Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ...Εχω 3 Red1 από 26/9/2013 που ηταν στα 17,10 ευρω και με την τελευταια αυθαιρετη αυξηση εγινε το παγιο 22 ευρω στο καθενα

Εχω ένα εγω και από ένα τα δυο παιδια μου .

 

Το συμβολαιο ληγει 26/9 και ο λογαριασμος εκδίδεται κάθε 23 του μηνα

 

Για τις δυο από τις τρεις γραμμες θα δω τι υπαρχει στην αγορα σε λιγες μερες και θα δω αν συνεχισω σε Vodafone ή παω μαλλον Cosmote

 

Η μια γραμμη όμως θα γινει 100% καρτοκινητο Cosmote . Ισχυει η περιοδος των 3 ημερων για την φορητοτητα και για να γινει από συμβολαιο καρτοκινητο ?

 

Όταν εκανα τις 3 γραμμες περυσι προπληρωσα με τον πρωτο λογαριασμο και από ένα παγιο (με την εκπτωση) για κάθε γραμμη.

 

Ο τελευταίος λογαριασμος γραφει περιοδο χρησης 22/6-21/7 και εχει πληρωθεί (ληγει η προθεσμια πληρωμης 18/8)

 

Το παγιο που είναι ηδη προπληρωμενο αφορα μαλλον την χρηση από 22/8-21/9 αν εχω καταλαβει καλα

 

 

Οποτε θα πρεπει να πληρωσω ακομα ένα παγιο για την χρηση 22/7-21/8 αν ...τα λεω καλα

 

Ετσι δεν είναι ???

 

Αν ναι από 22/9-26/9 θα με χρεωσουν αναλογικα για το παγιο αυτό με την εκπτωση που εχω μεχρι 26/9 ??

Επισης για μια άλλη γραμμη που είναι καρτοκινητο Vodafone όταν αποφασισω αν αποφασισω φορητοτητα ισχυουν οι 3 μερες για αυτό ?

 

Εχω μπερδευτεί λιγο...:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...Εχω 3 Red1 από 26/9/2013 που ηταν στα 17,10 ευρω και με την τελευταια αυθαιρετη αυξηση εγινε το παγιο 22 ευρω στο καθενα

Εχω ένα εγω και από ένα τα δυο παιδια μου .

 

Το συμβολαιο ληγει 26/9 και ο λογαριασμος εκδίδεται κάθε 23 του μηνα

 

Για τις δυο από τις τρεις γραμμες θα δω τι υπαρχει στην αγορα σε λιγες μερες και θα δω αν συνεχισω σε Vodafone ή παω μαλλον Cosmote

 

Η μια γραμμη όμως θα γινει 100% καρτοκινητο Cosmote . Ισχυει η περιοδος των 3 ημερων για την φορητοτητα και για να γινει από συμβολαιο καρτοκινητο ?

 

Όταν εκανα τις 3 γραμμες περυσι προπληρωσα με τον πρωτο λογαριασμο και από ένα παγιο (με την εκπτωση) για κάθε γραμμη.

 

Ο τελευταίος λογαριασμος γραφει περιοδο χρησης 22/6-21/7 και εχει πληρωθεί (ληγει η προθεσμια πληρωμης 18/8)

 

Το παγιο που είναι ηδη προπληρωμενο αφορα μαλλον την χρηση από 22/8-21/9 αν εχω καταλαβει καλα

 

 

Οποτε θα πρεπει να πληρωσω ακομα ένα παγιο για την χρηση 22/7-21/8 αν ...τα λεω καλα

 

Ετσι δεν είναι ???

 

Αν ναι από 22/9-26/9 θα με χρεωσουν αναλογικα για το παγιο αυτό με την εκπτωση που εχω μεχρι 26/9 ??

Επισης για μια άλλη γραμμη που είναι καρτοκινητο Vodafone όταν αποφασισω αν αποφασισω φορητοτητα ισχυουν οι 3 μερες για αυτό ?

 

Εχω μπερδευτεί λιγο...:(:(

εκει με τα παγια μπερδευτηκα και εγω. αν κανεις φορητοτητα στην cote μπορει να ξανπαρεις τα 17 απο vodafone. εγω πηρα την τιμη σου 17 μετα απο φορητοτητα λογω του 5 ευρου τελικη τιμη 17,12 μεχρι τον Δεκεμβρη του 2015
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εκει με τα παγια μπερδευτηκα και εγω. αν κανεις φορητοτητα στην cote μπορει να ξανπαρεις τα 17 απο vodafone. εγω πηρα την τιμη σου 17 μετα απο φορητοτητα λογω του 5 ευρου τελικη τιμη 17,12 μεχρι τον Δεκεμβρη του 2015

 

Σε ευχαριστω. Ποτε εκανες αιτηση για φορητοτητα και ποτε εληγε το συμβολαιο σου ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Ποτε εκανες αιτηση για φορητοτητα και ποτε εληγε το συμβολαιο σου ???
υπεγραψα 26/4 στην vodafone για 2 γραμμες 30.34 τελικη αφησα στην cote συμβολαιο Απεριοριστα 45 25 ευρω για το καθε νουμερο. με το που που γινεται η ιστορια με την αυξηση κανω φορητοτητα με παιρνει η vodafone και μου λεει δεν θα γινει αυξηση και μου τελικη τιμη 28.56 εκανε λαθος ομως και το παγιο ειναι 17.12 γιατι μου λεει θα παω την εκπτωση απο 40 50% ενω τελικα εβαλε εκπτωση +50% αν το ηξερα απο την αρχη θα το εκανα διετες το συμβολαιο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

υπεγραψα 26/4 στην vodafone για 2 γραμμες 30.34 τελικη αφησα στην cote συμβολαιο Απεριοριστα 45 25 ευρω για το καθε νουμερο. με το που που γινεται η ιστορια με την αυξηση κανω φορητοτητα με παιρνει η vodafone και μου λεει δεν θα γινει αυξηση και μου τελικη τιμη 28.56 εκανε λαθος ομως και το παγιο ειναι 17.12 γιατι μου λεει θα παω την εκπτωση απο 40 50% ενω τελικα εβαλε εκπτωση +50% αν το ηξερα απο την αρχη θα το εκανα διετες το συμβολαιο

 

Μακαρι να μην καταλαβουν το ...λαθος τους !!Η αρχικη συνδεση με VODAFONE 26/4 ειχε εκπτωση παγιου ?

 

Διετη συμβολαια εχει η Voda ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μην καταλαβουν το ...λαθος τους !!Η αρχικη συνδεση με VODAFONE 26/4 ειχε εκπτωση παγιου ?

 

Διετη συμβολαια εχει η Voda ?

πηρα τηλεφωνο γιατι μου φανηκε χαμηλο το πσο και επιβεβαιωσα οτι αυτο θα ειναι το παγιο εχει περαστει επισημα μαλιστα εχω ζητησα αντιγραφα τυο συμβολαιου αλλα ακομα δεν τα εχουν στειλει ναι η voda εχει διετη κανονικα. ναι ειχα εκπτωση παγιου 40% +15% απο οικογενειακο +10% εκπτωση αντι επιδοτησης αυτη εχει καταργηθει τωρα και στην θεση της μπηκε μια +50%
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο γιατι μου φανηκε χαμηλο το πσο και επιβεβαιωσα οτι αυτο θα ειναι το παγιο εχει περαστει επισημα μαλιστα εχω ζητησα αντιγραφα τυο συμβολαιου αλλα ακομα δεν τα εχουν στειλει ναι η voda εχει διετη κανονικα. ναι ειχα εκπτωση παγιου 40% +15% απο οικογενειακο +10% εκπτωση αντι επιδοτησης αυτη εχει καταργηθει τωρα και στην θεση της μπηκε μια +50%

 

Σε ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

στον τελευταιο λογαριασμο (απο 12/7 εως 11/8) μου χρεωσαν κι εμενα το 5€ επιπλέον

 

η πλακα ειναι οτι μου κανουν και 40% εκπτωση, οποτε πληρωνω 3€ (σε καθε γραμμη)

 

τελικα γινεται ενας "μυλος" με τις εκπτωσεις. 65% κανουν στο παγιο, 40% σ'αυτο, εχω κι ενα 15% οικογενειακο... αναθεμα κι αν καταφερω να βγαλω ακρη.

 

 

Εντωμεταξυ στη Χαλκιδικη (περιοχη Ν. Μουδανιων) το 3G πηγαινε "σερνοντας" και οποτε ηθελε.

Σουπερ δικτυο και τριχες... εδωσαν δωρεαν ιντερνετ σε ολους τους συνδρομητες και τελικα δεν εχει κανενας ιντερνετ... :X

 

 

τον επομενο μηνα το κοβω και τα γυρναω σε καρτοκινητα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ή μας δουλευουν ασχημα (το πιο πιθανο κατά την γνωμη μου )) ή δεν ξερουν τι τους γινεται

 

Εχω 3 red1 από 26/9/2013 που από 17 ευρω τα πηγαν στα 22

 

Πηρα χθες να μαθω αν υπαρχει καποια προσφορα και μου ειπαν δυστυχως όχι και το καθε ένα θα παει στα 60 ευρω !!!!!!!!!!!

 

Φυσικα αρνηθηκα και μου ειπαν θα το ξανακοιταξουν

 

Με πηραν πριν από λγο η Κα Κ.Μ. (παντα να ζητατε ονομα και να το σημειώνεται)ότι εχει γινει ανανεωση αλλα δεν ηξερα από ποιον και στα 3 προγράμματα μεχρι 26/9/2015 με τελικη τιμη 18,30 ευρω !!!!!!!!!

 

Ποτε δεν εκανα κατι εγω αλλα φυσικα δεν με χαλαει και το απόγευμα θα παω σε κατάστημα να ζητησω να μου τυπωσουν συμβολαια

 

Εχω υποψίες για νέο πολεμο φετος όπως και περυσι αναμεσα σε Voda και Cosmote μετα το σημερινο

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ή μας δουλευουν ασχημα (το πιο πιθανο κατά την γνωμη μου )) ή δεν ξερουν τι τους γινεται

 

Εχω 3 red1 από 26/9/2013 που από 17 ευρω τα πηγαν στα 22

 

Πηρα χθες να μαθω αν υπαρχει καποια προσφορα και μου ειπαν δυστυχως όχι και το καθε ένα θα παει στα 60 ευρω !!!!!!!!!!!

 

Φυσικα αρνηθηκα και μου ειπαν θα το ξανακοιταξουν

 

Με πηραν πριν από λγο η Κα Κ.Μ. (παντα να ζητατε ονομα και να το σημειώνεται)ότι εχει γινει ανανεωση αλλα δεν ηξερα από ποιον και στα 3 προγράμματα μεχρι 26/9/2015 με τελικη τιμη 18,30 ευρω !!!!!!!!!

 

Ποτε δεν εκανα κατι εγω αλλα φυσικα δεν με χαλαει και το απόγευμα θα παω σε κατάστημα να ζητησω να μου τυπωσουν συμβολαια

 

Εχω υποψίες για νέο πολεμο φετος όπως και περυσι αναμεσα σε Voda και Cosmote μετα το σημερινο

εγω εχω ζητησει τα συμβολαιο εδω και 1.5 μηνα ακομα λενε δεν τα εχουν αρχειοθετησει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

 

σκεφτομαι για φορητοτητα αποcosmote σε vodafone για ατομικο συμβολαιο οχι οικογενειακο και θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει παρει καμια καλη προσφορα προσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ή μας δουλευουν ασχημα (το πιο πιθανο κατά την γνωμη μου )) ή δεν ξερουν τι τους γινεται

 

Εχω 3 red1 από 26/9/2013 που από 17 ευρω τα πηγαν στα 22

 

Πηρα χθες να μαθω αν υπαρχει καποια προσφορα και μου ειπαν δυστυχως όχι και το καθε ένα θα παει στα 60 ευρω !!!!!!!!!!!

 

Φυσικα αρνηθηκα και μου ειπαν θα το ξανακοιταξουν

 

Με πηραν πριν από λγο η Κα Κ.Μ. (παντα να ζητατε ονομα και να το σημειώνεται)ότι εχει γινει ανανεωση αλλα δεν ηξερα από ποιον και στα 3 προγράμματα μεχρι 26/9/2015 με τελικη τιμη 18,30 ευρω !!!!!!!!!

 

Ποτε δεν εκανα κατι εγω αλλα φυσικα δεν με χαλαει και το απόγευμα θα παω σε κατάστημα να ζητησω να μου τυπωσουν συμβολαια

 

Εχω υποψίες για νέο πολεμο φετος όπως και περυσι αναμεσα σε Voda και Cosmote μετα το σημερινο

 

Μολις γυρισα από Γερμανο που θελει η Cosmote 45 ευρω για καθε γραμμη αντιστοιχη του Red 1

 

Πηγα στην VODAFONE κι επιμενουν ότι τηλεφωνικα εχω κανει ανανεωση , κατι που τους εξηγησα και καταλαβαν ότι δεν εχω κανει αλλα και δεν θα το ψαξω γιατι μου αφησαν κάθε μια από τι 3 γραμμες τελικη τιμη στα 17,13 ευρω !!!!!!!!

 

Εκανα αιτημα και σε 10 μερες θα εχω και τις συμβασεις με αλληλογραφια σπιτι μου

 

Δεν περιμενα τοσο φτηνα για φετος !!!

 

Μια χαρα είναι στα 17,13

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα από Γερμανο που θελει η Cosmote 45 ευρω για καθε γραμμη αντιστοιχη του Red 1

 

Πηγα στην VODAFONE κι επιμενουν ότι τηλεφωνικα εχω κανει ανανεωση , κατι που τους εξηγησα και καταλαβαν ότι δεν εχω κανει αλλα και δεν θα το ψαξω γιατι μου αφησαν κάθε μια από τι 3 γραμμες τελικη τιμη στα 17,13 ευρω !!!!!!!!

 

Εκαννα αιτημα και σε 10 μερες θα εχω και τις συμβασεις με αλληλογραφια σπιτι μου

 

Δεν περιμενα τοσο φτηνα για φετος !!!

 

Μια χαρα είναι στα 17,13

ναι περίμενε τις συμβάσεις από την βοντα! ΤΡΕΙΣ φορές έχω κάνει αίτημα να μου στείλουν τα συμβόλαια από ΤΟΝ ΜΆΙΟ και ακόμα έρχονται!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα τις στειλουν και θα το γραψω εδώ .....Κραταω με ποιον μιλησα ποτε μιλησα και τι ειπα...

 

Όπως και να εχει οι κλισεις ηχογραφουντε και αυτό είναι αρκετο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα τις στειλουν και θα το γραψω εδώ .....Κραταω με ποιον μιλησα ποτε μιλησα και τι ειπα...

 

Όπως και να εχει οι κλισεις ηχογραφουντε και αυτό είναι αρκετο

εγω δεν ξερω τι να κανω αισθανομαι οτι με δουλευουν μου ειπαν οτι χειρηζεται αλλη εταιρεια την αρχειοθετηση των συβολαιων και ακομα δεν εχουν αρχειοθετηθει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω τι να κανω αισθανομαι οτι με δουλευουν μου ειπαν οτι χειρηζεται αλλη εταιρεια την αρχειοθετηση των συβολαιων και ακομα δεν εχουν αρχειοθετηθει[/QU

 

αφου τα συμβολαια ειναι standard φορμα και απλα συμπληρωνουνν τα στοιχεια.τι αρχειοθετησει κανουν?ειναι στην καρτελα σου ως πελατη και τα εκτυπωνουν..

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω τι να κανω αισθανομαι οτι με δουλευουν μου ειπαν οτι χειρηζεται αλλη εταιρεια την αρχειοθετηση των συβολαιων και ακομα δεν εχουν αρχειοθετηθει[/QU

 

αφου τα συμβολαια ειναι standard φορμα και απλα συμπληρωνουνν τα στοιχεια.τι αρχειοθετησει κανουν?ειναι στην καρτελα σου ως πελατη και τα εκτυπωνουν..

λες να μην το ξερω:rolleyes: αλλα τι να κανω?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Και κατι άλλο....Οι υπαλληλοι στα καταστήματα εινει μερικες φορες ασχετοι

 

Ζητησα να κοψω μια ανενεργη γραμμη που ειχα και συμπληρωσαν ένα χαρτι και μου ειπαν να υπογραψω δειχνοντας το σημειο που επρεπε να υπογραψουν αυτοι . Τους το ειπα αλλα επεμεναν μεχρι να τους δειξω που ελεγε "υπογραφη συνδρομητή" οποτε δεχτηκαν την...αποψη μου...:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Παίρνουμε τηλέφωνο κάπου για επαναδιαπραγμάτευση; Εγώ είχα κάνει 2 νούμερα οικογενειακό, το ένα Red1 και το άλλο Προς όλους 400. Το έκανα την εποχή του "πολέμου" με το W και πήρα ικανοποιητική τιμή για 18 μήνες (περίπου 40 ευρώ και τα 2 και τώρα προς τα 45 με το κερατιάτικο που μας έβαλαν). Αυτό τώρα θα λήξει νομίζω τον Απρίλιο, όπου μάλλον θα είναι νεκρή περίοδος για να πάρω καλή προσφορά. Φυσικά αν δεν πάρω τότε, θα κάνω φορητότητα σε καρτοκινητά άλλης εταιρείας.

Όμως, μιας και ανοίγουν πάλι ο φτηνές προσφορές, υπάρχει κάποια συμβουλή για το τι θα μπορούσα να κάνω τώρα; Θα με ενδιέφερε να προσπαθήσω να μείνω έστω στα ποσά που είμαι τώρα για όσο το δυνατόν περισσότερο.

 

Καμιά πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα 8 χρονια συνδεση στη vodafone.. Τωρα εληξε το red 1 που το ειχα στα 32 ευρώ ή 37 μετά την αυξηση 5 ευρώ.. Με την νεα επιδοτηση θα πηγαινε στα 42 ευρώ. Κάλεσα την κοσμοτε για φορητοτητα και μου ειπαν για 36 ευρώ το απεριοριστα 65 plus. Δεχτηκα.. Εκανα φορητοτητα και η voda με κάλεσε για να μπυ κανει την ιδια προσφορα ακριβως.. Και μου τονισαν οτι δεν γινεται τιποτα καλυτερο.. Δεχτηκα οποτε ξεκινησε ξανά φορητοτητα πίσω στη vodafone.. Και εκει με ξαναπαιρνει η cosmote και μου έδωσε το απεριοριστα 65 plus στα 29 ευρώ.. Αναγκάστηκα και ακυρωσα τη φορητοτητα προς vpdafone η οποια και τελικα με αφησε να φυγω χωρος να μου κανει καποια καλυτερη προσφορά.

 

Μου κακοφανηκε πολύ που στην εταιρια που ημουν τοσα χρονια δεν μπορεσαν να μου κανουν έστω την ιδια προσφορα ξανά με κοσμοτε και δεν εκαναν καν καποια 2η προσφορά σε αντιθεση με την κοσμοτε που μου εκανε 2 προσφορες για να με κρατησει

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον παλι φετος προμηνύεται πολεμος αναμεσα στις 2 εταιριες...Πολλα red1 θα ληξουν Σεπτεμβριο Οκτωβριο

 

Δεν θυμαμαι περυσι τετοιο καιρο αν η Cosmote εκανε 12μηνα ή 18μηνα συμβολαια

 

Εγω ειχα υπογραψει με voda 26/9/2013 και με κατι ******** δικαιολογιες ηθελαν να με πανε 20/9/2013 αλλα υπαναχωρησαν όταν τους ειπα ότι εχω τις συμβασεις με υπογραφες και 26/9

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε οικογενειακό Red 2 και Όλα 400 που λήγει τον Σεπτέμβριο δίνω τώρα 77 με πήραν από Cosmote και μου δίνουν το Όλα plus 100 και το Προς όλους 35 με 68 τελική. Περιμένω την Δευτέρα τον Κούριερ και την αντιπροσφορά της Voda
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο να "παραπονεθω" για την εξτρα χρεωση των 5€ (3 τελικα μαζι με την εκπτωση)

 

-Μα εχετε επιπλεον internet 4sharing και 2GB, μου λεει η ευγενικη φωνη

-Αυτα τα ειχα και πριν, ενω τα 500 GB επιπλεον δεν τα χρειαζομαι, απανταω εγω

 

-Μα εχετε επιπλεον internet 4sharing και 2GB, μου (ξανα)λεει η ευγενικη φωνη...

 

αυτος ο διαλογος συνεχιστηκε 3 ή 4 φορες και οταν καταλαβα οτι "κολησε η κασετα" ρωτησα ποτε ληγει το συμβολαιο μου

 

εκει η κοπελα φανηκε ενημερωμενη και με ρωτησε κατευθειαν αν θελω να διακοψω ή να το γυρισω σε καρτοκινητο :cool:

"θα δουμε οταν ερθει ο καιρος" της απαντησα.

 

οποτε σε 2 εβδομαδες θα παω να κανω κατευθειαν μεταφορα των γραμμων στην Q, δεν θα κανω καν τον κοπο να ζητησω προσφορα απο τη Βοντα αφου την απαντηση την ξερουμε...

 

Στην Q μου ειπαν οτι θελουν 3 μερες περιπου (απο τοτε που θα παρουν το "ΟΚ" απο τη Βοντα, + 5€ για την καθε καρτα.

 

αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο να "παραπονεθω" για την εξτρα χρεωση των 5€ (3 τελικα μαζι με την εκπτωση)

 

-Μα εχετε επιπλεον internet 4sharing και 2GB, μου λεει η ευγενικη φωνη

-Αυτα τα ειχα και πριν, ενω τα 500 GB επιπλεον δεν τα χρειαζομαι, απανταω εγω

 

-Μα εχετε επιπλεον internet 4sharing και 2GB, μου (ξανα)λεει η ευγενικη φωνη...

 

αυτος ο διαλογος συνεχιστηκε 3 ή 4 φορες και οταν καταλαβα οτι "κολησε η κασετα" ρωτησα ποτε ληγει το συμβολαιο μου

 

εκει η κοπελα φανηκε ενημερωμενη και με ρωτησε κατευθειαν αν θελω να διακοψω ή να το γυρισω σε καρτοκινητο :cool:

"θα δουμε οταν ερθει ο καιρος" της απαντησα.

 

οποτε σε 2 εβδομαδες θα παω να κανω κατευθειαν μεταφορα των γραμμων στην Q, δεν θα κανω καν τον κοπο να ζητησω προσφορα απο τη Βοντα αφου την απαντηση την ξερουμε...

 

Στην Q μου ειπαν οτι θελουν 3 μερες περιπου (απο τοτε που θα παρουν το "ΟΚ" απο τη Βοντα, + 5€ για την καθε καρτα.

 

αντε να δουμε...

 

Όταν μπεις στον τελευταιο μηνα του συμβολαιου επειδή το τελευταιο παγιο είναι προπληρωμενο κανε αιτηση φοργτοτηας αλλα για Cosmote ( αυτος είναι ο κυριος αντιπαλος) και θα δεις ότι η προσφορα που θα σου κανουν θα είναι καλυτερη ?

 

Red 1 εχεις και σε ποσσες γραμμες και ποσο το ειχες παρει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπεις στον τελευταιο μηνα του συμβολαιου επειδή το τελευταιο παγιο είναι προπληρωμενο κανε αιτηση φοργτοτηας αλλα για Cosmote ( αυτος είναι ο κυριος αντιπαλος) και θα δεις ότι η προσφορα που θα σου κανουν θα είναι καλυτερη ?

 

Red 1 εχεις και σε ποσσες γραμμες και ποσο το ειχες παρει ?

δεν ξερω για κοσμοτε, ισως να ζητησω κοσμοκαρτα ή WhatsUp και να χρησιμοποιω κι ενα Q για τα τηλεφωνηματα

 

2 red1 εχω και πληρωνω (πληρωνα μεχρι τον προηγουμενο μηνα) περιπου 39€ συνολο

 

 

Οταν θα διανυω τον τελευταιο μηνα του συμβολαιου, περιπου 10 μερες πριν ληξει, θα κανω την αιτηση φορητοτητας.

Θα εχει βγει ηδη ο επομενος λογαριασμος που θα εχει τα (αυξημενα) παγια του 13ου μηνα τον οποιο ομως δεν θα πληρωσω και θα περιμενω τον μεθεπομενο που θα τα αφαιρει ως μη χρησιμοποιημενα.

 

σωστα τα λεω;

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...