Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω εδω και 2 χρονια βοντα στα 200 λεπτα!η επιδοτηση που μου ηρθε περσυ ηταν γυρω στα 80 ευρω.και φετος καπου εκει ειναι.:(

η αδερφη μου εχει κοσμοτε 180 και της ηρθε παρσυ επιδοτηση περιπου 140ευρω!και φετος τα ιδια!:blink:

εμενα γιατι μου ερχεται λιγοτερο!και εχω και περισσοτερα λεπτα!

πληρωνουμε πανω-κατω ιδιο ποσο στους λογαριασμους.

μηπως να κανω μεταφορα σε κοσμοτε?

αν ηταν η κοσμοτέ τόσο γεναιόδωρη όλοι εκεί θα πηγαίνανε...

πήγαινε κι εσυ, κι άμα του χρόνου δεν δώσει στην αδερφη σου 140 και σε σενα 80...

Καλησπέρα, άν αλλάξω πρόγραμμα και πάω σε μεγαλύτερο θα μεγαλώσει και η επιδότησή μου?

οχι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εχω εδω και 2 χρονια βοντα στα 200 λεπτα!η επιδοτηση που μου ηρθε περσυ ηταν γυρω στα 80 ευρω.και φετος καπου εκει ειναι.:(

 

Τους διαμαρτυρήθηκες ότι η επιδότηση σου σου φαίνεται πολύ μικρή;

Εμείς, ο πατέρας μου δηλαδή, που είναι στο [παλαιό] Vodafone 240 δυο χρονιές τώρα διαμαρτυρηθήκαμε στο 13830 ότι τα 80€ που του έδιναν μας φαίνονταν πολύ λίγα και η επιδότηση αυξήθηκε άμεσα στα 119€.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στη Vodafone τρεις συνδέσεις. Μία V250 και δύο V150. Επίσης έχω σταθερό Vodafone και ADSL. Τους δίνω δηλαδή αρκετά κάθε μήνα.

Τις παραπάνω συνδέσεις τις έκανα πέρυσι Δεκέμβρη μήνα όταν μετά από πολλά χρόνια παραμονής στην Κοσμοτέ πήγα να ανανεώσω τέσσερις συνδέσεις και μου έδωσαν αστείες επιδοτήσεις. Έτσι σηκώθηκα και έφυγα αφήνωντας μόνο ένα αριθμό στην Κοσμοτέ λόγω ανάγκης και τους άλλους 3 τους πήγα στη Βόντα με φορητότητα αριθμού.

 

Η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής. Μπορώ να αξιοποιησώ τις επιδοτήσεις που λογικά θα έχω και από τις 3 συνδέσεις για να πάρω μια ακριβότερη που κανονικά θα στοίχιζε περί τα 500 ευρώ; Επίσης πόσο μπορό να τους πιέσω αφού είμαι συνδρομητής σε όλη τη γκάμα των υπηρεσιών τους;

Η Γνώση Ανοίκει Στον Κόσμο
Link to comment
Share on other sites

Έχω στη Vodafone τρεις συνδέσεις. Μία V250 και δύο V150. Επίσης έχω σταθερό Vodafone και ADSL. Τους δίνω δηλαδή αρκετά κάθε μήνα.

Τις παραπάνω συνδέσεις τις έκανα πέρυσι Δεκέμβρη μήνα όταν μετά από πολλά χρόνια παραμονής στην Κοσμοτέ πήγα να ανανεώσω τέσσερις συνδέσεις και μου έδωσαν αστείες επιδοτήσεις. Έτσι σηκώθηκα και έφυγα αφήνωντας μόνο ένα αριθμό στην Κοσμοτέ λόγω ανάγκης και τους άλλους 3 τους πήγα στη Βόντα με φορητότητα αριθμού.

 

Η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής. Μπορώ να αξιοποιησώ τις επιδοτήσεις που λογικά θα έχω και από τις 3 συνδέσεις για να πάρω μια ακριβότερη που κανονικά θα στοίχιζε περί τα 500 ευρώ; Επίσης πόσο μπορό να τους πιέσω αφού είμαι συνδρομητής σε όλη τη γκάμα των υπηρεσιών τους;

 

Μπορεις. No prob.

Link to comment
Share on other sites

Παρ'τους τηλέφωνο και πίεσέ τους να σου ανεβάσουν κι άλλο τις επιδοτήσεις.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Απο προηγούμενα posts και απο προσωπική μου εμπειρία η επιδότηση σε συνδέσεις με "μικρο" πάγιο (π.χ. vf150 vf 200 vf240 ) αρχικά είναι περίπου 80€ και μετά βγαίνει περίπου 120€
Link to comment
Share on other sites

Για 200 ευρω το μηνα που δινει ο πατερας μου δηλαδη ποσα επρεπε να του επιδοτησουν?

Συν οτι ειναι ΠΟΛΥ παλιος συνδρομητης ελεος πια!

Link to comment
Share on other sites

Για 200 ευρω το μηνα που δινει ο πατερας μου δηλαδη ποσα επρεπε να του επιδοτησουν?

Συν οτι ειναι ΠΟΛΥ παλιος συνδρομητης ελεος πια!

 

Αν ο πατερας σου πληρωνει 200 ευρω ΑΛΛΑ απο τις κλησεις που κανει και δεχεται, η Vodafone εχει κερδος 10 ευρω το μηνα, ποσο θα πρεπει να τον επιδοτησει???

Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε φιλε πως γινεται αυτο δηλαδη ? ποιος τα παιρνει τα λεφτα; η vodafone...

Δεν τα δινει τα λεφτα σε κανεναν αλλον, η vodafone ειναι αυτη που τα τσεπωνει.

Κατσε δηλαδη θα με τρελανεις!Κατσε οταν δεχεσαι κλησεις σε χρεωνουνε???

 

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΕΣΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε φιλε πως γινεται αυτο δηλαδη ? ποιος τα παιρνει τα λεφτα; η vodafone...

Δεν τα δινει τα λεφτα σε κανεναν αλλον, η vodafone ειναι αυτη που τα τσεπωνει.

Κατσε δηλαδη θα με τρελανεις!Κατσε οταν δεχεσαι κλησεις σε χρεωνουνε???

 

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΕΣΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

 

Οταν κανεις εσυ μια κληση απο το κινητο και εχεις πχ vodafone, οταν καλεις πχ wind, η Vodafone πληρωνει στην Wind τελη τερματισμου... Χρονοχρεωση δηλαδη.

 

Το ιδιο οταν σε καλουν πχ απο ΟΤΕ, ο ΟΤΕ πληρωνει χρονοχρεωση στην Vodafone.

 

Οι επιδοτησεις βγαινουν απο το ποσο πληρωνεις εσυ στην Vodafone, μειον το ποσα πληρωνει η Vodafone στους αλλους για τις κλησεις σου, συν το ποσα εισπρατει απο αυτους που σε καλουν.

 

Για αυτο μπορεις να δεις τεραστιες αποκλισεις στις επιδοτησεις, παρολο που κανεις τον ιδιο λογαριασμο με καποιον αλλο.

 

Φυσικα αν εισαι παλιο, αυξανεται η επιδοτηση κι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Απο το 93' πανε καμποσα χρονια, αυτο τωρα να πληρωνεις τοσα λεφτα και να μην παιρνεις τιποτα σε ανταλλαγμα ...

αλλα ετσι ειναι τους σιγουρους τους γραφουν στα @@ τους αλλα τωρα που θα φυγει απο κει θα σου πω εγω πως θα

παρακαλανε μετα ... τους ξερω εγω αυτους!

Link to comment
Share on other sites

Παίζει σίγουρα ρόλο η παλαιότητα; Δηλαδή αυτός που είναι στη Vodafone 10 χρόνια σερί με τον ίδιο μητρώο πελάτη, παίρνει μεγαλύτερη επιδότηση από κάποιον που είναι 2 χρόνια;

Επίσης, αν κάνεις πχ πολλές κλήσεις προς Vodafone [και άρα δεν υπάρχουν τέλη τερματισμού (; ) και έτσι το κέρδος για την Vodafone είναι 100%] τότε παίρνεις μεγαλύτερη επιδότηση; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παίζει σίγουρα ρόλο η παλαιότητα; Δηλαδή αυτός που είναι στη Vodafone 10 χρόνια σερί με τον ίδιο μητρώο πελάτη, παίρνει μεγαλύτερη επιδότηση από κάποιον που είναι 2 χρόνια;:confused:

 

Σίγουρα παίζει ρόλο (τουλάχιστον στην Wind) γιατί ο πατέρας μου που είχε απο το '93 καρτοκινητό φέτος που έκανε σύνδεση του μείωσαν παραπάνω € απ'ότι έδινε το πρόγραμμα συμβολαίου στο οποίο αποφάσισε να πάει γιατί ήταν πολλά χρόνια πελάτης.:)

Link to comment
Share on other sites

Μονο που η vodafone δεν εχει τετοια πολιτικη με τους πελατες της, δηλαδη τους γραφει και εχει χαλια εξυπηρετηση.

 

Μάλλον έχει τέτοια πολιτική απένανατι σου. Μη γενικεύεις.:O

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορείς να λάβεις την επιδότηση και μέσω του σάιτ της Bόνταφον, σωστά;

 

Τα χρήματα που είναι η διαφορά, τα πληρώνεις cash, μέσα από το λογαριασμό, πώς; Γίνεται και με δόσεις μέσω του μηνιαίου λογαριασμού; Την συσκευή την αποστέλλουν αυτοί με ταχυδρομείο; Έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία μέσω ίντερνετ να μας πει τις λεπτομέρειες; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορείς να λάβεις την επιδότηση και μέσω του σάιτ της Bόνταφον, σωστά;

 

Τα χρήματα που είναι η διαφορά, τα πληρώνεις cash, μέσα από το λογαριασμό, πώς; Γίνεται και με δόσεις μέσω του μηνιαίου λογαριασμού; Την συσκευή την αποστέλλουν αυτοί με ταχυδρομείο; Έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία μέσω ίντερνετ να μας πει τις λεπτομέρειες; :confused:

 

Η συσκευή έρχεται με courier. Νομίζω πως η πληρωμή της διαφοράς γίνεται μόνο με κάρτα (είτε πιστωτική είτε χρεωστική/λογαριασμού), δεν ξέρω αν γίνεται με αντικαταβολή πλέον... Σίγουρα πάντως δεν γίνεται με δόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει σίγουρα ρόλο η παλαιότητα; Δηλαδή αυτός που είναι στη Vodafone 10 χρόνια σερί με τον ίδιο μητρώο πελάτη, παίρνει μεγαλύτερη επιδότηση από κάποιον που είναι 2 χρόνια;

Επίσης, αν κάνεις πχ πολλές κλήσεις προς Vodafone [και άρα δεν υπάρχουν τέλη τερματισμού (; ) και έτσι το κέρδος για την Vodafone είναι 100%] τότε παίρνεις μεγαλύτερη επιδότηση; :confused:

τη δεδομένη χρονική στιγμή παίζει καθαρά και μονο, τι πληρώνεις.

ούτε παλαιότητα στο δίκτυο, ούτε πόσα χρόνια έχεις να ανανεώσεις το συμβόλαιο, ούτε οι εισερχόμενες κλήσεις απο άλλα δίκτυα.

αυτά ίσως να παίξουν ρόλο αν ζητήσεις κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

τη δεδομένη χρονική στιγμή παίζει καθαρά και μονο, τι πληρώνεις.

ούτε παλαιότητα στο δίκτυο, ούτε πόσα χρόνια έχεις να ανανεώσεις το συμβόλαιο, ούτε οι εισερχόμενες κλήσεις απο άλλα δίκτυα.

αυτά ίσως να παίξουν ρόλο αν ζητήσεις κάτι παραπάνω.

 

Δεν νομίζω... Και βέβαια μετράνε και άλλοι παράγοντες όπως οι εισερχόμενες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω... Και βέβαια μετράνε και άλλοι παράγοντες όπως οι εισερχόμενες.
φαντάζομαι θα έχεις γνωστούς, μπορείς να ρωτήσεις βάσει ποιού στοιχείου υπολογίζεται η επιδότηση.
Link to comment
Share on other sites

Έν όψει εορταστικής περιόδου θα βγάλει η Voda καμία προσφορά της προκοπής ή μήπως να στραφώ αλλού?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έν όψει εορταστικής περιόδου θα βγάλει η Voda καμία προσφορά της προκοπής ή μήπως να στραφώ αλλού?

γι'αλλου μας κοβω..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...