Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Οταν στελνω ενα αρχειο με bluetooth εαν ειναι μικρο (πχ < 100 kb) τοτε το στελνει μια χαρα. Εαν ειναι μεγαλυτερο και κανει αρκετη ωρα να το στειλει τοτε μου βγαζει μετα απο καποιο σημειο αποτυχια! Αυτο γινεται ανεξαρτητα απο το αρχειο. Επισης εαν κανο reset τοτε το πρωτο αρχειο μου το στελνει κανονικα ανεξαρτητα ογκου ενω σε ολα τα υπολοιπα μου γραφει αποτυχια.

 

1. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα;

 

2. Επισης ξερει κανεις εαν ειναι προβλημα firmware ή προβλημα της συσκευης μου;

 

Εχω την εκδοση 3.0617.0.6 την τελευταια δηλαδη.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετα απο 2-3 φορτισεις δεν εχω καταφερει αναμονη μεγαλυτερη απο 12 ωρες!απογοητευση....

PS μαλλον στο buy and sell θα το βρειτε-3 ημερων- το κινητο!631 ευρω για μλκιες κινητο!α ρε ξυλο που θελουν εκει στην νοκια

βγαλε το 3g

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση που αφορά την κάρτα μνήμης του Ν80 :

 

Αγόρασα μία κάρτα miniSD 2GB ProX της MemoryCorp η οποιά είναι Ultra Fast 150X (22.5 MB/sec transfer).

 

Μόλις την έβαλα στο κινητό, την "είδε" κανονικά.

Τράβηξα μερικές φωτογραφίες, τις αποθήκευσε αστραπιαία, μετά έκανα browsing στις φωτό και τις εμφάνιζε το ίδιο αστραπιαία.

 

Μετά απο μισή ώρα και αφού προηγήθηκαν εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις, ανοίγοντας το εικονίδιο "έκθεση", διαπίστωσα ότι η κάρτα ήταν ΑΔΕΙΑ !

Προσπάθησα να "δώ" την κάρτα απο το μενού>Εργαλεία>Μνήμη και μού εμφάνισε το μήνυμα "Κάρτα Μνήμης Κατεστραμμένη" !

Προσπαθώντας να βγώ πίσω απο την οθόνη αυτή, μου εμφάνισε την επιλογή " Διαμόρφωση Κάρτας Μνήμης; Ολα τα δεδομένα θα χαθούν κατα τη διαμόρφωση".

Επιλέγω "ΝΑΙ" και πάλι μου βγάζει το μήνυμα "Κάρτα Μνήμης Κατεστραμμένη".

 

Σβήνω το κινητό, το ξανα-ανοίγω μετά απο 3 λεπτά, αυτή τη φορά την "βλέπει" κανονικά την κάρτα αλλά σαν εντελώς άδεια.

Κάνω φορμά την κάρτα, γίνεται κανονικά.

 

Στη συνέχεια συνδέω το κινητό με το USB καλώδιο στο PCSuite και τον υπολογιστή μου και προσπαθώ να μεταφέρω στην κάρτα φωτογραφίες και κάποια αρχεία excel και word που χρειάζομαι πάντα μαζί μου.

Το κινητό συνδέθηκε κανονικά, το PCSuite το "ειδε" κανονικά, "είδε" και την κάρτα μνήμης κανονικά.

Αρχίζω να μεταφέρω αρχεία και ξαφνικά στη διάρκεια αυτής της διαδικασίας, το PCSuite ΣΤΑΜΑΤΑ να "βλέπει" την κάρτα μνήμης !!!

Βγαίνω απο το PCSuite, αποσυνδέω το καλώδιο USB απο το κινητό και διαπιστώνω και πάλι οτι η κάρτα δέν είναι προσβάσιμη και εμφανίζεται και πάλι το μήνυμα "Κάρτα Μνήμης Κατεστραμμένη".

 

Για να αποκλείσω κάθε "τυχαίο ενδεχόμενο" έκανα την παραπάνω διαδικασία 5-6 φορές, αλλά πάντα το ίδιο αποτέλεσμα.

Βέβαια την κάρτα την επέστρεψα, αλλά το πρόβλημά μου είναι τί κάρτα να βάλω στο κινητό και γιατί γινόταν όλα αυτά...

 

Φταίει η πολύ μεγάλη χωρητικότητα ? (ΠΧ η ΝΟΚΙΑ βγάζει μέχρι 1GB κάρτα, μήπως λοιπόν το κινητό δέν λειτουργεί σωστά με μεγαλύτερες απο 1GB κάρτες?).

Η φταίει το οτι η κάρτα ήταν ULTRA FAST 22.5 MB/sec και αυτό "τρέλλαινε" το κινητό ?

Η και τα δύο μαζί ?

 

Αν κάποιος ξέρει τί μπορεί να ήταν, οι απαντήσεις ευπρόσδεκτες.

Οπως και οι προτάσεις αν θα πρέπει να πάρω "γρήγορη" η "κανονικής ταχύτητας" κάρτα και μέχρι πόσα ΜΒ για να μήν έχω πρόβλημα.

 

Thanx

 

 

Εγώ έχω την miniSD 2GB της Sandisk και λειτουργεί άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Πριν από 3 βδομάδες πήρα ένα Ν80 μαύρο.Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τηλ.Πριν από 3 μέρες πήρα και ένα 2ο Ν80 ασημί.Κοιτάω στο μαύρο και βλέπω οτι έχει

 

ver. 3.0614.0.3

11-04-2006

rm-92

 

Μετά κοιτάω στο ασημί και βλέπω οτι έχει

 

ver. 3.0617.0.6

03-05-2006

rm-92

 

Έχει δηλ. τη τελευταία αναβάθμιση.Το ασημί με τη τελευταία αναβάθμιση είναι πιο αργό απ'το μαύρο,έχει λίγο καλύτερη απεικόνιση στις φωτό,αλλά όταν πάω να γράψω μήνυμα μου ξεκινάει με 160 χαρ. υπόλοιπο και μόλις γράψω το πρώτο γράμμα αυτόματα μου λέει 69 χαρ. υπόλοιπο.Έχετε ακούσει κάτι γι'αυτό;

Επίσης το ασημί μου έκανε μια φορά restart και μόλις άνοιξε είχε χάσει ότι είχα περάσει στη κάρτα μνήμης.Μετά το έκανα εγώ restart και μόλις άνοιξε υπήρχαν όλα μέσα.

Μερικές φορές μόλις με παίρνει κάποιος τηλ,πρασινίζει όλη η οθόνη και ξαναδείχνει τα κανονικά χρώματα μόλις απαντήσω.

Επίσης μια φορά μου έκανε και το εξής: μου έστειλε κάποιος μήνυμα και μου έβγαλε στην οθόνη οτι το μήνυμα θα αποθηκευτεί στη μνήμη τηλεφώνου γιατί η καρτα μνήμης έχει πρόβλημα.Πάτησα το ΟΚ,διάβασα το μήνυμα και μετά τσέκαρα τη κάρτα μνήμης και δούλευε κανονικά.

 

Το μαύρο δεν μου έχει βγάλει κανένα απολύτως πρόβλημα.Και στα δύο Ν80 έχω περάσει ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές όπως επίσης και τους ήχους και τις εικόνες.Στο μόνο που διαφέρουν είναι στις versions.

 

Σας έχει τύχει κάτι απο όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2-3 φορτισεις δεν εχω καταφερει αναμονη μεγαλυτερη απο 12 ωρες!απογοητευση....

PS μαλλον στο buy and sell θα το βρειτε-3 ημερων- το κινητο!631 ευρω για μλκιες κινητο!α ρε ξυλο που θελουν εκει στην νοκια

kala paidia ayto einai mega thema.... milame gia mia mera me trela zoria kai katholou xrisi..... to xeirotero olon einai oti apax kai sou kleisei den xananoigei!!!! esto gia 30 secs na steileis ena mynima!!!!!! pikra!!!! (kai nai... exo kanei 3-4 plireis fortiseis ekfortiseis....)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Πριν από 3 βδομάδες πήρα ένα Ν80 μαύρο.Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τηλ.Πριν από 3 μέρες πήρα και ένα 2ο Ν80 ασημί.Κοιτάω στο μαύρο και βλέπω οτι έχει

 

ver. 3.0614.0.3

11-04-2006

rm-92

 

Μετά κοιτάω στο ασημί και βλέπω οτι έχει

 

ver. 3.0617.0.6

03-05-2006

rm-92

 

Έχει δηλ. τη τελευταία αναβάθμιση.Το ασημί με τη τελευταία αναβάθμιση είναι πιο αργό απ'το μαύρο,έχει λίγο καλύτερη απεικόνιση στις φωτό,αλλά όταν πάω να γράψω μήνυμα μου ξεκινάει με 160 χαρ. υπόλοιπο και μόλις γράψω το πρώτο γράμμα αυτόματα μου λέει 69 χαρ. υπόλοιπο.Έχετε ακούσει κάτι γι'αυτό;

Επίσης το ασημί μου έκανε μια φορά restart και μόλις άνοιξε είχε χάσει ότι είχα περάσει στη κάρτα μνήμης.Μετά το έκανα εγώ restart και μόλις άνοιξε υπήρχαν όλα μέσα.

Μερικές φορές μόλις με παίρνει κάποιος τηλ,πρασινίζει όλη η οθόνη και ξαναδείχνει τα κανονικά χρώματα μόλις απαντήσω.

Επίσης μια φορά μου έκανε και το εξής: μου έστειλε κάποιος μήνυμα και μου έβγαλε στην οθόνη οτι το μήνυμα θα αποθηκευτεί στη μνήμη τηλεφώνου γιατί η καρτα μνήμης έχει πρόβλημα.Πάτησα το ΟΚ,διάβασα το μήνυμα και μετά τσέκαρα τη κάρτα μνήμης και δούλευε κανονικά.

 

Το μαύρο δεν μου έχει βγάλει κανένα απολύτως πρόβλημα.Και στα δύο Ν80 έχω περάσει ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές όπως επίσης και τους ήχους και τις εικόνες.Στο μόνο που διαφέρουν είναι στις versions.

 

Σας έχει τύχει κάτι απο όλα αυτά;

Δεν πρεπει να σου βγαζει τοσα προβληματα....

Κανε μια επαννεκινηση και υστερα κανε ενα "Restore Original Settings" και βαλε μονο GSM!!!

Αφου τα κανεις, κλειστο για 1 λεπτο και ανοιξε το!!!Παρατηρησε αν θα ξανακανει ολα αυτα που λες!!!

Στα μηνυματα ειναι φυσιολογικο,οταν τελειωσουν οι 160 χαρακτηρες-ενα πληρες μηνυμα δλδ-τοτε προσθετεις ενα δευτερο με μεγιστο αριθμο χαρακτηρων τους 69!!!-concatenated SMS που λενε, επισυναπτομενα μηνυματα!

Messages->Settings->Text Message->Character Encoding(Reduced Support)!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχουν ξαναναφερθει με την εκδοση 3.0617.0.6 βρηκα τα εξης bug:1) οταν πας να κανεις add ενα contact σε μια ομαδα μεσα απο το μενου της ομαδας και εχεις βαλει μονο first name στην αναζητηση τα εμφανιζει και στο last name (κωστα κωστα μου!!!!), β) σε διορθωση της εντασης του ηχου του ενεργου προφιλ(σε δημιουργημενο απο τον χρηστη προφιλ) δεν δειχνει την τρεχουσα αλλα μια ασχετη και μετα με αυξομειωση δειχνει μια καθετη γραμμη!!!.

Host

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Οταν στελνω ενα αρχειο με bluetooth εαν ειναι μικρο (πχ < 100 kb) τοτε το στελνει μια χαρα. Εαν ειναι μεγαλυτερο και κανει αρκετη ωρα να το στειλει τοτε μου βγαζει μετα απο καποιο σημειο αποτυχια! Αυτο γινεται ανεξαρτητα απο το αρχειο. Επισης εαν κανο reset τοτε το πρωτο αρχειο μου το στελνει κανονικα ανεξαρτητα ογκου ενω σε ολα τα υπολοιπα μου γραφει αποτυχια.

 

1. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα;

 

2. Επισης ξερει κανεις εαν ειναι προβλημα firmware ή προβλημα της συσκευης μου;

 

Εχω την εκδοση 3.0617.0.6 την τελευταια δηλαδη.

 

εχει κανεις καμια ιδέα;

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει και σε προηγούμενο ποστ ότι το κινητό μου είχε πρόβλημα με το σήμα.. Το πήγα πριν κανα 25ήμερο σε ΝΟΚΙΑ club της γειτονιάς μου (Β.Όλγας) τα παιδιά πολύ εξυπηρετικά μου κάναν μία αναβάθμιση και μου είπαν να το ξαναδοκιμάσω. Δεν είδα όμως διαφορά και το άφησα για να το στείλουν στη μαμά ΝΟΚΙΑ alpha ΒΛΙΑΧ copy και απο κει αρχίσαν τα προβλήματα.. Μετά από 7 μέρες το κινητό δεν είχε έρθει ακόμα , ρώτησα και μου είπαν ότι είναι εξωτερικό και να έρθω απο βδομάδα, πήγα και μου είπαν απο βδομάδα ξαναπήγα σήμερα και μου είπαν την άλλη εβδομάδα .!!!! Ε ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΜΟΣΧΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΤΙΛΗΣΕΙ ΤΗ ΝΟΚΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ~~~!!!!!!!!!!!!!! ΒΑΛΑΤΕ ΤΑ ΝΟΚΙΑ CLUB ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΣΩΣΑΝ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!!!!!!!! ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΚΙΝΗΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΙΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ!!!!! ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΦΕΡΡΑΡΙ, F360 ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΡΗΣΗΣ ΘΑ ΑΦΗΝΑΤΕ ΤΟ ΠΕΛΑΤΗ 1 ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ?????????????? 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΑΝ........ ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: ΟΦΕΙΛΑΤΕ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΕ 600 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΥΡΩ......... Στους υπόλοιπους που έπρεπε να υποστείτε αυτό το ποστ ζητώ συγνώμη, στο μοσχάρια που απευθύνεται ΟΥΥΥΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΥΟ.... Και ρε παιδιά πεστε μου αν μπορείτε εκτός απο το να γίνομαι γραφικός εδώ κάτι άλλο μπορώ να κάνω για τα 616 ευρώ που αισθάνομαι ότι μου έχουν κλέψει????????

 

 

Οργισμένα... Cosm....:ninja:

καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει και σε προηγούμενο ποστ ότι το κινητό μου είχε πρόβλημα με το σήμα.. Το πήγα πριν κανα 25ήμερο σε ΝΟΚΙΑ club της γειτονιάς μου (Β.Όλγας) τα παιδιά πολύ εξυπηρετικά μου κάναν μία αναβάθμιση και μου είπαν να το ξαναδοκιμάσω. Δεν είδα όμως διαφορά και το άφησα για να το στείλουν στη μαμά ΝΟΚΙΑ alpha ΒΛΙΑΧ copy και απο κει αρχίσαν τα προβλήματα.. Μετά από 7 μέρες το κινητό δεν είχε έρθει ακόμα , ρώτησα και μου είπαν ότι είναι εξωτερικό και να έρθω απο βδομάδα, πήγα και μου είπαν απο βδομάδα ξαναπήγα σήμερα και μου είπαν την άλλη εβδομάδα .!!!! Ε ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΜΟΣΧΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΤΙΛΗΣΕΙ ΤΗ ΝΟΚΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ~~~!!!!!!!!!!!!!! ΒΑΛΑΤΕ ΤΑ ΝΟΚΙΑ CLUB ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΣΩΣΑΝ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!!!!!!!! ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΚΙΝΗΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΙΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ!!!!! ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΦΕΡΡΑΡΙ, F360 ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΡΗΣΗΣ ΘΑ ΑΦΗΝΑΤΕ ΤΟ ΠΕΛΑΤΗ 1 ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ?????????????? 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΑΝ........ ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: ΟΦΕΙΛΑΤΕ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΕ 600 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΥΡΩ......... Στους υπόλοιπους που έπρεπε να υποστείτε αυτό το ποστ ζητώ συγνώμη, στο μοσχάρια που απευθύνεται ΟΥΥΥΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΥΟ.... Και ρε παιδιά πεστε μου αν μπορείτε εκτός απο το να γίνομαι γραφικός εδώ κάτι άλλο μπορώ να κάνω για τα 616 ευρώ που αισθάνομαι ότι μου έχουν κλέψει????????

 

 

Οργισμένα... Cosm....:ninja:

Να πηγαινεις καθε μερα και να κανεις σαματα με τους μ@... που εχουν την αντιπροσωπεια της κορυφαιας εταιρειας παγκοσμιως και τον π...:X

ντροπη!!να ζητησεις αντικατασταση αμεσως!!!ΚΡΑΞΕ ΤΟΥΣ!!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια,εχω ενα χαζοπροβλημα που απο το search που εκανα μάλλον δεν το εχει καποιος άλλος.

Καθε φορά που θέλω να τραβήξω φώτο, πρέπει να κανω εκ νέου τις ρυθμίσεις...

Τι εννοώ, πχ αν θέλω να έχω την ρύθμιση του φλας στο αυτόματο, πρέπει κάθε φορα να το ρυθμίζω αφου μολις βγω στο αρχικο μενού , το φλάς απενεργοποιείται και οταν ξανα μπω στην κάμερα πρέπει εκ νέου να το ρυθμίσω...

Link to comment
Share on other sites

Aπ'οσο ξερω αυτο συμβαiνει οταν το δικτυο δεν μπορει να υποστηριξει και τους δυο τυπους δικτυου(3g και gsm) και δουλευει μονο με τον ενα .Εμενα οταν το κανει αυτο παρατηρω ΠΑΝΤΑ οτι η ενδειξη σηματος δεν εχει το 3g αλλα το κλασικο σηματακι του gsm
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ειμαι γνώστης του αντικειμενου,δοκιμασε απο τις ρυθμισεις του δικτυου να το βάλεις μονο με gsm...

Kαποιος βεβαια που το κατεχει το θεμα θα σου πει τη σωστοτερη λυση

Link to comment
Share on other sites

to dokimasa me gsm doyleyei kanonika alla otan einai aytomato kai briskei 3g tote ean xtyphsi to kinhto o hxos klhshs mpoykonei......kai apo oti ma8aino to kanei kai se n70 kai genika einai ena BUG STA KINHTA NOKIA kai 3G....ayth h nokia mono me anaba8miseis epizei......

 

φιλοι μου μια βοηθεια...

 

κατεβασα τα παρακατω προγραμματα για το Ν80 και θελω

οποιος εχει τα cr....s για ----punch 2 go, taskman, alarm manager, office suite,-----ας μου τα στειλει με pm...

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

εκανα εγκατασταση τα----impplus s60 v3 & sexplorer10-----και μου βγαζει κατεστραμενο αρχειο .....κανω κατι λαθος??

 

ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου μια βοηθεια...

 

κατεβασα τα παρακατω προγραμματα για το Ν80 και θελω

οποιος εχει τα cr....s για ----punch 2 go, taskman, alarm manager, office suite,-----ας μου τα στειλει με pm...

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

εκανα εγκατασταση τα----impplus s60 v3 & sexplorer10-----και μου βγαζει κατεστραμενο αρχειο .....κανω κατι λαθος??

 

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχουν ξαναναφερθει με την εκδοση 3.0617.0.6 βρηκα τα εξης bug:1) οταν πας να κανεις add ενα contact σε μια ομαδα μεσα απο το μενου της ομαδας και εχεις βαλει μονο first name στην αναζητηση τα εμφανιζει και στο last name (κωστα κωστα μου!!!!), β) σε διορθωση της εντασης του ηχου του ενεργου προφιλ(σε δημιουργημενο απο τον χρηστη προφιλ) δεν δειχνει την τρεχουσα αλλα μια ασχετη και μετα με αυξομειωση δειχνει μια καθετη γραμμη!!!.

ναι ειναι καινουργιο feature της νοκια.και εγω το ιδιο ειχα ρωτησει...εβαλα κομα αναμεσα σε ονομα και επιθετο και τωρα ειναι ολα οκ!τις επαφες οπου και να τις γραψεις αυτο κανε!ειτε στο ονομα ειτε στο επιθετο.αν βαλεις κομα αναμεσα το ψαξιμο γινεται οπως τα προηγουμενα νοκια!

Link to comment
Share on other sites

βγαλε το 3g

τελικα αυτο παρατηρησα!μολις εβγαλα το 3g αυξηθηκε εντυπωσιακα η αναμονη(χαλια ακομα βεβαια!απο 12 πηγε 24 ωρες!)σε ευχαριστω γιατι ολοι λεγανε οτι φταιει το ενεργοποιημενο WLAN.το οποιο εγω απο την αρχη το ειχα στο off!\ηθελα να ηξερα η νοκια η σε κανενα review αυτα γιατι δεν αναφερονται και καθομαστε και ψαχνουμε σαν τους ηλιθιους?

Link to comment
Share on other sites

kala paidia ayto einai mega thema.... milame gia mia mera me trela zoria kai katholou xrisi..... to xeirotero olon einai oti apax kai sou kleisei den xananoigei!!!! esto gia 30 secs na steileis ena mynima!!!!!! pikra!!!! (kai nai... exo kanei 3-4 plireis fortiseis ekfortiseis....)
ειμαι και εγω παθων....βγαλε το 3g απο το μενου ρυθμισεις στο δικτυο...
Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω παθων....βγαλε το 3g απο το μενου ρυθμισεις στο δικτυο...

ειναι γνωστο εδω και πολυ καιρο οτι το 3G τρωει μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πολύ ωραία ..

Αγοράστε 3G κινητό αλλά απενεργοποιήστε το για να μην τελειώνει η μπαταρία.

Επίσης απενεργοποιήστε και το bluetooth και πάρτε κανονικά (ενσύρματα) ακουστικά,

μπορείτε δε και την ομολογουμένως πανέμορφη οθόνη να μην την 'ανάβετε' συχνά γιατί τρώει πολλή μπαταρία ...

 

Στην τελική γιατί πήραμε αυτό το κινητό εάν πρόκειται να τα βγάλουμε όλα off.

Το πρόβλημα δεν είναι στην επιλογή 3G, Wifi, bluetooth του κινητού.

Το πρόβλημα είναι ο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ χρόνος αναμονής που έχει.

Εγώ το φορτίζω καθημερινά αναγκαστικά - νόμιζα ότι οι εποχές που το κάναμε αυτό είχαν περάσει ανεπιστρεπτί, αλλά φευ ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Οταν στελνω ενα αρχειο με bluetooth εαν ειναι μικρο (πχ < 100 kb) τοτε το στελνει μια χαρα. Εαν ειναι μεγαλυτερο και κανει αρκετη ωρα να το στειλει τοτε μου βγαζει μετα απο καποιο σημειο αποτυχια! Αυτο γινεται ανεξαρτητα απο το αρχειο. Επισης εαν κανο reset τοτε το πρωτο αρχειο μου το στελνει κανονικα ανεξαρτητα ογκου ενω σε ολα τα υπολοιπα μου γραφει αποτυχια.

 

1. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα;

 

2. Επισης ξερει κανεις εαν ειναι προβλημα firmware ή προβλημα της συσκευης μου;

 

Εχω την εκδοση 3.0617.0.6 την τελευταια δηλαδη.

εχει κανεις καμια ιδέα;

nai,den steei to diko soy kinito,alla o paraliptis.eidika an einai sharp den pernei parapanw mono mexri

99kb

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...