Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Σε 5 μέρες λήγει η ανανέωση συμβολαίου και η καλύτερη προσφορά που μου δίνουν από Vodafone εινσι λίγο ακριβότερη από τη ισχύουσα, συγκεκριμένα 400 προς όλους, 40 SMS και 1750 gb στα 25 (από 22€). Προτεραιότητα μου είναι τα δεδομένα και όχι ο χρόνος ομιλίας. Σκεφτόμουν να κάνω (άλλη μια φορά) αίτημα φορητοτητας σε καρτοκινητο για να με καλέσουν για κάτι καλύτερο. Γνωρίζεται για αυτές τις παροχές σε τι τιμή τα προσφέρουν συνήθως και αν πρέπει να προσέχω κάποια αλλαγή στο αίτημα φορητοτητας (χρόνος υπαναχωρησης κτλ)? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σε 5 μέρες λήγει η ανανέωση συμβολαίου και η καλύτερη προσφορά που μου δίνουν από Vodafone εινσι λίγο ακριβότερη από τη ισχύουσα, συγκεκριμένα 400 προς όλους, 40 SMS και 1750 gb στα 25 (από 22€). Προτεραιότητα μου είναι τα δεδομένα και όχι ο χρόνος ομιλίας. Σκεφτόμουν να κάνω (άλλη μια φορά) αίτημα φορητοτητας σε καρτοκινητο για να με καλέσουν για κάτι καλύτερο. Γνωρίζεται για αυτές τις παροχές σε τι τιμή τα προσφέρουν συνήθως και αν πρέπει να προσέχω κάποια αλλαγή στο αίτημα φορητοτητας (χρόνος υπαναχωρησης κτλ)? Ευχαριστώ

 

1750mb θελεις να πεις; δηλαδη 17,50 gb internet ; πιστευω οτι ειναι πολυ καλη τιμη μονο για τονο ογκο, εαν ειναι αυτος που γραφεις.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

1750mb θελεις να πεις; δηλαδη 17,50 gb internet ; πιστευω οτι ειναι πολυ καλη τιμη μονο για τονο ογκο, εαν ειναι αυτος που γραφεις.
1750mb είναι περίπου 1,750GB, όχι 17,50GB.
Link to comment
Share on other sites

1750mb είναι περίπου 1,750GB, όχι 17,50GB.

 

ναι συγνώμη μπέρδεψα το κόμμα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω συζήτηση για το νέο πρόγραμμα της Vodafone (new vodafone for all 700) με 700 λεπτά ομιλίας, 150 sms και 800 ΜΒ (με προσφορά 2,8 GB) πόσα δίνεται;

Στο site της voda δεν το βρίσκω αυτό το πρόγραμμα που λες. Υπάρχει κάποιο link;

Οσοι το έχετε πόσο σας το δίνουν; δίνω για τη γυναίκα μου 19 ευρώ (με εκπτώσεις κιόλας) για το Voda προς όλους 400 και το θεωρώ κοροιδία.

πχ εγώ για red 1 με 2,5gb δίνω 25 ευρώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, μετά από αίτημα φορητοτητας σε άλλο παροχο, από την Vodafone την επόμενη ημέρα κιόλας ημέρα της αίτησης, μου πρόσφεραν προσφορά για 700 προς όλους, 2,8 gb και 150 SMS, τελική στα 21,8€
Link to comment
Share on other sites

Στο site της voda δεν το βρίσκω αυτό το πρόγραμμα που λες. Υπάρχει κάποιο link;

 

Οσοι το έχετε πόσο σας το δίνουν; δίνω για τη γυναίκα μου 19 ευρώ (με εκπτώσεις κιόλας) για το Voda προς όλους 400 και το θεωρώ κοροιδία.

 

πχ εγώ για red 1 με 2,5gb δίνω 25 ευρώ

Είναι το προς όλους 700 που καταργήθηκε. Παρεμφερές είναι το Flex.
Link to comment
Share on other sites

Στο site της voda δεν το βρίσκω αυτό το πρόγραμμα που λες. Υπάρχει κάποιο link;

Οσοι το έχετε πόσο σας το δίνουν; δίνω για τη γυναίκα μου 19 ευρώ (με εκπτώσεις κιόλας) για το Voda προς όλους 400 και το θεωρώ κοροιδία.

πχ εγώ για red 1 με 2,5gb δίνω 25 ευρώ

 

18,8 € φίλε μου αλλά αν μου ξαναδίνανε το red 1 με τα 2,5GB και 25€ θα το προτιμούσα.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

18,8 € φίλε μου αλλά αν μου ξαναδίνανε το red 1 με τα 2,5GB και 25€ θα το προτιμούσα.

γιατί; μιλάς πάνω από 700 λεπτά το μήνα; ή στελνεις πάνω απο 150 sms;

εμένα πάντως με καλύπτουν τα 700 λεπτά, οπότε λέω να το τιμήσω όταν φτάσει η ώρα;)

Ερώτηση: στο δώσανε απευθείας ή μετά από φορητότητα/μετατροπή σε κάρτα;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

πάντα μετά απο φορητότητα και πολύ παζάρι τα δίνουν αυτά. Τα 700 λεπτά με φτάνουν οριακά. Έκανα και σχετικά καλούς λογαριασμούς μέσο περιαγωγής πέρα του παγίου και έπαιξε και αυτο ρόλο.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Οι παρακάτω προτάσεις πως σας φαίνονται:

RED 1 x 1 - 29,64€

RED 2 x 1 - 45,62€

Vdsl + 300 λεπτά προς κινητά. 26€

Και επιδότηση 300€ για 24μηνα συμβόλαια.

Θα εκτιμούσα τις απόψεις αυτών που ασχολούνται.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το RED 1 με τα 2GB πληρωνα 26,25€. Για το 2 νομίζω καλή είναι η τιμή.

Το σταθερό ίδια τιμή είναι με το δικό μου, μια χαρά.

Έχεις και την επιδότηση, άρα είναι πολύ καλά αν σου φτάνουν οι παροχές.

Link to comment
Share on other sites

η επιδότηση που μπορεί να ξοδευτεί;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σε 5 μέρες λήγει η ανανέωση συμβολαίου και η καλύτερη προσφορά που μου δίνουν από Vodafone εινσι λίγο ακριβότερη από τη ισχύουσα, συγκεκριμένα 400 προς όλους, 40 SMS και 1750 gb στα 25 (από 22€). Προτεραιότητα μου είναι τα δεδομένα και όχι ο χρόνος ομιλίας. Σκεφτόμουν να κάνω (άλλη μια φορά) αίτημα φορητοτητας σε καρτοκινητο για να με καλέσουν για κάτι καλύτερο. Γνωρίζεται για αυτές τις παροχές σε τι τιμή τα προσφέρουν συνήθως και αν πρέπει να προσέχω κάποια αλλαγή στο αίτημα φορητοτητας (χρόνος υπαναχωρησης κτλ

 

 

Στη σύζυγο, μετά από αίτηση φορητότητας, της δώσανε 400 προς όλους, 500 προς Vodafone, 40 sms και 2,5 γίγα στα 14,50€.

Edited by Vasileios
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

η επιδότηση που μπορεί να ξοδευτεί;
Κοτσόβολος, πλαίσιο και σε καταστήματα Vodafone.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοτσόβολος, πλαίσιο και σε καταστήματα Vodafone.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά ακούγεται τότε! Αν δεν είχα υπερβολικές απαιτήσεις θα έπαιρνα το RED1.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το red1 με 2 gb κ οικογενειακό με τη γυναίκα μου που έχει 700 προς όλους κ 1 gb έδινα με τις εκπτώσεις μέρα από 2 ανανεώσεις 56 κ τώρα μου ζητάνε 65 ακατεβατα.

Απλά δε πρόκειται να τα δώσω.

Πήγα να κάνω φορητότητα στη wind για κάρτα αλλά δε βρίσκω μαγαζί που να έχει κάρτες (δε γουστάρω να αλλάζω αριθμό) κ με πάνε από Τρίτη σε Παρασκευή ότι κ καλά θα τους φέρουν. Αφού πέρασε έτσι καμμιά δεκαριά μέρες είπα να το γυρίσω σε καρτοκινητη έστω στη voda. Επειδή τα 2 gb οριακά με φτάνουν ενώ στην ομιλία σπάνια πάω πάνω από 200' (αυτός ήταν κ ο λόγος που το έψαξα για wind) χρειάζομαι κάρτα με 2gb. Υπάρχει κάτι τέτοιο γιατί δεν είδα κάτι στο σάιτ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το red1 με 2 gb κ οικογενειακό με τη γυναίκα μου που έχει 700 προς όλους κ 1 gb έδινα με τις εκπτώσεις μέρα από 2 ανανεώσεις 56 κ τώρα μου ζητάνε 65 ακατεβατα.

Απλά δε πρόκειται να τα δώσω.

Πήγα να κάνω φορητότητα στη wind για κάρτα αλλά δε βρίσκω μαγαζί που να έχει κάρτες (δε γουστάρω να αλλάζω αριθμό) κ με πάνε από Τρίτη σε Παρασκευή ότι κ καλά θα τους φέρουν. Αφού πέρασε έτσι καμμιά δεκαριά μέρες είπα να το γυρίσω σε καρτοκινητη έστω στη voda. Επειδή τα 2 gb οριακά με φτάνουν ενώ στην ομιλία σπάνια πάω πάνω από 200' (αυτός ήταν κ ο λόγος που το έψαξα για wind) χρειάζομαι κάρτα με 2gb. Υπάρχει κάτι τέτοιο γιατί δεν είδα κάτι στο σάιτ.

 

Για φορητότητα στην άλλη εταιρεία που θες δοκίμασε online.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα πως σε συμφέρει το what's up. Με δύο online ανανεώσεις από 10 ευρώ το μήνα θα έχεις 2 κωδικούς reload που θα σου δίνουν 2400 MB. Επιπλέον μπορείς να έχεις και λεπτά ομιλίας προς όλους και sms και έξτρα δεδομένα με την αγορά πακέτων. Δες το σχετικό θέμα "τα πάντα για τα καρτοκινητά της cosmote".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα πως σε συμφέρει το what's up. Με δύο online ανανεώσεις από 10 ευρώ το μήνα θα έχεις 2 κωδικούς reload που θα σου δίνουν 2400 MB. Επιπλέον μπορείς να έχεις και λεπτά ομιλίας προς όλους και sms και έξτρα δεδομένα με την αγορά πακέτων. Δες το σχετικό θέμα "τα πάντα για τα καρτοκινητά της cosmote".

 

Ok ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, μετά από αίτημα φορητοτητας σε άλλο παροχο, από την Vodafone την επόμενη ημέρα κιόλας ημέρα της αίτησης, μου πρόσφεραν προσφορά για 700 προς όλους, 2,8 gb και 150 SMS, τελική στα 21,8€

Το αίτημα φορητότητας το έκανες on line ή σε κατάστημα; υπέγραψες σύμβαση; πλήρωσες έξοδα φορητότητας;

όταν ξαναγύρισες στη vodafone χρειάστηκε να ακυρώσεις στον άλλον πάροχο ή το ανέλαβε η voda;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Το αίτημα φορητότητας το έκανες on line ή σε κατάστημα; υπέγραψες σύμβαση; πλήρωσες έξοδα φορητότητας;

όταν ξαναγύρισες στη vodafone χρειάστηκε να ακυρώσεις στον άλλον πάροχο ή το ανέλαβε η voda;:)

 

Τελικά δέχθηκα τη προσφορά από τον άλλο παροχο και δεν ακύρωσα το αίτημα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι πραγματικά εννοούν, αφού από τη μια πλευρά λένε «Οι ανωτέρω μεταβολές ισχύουν για όλους τους υφιστάμενους ιδιώτες συνδρομητές εφόσον έχει παρέλθει η ορισμένη διάρκεια του χρόνου της σύμβασης τους...», ενώ σην συνέχεια γράφουν «Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών, οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις),εντός δύο μηνών από την ημερομηνία εφαρμογής τους....»

Τελικά αν εχεις συμβόλαιο με δέσμευση τι ισχύει, σε πιάνουν οι αυξήσεις ή όχι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια , δεν επιτρέπεται από τον νόμο πλέον (Ε.Ε.Τ.Τ.) πλέον να αυξηθεί η χρέωση για όσο έχεις συμβόλαιο ορισμένης διάρκειας και μέχρι να λήξει.,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...