Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σήμα σε σχέση με wind αρκετά καλύτερο και γενικά πιο σταθερό.. Ποιότητα κλήσεων πολύ καλή και μέχρι τώρα ευχαριστημένος :)

 

Ερωτήσεις τώρα:

 

Στα unlimited αλλά και στα οικονομικά προγράμματα πως μπορώ να μαθαίνω υπόλοιπο δωρεάν λεπτών, mb, sms κτλ? Έστειλα κενό μήνυμα στο 1284 απόλα τα νούμερα και σε όλα απαντάει ότι δεν είναι διαθέσιμο για το πρόγραμμα μου.. Τι παίζει?

 

Καλά, το σήμα στην Θεσσαλονίκη είναι μακράν καλύτερο της Wind, ιδίως το 3g ;)

 

'Οσον αφορά το 1284, αν οι αριθμοί δεν κλείσουν 24ωρο στο δίκτυο απ'την ώρα ενεργοποίησης δεν αναγνωρίζονται σωστά και δε λειτουργούν κάποιες υπηρεσίες. Από αύριο όμως δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης στο 1284 δεν αναφερονται τα υπολοιπομενα mb ογκου δεδομενων και τα υπολοιπομενα λεπτα προς vodafon (απο τα 1500 δλδ)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Περιμενω την επιδοτηση μου για να παρω καινουριο κινητο. Ειμαι σε νησι που δεν υπαρχει ουτε καταστημα vodafone ουτε πλαισιο. Η vodafone μου στελνει τη συσκευη απο τη στιγμη που θα γινει η ανανεωση στο my account. Το πλαισιο θελει να παω απο εκει οποτε δεν γινεται. Ξερει κανεις αλλα καταστηματα που να μπορω να παρω συσκευη, ανανεωνοντας το συμβολαιαο μου και να μην χρειαζεται να παω η ιδια εκει?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Περιμενω την επιδοτηση μου για να παρω καινουριο κινητο. Ειμαι σε νησι που δεν υπαρχει ουτε καταστημα vodafone ουτε πλαισιο. Η vodafone μου στελνει τη συσκευη απο τη στιγμη που θα γινει η ανανεωση στο my account. Το πλαισιο θελει να παω απο εκει οποτε δεν γινεται. Ξερει κανεις αλλα καταστηματα που να μπορω να παρω συσκευη, ανανεωνοντας το συμβολαιαο μου και να μην χρειαζεται να παω η ιδια εκει?

Τι καταστηματα εχεις στο νησι σου;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος ειναι για την Cosmote. Δε νομιζω να μπορεσει να σε βοηθησει με την ανανεωση της vodafone.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος ειναι για την Cosmote. Δε νομιζω να μπορεσει να σε βοηθησει με την ανανεωση της vodafone.

 

Σιγουρα δεν γινεται με Γερμανο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για αυτο ρωταω μηπως γινεται με καποιο καταστημα απο αυτα που βγαινουν στο Skroutz. Εννοω αν το εχει κανει καποιος απο εσας.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για αυτο ρωταω μηπως γινεται με καποιο καταστημα απο αυτα που βγαινουν στο Skroutz. Εννοω αν το εχει κανει καποιος απο εσας.....

 

Δυσκολο flandra ..Ενα απο τα λιγα κακα των μικρων κοινοτητων.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι..μπορω να ενωσω ολες τις επιδοτησεις τις οικογενειας μου και πχ να προσθεσω 100 ευρω για να παρω ενα κινητο?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι..μπορω να ενωσω ολες τις επιδοτησεις τις οικογενειας μου και πχ να προσθεσω 100 ευρω για να παρω ενα κινητο?

 

Στο Πλαισιο μπορεις σιγουρα !!! Το εχω κανει εγω.Αλλου μαλλον χλωμο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαισιο μπορεις σιγουρα !!! Το εχω κανει εγω.Αλλου μαλλον χλωμο.

 

λογικα και σε καταστημα vodafone?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...ειμαι συνδρομητης με συμβολαιο στην vodafone για περιπου 10 χρονια...

το παγιο μου επαιζε στα 50-70 ευρω αναλογος το συμβολαιο που ειχα καθε χρονο...

οι λογαριασμοι μου επαιζαν απο 150 - 200 ευρω περιπου και τους τελευταιους μηνες γυρω στα 140

για διαφορους λογους τα τελευταια 2 χρονια δεν εχω χρησημοποιησει την επιδοτιση που ειχα...

σε αυτα τα 10 χρονια δεν εχω καθυστερησει την πληρωμη λογαριασμου ουτε μερα...

τωρα λεω να παρω ενα κινητο της προκοποπης....

 

πριν παρω τηλεφωνο και μου πουν κανενα 50αρι επιδοτηση και γινει χαμος ποσο θα ηταν μια λογικη επιδοτηση?

και κατα ποσο μπορω να τους πιεσω για μια καλυτερη επιδοτηση αφου υποτειθετε οτι ειμαι ενας αξιοπιστος πελατης?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...ειμαι συνδρομητης με συμβολαιο στην vodafone για περιπου 10 χρονια...

το παγιο μου επαιζε στα 50-70 ευρω αναλογος το συμβολαιο που ειχα καθε χρονο...

οι λογαριασμοι μου επαιζαν απο 150 - 200 ευρω περιπου και τους τελευταιους μηνες γυρω στα 140

για διαφορους λογους τα τελευταια 2 χρονια δεν εχω χρησημοποιησει την επιδοτιση που ειχα...

σε αυτα τα 10 χρονια δεν εχω καθυστερησει την πληρωμη λογαριασμου ουτε μερα...

τωρα λεω να παρω ενα κινητο της προκοποπης....

 

πριν παρω τηλεφωνο και μου πουν κανενα 50αρι επιδοτηση και γινει χαμος ποσο θα ηταν μια λογικη επιδοτηση?

και κατα ποσο μπορω να τους πιεσω για μια καλυτερη επιδοτηση αφου υποτειθετε οτι ειμαι ενας αξιοπιστος πελατης?

Αν ημουν vodafone τετοιο πελατη δεν θα τον εχανα με τιποτα.

 

Εγω με κατω απο 300-400 ευρω δεν θα συμβιβαζομουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω υπαρχει καμια προσφορα για bb9700 στην βοντα?κατι πηρε το ματι μου στο my account αλλα δεν πολυ καταλαβα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για αυτο ρωταω μηπως γινεται με καποιο καταστημα απο αυτα που βγαινουν στο Skroutz. Εννοω αν το εχει κανει καποιος απο εσας.....

 

Για σκρούτζ δεν ξέρω να σου πω, αλλά για Πλαίσιο μάλλον γίνεται και τηλεφωνικά. Παλιότερα όταν είχε βγεί και η δικιά μου επιδότηση και είχα μιλήσει μαζί τους στο τηλέφωνο, μου είχαν πει οτι μπορουν να μου στείλουν τη συσκεύή και συμβόλαια να υπογράψω με κούριερ.... αφού συνεννοηθώ πρώτα τηλεφωνικά για το ποιά συσκευή θέλω.

 

Για κάλεσέ τους στο 800 11 12345 και μίλησε μαζί τους να δείς τι θα βγεί. Ξέρω οτι είναι συνδεμένο το σύστημά τους με το σύστημα της Βοντα για να βλέπουν τις επιδοτήσεις.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Για σκρούτζ δεν ξέρω να σου πω, αλλά για Πλαίσιο μάλλον γίνεται και τηλεφωνικά. Παλιότερα όταν είχε βγεί και η δικιά μου επιδότηση και είχα μιλήσει μαζί τους στο τηλέφωνο, μου είχαν πει οτι μπορουν να μου στείλουν τη συσκεύή και συμβόλαια να υπογράψω με κούριερ.... αφού συνεννοηθώ πρώτα τηλεφωνικά για το ποιά συσκευή θέλω.

 

Για κάλεσέ τους στο 800 11 12345 και μίλησε μαζί τους να δείς τι θα βγεί. Ξέρω οτι είναι συνδεμένο το σύστημά τους με το σύστημα της Βοντα για να βλέπουν τις επιδοτήσεις.

 

Σε ευχαριστω. Μου ειπε μια κοπελα σε ενα καταστημα οτι δεν γινεται. Μολις βγει η επιδοτηση θα παρω να ρωτησω......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

λοιπον να σας πω τη περιπτωση μου να με καθοδηγησετε εαν γινεται .unlimited 35 με 50-60 λογαριασμο .

εκλισα 12 μηνο και μου ηρθε 80 ευρώ επιδοτιση .κανω αμεσως φορητοτητα με περνουν το ιδιο απογευμα και μου λενε 135 αρνουμαι .την αλλη μερα 172 ε τους λεω η κοσμοτέ μου δινει 290 .(50% απο συσκευση για 18 μηνο)

επειδη θελω απο πλαισιο τν. τους λεω καντε καλυτερη η παω κοσμοτέ.

μου ειπαν να παω πλαισιο να ζητησω απο κει καλυτερη τιμη στη τν. (οι ανθρωποι με κοιταγαν σαν εξωγηινο ,λογικο) λετε να ανεβασουν προσφορα?εαν οχι καλη ειναι και η κοσμοτέ...

Edited by mcde
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτηση φορητοτητας και με πηραν τηλέφωνο και μου προτειναν 30% εκπτωση στο παγιο.

Και δεχτηκα. Έκανα καλά?

Μου παν πως θα το περασουν στο συστημα απο τον επομενο λογαριασμο.

Με επαιρνε για κάτι καλύτερο?

 

καλό είναι το 30%... την επόμενη φορά θα είσαι πιο σκληρός διαπραγματευτής ... με εμπειρία

 

 

Έκανες αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία ??? υπέγραψες στην άλλη εταιρεία για την αίτηση??? μετά ακύρωσες την αίτηση?

 

λοιπον να σας πω τη περιπτωση μου να με καθοδηγησετε εαν γινεται .unlimited 35 με 50-60 λογαριασμο .

εκλισα 12 μηνο και μου ηρθε 80 ευρώ επιδοτιση .κανω αμεσως φορητοτητα με περνουν το ιδιο απογευμα και μου λενε 135 αρνουμαι .την αλλη μερα 172 ε τους λεω η κοσμοτέ μου δινει 290 .(50% απο συσκευση για 18 μηνο)

επειδη θελω απο πλαισιο τν. τους λεω καντε καλυτερη η παω κοσμοτέ.

μου ειπαν να παω πλαισιο να ζητησω απο κει καλυτερη τιμη στη τν. (οι ανθρωποι με κοιταγαν σαν εξωγηινο ,λογικο) λετε να ανεβασουν προσφορα?εαν οχι καλη ειναι και η κοσμοτέ...

 

τι σημαίνει "κάνω αμέσως φορητότητα"?? υπογραφή σε άλλη ετερία? και η άλλη ετερία δεν διαικπεραίωσε την αίτηση φορητότητας αφου είχε την υπογραφή σου???

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

@panos7777777

Τα 172€ για λογαριασμούς 50-60€ δεν είναι άσχημη προσφορά πάντως, αν μιλάμε για 12μηνο συμβόλαιο!

 

Εδώ δέχτηκες προσφορά COSMOTE 290€ για 18 ΜΗΝΕΣ και δεν ξέρουμε καν το πρόγραμμα που επέλεξες... (Να υποθέσω 50% έκπτωση για το iPhone 4; )

Αν είναι το iPhone 4 αξίζει πάντως το 18μηνο και η επιδότηση...

Link to comment
Share on other sites

@panos7777777

Τα 172€ για λογαριασμούς 50-60€ δεν είναι άσχημη προσφορά πάντως, αν μιλάμε για 12μηνο συμβόλαιο!

 

Εδώ δέχτηκες προσφορά COSMOTE 290€ για 18 ΜΗΝΕΣ και δεν ξέρουμε καν το πρόγραμμα που επέλεξες... (Να υποθέσω 50% έκπτωση για το iPhone 4; )

Αν είναι το iPhone 4 αξίζει πάντως το 18μηνο και η επιδότηση...

600 προς kosmo k 3 ωρες προσ αλλα δθκτια 37 e παγιο .αυριο αν ειναι θα βαλω τζιφρες με kosmo .λογικα σημερα θα παρουν .αν δε κανουν ιδια η καλυτερη προσφορα παω kosmo .παντως με αυτα που εχω ακουσει για επιδοτησεις δε θεωρω μια χαρα τα 172 .. ;-)

Link to comment
Share on other sites

600 προς kosmo k 3 ωρες προσ αλλα δθκτια 37 e παγιο .αυριο αν ειναι θα βαλω τζιφρες με kosmo .λογικα σημερα θα παρουν .αν δε κανουν ιδια η καλυτερη προσφορα παω kosmo .παντως με αυτα που εχω ακουσει για επιδοτησεις δε θεωρω μια χαρα τα 172 .. ;-)

 

Φίλε panos7777777 ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

ειμαι 10 χρόνια στην vodafone με 2 συνδέσεις (70 ευρώ το μήνα), και καθε φορά παίρνω την επιδότηση που μου δίνουν ... περίπου 70 ευρώ.

Τώρα θα κάνω παζάρια.

 

Ζήτω ο ανταγωνισμός!!!

 

έτσι θα πάρω το Blackberry 9780.!!! που το ζαχαρώνω εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εδώ και λίγες μέρες είμαι με φορητότητα στην vodafone με 18μηνο συμβόλαιο.

Μπαίνοντας σήμερα για πρώτη φορά στο myaccount βλέπω ότι στο profile μου έχουν δηλωμένο 12μηνο συμβόλαιο.

Έχει γίνει κάποιο λάθος (που με συμφέρει) ή έτσι συνηθίζεται?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...