Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πιο πιθανό είναι να καταλήξω σε μια μεγαλύτερη μπαταρία αλλα ακόμα είμαι στιν πρώτη φόρτιση οπότε εχω δρόμο!

 

Παίδες αν ξέρει κανενας αν το κινητό υποστηρίζει High Speed κάρτες γτ επείγει η αγορά μίας.

 

Και 2 ερωτησούλες =) :

 

1) Όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω εφαρμογες .jar μέσω του PCSuite απλά δεν αντιδράει καθόλου. Όταν στέλνω την εφαρμόγή μέσω Bluetooth χειροκίνητα τότε βγάζει πως ήρθε αλλά δεν ανοιγει. Της εφαρμογές τις είχα στο 6233 μου κ δούλευαν μια χαρά. Ακόμα όταν τισ μετέφερα μέσω PCSuite (επειδή τις έστειλα πολλές φορές) έχω την εντύπωση πως είναι κάπου στην μνήμη αλλά δεν καταφερα να τις βρω κ να τις σβησω μην μου πιάνουν χώρο.

 

2) Όταν κλείνο το slide και κλειδώνο το κινητό ι οθόνη γίνεται άσπρη με ελάχιστο φωτισμό και μένει έτσι μέχρι να μπει σε αναμονή (δεν φαίνεται η ώρα κ η ημερομηνία όπως φαίνεται στην κατάσταση αναμονής, με τα μικρά γραμματακια). Όταν κλεινω το slide και δεν κλειδώνω το κινητό τότε σβήνει η οθόνη βγαίνει η ώρα και η ημερομηνία και μετά απο λίγο μπαίνει σε αναμονή. Γτ αυτή η διαφορά ξέρει κανενας;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πιο πιθανό είναι να καταλήξω σε μια μεγαλύτερη μπαταρία αλλα ακόμα είμαι στιν πρώτη φόρτιση οπότε εχω δρόμο!

 

Παίδες αν ξέρει κανενας αν το κινητό υποστηρίζει High Speed κάρτες γτ επείγει η αγορά μίας.

 

Ωχ, συγνώμη!:O

High Capacity δεν δέχεται, High Speed νομίζω πως ναι, τις δέχεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Αν κάποιος έχει απαντήσεις και για τις άλλες 2 ερωτήσεις μου θα ήμουν ευγνώμον.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να καταλήξω σε μια μεγαλύτερη μπαταρία αλλα ακόμα είμαι στιν πρώτη φόρτιση οπότε εχω δρόμο!

 

2) Όταν κλείνο το slide και κλειδώνο το κινητό ι οθόνη γίνεται άσπρη με ελάχιστο φωτισμό και μένει έτσι μέχρι να μπει σε αναμονή (δεν φαίνεται η ώρα κ η ημερομηνία όπως φαίνεται στην κατάσταση αναμονής, με τα μικρά γραμματακια). Όταν κλεινω το slide και δεν κλειδώνω το κινητό τότε σβήνει η οθόνη βγαίνει η ώρα και η ημερομηνία και μετά απο λίγο μπαίνει σε αναμονή. Γτ αυτή η διαφορά ξέρει κανενας;

 

2) και εμένα το ίδιο κάνει.. Είναι θέμα Ν80 δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση.

Όταν δεν το κλειδώσεις βγάζει ημερομηνία και πριν μπεί σε αναμονή πάλι βγάζει κενή οθόνη... αλλα δεν το καταλαβαίνεις γιατι έχουν περάσει κάποια λεπτά και έχει σβήσει εντελώς ο φωτισμός! ;)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χίλια ευχαριστώ κ πάλι. Αν κάποιος ξέρει τι παίζει με τα .jar έμεινε :D

 

Γνωρίζει κανένας αν μπορούμε να δούμε divx με ελληνικούς υπότιτλους;

Στυλ VobSub. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ξέρω υπάρχει με το smartmovie... αλλα καλύτερα να ρωτήσεις στις Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2 εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινετε να μπω στο ιντερνετ και να ανοιξω σελιδεσ στο ν80 μεσω του conex που εχω στο υπολογιστη με το usb καλωδιο του τηλεφωνου ?????

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα θες να ανοίξεις σελίδα στο Ν80 μέσω του usb modem που χρησιμοποιείς στο pc σου?

 

Δεν γίνεται.. Αν είχες ασύρματο μοντεμ ρουτερ τότε μπορούσες

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινετε να μπω στο ιντερνετ και να ανοιξω σελιδεσ στο ν80 μεσω του conex που εχω στο υπολογιστη με το usb καλωδιο του τηλεφωνου ?????

ευχαριστω

 

Αν έχεις wifi κάρτα στο pc με ICS της microsoft θα μπορείς να μπεις (ad-hoc σύνδεση).

y4
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια

εχω σκοπο να παρω ασυρματο ρουτερ οποτε θα κανω υπομονη ,θελω να δω πως ειναι η σελιδες απο το ν80 ανοιγουν κανονικα εε απλα δεν θα μπορεις να της διαβασεις εεε??? θα ειναι πολυ μικρα τα γραματα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια

εχω σκοπο να παρω ασυρματο ρουτερ οποτε θα κανω υπομονη ,θελω να δω πως ειναι η σελιδες απο το ν80 ανοιγουν κανονικα εε απλα δεν θα μπορεις να της διαβασεις εεε??? θα ειναι πολυ μικρα τα γραματα

Τις εμφανίζει κανονικότατα!

Το μέγεθος των γραμματοσειρών είναι αναγνώσιμο, αλλά εφόσον το επιθυμείς μπορείς να τις μεγεθύνεις.

Βέβαια υπάρχει και ο Opera, ως εναλλακτικός browser.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paidia mipos xerei kapoios an mporw na elenxw me to n80 posa minimata stelnw ton arithmo giai kathe mina to midenizw vlepw apo to xronometro posi ora exw milisei alla pos tha dw ton arithmo ton stalmenon minimatwn...elpizw na mi xreiazete programmataki gia na vlepw..!
Link to comment
Share on other sites

paidia mipos xerei kapoios an mporw na elenxw me to n80 posa minimata stelnw ton arithmo giai kathe mina to midenizw vlepw apo to xronometro posi ora exw milisei alla pos tha dw ton arithmo ton stalmenon minimatwn...elpizw na mi xreiazete programmataki gia na vlepw..!

Χρειάζεσαι πρόγραμμα...

Βέβαια μπορείς να κρατάς σταλθέντα, αλλά είναι μπακάλικος τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μου χαρισαν ενα nokia n80.ολα καλα εκανα την αναβαθμιση μου περασα κ τα ελληνικα ολα τελεια.μια ερωτηση:οταν το ανοιγω καθε φορα μου ζηταει να δινω ωρα κ ημερομηνια.αλλαξα κ την μπαταρια μηπως ηταν αυτο αλλα τιποτα παλι μου ζηταει καθε φορα ωρα κ ημερομηνια οταν το ανοιγω.οπως φανταζεστε ειναι λιγο εκνευριστικο κ αναγκαζομαι να το αφηνω συνεχως ανοιχτο.ειναι ετσι το μοντελο η φταιει κατι?πρεπει να αλλαξω κατι?αν ξερει καποιος ας με βοηθησει.ευχαριστω!!:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μου χαρισαν ενα nokia n80.ολα καλα εκανα την αναβαθμιση μου περασα κ τα ελληνικα ολα τελεια.μια ερωτηση:οταν το ανοιγω καθε φορα μου ζηταει να δινω ωρα κ ημερομηνια.αλλαξα κ την μπαταρια μηπως ηταν αυτο αλλα τιποτα παλι μου ζηταει καθε φορα ωρα κ ημερομηνια οταν το ανοιγω.οπως φανταζεστε ειναι λιγο εκνευριστικο κ αναγκαζομαι να το αφηνω συνεχως ανοιχτο.ειναι ετσι το μοντελο η φταιει κατι?πρεπει να αλλαξω κατι?αν ξερει καποιος ας με βοηθησει.ευχαριστω!!:)

 

απο την στιγμη που αλλαξες και μπαταρια.

δεν βλεπω καποιο αλλο τροπο.

καλο ειναι να το πας σε ενα nokia club να το δουνε.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

hi παίδες!!! μια ερωτησουλα θελω να κανω. γιατι στο καλο (τα νευρα μου) το κινητο αλλαζει το μεγεθος της εικονας που στελνω με mms??? βαζω στις επιλογες μεγεθος εικονας πρωτοτυπο. λογικα δεν θα επρεπε να την στελνει οπως ειναι ? φυσικα μιλαω για λογικο μεμεθος κατω απο 100 kb, που νομιζω ειναι και το οριο της cosmote που εχω στο n80 .. πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι με το ζορι resize !!!
Link to comment
Share on other sites

Aνοιξε τα μηνυματα και δες εαν ειναι ετσι η παρακατω ρυθμιση.

 

Επιλογες/ Ρυθμισεις/ Μηνυμα multimedia/ Mεγεθος εικονας/ ..μεγαλο η πρωτοτυπη δοκιμασε και τα δυο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

thanx καταρχην. το δοκιμασα εννοειται με μεγαλο εκει πεφτει τρελη αλλαγη μεγεθους. και παντα την μικραινει σε πολυ μικρη,ακομα και 3megapixel να ειναι η φωτο. στην επιλογη πρωτοτυπη,γιατι εφοσον το μεγεθος δεν υπερβαινει τους περιορισμους του δικτυου να το μικραινει το μεγεθος? μηπως παιζει ρολο η περιεργη επιλογη που εχει "λειτ.δημιουργιας mms" -"περιορισμενη-καθοδηγουμενη η ελευθερη? το manual δεν το λεει ξεκαθαρα....
Link to comment
Share on other sites

Ρωτα εδω μπορει να βγαλεις ακρη :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=13098

 

Edit:

Δοκιμασε να βαλεις την λειτ. δημιουργιας mms/ ελευθερη μπορει να λυθει το προβλημμα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα το ν80 κ η εκδοση του γραφει 4.06 κατι κ αποτι ειδα η τελευταια εκδοση ειναι η v. 5.0719.0.2 κανω update με το nokia software update κ μου λεει οτι δεν υπαρχουν αναβαθμισεις τι κανω λαθος??
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σου μηπως ειναι vodafon live η κατι αλλο?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι vodafone live ουτε τιμ κ αποτι ειδα το product code ειναι ελληνικο...
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και σε ενα αλλο pc μπορει να ξεκολησει η κανε το δικο σου μια επανεκκινηση και ξαναδοκιμασε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μου χαρισαν ενα nokia n80.ολα καλα εκανα την αναβαθμιση μου περασα κ τα ελληνικα ολα τελεια.μια ερωτηση:οταν το ανοιγω καθε φορα μου ζηταει να δινω ωρα κ ημερομηνια.αλλαξα κ την μπαταρια μηπως ηταν αυτο αλλα τιποτα παλι μου ζηταει καθε φορα ωρα κ ημερομηνια οταν το ανοιγω.οπως φανταζεστε ειναι λιγο εκνευριστικο κ αναγκαζομαι να το αφηνω συνεχως ανοιχτο.ειναι ετσι το μοντελο η φταιει κατι?πρεπει να αλλαξω κατι?αν ξερει καποιος ας με βοηθησει.ευχαριστω!!:)

 

έχω το ίδιο πρόβλημα... Κάηκε- χάλασε ένα chipaki μέσα στο κινητό και δεν μπορεί να κρατάει την ώρα... Πρέπει να το πας σε nokia Shop και αυτοί ανάλογα που βρίσκεσαι θα το στείλουν ή Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για να το φτιάξουν.. Αν είσαι μέσα σε εγγύηση θα στο κάνουν δωρεάν(λογικά...).

Εμένα πάντως μόλις μου είπανε οτι πρέπει να το στείλουν κάπου λέω θα περάσω αύριο....:p:p και ακόμα να πάω:lol:

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... πριν λιγες μέρες έκανα αναβάθμιση στο Ν80 το νέο λογισμικό του (απο την ν4 στην ν5) και άρχισαν τα προβλήματα...

Όταν προσπαθώ να συνδεθώ στο δίκτυο μέσω του ρούτερ, στην αρχη βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει εσωτερικό σφάλμα στο wlan και στην επόμενη προσπάθεια κάνει επανεκκίνηση!!!! Συνέχεια όσες φορές και να το κάνω. Επίσης με τις εφαρμογές τα εκτελέσιμα αρχεία δεν τα αναγνωρίζει!!! Και δεν μπορώ να βάλλω "θέματα" στην συσκευή....

Μήπως έκανα βλακεία με την αναβάθμιση?

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...