Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Στο Vodafone Unlimited 50, αν δεν ξεπεράσεις το όριο που σου προσφέρει δωρεάν, πόσο ακριβώς έρχεται ο λογαριασμός μαζί με Φ.Π.Α. και όλα τα τέλη;

 

2) Αν συμπληρώσω αυτή τη φόρμα, σχετικά με τι θα με ενημερώσουν; Θα μου πουν π.χ. τι ποσό μου δίνουν για επιδότηση συσκευής; Ή αν τη συμπληρώσω, απλά θα επικοινωνήσουν μαζί μου για να μου πουν ποιά είναι τα επόμενα βήματα για να κάνω τη σύνδεση μου vodafone (έχω wind);

Edited by tipota
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα επικοινωνήσουν μαζί σου, θα σε ρωτήσουν ποιό πρόγραμμα σε ενδιαφέρει και ανάλογα θα κάνουν την προσφορά τους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στις εκπτώσεις αντί Επιδότησης ότι:

το Unlimited 30 από €35,00 πάει €27,50

και το Unlimited με Internet 55 από €55,00 πάει €47,50.

 

Η μόνη διαφορά των πακέτων είναι το internet στο δεύτερο πακέτο, το οποίο από μόνο του κάνει €20. Δηλαδή έκτπωση στο πάγιο του ιντερνετ δεν κάνουν.

Ρώτησα σε κατάστημα και μου είπαν ότι έκπτωση κάνουν μόνο σε προγράμματα φωνής.

 

Οπότε γιατι κανείς να κάνει 12μηνη σύμβαση με το ιντερνετ μαζί αφού δεν θα έχει καμμία επιπλέον έκπτωση?

Κανονικά το €55 θα έπρεπε να γίνει €44. (Στα €20 φωνής κάνουν έκπτωση €3.5)

Link to comment
Share on other sites

Όντως η έκπτωση δίνεται μόνο στο πρόγραμμα φωνής για όλες τις κατηγορίες προγραμμάτων ( π.χ. surf and talk, unlimited με internet κλπ. ) . Τα unlimited με Ίντερνετ έχουν πρόσθετο το εκάστοτε πακέτο Mobile Internet ενσωματωμένο σε ένα απλό πακέτο unlimited. Π.χ. το Unlimited με Ίντερνετ 30 είναι το Unlimited 20 με προσθήκη του πακέτου Mobile internet medium. Αυτούς τους συνδυασμούς δηλαδή μπορείς να τους κάνεις και εσύ επιλέγοντας ένα απλό unlimited και προσθέτοντας το πακέτο mobile internet που σε εξυπηρετεί καλύτερα.

Έχε υπόψη σου όμως πως τα unlimited με Internet δίνουν μεγαλύτερη επιδότηση, περίπου 50 ευρώ έξτρα σε σχέση με τα απλά unlimited.

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης εαν έχεις κάποια προσφορά έκπτωσης παγίου π.χ. λόγω ακύρωσης της φορητότητας σε άλλη εταιρεία, σε περίπτωση που έχεις πρόσθετο πακέτο data σε συμφέρει να γυρίσεις σε απεριόριστο με ίντερνετ ώστε να έχεις έκπτωση στο συνολικό πάγιο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως είναι το πρόβλημα. Ότι δεν κάνουν έκπτωση στο σύνολο φωνής/ιντερνετ αλλά μόνο στο φωνής.

 

Και επίσης εαν έχεις κάποια προσφορά έκπτωσης παγίου π.χ. λόγω ακύρωσης της φορητότητας σε άλλη εταιρεία, σε περίπτωση που έχεις πρόσθετο πακέτο data σε συμφέρει να γυρίσεις σε απεριόριστο με ίντερνετ ώστε να έχεις έκπτωση στο συνολικό πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως είναι το πρόβλημα. Ότι δεν κάνουν έκπτωση στο σύνολο φωνής/ιντερνετ αλλά μόνο στο φωνής.

 

Τα πακετα του internet, ειναι στανταρ, και διαλεγεις εσυ που θα τα ενσωματωσεις...

Μπορεις να τα ενσωματωσεις extra, σε οποιοδηποτε πακετο εχεις...Δεν προσφερουν εκπτωση στο παγιο, αλλα συνδυαστικα με πακετα ομιλιας, σε καποιες περιπτωσεις βελτιωνουν την επιδοτηση σου...Να εχεις υπ'οψιν σου ομως οτι οι εταιρειες προτιμουν να δινουν επιδοτησεις παρα εκπτωση στο παγιο...

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Εαν έχεις πακέτο "Unlimited με Internet" τότε σου κάνουν έκπτωση στο συνολικό πρόγραμμα σύμφωνα με την εξ. πελατών!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εαν έχεις πακέτο "Unlimited με Internet" τότε σου κάνουν έκπτωση στο συνολικό πρόγραμμα σύμφωνα με την εξ. πελατών!

δεν παίζει αυτό με τίποτα. λάθος ενημέρωση ή λάθος κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίζει; Το διευκρίνησα πολλάκις με την εξ. πελατών γιαυτό και έκανα αλλαγή προγράμματος προς τη συγκεκριμένη ομάδα προγραμμάτων.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίζει; Το διευκρίνησα πολλάκις με την εξ. πελατών γιαυτό και έκανα αλλαγή προγράμματος προς τη συγκεκριμένη ομάδα προγραμμάτων.
για ξαναρώτησε ποιό το ακριβές ποσό της εκπτωσης και πως θα αποδίδεται στο λογαρισμό σου?

γιατι με τα εν λογω προγράμματα χρεώνεσαι 2 πάγια (voice+data).

Link to comment
Share on other sites

Στο συνολικό λένε ότι κάνουν αλλά π.χ. τα €50 φωνής γίνονται €41 ενώ το φωνής/ιντερνετ των €50 θα γίνει €45.

Σε κοροιδεύουν και υπογράφεις και για το ιντερνετ ενώ για το ποσό του ιντερνετ δεν σου δίνουν ούτε € έκπτωση.

 

Γιατί δεν παίζει; Το διευκρίνησα πολλάκις με την εξ. πελατών γιαυτό και έκανα αλλαγή προγράμματος προς τη συγκεκριμένη ομάδα προγραμμάτων.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

χρεωνεται το μηνυμα 1284 ?

 

η κληση 13380 ?

 

ευχαριστω

 

To μύνημα (αλλά και η κλήση) στο 1284 είναι δωρεάν.

Η κλήση στο 13830 χρεώνεται 0,1190€/κλήση για συνδρομητές συμβολαίου

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε τηλ. οτι έχω επιδότηση, και μπορώ να την εκμεταλευτώ εως τέλος Φλεβάρη.

 

Μπορώ να την αφήσω εως τον Ιούλιο οποτε θα έχω επιδότηση και από τον άλλο μου αριθμό για να χρησιμοποιήσω τις επιδοτήσεις και των δυο γραμμών ή δεν θα ισχύει μέχρι τότε;

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε τηλ. οτι έχω επιδότηση, και μπορώ να την εκμεταλευτώ εως τέλος Φλεβάρη.

 

Μπορώ να την αφήσω εως τον Ιούλιο οποτε θα έχω επιδότηση και από τον άλλο μου αριθμό για να χρησιμοποιήσω τις επιδοτήσεις και των δυο γραμμών ή δεν θα ισχύει μέχρι τότε;

 

Θα ισχύει. Απλώς ενδέχεται να μεταβληθεί το ποσό. Σε κάθε περίπτωση αν μειωθεί τους παίρνεις τηλ και στην ξανανεβάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω επιδότηση 300 ευρώ. Αν πάρω έκπτωση αντί συσκευής θα μείωθει το πάγιο μου κατά 300/12=25 ευρώ ή θα πάρω αυτήν που λένε στα 41 ευρώ? Γιατί το δεύτερο δεν με συμφέρει. Στην κοσμότε νομίζω σου δίνουν όλο το ποσό της επιδότησης έκπτωση!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω επιδότηση 300 ευρώ. Αν πάρω έκπτωση αντί συσκευής θα μείωθει το πάγιο μου κατά 300/12=25 ευρώ ή θα πάρω αυτήν που λένε στα 41 ευρώ? Γιατί το δεύτερο δεν με συμφέρει. Στην κοσμότε νομίζω σου δίνουν όλο το ποσό της επιδότησης έκπτωση!!!

Θα πάρεις 20% το μήνα στο παγιο. Δεν σε συμφέρει αν το συγκρίνεις με τα 300ευρώ.

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις 20% το μήνα στο παγιο. Δεν σε συμφέρει αν το συγκρίνεις με τα 300ευρώ.

 

αυτο γινοταν ανεκαθεν η τωρα τελευταια αλλαξε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To μύνημα (αλλά και η κλήση) στο 1284 είναι δωρεάν.

Η κλήση στο 13830 χρεώνεται 0,1190€/κλήση για συνδρομητές συμβολαίου

 

και τοτε ποια η διαφορα τους ? ( περα το οτι στο ενα σε χρεωνουν ενω στο αλλο οχι )

Link to comment
Share on other sites

και τοτε ποια η διαφορα τους ? ( περα το οτι στο ενα σε χρεωνουν ενω στο αλλο οχι )

 

Μα το 1284 είναι για να μαθαίνεις πόσα λεπτά σου απομένουν στο πρόγραμμα συμβολαίου που είσαι και όλα είναι ηχογραφημένα.. Το ίδιο ισχύει και για το μύνημα.. Η ίδια υπηρεσία είναι.

Το 13830 είναι η κλήση για την εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...