Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Εχω 2 συνδεσεις στο unlimited 30 και μου βγηκε επιδοτηση 160ε. Δεν θελω να την χρησιμοποιησω ακομη γιατι περιμενω το vodafone 945 να κυκλοφορησει. Αν με την ανανεωση κανω την μια συνδεση καρτοσυμβολαιο μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση; Χανεται κανενα ποσο;; Μου δινουν επιπλεον τιποτα;; Ξερει κανεις;;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω 2 συνδεσεις στο unlimited 30 και μου βγηκε επιδοτηση 160ε. Δεν θελω να την χρησιμοποιησω ακομη γιατι περιμενω το vodafone 945 να κυκλοφορησει. Αν με την ανανεωση κανω την μια συνδεση καρτοσυμβολαιο μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση; Χανεται κανενα ποσο;; Μου δινουν επιπλεον τιποτα;; Ξερει κανεις;;

 

Έχω μια υποψία πως, τα καρτοσυμβολαια δεν μπορούν να εχουν χρήση επιδότησης. Είναι Σα να το κανεις κάρτα δλδ. Οπότε δε δικαιούται νομιζω. Αλλά ρωτά καλυτερα στο 13830.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα 2 φορές με vodafone και citibank για το θεμα της έκπτωσης.Η citibank μου είπε ότι έστειλε κανονικά τα ποσά των εκπτώσεων λόγω της κάρτας.H vodafone δεν έχει απαντήσει πως κ γιατι,λεει καταχωρήθηκε ως αίτημα και θα το ελέγχξουν.

Τι άλλο να κάνω?Δεν μου αρέσει το κλέψιμο τους.Ηταν μεγάλο το ποσο της εκπτωσης κ πονταρα σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα 2 φορές με vodafone και citibank για το θεμα της έκπτωσης.Η citibank μου είπε ότι έστειλε κανονικά τα ποσά των εκπτώσεων λόγω της κάρτας.H vodafone δεν έχει απαντήσει πως κ γιατι,λεει καταχωρήθηκε ως αίτημα και θα το ελέγχξουν.

Τι άλλο να κάνω?Δεν μου αρέσει το κλέψιμο τους.Ηταν μεγάλο το ποσο της εκπτωσης κ πονταρα σε αυτο.

Μήπως είχες το παλιό πρόγραμμα ανταμοιβής που έκανε έκπτωση απο τις κλήσεις και όχι το καινούργιο με την έκπτωση στο πάγιο....

 

Την έχω πατήσει και εγώ έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον προηγούμενο μήνα περνούσαν κανονικά οι εκπτώσεις της visa.Από αυτό τον μήνα κ μετά δήλωσα την diners την οποία την ειχα παλια κ μου εκανε έκπτωση σε άλλο αριθμο.Παντα απο το παγιο αφαιρουνταν το ποσο,να ξαναπαρω να ρωτησω την citibank λες?Εσενα τι σου συνεβει?

 

Ξαναπήρα τη citibank κ η έκπτωση υπολογίζεται από το πάγιο κανονικα...

Edited by gallida
Link to comment
Share on other sites

μήπως ο λογαριασμός της Diners Εκδόθηκε μετά την έκδοση του λογαριασμού Vodafone; Αν Ναι τότε θα περαστεί τον επόμενο μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Το σμσ στο κινητό ήρθε 10/10 και ο λογαριασμός εκδόθηκε 2/11.Πάντα έτσι γινόταν με τη visa και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,θα ήθελα μια γνώμη για την επιδότηση που μου ήρθε.

Πληρώνω το μήνα 35 ευρώ παγιο περίπου *χωρίς να το υπερβενω.

Η επιδότηση ήρθε 80 ευρω.Έκανα παράπονα και στο τέλος αλλαγή σε καρτοκινητο.

Μόλις εκανα το αίτημα με παίρνουν τηλ.

Και η προσφορά για να διακοψω την αλλαγή είναι 50% σε οποιοδήποτε προγραμμα,αλλα χωρίς επιδότηση η αλλιώς 130 ευρω επιδότηση και χωρίς έκπτωση.

Συμφέρουσα προσφορά η πρωτη αλλα καμία σχέση με πέρυσι,

που με 50 ευρω παγιο μου δώσανε 400 επιδότηση και 30% στο πάγιο.

Τι να κάνω ,να πάρω το 50% η να συνεχίσω τα παράπονα μπάς και μου δώσει καμία καλή επιδότηση ,που είναι και αυτο που θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,θα ήθελα μια γνώμη για την επιδότηση που μου ήρθε.

Πληρώνω το μήνα 35 ευρώ παγιο περίπου *χωρίς να το υπερβενω.

Η επιδότηση ήρθε 80 ευρω.Έκανα παράπονα και στο τέλος αλλαγή σε καρτοκινητο.

Μόλις εκανα το αίτημα με παίρνουν τηλ.

Και η προσφορά για να διακοψω την αλλαγή είναι 50% σε οποιοδήποτε προγραμμα,αλλα χωρίς επιδότηση η αλλιώς 130 ευρω επιδότηση και χωρίς έκπτωση.

Συμφέρουσα προσφορά η πρωτη αλλα καμία σχέση με πέρυσι,

που με 50 ευρω παγιο μου δώσανε 400 επιδότηση και 30% στο πάγιο.

Τι να κάνω ,να πάρω το 50% η να συνεχίσω τα παράπονα μπάς και μου δώσει καμία καλή επιδότηση ,που είναι και αυτο που θέλω...

 

50% εκπτωση ειναι νομιζω ο,τι πρεπει και συνολικα αναλογα με το παγιο που επιλεξεις βλεπεις και ποσα κερδιζεις. Οι παχυλες επιδοτησεις εχουν περασει πλεον στην ιστορια,για ολες τις εταιρειες

Edited by fandago
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πρόσφατα με ενημέρωσαν από την Vodafone ότι έχω επιδότηση κι οτι μπορώ να τη χρησιμοποιήσω.

 

Έχω βάλει στο μάτι όμως εδώ και καιρό ένα κινητό της samsung (C 6112) ή και τα μετέπειτα μοντέλα της που παίρνουν 2 sim. Δυστυχώς όμως δεν τα έχει η vodafone.

 

Γνωρίζετε αν μπορώ να κάνω κάτι με αυτό το θέμα?

1) Μπορώ να τους πω να μου το φέρουν και να μου το κοστολογήσουν? (δεν το έχουν στο site τους)

2) Υπάρχει κανένα κατάστημα που να ανταλλάξω την επιδότησή μου με τη συσκευή που θελω?

 

Ό,τι άλλο γνωρίζετε... πείτε μου παίδες!

Ευχαριστώ.

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην cosmote και σκεφτομαι να επιστρεψω στην vodafone.. ξερει κανεις τι προσφεει για να σε κανει δικο της συνδρομητη;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

για κοιτα και στο πλαισιο

 

Μπορεις να μου πεις πως γινεται αυτο; Θα παω δηλαδη στο πλαισιο και θα τους πω "εχω επιδοτηση 160ε στην βονταφον και ηρθα εδω να κανω την ανανεωση";;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις πως γινεται αυτο; Θα παω δηλαδη στο πλαισιο και θα τους πω "εχω επιδοτηση 160ε στην βονταφον και ηρθα εδω να κανω την ανανεωση";;

Θα πας, θα τους δωσεις τον αριθμο σου, θα δουν τι ποσο εχεις και θα ψωνισεις οτι θες. Απλα αν το χρησιμοποιησεις το ποσο, θα κανεις και 12μηνο συμβολαιο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Θα πας, θα τους δωσεις τον αριθμο σου, θα δουν τι ποσο εχεις και θα ψωνισεις οτι θες. Απλα αν το χρησιμοποιησεις το ποσο, θα κανεις και 12μηνο συμβολαιο.

 

Οτι ακριβως και στη βονταφον δηλαδη;; Περιμενω το Οπτιμουσ Ονε και δεν λεει να το φερει η βονταφον. Πηρα και τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν εχουν καμια ενημερωση για το ποτε θα ερθει. Αν ειναι να το εχει το πλαισιο την αλλη βδομαδα θα παω απο εκει

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Οτι ακριβως και στη βονταφον δηλαδη;; Περιμενω το Οπτιμουσ Ονε και δεν λεει να το φερει η βονταφον. Πηρα και τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν εχουν καμια ενημερωση για το ποτε θα ερθει. Αν ειναι να το εχει το πλαισιο την αλλη βδομαδα θα παω απο εκει

Νομιζω πως ναι. Απλα δεν περιοριζεται μονο σε κινητα. Μπορει να ειναι και χαρτια περιτυλιγματος. Ο,τι θες την κανεις την επιδοτηση...

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλα κομπλε τουλαχιστον τηλεφωνικά!

Το πλαίσιο μου απάντησε ότι αν εχεις βονταφον, την ταυτότητα σου, και αν θυμάσαι το ΑΦΜ σου, μπορείς να αγοράσεις από το κατάστημά τους όποιο κινητό θέλεις.

 

Δε ρώτησα για άλλα είδη.

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλα κομπλε τουλαχιστον τηλεφωνικά!

Το πλαίσιο μου απάντησε ότι αν εχεις βονταφον, την ταυτότητα σου, και αν θυμάσαι το ΑΦΜ σου, μπορείς να αγοράσεις από το κατάστημά τους όποιο κινητό θέλεις.

 

Δε ρώτησα για άλλα είδη.

 

Μπορεις να αγορασεις και ...στραγαλια αν εχει το Πλαισιο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον προηγούμενο μήνα περνούσαν κανονικά οι εκπτώσεις της visa.Από αυτό τον μήνα κ μετά δήλωσα την diners την οποία την ειχα παλια κ μου εκανε έκπτωση σε άλλο αριθμο.Παντα απο το παγιο αφαιρουνταν το ποσο,να ξαναπαρω να ρωτησω την citibank λες?Εσενα τι σου συνεβει?

 

Ξαναπήρα τη citibank κ η έκπτωση υπολογίζεται από το πάγιο κανονικα...

 

Είναι απλά απατεώνες: εμένα "ξέχασαν" να μου περάσουν στο λογαριασμό στις αρχές Σεπτέμβρη την έκπτωση από το λογαριασμό της citibank visa από το λογαριασμό του Αυγούστου. Τί τηλέφωνα, τί αμφισβητήσεις, απλά τον Οκτώβρη μου πέρασαν την έκπτωση της κάρτας του Σεπτέμβρη. Η "ξεχασμένη" ξεχάστηκε απλά... Όταν θα δουν αίτηση αποσύνδεσης ίσως τονωθεί η ασθενής μνήμη τους...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι παλια η Vodafone ειχε μεταφορα υπολοιπου στην συνδεση τωρα υπαρχει ακομα???Αν ναι πως το ενεργοποιω???

 

Εχει ακομα αλλα οχι στα προγραμματα "απεριοριστο" .Νομιζω δεν χρειαζεται να κανεις κατι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...