Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να συνδεσω το κινητο μου ν80 με το router sagem 1500 ετσι ωστε να βλεπω σελιδες και γενικα να σερφαρω χωρις ομως να χρεωνομαι .πεστε καμια ιδεα βρε παιδια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν μπορείς να συνδεθείς στο ιντερνετ μέσω του ρούτερ σου δηλαδή?

Είναι πολύ απλό απλά μπαίνεις σε μια σελιδά με το browser του κινητού και το κινητό κάνει αναζήτηση τα Wlan που υπάρχουν. Βρίσκεις το δικό σου το επιλέγεις και μπαίνεις κανονικά.

Απλά μέσα στον browser θα πρέπει να έχεις κάνει τις εξείς ρυθμίσεις

Επιλογές-->Ρυθμίσεις-->ΣΗμείο πρόσβασης-->Ερώτηση πάντα

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα να συνδεθω αλλα δεν ξερω ανα κατεβαζω απο το ροθυτερ ή απο την βονταφον,πως μποροω να το διαπιστωσω αυτο?

 

πουθενα στον υπολογιστη μου δεν φαινεται να κατεβαζει δεδομενα μεσω router ουτε απο το netlimiter εχω ενδειξη πως να το ελεξω

 

και κατι τελευταιο παιδια μου βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι απελευθερωστε μνημη ή κλειστε καποιες εφαρμμογες ,με ποιο προγραμμα ελεγχαμε ποιες εφαρμογες τρεχουν στο κινητο ?

Link to comment
Share on other sites

xarists0 χρησιμοποιησε την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα να συνδεθω αλλα δεν ξερω ανα κατεβαζω απο το ροθυτερ ή απο την βονταφον,πως μποροω να το διαπιστωσω αυτο?

 

πουθενα στον υπολογιστη μου δεν φαινεται να κατεβαζει δεδομενα μεσω router ουτε απο το netlimiter εχω ενδειξη πως να το ελεξω

 

και κατι τελευταιο παιδια μου βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι απελευθερωστε μνημη ή κλειστε καποιες εφαρμμογες ,με ποιο προγραμμα ελεγχαμε ποιες εφαρμογες τρεχουν στο κινητο ?

1. Aν χρησιμοποιείς το router θα υπάρχει κάποια φωτεινή ένδειξη πάνω του που θα αναβοσβήνει λογικά.

2. Αυτό για την μνήμη εμένα σταμάτησε απο την στιμή που έκανα τις εξής ρυθμίσεις. Επιλογές-->Ρυθμίσεις-->Ιστορικό-->Απενεργοποιημένη

Εννοείται οτι μπαίνεις στο ιντeρνετ μέσω του browser που βρίσκεται εδώ

Μενού-->Διαδύκτιο-->Ιστός

3. Το πρόγραμμα που μπορείς να βλέπεις ποιες εφαρμογές τρέχοτυν είναι τo taskman. Θα το βρείς μέ ένα search εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2258177&posted=1#post2258177

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το προβλημα δε λυθηκε με την απενεργοποιηση του ιστορικου.Ας δοκιμασει καποιος με ν80 να μπει στη σελιδα http://www.betfair.com στην κατηγοροια στοιχημα,τουλαχιστον να δω αν ειναι θεμα του δικου μου κινητου ή συνολικα.Ας κανει καποιος τον κοπο.Εμενα μου βγαζει οτι η μνημη ειναι πληρης ,δεν ξερω ισως να φταιει οτι χρειαζεται java η συγκεκριμενη σελιδα.Δεν ξερω τι να υποθεσω
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα να συνδεθω αλλα δεν ξερω ανα κατεβαζω απο το ροθυτερ ή απο την βονταφον,πως μποροω να το διαπιστωσω αυτο?

Για να δεις από πού είσαι συνδεδεμένος εκείνη την στιγμή πήγαινε στο φάκελο Συνδεσιμότητα > Διαχείριση συνδέσεων > Ενεργές συνδέσεις δεδομένων και το διακρίνεις από τον τίτλο της σύνδεσης.

Άλλος ένας πιο εύκολος τρόπος είναι να δεις να υπάρχει ενώ σερφάρεις το εικονιδιάκι του WiFi, δηλαδή αυτό: http://img178.imageshack.us/img178/9459/94281560zj2.gif.

 

 

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το προβλημα δε λυθηκε με την απενεργοποιηση του ιστορικου.Ας δοκιμασει καποιος με ν80 να μπει στη σελιδα www.betfair.com στην κατηγοροια στοιχημα,τουλαχιστον να δω αν ειναι θεμα του δικου μου κινητου ή συνολικα.Ας κανει καποιος τον κοπο.Εμενα μου βγαζει οτι η μνημη ειναι πληρης ,δεν ξερω ισως να φταιει οτι χρειαζεται java η συγκεκριμενη σελιδα.Δεν ξερω τι να υποθεσω

Όταν σου βγάζει αυτό το μήνυμα σημαίνει πως δεν επαρκεί η μνήμη RAM.

Κάνε αυτό που σου λέει και ο φίλος dnik69. Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μαλλον ειναι στα cookies .Πεστε μου πως τα ενεργοποιω?

 

ας μπει καποιος στο http://www.betfair.com στην κατοιγοροια στοιχημα

 

 

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μαλλον ειναι στα cookies .Πεστε μου πως τα ενεργοποιω?

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις του Ιστού και στο Cookies βάλε Αποδοχή.

 

Χρησιμοποίησε την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif, μην κάνεις συνεχόμενα post.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πως θα γινει να ανοιξω σελιδες που χρειαζεται να εχει flash?εχω ηδη εγκαταστησει το flash player lite αλλα τιποτα

Εννοείς να παίξεις βίντεο από youtube κλπ...;

Αν ναι, δεν γίνεται μέσω του Ιστού, θα πρέπει να εγκαταστήσεις το emTube.

Το βρίσκεις πολύ εύκολα με μια αναζήτηση στο forum.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

και να έχεις εγκαταστήσει το flash lite δεν δουλέυει με τον ιστό του κινητού. Μέχρι τώρα δεν έχω βρεί κάποια λύση. Αν και δεν νομίζω να γίνεται xarists0

 

Στην σελίδα που ανέφερες πιο πάνω και εμένα γράφει μνήμη πλήρης.. Βασικά πρώτη φορά το παθαίνω αυτό. Άρα η σελίδα είναι αρκετά φορτωμένη και δεν μπορεί να την ανοίξει το κινητό. Να φανταστείς μένει 1,8ΜΒ:wacko: στην ΡΑΜ

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

αρα δεν ειμαι ο μονος,κατι ακομα συνδεοντας το κινιτο με pc suite στις επαφες μου βλεπω ονοματα τα οποια απο το κινιτο δεν ειναι δινατον να τα βρω τι να κανω?κατι ακομα υπαρχει κανενας client για το skype που να μπορω να κανω chatting?καπου πηρε το ματι μου για αυτο http://www.iskoot.com/skype_certified.php το εχει δουλεψει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας κ καλή μου αρχή..πρώτο μου post (άργησα είναι αλήθεια να γίνω μέλος :cry:) κ ελπίζω να μη φάω κράξιμο γιατί θα κάνω μια ερώτηση που σίγουρα θα έχει γίνει πάρα πάρα πολλές φορές αλλά νομίζω είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω 300+ σελίδες για να βρώ αυτό που ψάχνω..

here it goes λοιπόν: πόσο θα μπορούσα να πουλήσω το N80 μου internet edition μοντέλο Απρίλη 2007 με συσκευασία εννοείται κομπλέ??

(ρώτησα σε μαγαζί με μτχ κ μου είπαν πως το αγοράζουν 100€ τα οποία μου φάνηκαν λίγα αν αναλογιστείτε οτι πούλησα πρίν λίγο καιρό ένα Κ750 80€)

Au de foof!!

Η τεχνολογία δε σου λύνει τα χέρια..Στα κάνει γόρδιο δεσμό..!

Link to comment
Share on other sites

και εμένα λίγα μου φαίνονται βασικά... Βέβαια εξαρτάται και απο την κατάσταση που το διατηρείς. Αν το είδαν και στο κοστολόγισαν τόσο δεν ξέρω..

Εγώ πάντως το δικό μου που είναι σαν καινούργιο μοντέλο Αυγούστου θα το έδινα τουλάχιστον 200+ ευρώ ή άντε 150. Πιο κάτω όχι!!!

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι σε κακή κατάσταση, το αντίθετο θα έλεγα!!το μόνο που έχει είναι το ξέβαμα στις γωνίες του δήθεν μεταλλικού χρώματος, το οποίο είναι αναπόφευκτο αν απλά χρησιμοποιείς το κινητό!!

Au de foof!!

Η τεχνολογία δε σου λύνει τα χέρια..Στα κάνει γόρδιο δεσμό..!

Link to comment
Share on other sites

καλά βέβαια εκεί που λές αποκλείεται να μην ξεβάψει. Και εμένα έχει ψιλοαρχίσει.

Αν θές να πουλήσεις το κινητό μπορείς να ανεφερθείς και εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39 με ένα θέμα

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

το link που μου έδωσες μου λέει ότι δεν έχω δικαίωμα να μπώ εκεί αλλά όπως κ να έχει για να μη βγούμε κ off topic πήρα μια ιδέα κ σιγουρεύτηκα ότι 100€ είναι πάρα πολύ λίγα!!

!!ευχαριστώ dnik69!!

Au de foof!!

Η τεχνολογία δε σου λύνει τα χέρια..Στα κάνει γόρδιο δεσμό..!

Link to comment
Share on other sites

το link που μου έδωσες μου λέει ότι δεν έχω δικαίωμα να μπώ εκεί αλλά όπως κ να έχει για να μη βγούμε κ off topic πήρα μια ιδέα κ σιγουρεύτηκα ότι 100€ είναι πάρα πολύ λίγα!!

!!ευχαριστώ dnik69!!

Buy and Sell είναι μια έξτρα δυνατότητα για μόνιμα και ενεργή μέλη, γι' αυτό και δεν μπορείς να μπεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Buy and Sell είναι μια έξτρα δυνατότητα για μόνιμα και ενεργή μέλη, γι' αυτό και δεν μπορείς να μπεις.

 

οκ newbie είμαι ακόμα!!!

 

:rtfm: (για μένα το λέω!!)

Au de foof!!

Η τεχνολογία δε σου λύνει τα χέρια..Στα κάνει γόρδιο δεσμό..!

Link to comment
Share on other sites

Buy and Sell είναι μια έξτρα δυνατότητα για μόνιμα και ενεργή μέλη, γι' αυτό και δεν μπορείς να μπεις.

Α συγνώμη δεν το ήκερα Itchrist.. Ε σιγά σιγά τα μαθαίνω :p

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

To N80 πόσο έχει περίπου στην πιο φτηνή του έκδοση;

Το βρίσκεις περίπου 375 €.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...