Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γιατι δεν περνετε το cc της vodafone σε σταθερο? εχετε της ιδεες επιλογες για το μενου?και επιπλεον να τους την σπασετε λιγο που δεν θα σας χρεωσουν για να εξυπηρετησουν?χεχε

 

Εννοείται εγώ μόνο στο σταθερό παίρνω.. έχω και 1500 λεπτά στο πρόγραμμα του κινητού μου για σταθερά οπότε με συμφέρει .. ΤΟ 2106702000.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 1500 sms για βόντα+75 sms για άλλα δίκτυα.

Έχουμε και λέμε:

990 συνολικά sms..τα 944 εντός παγίου, και 46 εκτός παγίου...τράβα βγάλε άκρη.Και δεν έχω στείλει κάπου εκτός αριθμών τηλεφώνων....Μίλησα με μια τύπισσα πόση ώρα και τα ψάχναμε,και κάναμε αμφισβήτηση !Και μου είπε να πληρώσω 5€ (που ήταν η έξτρα χρέωση) λιγότερο,και θα ενημερωθώ..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον fresh news!!!

 

με πηρε τηλ πριν απο λιγο ο ιδιος αριθμος το 213++++++ μολις ειδα το νουμερο λεω ωπ εδω ειμαστε. Το σηκωνω, ηταν η κοπελα που ειχαμε μιλησει. Εδειχνε να μη γνωριζει τιποτα απ οσα ειχαν προηγηθει(της ειπα για την επισκεψη στο καταταστημα) και μου ειπε οτι με πηρε για να δει αν αποφασισα ποια συσκευη θελω. Να μη σας τα πολυλογω περιμενω πλεον τηλ απο τον κουριερ με το συμβολαιο και το τηλεφωνακι μου :D:D

 

Ελπιζω να κυλησουν ολα ομαλα πια!

 

ακομα το περιμενω το τηλεφωνο απο τον κουριερ..αυριο αν δεν υπαρξουν νεοτερα θα παρω στην εξυπηρετηση πελατων.. ή να περασω απο καταστημα?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

ακομα το περιμενω το τηλεφωνο απο τον κουριερ..αυριο αν δεν υπαρξουν νεοτερα θα παρω στην εξυπηρετηση πελατων.. ή να περασω απο καταστημα?

 

και εγω το ιδιο ακομα περιμενω απο 28/11/2011 το neo v :(:(

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Έχω 1500 sms για βόντα+75 sms για άλλα δίκτυα.

Έχουμε και λέμε:

990 συνολικά sms..τα 944 εντός παγίου, και 46 εκτός παγίου...τράβα βγάλε άκρη.Και δεν έχω στείλει κάπου εκτός αριθμών τηλεφώνων....Μίλησα με μια τύπισσα πόση ώρα και τα ψάχναμε,και κάναμε αμφισβήτηση !Και μου είπε να πληρώσω 5€ (που ήταν η έξτρα χρέωση) λιγότερο,και θα ενημερωθώ..

 

πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια οποιος ξερει....Τον Αυγουστο εκανα ανανεωση το συμβολαιο μου με την vodafone....μπορω να αλλαξω το υπαρχον συμβολαιο και να παω σε αλλο με μεγαλυτερο παγιο η πρεπει να περιμενω να συμπληρωθει το 8μηνο....?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια οποιος ξερει....Τον Αυγουστο εκανα ανανεωση το συμβολαιο μου με την vodafone....μπορω να αλλαξω το υπαρχον συμβολαιο και να παω σε αλλο με μεγαλυτερο παγιο η πρεπει να περιμενω να συμπληρωθει το 8μηνο....?

 

Παίρνεις την εξυπηρέτηση Πελατών και ζητάς αλλαγή προγραμματος.δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα εφόσον είναι για παραπάνω παγιο

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια οποιος ξερει....Τον Αυγουστο εκανα ανανεωση το συμβολαιο μου με την vodafone....μπορω να αλλαξω το υπαρχον συμβολαιο και να παω σε αλλο με μεγαλυτερο παγιο η πρεπει να περιμενω να συμπληρωθει το 8μηνο....?

 

για παραπανω ειναι ευκολο, για παρακατω ειναι τα ζορια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο?

 

ΕΕεεεμ!Περιμένω να μου πουν αυτοί..

Πάντως εννοείτε πως δεν τους πλήρωσα αυτή την χρέωση..και δεν παίζει ποτέ να τα δώσω.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έχω 1500 sms για βόντα+75 sms για άλλα δίκτυα.

Έχουμε και λέμε:

990 συνολικά sms..τα 944 εντός παγίου, και 46 εκτός παγίου...τράβα βγάλε άκρη.Και δεν έχω στείλει κάπου εκτός αριθμών τηλεφώνων....Μίλησα με μια τύπισσα πόση ώρα και τα ψάχναμε,και κάναμε αμφισβήτηση !Και μου είπε να πληρώσω 5€ (που ήταν η έξτρα χρέωση) λιγότερο,και θα ενημερωθώ..

 

Ζήτα ανάλυση να δεις τους αριθμούς.

 

Έστειλες 869 σε VODAFONE (από τα 1500) και 121 σε άλλο δίκτυο (από τα 75)

Οπότε χρεώθηκες 46 sms

Αν ο λογαριασμός γράφει πως και τα 990 ήταν σε VODAFONE τότε πρόκειται για λάθος τιμολόγηση...

 

PS: Τόση ώρα μίλαγες δεν μπορούσε να το σκεφτεί αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναγραφτει αλλα αποσυνδεσεις ή αλλαγες σε καρτοκινητα γινοντε απο το 1227 με δωρεαν κλιση.Εκει πεφετι και...παζαρι.

Πηγα σε καταστημα vodafone να μετατρεψω σε καρτοκινητο μια ναπο τις δυο γραμμες μου (της γυναικας μου) και απο εκει πηρα το 1227. Απο 25 ευρω παγιο τελικο για απεριοριστα προς voda και 150 λεπτα για αλλα δικτυα ζητησα να γινει απλο καρτοκινητο και μου αντιπροτειναν το καρτοσυμβολαιο των 20 ευρω με εκπτωση 40% στα 13,86 τελικη τιμη με απεριοριστα προς vodafone και 36 λεπτα προς αλλα δικτυα και το δεχτηκα.Μου εδωσαν αλλη sim που ενεργοποιηθηκε σε δυο ωρες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναγραφτει αλλα αποσυνδεσεις ή αλλαγες σε καρτοκινητα γινοντε απο το 1227 με δωρεαν κλιση.Εκει πεφετι και...παζαρι.

Πηγα σε καταστημα vodafone να μετατρεψω σε καρτοκινητο μια ναπο τις δυο γραμμες μου (της γυναικας μου) και απο εκει πηρα το 1227. Απο 25 ευρω παγιο τελικο για απεριοριστα προς voda και 150 λεπτα για αλλα δικτυα ζητησα να γινει απλο καρτοκινητο και μου αντιπροτειναν το καρτοσυμβολαιο των 20 ευρω με εκπτωση 40% στα 13,86 τελικη τιμη με απεριοριστα προς vodafone και 36 λεπτα προς αλλα δικτυα και το δεχτηκα.Μου εδωσαν αλλη sim που ενεργοποιηθηκε σε δυο ωρες.

 

ετσι ειναι .στο πρωτο τηλεφωνο σου δινουνε εκπτωση 25% και αν αρνηθεις ακολουθει και δευτερο τηλεφωνημα με εκπτωση 40%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

-30% στο πρώτο τηλέφωνο και -45% αν διεκπεραιωθεί η αίτηση διακοπής από κατάστημα. Συμφέρει να αφιερώσετε 5 λεπτά απ'το χρόνο σας για να τους ξεζουμισετε λίγο περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναγραφτει αλλα αποσυνδεσεις ή αλλαγες σε καρτοκινητα γινοντε απο το 1227 με δωρεαν κλιση.Εκει πεφετι και...παζαρι.

Πηγα σε καταστημα vodafone να μετατρεψω σε καρτοκινητο μια ναπο τις δυο γραμμες μου (της γυναικας μου) και απο εκει πηρα το 1227. Απο 25 ευρω παγιο τελικο για απεριοριστα προς voda και 150 λεπτα για αλλα δικτυα ζητησα να γινει απλο καρτοκινητο και μου αντιπροτειναν το καρτοσυμβολαιο των 20 ευρω με εκπτωση 40% στα 13,86 τελικη τιμη με απεριοριστα προς vodafone και 36 λεπτα προς αλλα δικτυα και το δεχτηκα.Μου εδωσαν αλλη sim που ενεργοποιηθηκε σε δυο ωρες.

 

Αν διατηρείς και εσύ συμβόλαιο στην VF, καλύτερα να μετατρέψεις το καρτοπρόγραμμα 20(μετά την παρέλευση 1 μήνα βέβαια) σε Unlimited 25 με την ίδια έκπτωση του 40% που έχεις τώρα συν την έκπτωση Οικογενειακού πακέτου, διότι με 13.44 € θα έχεις περισσότερες παροχές σε χρόνο ομιλίας(50 λεπτά έναντι 36 του καρτοπρόγραμματος) , συν τα μηνύματα και το internet(ασχέτως αν κάνει η γυναίκα σου χρήση ή όχι.)

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτη vodafone, απο τις 30/11 που χα κανει τηλεφωνικα την ανανεωση, ακομα τον κουριερ περιμενω. Παιρνω την τεταρτη στην εξυπηρετηση πελατων, μου λεει η κοπελα οντως βλεπω στον υπολογιστη οτι εχει καταχωρηθει τοτε η αιτηση, θα ενημερωσω το αρμοδιο τμημα να σας καλεσουν αμεσα. Φτασαμε παρασκευη και το 'αμεσα' μαλλον αναφεροταν στην αλλη βδομαδα.. ξαναπαιρνω σημερα, μου λεει το παιδι θα σας το βαλω κατεπειγον να σας καλεσουν σημερα κιολας και συγγνωμη για την καθυστερηση.

 

Τετοιο σηριαλ με ανανεωση συμβολαιου, δεν εχω ξαναζησει

:cool:
Link to comment
Share on other sites

to neo v περιμένεις μαργαρίτα??

αν ναι,έχουν έλλειψη γιάυτό λογικά.

αλλιώς αν δεν σε πάρουν τηλ. πανε παρτο απο το κατάστημα με την επιδότηση κ

ξένοιασες!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

και εγω περιμενα το neo v με αναβαθμηση απο 28/11/2011 και το πηρα χθες απο τη vodafon σε μπλε το ειχα παραγειλει σε ασπρο το φερανε λογο ελειψης και αναγκαστικα για να μην περιμενω καμια εβδομαδα ακομα και το πηρα καλο ειναι και σε ασπρο χαλαλι. παντως αξιζε η αναμονη ειναι πολυ καλο οντως το τηλεφωνο σε ολα ..:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

to neo v περιμένεις μαργαρίτα??

αν ναι,έχουν έλλειψη γιάυτό λογικά.

αλλιώς αν δεν σε πάρουν τηλ. πανε παρτο απο το κατάστημα με την επιδότηση κ

ξένοιασες!

 

οχι, το nokia c6-01 που μου ειχε πει η κοπελα που μιλησα οτι υπαρχει στην αποθηκη

 

τελικα με πηραν τηλεφωνο απο βοντα το απογευμα και μου λεει η κοπελα επρεπε να χατε παραλαβει απο χτες, και κατι κοιταξε στον υπολογιστη της, ειδοποιησε το κουριερ, με πηραν αυτοι τηλ. και το περιμενω τη δευτερα 5-7... Για αν δουμε..

 

@viotos καλοριζικο!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι εδω και εναμιση σχεδον χρονο στη voda με 3 συμβολαια, 2 unlimited old 50 και 1 unlimited old 30. Μετα απο επισκεψη μου στο πλαισιο με ενημερωσαν οτι δικαιουμαι συνολικη επιδοτηση 230 ευρω.. Πως σας φαινεται?

 

Edit: Τα συμβολαια ηταν 12μηνα απλα δεν εχω ανανεωσει ακομα.

 

Επανηλθα.. Λοιπον μετα απο login στο my account ειδα και η συνολικη επιδοτηση εχει πεσει στα 200...

Θα μπορεσω να καταφερω κατι καλυτερο τωρα? Καποια ιδεα? Να καλεσω μηπως στο 1227?

Ευχαριστω εκ των προτερων.. :)

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα.. Λοιπον μετα απο login στο my account ειδα και η συνολικη επιδοτηση εχει πεσει στα 200...

Θα μπορεσω να καταφερω κατι καλυτερο τωρα? Καποια ιδεα? Να καλεσω μηπως στο 1227?

Ευχαριστω εκ των προτερων.. :)

 

ξεκινα με μια αιτηση για φορητοτητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξεκινα με μια αιτηση για φορητοτητα

 

Δεν ειναι λιγο ρισκο? Δεν θελω να φυγω απο voda.. Δηλαδη προτιμω και να μεινω οπως εχει, παρα να γινει καμια στραβη...

Μεταξυ μας αυτα! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λιγο ρισκο? Δεν θελω να φυγω απο voda.. Δηλαδη προτιμω και να μεινω οπως εχει, παρα να γινει καμια στραβη...

Μεταξυ μας αυτα! :p

 

αλλο κανω αιτηση φορητοτητας αλλο αλλαζω δικτυο. Μεταξυ αυτων των δυο μεσολαβει το «χαος».

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ μικρη επιδοτηση για τα συμβολαια. Εγω ειχα 130 και πηρα τελικα προσφορα για συσκευη που κανει 270 ;)

 

διαβασε λιγες σελιδες πιο πισω που ρωταγα κι εγω το ιδιο

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...