an yparxei kamia dynatothta metatrophs tou z550i se walkman??? vasika me enoxlei to oti den exei full screen video.....mhpos yparxei kapoios tropos gia na paiksei?????

Δυστηχως δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.κι εγω την ειχα ψαξει παλιοτερα οταν ηθελα να παρω το συγκεκριμενο κινητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί χριστιανοί η αγαπητή ΤΙΜ το δίνει με εξαργύρωση 10.000 απο την TIM American Express. Εκτός αν έχουν κάνει κάποιο λάθος νομίζω ότι είναι καλή προσφορά.

Να ρωτήσω θέλω:

Στις εξερχόμενες κλήσεις μπορώ να δω πόση ώρα μίλησα με τον καθένα?

(Αυτό το P800 μου δεν μπορώ να το αποχωριστώ με τίποτε....):O

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας,

νεος στο φορουμ με αγαπη για τα κινητα και γκατζετακια.

Εχω στην κατοχη μου ενα Sony Ericsson Ζ550i που το αγορασα περυσι τον Οκτωβριο!

κανενα προβλημα οπου πριν 3 μηνες χαλασε το μικροφωνο ετσι ξαφνικα ενω μιλουσα με ακουγαν απο το πηγαδι και καταλαβαινετε....

Παω σε καταστημα οπου το αγορασα και το αφηνω.

μετα απο τρεις μερες το παιρνω και ολα κομπλε.

μεχρι πριν ενα μην που το μικροφωνο παλι χαλασε. επειδη λογο ελειψης χρονου δεν το πηγα δουλευα με το hands free

οπου μια ωραια μερα χαλαει το ενα ακουστηκο.

Ενταξη λεω εχουμε το αλλο δεν μου κρατησε το αλλο ομως πολυ την περασμενη εβομαδα παει και το αλλο.

Αυτη την στιγμη το τηλ μαζι με το hands free ειναι σε καταστημα τις εταιριας να δουμε ποσο θα μας παρει.

 

 

Ελπιζω να το καληψουν στην εγγυηση και να μην μου βγαλουν τιποτα περιεργα γιατι το συνηθηζουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα σου το περασουν στην εγγυηση...κυριως του κινητου.τωρα για το hands free το :worry: χλωμο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λοιπον συμφωνα με την εταιρια το κινητο μου εχει καψει το μικροφωνο!

ειναι κοντα 20 μερες στο σερβις και περιμενουν (απ οτι μου λενε) καινουργιο μικροφωνο

:devil::devil::devil::devil:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Agorasa apo enan filo mou ena m2 memory stick 128mb kai otan to vazw sto kinito mou leei oti den exei topo8eti8ei memory stick, dokimasa kai sto kinito tou filou mou kai se aftounou emfanizei pali to idio minima,mipws einai kamia ri8misi i tipota tetoio pou prepei na ginei ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Agorasa apo enan filo mou ena m2 memory stick 128mb kai otan to vazw sto kinito mou leei oti den exei topo8eti8ei memory stick, dokimasa kai sto kinito tou filou mou kai se aftounou emfanizei pali to idio minima,mipws einai kamia ri8misi i tipota tetoio pou prepei na ginei ?

 

Νομίζω ότι υπάρχουν Normal Speed Μνήμες που παιζουν κανονικά Και High Capacity που δεν παιζουν,για ελεγξε το.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν χρειαστηκε να τους βαλω τις φωνες.Μου προτειναν μονοι τους αν θελω να παρω καποιο αλλο μοντελο.Το πηγα πισω και μου ειπαν οτι στα τελευταια 4 απο τα 5 Ζ550 παρουσιαστηκε το ιδιο προβλημα.Εχει προβλημα το λογισμικο...Θα το στειλουν στην αντιπροσωπεια να του κανουν λεει αναβαθμιση λογισμικου και θα ναι ενταξει.Οποτε και καινουριο να μου δινανε μαλλον το ιδιο θα εκανε.

 

Ελπιζω οντως να ειναι το προβλημα στο λογισμικο και οχι στο hardware.Για καλο και για κακο θα παρω τηλ και την sony να ρωτησω λεπτομερειες.

Επειδή έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα η αναβάθμιση πόσο πάει;;;

VODAFONE THE LIVE NETWORK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Ζ550i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...