Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

Αν κανω νεα συνδεση στη Vodafone για το iphone σε καποια απο τα προγραμματα για το iphone μπορω μετα απο τρεις μηνες να το γυρισω στο βασικο παγιο ή στο χαμηλοτερο δυνατο (οπως γινεται στην Cosmote)?

 

Ευχαριστω

 

Μπορείς νομίζω να το γυρίσεις στο χαμηλότερο δυνατό iPhone της ίδιας κατηγορίας, δηλαδή lite αν είχες lite ή plus αν είχες plus (καθώς λόγο του internet που ενσωματώνει παίρνεις επιπλέον επιδότηση). Βέβαια τώρα με τις προσφορές που τρέχουν δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν η προσφορα για την επιδοτηση 300 ευρω ισχυει ακομη και σημερα για φορητοτητα στη voda? Επισης η επιδοτηση των 300 ευρω διδεται για ολες τις συσκευες?
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ισχύει και σαφως ειναι για ολες τις συσκευες. Δεν εχει ανακοινωσει η εταιρεια για τη ληξη της προσφορας ακομη

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ισχύει και σαφως ειναι για ολες τις συσκευες. Δεν εχει ανακοινωσει η εταιρεια για τη ληξη της προσφορας ακομη

 

Exεις απολυτο δικιο. Πηγα στη voda και προλαβα. Μου ειπαν οτι ληγει σημερα κ περιλαμβανει φορητοτητα απο συνδεση ή καρτοκινητο σε voda συμβολαιο με ελαχιστο παγιο 30 ευρω. Εκανα φορητοτητα και πηρα το htc hd μον 330 ευρω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο λοιπον!Πολυ ωραια συσκευουλα!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

μια προσφορα απο την vodafone για αλλαγη προγραματος

 

εκανα εχτεςαλλαγη και πηγα στο surf&talk 100 plus και για αλλαγες που θα γινουν μεχρι της 30-6

 

Οι χρήστες οι οποίοι θα εγγραφούν μέχρι τις 30/06/09 στα ακόλουθα Surf & Talk προγράμματα συμβολαίου:

Surf & Talk 100 lite, Surf & Talk 150 lite, Surf & Talk 200 lite, Surf & Talk 250 lite, Surf & Talk 300 lite plus, Surf & Talk 350 lite, Surf & Talk 400 lite, Surf & Talk 500 lite, Surf & Talk 700 lite, Surf & Talk 900 lite, θα επωφεληθούν από 1,5 GB προσφερόμενο όγκο δεδομένων για 12 συνεχόμενους μήνες.

 

Οι χρήστες οι οποίοι θα εγγραφούν μέχρι τις 31/06/09 στα ακόλουθα Surf & Talk προγράμματα συμβολαίου: Surf & Talk 100 plus, Surf & Talk 150 plus, Surf & Talk 200 plus, Surf & Talk 250 plus, Surf & Talk 300 plus, Surf & Talk 350 plus, Surf & Talk 400 plus, Surf & Talk 500 super plus, Surf & Talk 700 plus, Surf & Talk 900 plus, θα επωφεληθούν από 2,5 GB προσφερόμενο όγκο δεδομένων για 12 συνεχόμενους μήνες.

 

Με το πέρας των 12 μηνών, ο δωρεάν προσφερόμενος όγκος δεδομένων είναι αυτός που περιγράφεται στον παραπάνω τιμοκατάλογο.

 

Κατά τη διάρκεια της περιαγωγής, οι συνδρομητές δεν μπορούν να αξιοποιήσουν το δωρεάν προσφερόμενο όγκο δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

για το vodafone σταθερό που έχω και μου κάηκε ο μετασχηματιστής, μπορεί κανείς να μου πεί

που θα βρώ?

πουλάω την παλιά-μικρή μου συλλογή: nokia: 3210, 5110, 5140, 5210, 6110, 6111, 6150, 7360, 8850 ericsson: T18, A2618s, R380s

sony ericsson: Z200, K700i, W300i, T650i, F500, K300i

siemens: M45i, M55, S35i, A55, SL55

Link to comment
Share on other sites

ληγει σημερα και ειναι μονο για φορητοτητες προς την vodafone,..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που έκανε αίτηση φορητότητας απο voda σε cosmote (με μηνιαίους λογαριασμούς γύρω στα 100 με 120 ευρώ και με πολλές πολές εισερχόμενες κλήσεις)τον πήραν τηλέφωνο απο την voda και του πρότειναν 50% έκπτωση για ενα χρόνο στο πάγιο του!!.Πέσανε πείνες στο κόκινο δίκτυο ή μου φένεται?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλος που έκανε αίτηση φορητότητας απο voda σε cosmote (με μηνιαίους λογαριασμούς γύρω στα 100 με 120 ευρώ και με πολλές πολές εισερχόμενες κλήσεις)τον πήραν τηλέφωνο απο την voda και του πρότειναν 50% έκπτωση για ενα χρόνο στο πάγιο του!!.Πέσανε πείνες στο κόκινο δίκτυο ή μου φένεται?

Ο πατέρας μου έκανε φορητότητα από Vodafone σε Cosmote. Τον είχα δασκαλέψει αν τον πάρουν τηλέφωνο και τον ρωτήσουν για ποιο λόγο έφυγε, να πει τα εξής:

 

  • να του αγοράσουν διαρκείας στον ΑΡΗ
  • να του δώσουν επιδότηση 300€
  • να δίνουν το 8% από κάθε λογαριασμό στον ΑΡΗ
  • να δώσουν μεγαλύτερη χορηγία από το ποσό που δίνει η Cosmote

Αν γίνουν όλα τα παραπάνω, θα το σκεφτεί. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που έκανε αίτηση φορητότητας απο voda σε cosmote (με μηνιαίους λογαριασμούς γύρω στα 100 με 120 ευρώ και με πολλές πολές εισερχόμενες κλήσεις)τον πήραν τηλέφωνο απο την voda και του πρότειναν 50% έκπτωση για ενα χρόνο στο πάγιο του!!.Πέσανε πείνες στο κόκινο δίκτυο ή μου φένεται?

 

Σου φαινεται.

Η προσφορα για winback εξρταται απο τον καθε πελατη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που έκανε αίτηση φορητότητας απο voda σε cosmote (με μηνιαίους λογαριασμούς γύρω στα 100 με 120 ευρώ και με πολλές πολές εισερχόμενες κλήσεις)τον πήραν τηλέφωνο απο την voda και του πρότειναν 50% έκπτωση για ενα χρόνο στο πάγιο του!!.Πέσανε πείνες στο κόκινο δίκτυο ή μου φένεται?

 

Γενικα τα πραγματα στην αγορα ειναι δυσκολα, αλλα δεν παυει να ειναι ενα χασιμο καλου πελατη που πρεπει να διορθωθει... Ετσι φανταζομαι οτι λειτουργει το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου έκανε φορητότητα από Vodafone σε Cosmote. Τον είχα δασκαλέψει αν τον πάρουν τηλέφωνο και τον ρωτήσουν για ποιο λόγο έφυγε, να πει τα εξής:

 

  • να του αγοράσουν διαρκείας στον ΑΡΗ
  • να του δώσουν επιδότηση 300€
  • να δίνουν το 8% από κάθε λογαριασμό στον ΑΡΗ
  • να δώσουν μεγαλύτερη χορηγία από το ποσό που δίνει η Cosmote

Αν γίνουν όλα τα παραπάνω, θα το σκεφτεί. :lol:

Τελικά τι έγινε; :p

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου έκανε φορητότητα από Vodafone σε Cosmote. Τον είχα δασκαλέψει αν τον πάρουν τηλέφωνο και τον ρωτήσουν για ποιο λόγο έφυγε, να πει τα εξής:

 

  • να του αγοράσουν διαρκείας στον ΑΡΗ
  • να του δώσουν επιδότηση 300€
  • να δίνουν το 8% από κάθε λογαριασμό στον ΑΡΗ
  • να δώσουν μεγαλύτερη χορηγία από το ποσό που δίνει η Cosmote

Αν γίνουν όλα τα παραπάνω, θα το σκεφτεί. :lol:

χαρτί για την τουαλλέτα ξέχασες...

 

ααααα ρε αθάνατε έλληνα καταναλωτή!

Link to comment
Share on other sites

χαρτί για την τουαλλέτα ξέχασες...

 

ααααα ρε αθάνατε έλληνα καταναλωτή!

Ξέχασε να γράψει "Να πάρει ο Άρης το Champions League"... :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχετε ιδεα αν η αυξηση στα data των συμβολαιων iphone ισχυει κ για "παλιους" συνδρομητες?

Εγω δλδ που ηρθα στην βοντά με την προηγουμενη προσφορα των 300€ πριν κανα μηνα κ κατι, κ ημουν σε προγραμμα με 1gb (500x2), τωρά εχω 2.5gb??

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχετε ιδεα αν η αυξηση στα data των συμβολαιων iphone ισχυει κ για "παλιους" συνδρομητες?

Εγω δλδ που ηρθα στην βοντά με την προηγουμενη προσφορα των 300€ πριν κανα μηνα κ κατι, κ ημουν σε προγραμμα με 1gb (500x2), τωρά εχω 2.5gb??

 

Ναι. Αλλα ισχυει μεχρι τον Ιουνιο νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με τον υπολοιπο χρονο ομιλιας.

 

Ενταχθηκα στην vodafone στις 12/2/09 στο ευελικτο 30. Στελνω sms στο 1284 και μου λεει πως μου απομενουν 0 λεπτα/μυνηματα εως 31 Μαρτιου. Στις αρχες Μαρτιου το μυνημα ελεγε για το υπολοιπο ομιλιας εως 13 του μηνος. Γιατι ειναι τοσο μπερδεμενο ; Στην cosmote ο χρονος ομιλιας υπολογιζοταν κανονικα εως την συμπληρωση 30ημερων απο την μερα που ερχεται ο λογαριασμος (δηλαδη θα περιμενα να μου ερχονταν μυνημα για τον χρονο ομιλιας μου εως 13Απριλιου).

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης , ειναι απλα αδυναμια στον τροπο που λειτουργει η υπηρεσια στην Vodafone ; Αν μιλησω , για παραδειγμα , 1ωρα ακομη εως 31Μαρτιου θα χρεωθω ?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εχω συνδεση στο v200 αλλα δεν τον μιλαω τον χρονο. και ετσι τσαμπα πληρωνω τα παγια! την ανανεωση την εκανα ιανουαριο. μπορω να κατεβω σε χαμηλοτερο προγραμμα, χωρις να επιστρεψω μερος του ποσου της επιδοτησης? αν ναι, σε ποσο καιρο απο την ανανεωση συμβολαιου? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

To υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας και sms ισχύει για έναν ημερολογικό μήνα (π.χ. 1-31). Και ισχύει για τον τρέχοντα μήνα. Πιθανών πρόκειται για κάποιο σφάλμα.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε η πρωτη μου επιδοτηση. ξερετε μεχρι ποτε μπορω να την κρατησω? ληγει καποια συγκεκριμενη ημερομηνια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε η πρωτη μου επιδοτηση. ξερετε μεχρι ποτε μπορω να την κρατησω? ληγει καποια συγκεκριμενη ημερομηνια?

 

Δεν λήγει η επιδότηση :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...