Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι το 2ο συμβόλαιο είναι ενός φίλου που δεν θέλει να χρησιμοποιήσει την επιδότηση

 

Υπάρχει κάποιο site που να μπορεί κάποιος να παραχωρήσει την επιδότηση του (με το ανάλογο αντάλλαγμα) ??

Κάνε την φορητότητα στα δικά του στοιχεία, πάρε τις 2 επιδοτήσεις μαζί και μετά κάνε μεταβίβαση την γραμμή σου στα δικά σου στοιχεία.

 

Αλλιώς δεν γίνεται.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανανεώνεται ο χρόνος ομιλίας που έχεις στο πρόγραμμα συμβολαίου σου σου έρχετε κάποιο sms που στο λέει?
Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν έρχεται κάπιο SMS , αλλά αν στείλεις εσύ κενό μήνυμα στο 1284 θα δείς κάθε πότε ανανεώνετε, και τι υπόλοιπο έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε την φορητότητα στα δικά του στοιχεία, πάρε τις 2 επιδοτήσεις μαζί και μετά κάνε μεταβίβαση την γραμμή σου στα δικά σου στοιχεία.

 

Αλλιώς δεν γίνεται.

 

Μου πρότειναν αυτό που λες, αλλά την επιδότηση 110 ευρώ (στο πρόγραμμα ευέλικτο 20) της φορητότητας, την κατέβαζαν (αυθαίρετα ?) στα 45 ευρώ.

 

Τελικά η επιδότηση της Vodafone έγινε Samsung H1 το οποίο είναι προς πώληση και εγώ σκέφτομαι να μην κάνω φορητότητα και να πάρω συσκευή από κατάστημα της Αγγλίας.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι απλό, για τα mb που σου προσφέρονται στο mobile internet εννούν και τα δεδομένα που στέλνεις και τα δεδομένα που λαμβάνεις μαζί , σωστά? Στις ρυθμίσεις του internet μου έχουν περάσει αυτόματα αυτό που είναι για πακέτα data από την αρχή, το webonly...(έχω το mobile internet small, και αυτό πιο πολύ για ασφάλεια, όχι ότι χρησιμοποιώ το internet από το κινητό) Επειδή έχω διαβάσει για χρεώσεις από εταιρίες, ακόμα και χωρίς να υπολογίζονται κάποια mb στο μετρητή του κινητού, κινδυνεύω αν αφήνω τις ρυθμίσεις χωρίς να τις πειράζω? Μήπως δλδ συνδεθώ στο internet κάποια στιγμή χωρίς να το καταλάβω και με χρεώνει? Είναι ασφαλές αν κοιτάω μόνο και το ελέγχω από το μετρητή του κινητού? Ή θα ήταν καλύτερα να πειράζω τις ρυθμίσεις του mobile internet και να τις βάζω μόνο όταν το χρησιμοποιώ?

Έχει αντιμετωπίσεις κάποιος υπερβολικά υψηλες χρεώσεις σε mobile internet από τη vodafone χωρίς να τα δείχνει ο μετρητής του κινητού? (σε iphone ή και άλλη συσκευή) ? Eπίσης, κάτι είχα ακούσει ότι η wind νομίζω σε χρεώνει όταν συνδέεσαι στο internet σαν είσοδο? Ισχύει κάτι τέτοιο στη Vodafone?

 

 

Τέλος, είχα αναφέρει και ένα θέμα με το ΑΦΜ σε κάποια άλλα posts, όπου είχα δώσει καταλάθως το ΑΦΜ του αδερφού μου όταν είχα κάνει το συμβόλαιο. Είχα πάει σε ένα κατάστημα Vodafone και είχα ζητήσει να μου αλλάξουν το ΑΦΜ... Μια υπάλληλος που ήταν μου ζήτησε απλά μια φωτοτυπία του ΑΦΜ μου και μια φωτοτυπία της ταυτότητας... Τίποτα άλλο... Ούτε καν τον αριθμό του κινητού μου και μου είπε με αυτά ειναι οκ... Από τις 22.12 που είχε γίνει αυτό, μέχρι σήμερα δεν μου έχουν περάσει το ΑΦΜ... Είναι λογική τέτοια καθυστέρηση?

 

Kαι κάτι τελευταίο, για πληρωμή του λογαριασμού σε κατάστημα Vodafone, πρέπει να πας με το λογαριασμό που σου έστειλαν? Ή μπορέις και χωρίς αυτό, απλά λέγοντας τον αριθμό σου?

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Kαι κάτι τελευταίο, για πληρωμή του λογαριασμού σε κατάστημα Vodafone, πρέπει να πας με το λογαριασμό που σου έστειλαν? Ή μπορέις και χωρίς αυτό, απλά λέγοντας τον αριθμό σου?

 

απλα λες τον αριθμο σου :) σε καποια καταστηματα vodafone ισως ζητησουν και ονομα

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο καιρο εκανα ανανεωση συμβολαιου με vodafone.εκανα το γνωστο κολπο με την φορητοτητα.τους ειπα οτι με παγιο 45ε στην cosmote μου δινουν 300ε επιδοτηση(ειπα ενα τυχαιο νουμερο).η αντιπροσφορα τους ητανε αν παρεμενα στο ιδιο προγραμμα unlimited 30 θα ειχα επιδοτηση 200κατι ευρω και αν ανεβαινα στο unlimited 35 θα ειχα επιδοτηση 300
Link to comment
Share on other sites

απλα λες τον αριθμο σου :) σε καποια καταστηματα vodafone ισως ζητησουν και ονομα

 

Φαντασου... ο οποισδήποτε θα μπορούσε να πληρώσει 5€ σε κάποιον τηλεφωνικό αριθμό και να πάρει μία απόδειξη με όλα τα στοιχεία του ιδιοκτήτη του αριθμού αυτού. Οπότε αυτό που λες... Αποκλείεται.... παλιότερα ναι... αλλά έχει αλλάξει εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστον για λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων. πρέπει να πας με τον λογαριασμό... ή (χωρίς να είμαι σίγουρος) τον αριθμό Μητρώου συνδρομητή.

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου... ο οποισδήποτε θα μπορούσε να πληρώσει 5€ σε κάποιον τηλεφωνικό αριθμό και να πάρει μία απόδειξη με όλα τα στοιχεία του ιδιοκτήτη του αριθμού αυτού. Οπότε αυτό που λες... Αποκλείεται.... παλιότερα ναι... αλλά έχει αλλάξει εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστον για λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων. πρέπει να πας με τον λογαριασμό... ή (χωρίς να είμαι σίγουρος) τον αριθμό Μητρώου συνδρομητή.

 

Χθες πάντως πλήρωσα ένα λογαριασμό απλά λέγοντας τον αριθμό...

Link to comment
Share on other sites

εγω σχεδον παντα πηγαινα χωρις τον λογαριασμο. μονο το τηλεφωνο ελεγα και σε ορισμενες περιπτωσεις με ρωτουσαν ονομα.

 

επισης στην αποδειξη που σε δινουν, αναγραφεται μονο το ονομα του συνδορμητη και το μητρωο συνδρομητη. τιποτε αλλο :)

Link to comment
Share on other sites

ειχα συνδεση vodafone και εχει ενα χρονο και που το εχω κανει καρτοκινητο, πρεπει να παω να το δηλωσω?δεν μου εχει ερθει καμμια ειδοποιηση και τα στοιχεια μου τα ειχανε με το συμβολαιο.
Link to comment
Share on other sites

ειχα συνδεση vodafone και εχει ενα χρονο και που το εχω κανει καρτοκινητο, πρεπει να παω να το δηλωσω?δεν μου εχει ερθει καμμια ειδοποιηση και τα στοιχεια μου τα ειχανε με το συμβολαιο.

 

πρεπει να το δηλωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαινούριο πρόβλημα τιμολόγησης με τη Vodafone (αλοίμονο!). Ενώ υποτίθεται πως ο χρόνος ομιλίας και τα sms του προγράμματος μου ανανεώνονται κάθε 11 του μήνα (δλδ σήμερα), έστειλα sms στο 1284 και βλέπω (με τελευταία ενημέρωση χθες στις 4 το μεσημέρι) ότι έχω το χρόνο ομιλίας και τα sms από χθές (ενώ θα έπρεπε να βγάζει 0 λεπτά και 0 sms γιατι τα έχω εξαντλήσει μέρες τώρα)!!! Μάλιστα χθες στη 1π.μ έκανα κάποιες κλήσεις οι οποίες δεν αφαιρέθηκαν από το καινούριο χρόνο άρα η προσθήκη του έγινε κάπου στα μέσα της ημέρας (σίγουρα πριν τις 4).

 

Εν τέλει πότε ανανεώνεται ο χρόνος ομιλίας? Τη μέρα έκδοσης του λογαριασμού στις 00:00 ή από τη προηγούμενη σε άγνωστη ώρα?:mad:

 

Θα αναβαθμίσουν ποτε τα απαρχαιωμένα συστήματα τους? Το 1284 (που δεν είναι real time και δεν ενημερώνει και για τα ΜΒ αν έχεις data plan σε αντίθεση με τις άλλες δύο) συχνά υπολειτουργεί, άλλη μέρα ανανεώνεται ο χρόνος ομιλίας και τα sms και άλλη τα ΜΒ, οι τελευταίοι λογαριασμοί δεν έχουν τις κλήσεις των τελευταίων ημερών πριν την έκδοση τους οι οποίες και θα μπουν στον επόμενο για άγνωστο λόγο, η κατηγοριοποίηση των κλήσεων στην ανάλυση γίνεται συχνά λάθος (π.χ σε εμένα οι κλήσεις προς HOL και τα μισά περίπου sms στους "Λοιπούς προορισμούς κλήσεων"), ακούγονται συχνά παράπονα και για λανθασμένες χρεώσεις και τώρα αυτό το πρόβλημα που περιέγραψα παραπάνω. Έλεος πια.

Link to comment
Share on other sites

Kαινούριο πρόβλημα τιμολόγησης με τη Vodafone (αλοίμονο!). Ενώ υποτίθεται πως ο χρόνος ομιλίας και τα sms του προγράμματος μου ανανεώνονται κάθε 11 του μήνα (δλδ σήμερα), έστειλα sms στο 1284 και βλέπω (με τελευταία ενημέρωση χθες στις 4 το μεσημέρι) ότι έχω το χρόνο ομιλίας και τα sms από χθές (ενώ θα έπρεπε να βγάζει 0 λεπτά και 0 sms γιατι τα έχω εξαντλήσει μέρες τώρα)!!! Μάλιστα χθες στη 1π.μ έκανα κάποιες κλήσεις οι οποίες δεν αφαιρέθηκαν από το καινούριο χρόνο άρα η προσθήκη του έγινε κάπου στα μέσα της ημέρας (σίγουρα πριν τις 4).

 

Εν τέλει πότε ανανεώνεται ο χρόνος ομιλίας? Τη μέρα έκδοσης του λογαριασμού στις 00:00 ή από τη προηγούμενη σε άγνωστη ώρα?:mad:

 

Θα αναβαθμίσουν ποτε τα απαρχαιωμένα συστήματα τους? Το 1284 (που δεν είναι real time και δεν ενημερώνει και για τα ΜΒ αν έχεις data plan σε αντίθεση με τις άλλες δύο) συχνά υπολειτουργεί, άλλη μέρα ανανεώνεται ο χρόνος ομιλίας και τα sms και άλλη τα ΜΒ, οι τελευταίοι λογαριασμοί δεν έχουν τις κλήσεις των τελευταίων ημερών πριν την έκδοση τους οι οποίες και θα μπουν στον επόμενο για άγνωστο λόγο, η κατηγοριοποίηση των κλήσεων στην ανάλυση γίνεται συχνά λάθος (π.χ σε εμένα οι κλήσεις προς HOL και τα μισά περίπου sms στους "Λοιπούς προορισμούς κλήσεων"), ακούγονται συχνά παράπονα και για λανθασμένες χρεώσεις και τώρα αυτό το πρόβλημα που περιέγραψα παραπάνω. Έλεος πια.

Eμ, είναι γνωστό το πρόβλημα του billing της Vodafone.

Καμια προσφορά όπως πέρσυ τέτοιο καιρό που έκαναν -300 σε κάθε νέα σύνδεση προβλέπεται? Ξέρουμε τίποτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

την τελευταία βδομάδα μαλώνω με τη Vodafone, επειδή θέλω να περάσω το πακέτων των 150sms στο πρόγραμμά μου και αυτοί μου λένε κάθε μέρα και κάτι διαφορετικό ανάμεσα στις γραμμές "το πρόγραμμα δεν θα ισχύει πια" και "δεν μπορεί να συνδυαστεί με το πρόγραμμα φωνής σας". Φυσικά στο site τους, δεν αναφέρουν τίποτα σχετικό παρα το ξεκάθαρο "Διαλέξτε ένα από τα παρακάτω πακέτα SMS ή και MMS και συνδυάστε το με οποιοδήποτε πρόγραμμα συμβολαίου θέλετε. ". Διότι, ποιός κάθεται να ασχοληθεί με το ιντερνετ εν έτη 2010??!?!?!?!? Απλά ΑΙΣΧΡΟ!!

 

Μάλιστα, είχαν το θράσος να μου αντιπροτείνουν ευέλικτο πρόγραμμα, με στύλ "μα υπάρχει εναλλακτική /έχουμε το φώς να σου μεταλαμπαδεύσουμε".

 

Μήπως να ξυπνήσουν λιγάκι εκεί μέσα και να δουν στο λεξικό τα "ανταγωνιστική αγορά", "εποχή της πληροφορίας" και κυρίως το "ενημερωμένο κοινό"?!?!? Το customer service στον καιρό των νεάντερταλ!!

 

Όχι άλλο κάρβουνο παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα κ το πρώτο εγκεφαλικό χθές! Μου ήρθε λογαριασμός στο ποσό των.. 480€ περίπου! :wacko:

Έχω το πρόγραμμα Special το οποίο είναι με χαμηλό πάγιο κ 10' ομιλίας μιας και είμαι κωφή και στέλνω μόνο μηνύματα.

Βλέποντας στο λογαριασμό (χωρίς αναλυτικό με χρεώσεις μηνυμάτων κλήσεων Internet) μόνο 6 ώρες στο Vodafon Live στα 350€ περίπου και όταν τους ρώτησα τους υπάλληλους ότι χρησιμοποίησα μόνο για λίγα λεπτά το VL κ περισσότερο συνδέομαι με WiFi δεν μπορούσαν κι αυτοί να καταλάβουν.

Έκανα αίτηση για αναλυτικό λογαριασμό.

Μήπως υπάρχει περίπτωση να με χρέωσαν κρυφά?

Έχει συμβεί και σε σας?

Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

Έπαθα κ το πρώτο εγκεφαλικό χθές! Μου ήρθε λογαριασμός στο ποσό των.. 480€ περίπου! :wacko:

Έχω το πρόγραμμα Special το οποίο είναι με χαμηλό πάγιο κ 10' ομιλίας μιας και είμαι κωφή και στέλνω μόνο μηνύματα.

Βλέποντας στο λογαριασμό (χωρίς αναλυτικό με χρεώσεις μηνυμάτων κλήσεων Internet) μόνο 6 ώρες στο Vodafon Live στα 350€ περίπου και όταν τους ρώτησα τους υπάλληλους ότι χρησιμοποίησα μόνο για λίγα λεπτά το VL κ περισσότερο συνδέομαι με WiFi δεν μπορούσαν κι αυτοί να καταλάβουν.

Έκανα αίτηση για αναλυτικό λογαριασμό.

Μήπως υπάρχει περίπτωση να με χρέωσαν κρυφά?

Έχει συμβεί και σε σας?

 

Αν δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα mobile internet, το ιντερνετ χρεώνεται πολύ.. Aν δεν κάνω λάθος γύρω στα 6ευρώ/mb.

 

Ξέρει κανείς αν τα υπολοιπόμενα mb στο mobile internet μεταφέρονται στον επόμενο μήνα αν δεν τα χρησιμοποιήσεις όλα?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα mobile internet, το ιντερνετ χρεώνεται πολύ.. Aν δεν κάνω λάθος γύρω στα 6ευρώ/mb.

 

Δεν ξέρω αν έχω... :O Εγώ ήξερα πως όταν συνδέομαι μέσω WiFi δεν χρεώνομαι. Τώρα αν είναι δικό μου το λάθος θα το παραδεχτώ. :confused:

Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχω... :O Εγώ ήξερα πως όταν συνδέομαι μέσω WiFi δεν χρεώνομαι. Τώρα αν είναι δικό μου το λάθος θα το παραδεχτώ. :confused:

 

Συνδεόσουν ΜΟΝΟ μέσω wi-fi?? Δεν συνδέθηκες ποτέ με το GPRS ή το 3G του κινητού σου?? Επίσης, νομίζω ισχύει ακόμα, ότι το vodafone live έχει και εισητήριο εισόδου... 40 λεπτά νομίζω.. Οπότε αν μπεις στο vf live, βγεις αμέσως πχ και ξαναμπείς , θα χρεωθείς διπλά.. Άσχετα με το πόση ώρα είσαι στο vf live.

Link to comment
Share on other sites

Συνδεόσουν ΜΟΝΟ μέσω wi-fi?? Δεν συνδέθηκες ποτέ με το GPRS ή το 3G του κινητού σου?? Επίσης, νομίζω ισχύει ακόμα, ότι το vodafone live έχει και εισητήριο εισόδου... 40 λεπτά νομίζω.. Οπότε αν μπεις στο vf live, βγεις αμέσως πχ και ξαναμπείς , θα χρεωθείς διπλά.. Άσχετα με το πόση ώρα είσαι στο vf live.

 

Πω πω τώρα που το λές σαν να χεις δίκιο αλλά τότε όταν πήρα την καινούργια συσκευή (πριν 2 μήνες) όπως είπα παραπάνω συνδεόμουν μόνο για λίγα λεπτά στο VL όπου δεν είχα σήμα WiFi. Πήγα να κάνω αίτηση διακοπής VL και δεν γινόταν μου είπαν, μόνο μου άλλαξαν τις ρυθμίσεις σε Prepay διότι κάθε φορά με ρώταγε το κινητό αν θέλω σύνδεση στο VL και κάθε φορά πατούσα το όχι.

Πολλές φορές συνδέομαι στο WiFi αυτόματα χωρίς να με ρωτήσει κιόλας.

Τι πρέπει να κάνω? Πως αλλάζω τις ρυθμίσεις?

Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

Πω πω τώρα που το λές σαν να χεις δίκιο αλλά τότε όταν πήρα την καινούργια συσκευή (πριν 2 μήνες) όπως είπα παραπάνω συνδεόμουν μόνο για λίγα λεπτά στο VL όπου δεν είχα σήμα WiFi. Πήγα να κάνω αίτηση διακοπής VL και δεν γινόταν μου είπαν, μόνο μου άλλαξαν τις ρυθμίσεις σε Prepay διότι κάθε φορά με ρώταγε το κινητό αν θέλω σύνδεση στο VL και κάθε φορά πατούσα το όχι.

Πολλές φορές συνδέομαι στο WiFi αυτόματα χωρίς να με ρωτήσει κιόλας.

Τι πρέπει να κάνω? Πως αλλάζω τις ρυθμίσεις?

 

Δες και στην ανάλυση του λογαριασμού σου... μην επαναπαύεσαι.. Αυτό είναι μεγάλο ποσό.. Δες μήπως μπορείς να κάνεις κάτι.. Ζήτα και αμφισβήτηση μόλις σου έρθει ο λογαριασμός.. γνώμη μου...

Άλλαξε τις ρυθμίσεις του internet από το κινητό σου τελείως.. Βάλε apn από internet.vodafone.gr που λογικά θα είναι τώρα σε internet.vodafone.xx για παράδειγμα... Ή αν θες πάρε ένα πακέτο mobile internet ή κάποιο άλλο για να έχεις απεριόριστη πρόσβαση στο vf live και κάποια mb για mobile internet.. Δες τα πεκέτα εδώ..

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

 

Δεν ξέρω κι όλας αν ειναι συμβατά με τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Δες και στην ανάλυση του λογαριασμού σου... μην επαναπαύεσαι.. Αυτό είναι μεγάλο ποσό.. Δες μήπως μπορείς να κάνεις κάτι.. Ζήτα και αμφισβήτηση μόλις σου έρθει ο λογαριασμός.. γνώμη μου...

Άλλαξε τις ρυθμίσεις του internet από το κινητό σου τελείως.. Βάλε apn από internet.vodafone.gr που λογικά θα είναι τώρα σε internet.vodafone.xx για παράδειγμα... Ή αν θες πάρε ένα πακέτο mobile internet ή κάποιο άλλο για να έχεις απεριόριστη πρόσβαση στο vf live και κάποια mb για mobile internet.. Δες τα πεκέτα εδώ..

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

 

Δεν ξέρω κι όλας αν ειναι συμβατά με τη συσκευή σου.

 

Να ζητήσω αμφισβήτηση είναι εύκολο αλλά θα το δεχτούν όμως? Μη με κλείσουν μέσα έτσι και δεν πληρώσω.

Πάντως σ' ευχαριστώ προκαταβολικά, το εκτιμώ! :rolleyes:

Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω αμφισβήτηση είναι εύκολο αλλά θα το δεχτούν όμως? Μη με κλείσουν μέσα έτσι και δεν πληρώσω.

Πάντως σ' ευχαριστώ προκαταβολικά, το εκτιμώ! :rolleyes:

 

Δεν σε κλείνουν μέσα... απλά καθυστέρησε λίγο την πληρωμή του λογαριασμού σου... Γνώμη μου είναι να τους πεις ότι έγινε καταλάθος, δεν το ήξερες ότι χρεώνεσαι τόσο πολύ... ή ότι δεν το χρησιμοποίησες τόσο πολύ όσο γράφει ο λογαριασμός.. Κάνε πρώτα ό,τι μπορείς και αν όντως είναι δικό σου λάθος, απλά πλήρωσέ τον και άλλαξε τις ρυθμίσεις ή πάρε ένα πακέτο για το mobile internet που σου είπα και εισαι ok. :)

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω αμφισβήτηση είναι εύκολο αλλά θα το δεχτούν όμως? Μη με κλείσουν μέσα έτσι και δεν πληρώσω.

Πάντως σ' ευχαριστώ προκαταβολικά, το εκτιμώ! :rolleyes:

 

Μέσα δε σε κλείνουν, εννοείται! :) Μάλλον όμως την πάτησες και χρεώθηκες κατά λάθος! Μπορείς να δεις στην 1η σελίδα του λογαριασμού σου αν είναι ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο με δωρεάν όγκο δεδομένων; Θα αναγράφεται ως Mobile Internet ή Surf & mail ή κάτι παρεμφερές τέλος πάντων. Για ρίξε μια ματιά και πες μας!:)

 

Αν είναι ενεργοποιημένο τέτοιο πακέτο, τότε δες το συνολικό όγκο δεδομένων που διακίνησες και πες μας. Θα αναγράφεται στη συγκεντρωτική κίνηση του λογαριασμού, δε χρειάζεται να δεις την ανάλυση!

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο καιρο εκανα ανανεωση συμβολαιου με vodafone.εκανα το γνωστο κολπο με την φορητοτητα.τους ειπα οτι με παγιο 45ε στην cosmote μου δινουν 300ε επιδοτηση(ειπα ενα τυχαιο νουμερο).η αντιπροσφορα τους ητανε αν παρεμενα στο ιδιο προγραμμα unlimited 30 θα ειχα επιδοτηση 200κατι ευρω και αν ανεβαινα στο unlimited 35 θα ειχα επιδοτηση 300

 

:X

 

δηλαδη εγω που εχω στη vodafone απο το 2004 .. και τον τελευταιο χρονο ειχα μεσο ορο λογαριασμων στα 80 ευρω και ανανεωσα πριν 1 εβδομαδα παιρνοντας επιδοτηση 142 ευρω και δινοντας αλλα 57 ευρω για το Τ715 ειμαι .. *****:O

 

και τι ειναι αυτη η "αντιπροσφορα" ή "επανεξεταση" ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...