Jump to content

FIFA 2007


zapper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έχει φίλε! ;)

 

Ε, αν έχει και την ΑΕΚ τότε αξίζει.... :D

 

Ελπίζω όμως ο Σέζαρ να μπορεί να βάζει ΓΚΟΛ!!! :D

 

Απο άλλες ομάδες ελληνικού πρωταθλήματος ξέρουμε κάτι άλλο? Αν και με την 17η θέση στην Ευρώπη ούτε σε "παιχνίδι" δεν θα μας βάζουν.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πριν λίγο τελειωσε το κατέβασμα τις... Έγινε το setup είδα το game και δεν το άντεξα πάνω από 10 λεπτά! ΕΛΕΕΙΝΌ game! Προσπαθούν να πιάσουν το Pro έλεος... Πολύ χαλια... Απεγκατάσταση άμεσος!
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό το post είναι για αυτό που έγραψα ποιο πάνω εννοώ εν ολίγοις ότι το game είναι για πέταμα!
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό το post είναι για αυτό που έγραψα ποιο πάνω εννοώ εν ολίγοις ότι το game είναι για πέταμα!

 

Nαι sorry για το δικό σου ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό το post είναι για αυτό που έγραψα ποιο πάνω εννοώ εν ολίγοις ότι το game είναι για πέταμα!

To game σε καμία περίπτωση δεν είναι για πέταμα.:confused:

 

Το κατέβασα,προσπάθησα να το μάθω,έπαιξα κανά μισάωρο αλλά δυστυχώς έχω συνηθίσει στο pes και δεν μπορώ να παίξω άλλο ποδοσφαιράκι.Είναι πολυ αξιόλογο ποδοσφαιράκι όμως :)

Link to comment
Share on other sites

θα ήταν αξιόλογο αν δεν υπήρχε και το PES και αν δεν το έβγαζε αυτή η εταιρία και είχε αυτό το όνομα! ΈΛΕΟΣ! Έχει όλα τα δικαιώματα από τις ομάδες, και το μεγάλο όνομα και είναι τραγικό!!!
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Παντως η βερσιον του 360 λενε πως εχτως απο next gen graphics θα εχει και next gen gameplay. Διαβασα πως εχουν αλλαξει ολο το engine του Fifa 07 για το 360.
Link to comment
Share on other sites

Nα βάζανε και την Superleague Greece 2007 τι καλά που θα'ταν...:(

Έλεος δηλαδή....Είχαν ολοκληρο ελληνικό πρωτάθλημα στου 2000 και τώρα δεν μπορούν...;;;:mad:

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα και έπαιξα το demo. Από γραφικά καλούτσικο είναι αλλά σίγουρα δεν φτάνει στα επίπεδα του pro σαν gameplay. Δεν με ενθουσίασε δηλαδή, μάλλον θα μείνω πιστός στο pro.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι ότι πάσχει μόνο ως προς την αληθοφάνεια και το gameplay. Πάσχει και από έλλειψη options.

 

π.χ.: Είναι δυνατό να νοείται σοβαρό παιχνίδι ποδοσφαίρου και να έχει στα συστήματα παιχνιδιού (4-4-2, 4-3-3 κλπ) τόσες λίγες επιλογές; Τι να τα κάνω τα πανάκριβα συμβόλαια με τις ομάδες και τις διάφορες εταιρίες που έχει συνάψει η EA Sports, αν δε μπορώ να κάνω κάτι τόσο απλό όπως να ρυθμίσω τη διάταξη των παικτών μου στο χορτάρι όπως εγώ θέλω???

 

Όταν έχεις παίξει έστω και λίγο με το PES, απλά είναι ασύνατο να συμβιβαστείς με κάτι λιγότερο. Κρίμα.

 

Ήμουν για χρόνια φανατικός της σειράς των FIFA. Πριν λίγους μήνες εγκατέστησα το PES5 και από τότε αναθεώρησα πλήρως την άποψή μου. Δυστυχώς η ΕΑ Sports χάνει πολλά έσοδα με τον τρόπο που αναπτύσσει τα software της...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του topic δεν είναι FIFA vs PES. Υπάρχει topic για αυτό, εδώ γράψτε μόνο για το FIFA.
Link to comment
Share on other sites

To game σε καμία περίπτωση δεν είναι για πέταμα.:confused:

 

Το κατέβασα,προσπάθησα να το μάθω,έπαιξα κανά μισάωρο αλλά δυστυχώς έχω συνηθίσει στο pes και δεν μπορώ να παίξω άλλο ποδοσφαιράκι.Είναι πολυ αξιόλογο ποδοσφαιράκι όμως :)

+1 ακριβώς:!:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά σας παίδες.Απο το 1996 και μεχρι σήμερα ασχολούμαι με το παιχνίδι της EA SPORTS "FIFA". Λοιπόν έχω να σας πω ότι αν δεν ξεκινούσε πρώτη σε αυτό το επίπεδο γραφικών πληροφοριών πακτών γηπέδων κ.α.. η συγκεκριμένη εταιρία καμμιά KONAMI δεν θα ασχολούνταν με το συγκεκριμένο τύπο παιχνιδιού

(ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΑΡ) διότι τους ήταν παντελώς αγνωστο.Με αρωγό λοιπόν την EA SPORT άρχισαν να ξυπνάνε και οι σχιστομάτηδες γιατι μυριστηκανε πολύ χρήμα από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού και ιδιαίτερα στην ΕΥΡΩΠΗ.Δεν κάνω βέβαια καμμιά σύγκριση των δύο παιχνιδιών αλλά θα ήθελα να σταματήσουν οι πρόχειρες κριτικές του τύπου ..απάισιο παχνίδι μάπα το καρπούζι κλπ Υπόψην έχω παίξει όλα τα παιχνίδια fifa και προ έχω πορωθεί και με τα δύο.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ:worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

το παιχνίδι είναι αρκετά καλό με πολλά νέα στοιχεία.

 

τα καλά

1. καλύτερο gameplay

2. πολύ καλό manager mode (με αληθινές τιμές νομίσματος)

3. λειτουργία direct ip χωρίς χρήση server, απλά host ktl

4. εύκολο & χρηστικό interface με αρκετές επιλογές customize

 

τα κακά

1. όχι Ελληνικό πρωτάθλημα παρόλο που έχει το τούρκικο(άρα είμαστε ακόμη πιό κάτω και από αυτούς)

2. όντος προσπαθεί να μοιάσει λίγο στο PES αλλά δεν λέει κάτι αυτό.

3. πολύ εύκολα φάουλ

4. πολύ εύκολα γκολ (amateur, semi pro)

 

Σήμερα αύριο θα δοκιμάσουμε το direct ip και θα σας πω ταχύτητες κ.τ.λ.:D

 

Sorry αλλά ξέχασα κάτι στα κακά

 

Δυστηχώς έχει τον Μπάκε στον ΠΑΟ :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά σας παίδες.Απο το 1996 και μεχρι σήμερα ασχολούμαι με το παιχνίδι της EA SPORTS "FIFA". Λοιπόν έχω να σας πω ότι αν δεν ξεκινούσε πρώτη σε αυτό το επίπεδο γραφικών πληροφοριών πακτών γηπέδων κ.α.. η συγκεκριμένη εταιρία καμμιά KONAMI δεν θα ασχολούνταν με το συγκεκριμένο τύπο παιχνιδιού

(ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΑΡ) διότι τους ήταν παντελώς αγνωστο.Με αρωγό λοιπόν την EA SPORT άρχισαν να ξυπνάνε και οι σχιστομάτηδες γιατι μυριστηκανε πολύ χρήμα από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού και ιδιαίτερα στην ΕΥΡΩΠΗ.Δεν κάνω βέβαια καμμιά σύγκριση των δύο παιχνιδιών αλλά θα ήθελα να σταματήσουν οι πρόχειρες κριτικές του τύπου ..απάισιο παχνίδι μάπα το καρπούζι κλπ Υπόψην έχω παίξει όλα τα παιχνίδια fifa και προ έχω πορωθεί και με τα δύο.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ:worry: :worry:

 

Συγνωμη που στο λεω αλλα ο καθενας εχει ΔΙΚΑΙΩΜΑ να εχει οτι αποψη θελει για καποιο παιχνιδι. Δεν μπορεις εσυ να του επιβαλεις την αποψη σου επειδη εχεις διαφορετικη γνωμη, το λιγοτερο που μπορεις να κανεις εφοσον θελεις να συμμετεχεις σε ενα φορουμ με πολλους ανθρωπους ειναι να σεβαστεις τις αποψεις των αλλων. Οπως για παραδειγμα εγω πιστευω οτι το fifa 2007 ειναι ενα ποδοσφαιρακι το οποιο δεν πληρη τις προυποθεσεις που θα επρεπε να εχει ενα ποδοσφαιρακι για να το παιξω. Το ειδα, το επαιξα και πραγματικα Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ μαπα το καρπουζι. Και συγνωμη αλλα ειναι δικαιωμα μου να κανω κριτικη στο παιχνιδι και βεβαια ειναι μια υποκειμενικη αποψη και τιποτα αλλο. Αυτα τα ολιγα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που στο λεω αλλα ο καθενας εχει ΔΙΚΑΙΩΜΑ να εχει οτι αποψη θελει για καποιο παιχνιδι. Δεν μπορεις εσυ να του επιβαλεις την αποψη σου επειδη εχεις διαφορετικη γνωμη, το λιγοτερο που μπορεις να κανεις εφοσον θελεις να συμμετεχεις σε ενα φορουμ με πολλους ανθρωπους ειναι να σεβαστεις τις αποψεις των αλλων. Οπως για παραδειγμα εγω πιστευω οτι το fifa 2007 ειναι ενα ποδοσφαιρακι το οποιο δεν πληρη τις προυποθεσεις που θα επρεπε να εχει ενα ποδοσφαιρακι για να το παιξω. Το ειδα, το επαιξα και πραγματικα Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ μαπα το καρπουζι. Και συγνωμη αλλα ειναι δικαιωμα μου να κανω κριτικη στο παιχνιδι και βεβαια ειναι μια υποκειμενικη αποψη και τιποτα αλλο. Αυτα τα ολιγα.

 

Άκουσε φίλε μου εγώ ποτέ δεν είπα ότι το fifa είναι καλύτερο απο το pro αλλά απλώς είπα ότι το fifa είναι πρωτοπόρος στα ποδοσφαιράκια.Και ποτέ δεν απαγόρεψα σε κανέναν να πει την γνώμη του με τον τρόπο που μου την "είπες".Να είσαι καλά και καλό gaming είτε με το FIFA είτε με το pro:)

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά σας παίδες.Απο το 1996 και μεχρι σήμερα ασχολούμαι με το παιχνίδι της EA SPORTS "FIFA". Λοιπόν έχω να σας πω ότι αν δεν ξεκινούσε πρώτη σε αυτό το επίπεδο γραφικών πληροφοριών πακτών γηπέδων κ.α.. η συγκεκριμένη εταιρία καμμιά KONAMI δεν θα ασχολούνταν με το συγκεκριμένο τύπο παιχνιδιού

(ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΑΡ) διότι τους ήταν παντελώς αγνωστο.Με αρωγό λοιπόν την EA SPORT άρχισαν να ξυπνάνε και οι σχιστομάτηδες γιατι μυριστηκανε πολύ χρήμα από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού και ιδιαίτερα στην ΕΥΡΩΠΗ

 

Με όλη τη φιλική διάθεση θα ήθελα να επισημάνω πως κάτι τέτοιο δεν ισχύει καθώς και η KONAMI και η ΕΑ παρουσιάσαν για πρώτη φορά τους τίτλους τους (International Superstar Soccer & FIFA Internationa Soccer) το μακρινό 1994. Πράγμα που σημαίνει ότι οι σχιστομάτηδες όντως ασχολούνταν με το ποδόσφαιρο και δεν τους άνοιξε τα μάτια η ΕΑ.

 

Όσον αφορά το FIFA07 το έπαιξα λιγάκι χτες (1-2 γρήγορα ματσάκια). Πρώτη μου εντύπωση είναι ότι προσπαθεί να μιμηθεί το PES. Δεύτερη εντύπωση, ότι το PC μου μάλλον χρειάζεται αναβάθμιση γιατί τα γραφικά μου φάνηκαν ψιλοχάλια...

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλο παιδια..μια ερωτηση μονο..σε εσας καθυστερει καπως?(πχ μεχρι να μπει,οταν πατας ESC-ape κτλ) γτ εμενα αργει :(,αλλα στο game κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

σε εσας καθυστερει καπως?(πχ μεχρι να μπει,οταν πατας ESC-ape κτλ) γτ εμενα αργει :(,αλλα στο game κανονικα..

 

Κοίταξε την ανάλυση και την ποιότητα λεπτομερειών. Σ'εμένα αργεί όταν της λεπτομέρειες το βάζω στο high

Link to comment
Share on other sites

στο game παιζει τελεια χωρις κανενα κολημα..στο μενου κτλ,πριν ξεκινησει στις επιλογες..εκει αργει..:X
Link to comment
Share on other sites

και εμενα αργει καπως στο κεντρικο μεου και οταν πατας esc... Δεν νομιζω να ειναι το pc μου προβλημα....κατι αλλο θα ειναι...
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι αυτο ακριβως...κατι παιζεται ρε παιδια..το nba 07 παιζει κατι παραπανω απο αψογα..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...