Jump to content

[MOTO] Modenas Kristar 125


Capone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 207
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πραγματι..Το ειδα απο κοντα και ειναι πολυ ασχημο ρε παιδια :( Αλλα απ' οτι βλεπω εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα...
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα το ποιο ομορφο σε 4χρονο ειναι το Crypton.

Αλλα ειναι το κακο οτι το Modenas εχει δισκοφρενο πισω, ζαντες αλουμινιου και φοραει 55mm πιστονι και 4,8 λ. ρεζερβουαρ.

Ασε που εχει χωρο κατω απο τη σελα.

 

Αλλα απο οτι βλεπω, δυστυχως πρεπει να εχει κανει κατι σαν εργοστασιο ο Γκοργκολης, γιατι ενας φιλος που πηρε το Kriss γραφει εργοστασιο κατασκευης Gorgolis S.A, οπως και το πλαστικο φαναρι μπροστα εχει αναγλυφα την ιδια επωνυμια.

Στο ιντερνετ που κοιταξα, κυκλοφορει με τον κινητηρα του Kriss 115cc.

Πολυ φοβαμαι για τα ΄΄ελληνικα΄΄ χερια.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα καινουριο, εχει κυκλοφορησει απο την αρχη του χρονου.

Το εχει παρει κανεις?

Γνωμες?

:worry: Πολλες γνωμες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

e einai montenas re file opos k na to kanis dn ine aksiopisto antalaktika dn vriskis eykola k polla alla !!!

 

Φοραει ομως κινητηρα απο Kawasaki...τουλαχιστον εγω που εχω το Dinamik αρα δεν μπορουμε να λεμε οτι δεν ειναι αξιοπιστο και πιστευω οτι η Kawasaki εχει αποδειξει την πληρη αξιοπιστια στις μηχανες της...οσο για τα περιφεριακα δεν ξερω!!!Μου φτανει που ακουω Kawasaki αναμεσα απο τα ποδια μου...:p :p :p

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

e einai montenas re file opos k na to kanis dn ine aksiopisto antalaktika dn vriskis eykola k polla alla !!!

Το αν ειναι αξιοπιστο το ξερουν και το λενε οι ντελιβεραδες.

Οταν πας για ανταλακτικα, τα χαρτακια τους γραφουν KAZER/MODENAS !!!

Ειναι ακριβως ο ιδιος κινητηρας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

parepiptontos omos ta kazer dn pane vima :lol: :lol: :lol:

τα kaze-r ηταν τα πιο γρηγορα παπακια και τα πιο σκυλια.τωρα ο φιλος παραπανω ζητησε να τον βοηθησουμε και οχι αν το kawasaki ειναι καλο η οχι.και τα honda μαζικης παραγωγης ειναι και κατασκευαζονται στην malaisia,μονο το ονομα ειναι απο την Ιαπωνια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φοραει ομως κινητηρα απο Kawasaki...τουλαχιστον εγω που εχω το Dinamik αρα δεν μπορουμε να λεμε οτι δεν ειναι αξιοπιστο και πιστευω οτι η Kawasaki εχει αποδειξει την πληρη αξιοπιστια στις μηχανες της...οσο για τα περιφεριακα δεν ξερω!!!Μου φτανει που ακουω Kawasaki αναμεσα απο τα ποδια μου...:p :p :p

 

Ωραίο πράμα έ? ΛΟΛ!:lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

lol e afou m les re file oti ta kazer pane skepsou na dis kana pragmatika grigoro mixanaki ti tha pis a re pedia apo papia honda pano apo ola meta yamaha k suzuki ola ta alla makriaaaaa!!!!idika otan ftiaxnis ena mixanaki honda k yamaha vriskis pantou k metaxirismena k oti thes spiti m exw 4-5 kefales 5 pistonia ena soro pramata gia honda opou k na paw vriskw ine alo prama leme :D

http://img132.imageshack.us/img132/9049/ofaraa6fv.jpg

varia tou ofi i fanela...

Link to comment
Share on other sites

lol e afou m les re file oti ta kazer pane skepsou na dis kana pragmatika grigoro mixanaki ti tha pis a re pedia apo papia honda pano apo ola meta yamaha k suzuki ola ta alla makriaaaaa!!!!idika otan ftiaxnis ena mixanaki honda k yamaha vriskis pantou k metaxirismena k oti thes spiti m exw 4-5 kefales 5 pistonia ena soro pramata gia honda opou k na paw vriskw ine alo prama leme :D

ο φιλος παραπανω σου το ξαναλεω οτι θελει μηχανακι να κανει την δουλεια του και ΜΟΝΟ! αμα θελει να παει γρηγορα μπορει να παρει μια cbr και να ειναι μια χαρα.

 

Υ.Γ.φανταζομαι οτι ολα αυτα που εχεις σπιτι σου, δινουν αξια στον λογο σου και το προφιλ σου.:lock:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ηρεμα!

Για παπια μιλαμε, δεν μιλαμε για μηχανες!

Δηλαδη ειναι μαγκια να πηγαινω με το παπι με 140km/h ?

Εγω το θεωρω οτι παιζω τη ζωη μου εκεινη τη στιγμη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

lol e afou m les re file oti ta kazer pane skepsou na dis kana pragmatika grigoro mixanaki ti tha pis a re pedia apo papia honda pano apo ola meta yamaha k suzuki ola ta alla makriaaaaa!!!!idika otan ftiaxnis ena mixanaki honda k yamaha vriskis pantou k metaxirismena k oti thes spiti m exw 4-5 kefales 5 pistonia ena soro pramata gia honda opou k na paw vriskw ine alo prama leme :D

 

Ok ρε φίλε αφού έτσι λές έτσι θα είναι κιόλας! Απλά σκέψου μόνο τι κάθεσε και γράφεις...Εσύ κρίνεις εταιρίες...Εκκατομυρίων Ευρώ...Ποιός?? Εσύ...Είχες Modenas και κρίνεις ρε φίλε? Έψαξες για ανταλακτικά και δεν βρήκες? Τι μπαίνετε και λέτε ότι να ναι ρε θα σοβαρευτείτε ποτέ? Δές τι ψάχνει να μάθει το παιδί και δες τι γράφεις! Έλα τρέξε εμένα άμα είσαι τόσο γρήγορος ποιά!....

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασε ενας φιλος.

Φαινεται στιβαρο και ειναι πολυ σταθερο στο δρομο.

Εχει πολυ καλη συμπεριφορα στο δρομο και οι αναρτησεις ειναι οτι καλυτερο για τους ελληνικους δρομους.

Το πλυναμε κιολας, να φυγουν διαφορες κολλες κτλ.

Ε, δεν υπηρξε ενα φαναρι που να μην παρει νερο μεσα!!!

Τα φαναρια του ειναι lexus style και εγιναν σαν γυαλα για ψαρακια:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

GreddyRx7 dn eipa oti eimai o pio grigoros min les pragmata p dn exw pei orea ta modenas gia kanis tin doulia opos orea einai kai ta lifan k ta jinshen k ta chiteh alla dn einai gia na kathese na ta ftiaxnis !!!!!

http://img132.imageshack.us/img132/9049/ofaraa6fv.jpg

varia tou ofi i fanela...

Link to comment
Share on other sites

GreddyRx7 dn eipa oti eimai o pio grigoros min les pragmata p dn exw pei orea ta modenas gia kanis tin doulia opos orea einai kai ta lifan k ta jinshen k ta chiteh alla dn einai gia na kathese na ta ftiaxnis !!!!!

 

Και ποίος είσαι εσυ ρε και το λές αυτό? Να γράφεις δεν ξέρεις καλά καλά και μάς την λές κιόλας? Στο ξαναλέω άμα έχεις τα @@ φτιάξε το χαραμπάτι σου και έλα να τρέξεις το MODENAS μού!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

kala mazi milame xoria katalavenomaste

 

Μάθε 1α από μηχανάκια και μετά να μάθεις να έχεις γνώμη....

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω λίγο να βοηθήσω την συζήτηση.

Υστερα από έρευνα διαπίστωσα τα εξής:

1. Οικονομικά. Και τα 2 έχουν την ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ τιμή στο ντούκου. Με ένα πολύ μικρό ποσό extra το Modenas έχει 24 δόσεις.

Ανταλλακτικά. ΠΟΛΥ οικονομικότερα του modenas αλλά μη ξεχνάμε και την αναλογία. ΔΕΝ είναι μηχανές, παπιά είναι. Πόσο ακριβά μπορεί να είναι τα ανταλλακτικά του Innova;

2. Τεχνικά. Δεν είμαι ειδικός απλά ρωτάω ανθρώπους που τα έχουν τα παράπονα τους.

Το modenas εδώ έχει σαφές προβάδισμα. Το πρώτο παράπονο που άκουσα είναι εδώ μέσα για την στεγανότητα των φώτων. Κατά τα άλλα το innova έχει το γνωστό πρόβλημα με το φανάρι μπροστά και τους κραδασμούς. Λύνεται αλλά πρέπει στην κυριολεξία να το λύσεις. Από κατανάλωση το innova είναι λίγο πιο μπροστά.

 

3. Μακροζωία. Και τα δύο είναι σκυλιά με το Modenas (όχι όμως το kristar αλλά το kriss) να έχει κερδίσει τις καρδιές των απανταχού deliveries). Και εδώ όμως δε ξέρω αν έχει νόημα η μακροζωία για όσους δεν σκοπεύουν να του κάνουν σκληρή χρήση.

 

Εγώ σαν ΑΣΧΕΤΟΣ και τρίτος μπορώ να πω ότι το modenas μου αρέσει περισσότερο γιατί έχει πάνω του τον αέρα του νέου. Το innova είναι νέο αλλά όχι στο παρουσιαστικό του και στις γραμμές του. Αυτή είναι προσωπική άποψη. Από κει και πέρα οι διαφορές σε αυτή τη κατηγορία ΔΕΝ είναι και τόσο τρομερές. Οτι θέλει ο καθείς πέρνει (μη ξεχνάμε το παρουσιαστικό), άλλωστε είναι τα δύο καλύτερα μη κολάμε σε λεπτομέρειες.

 

Υ.Γ. Ενα άλλο "μειονέκτιμα" του innova είναι ότι έχει πουλήσει πολύ, το έχουν πολλοί και δυστυχώς ανάμεσα τους βρίσκονται και τα "καλά παιδιά" που άμα τους χαλάσει κάτι από το παπί τους ξέρουν ότι θα κάνουν μια γύρα και θα το βρούν γρήγορα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Nα ξαναπώ και εγώ για άλλη μια φορά ότι τα Modenas ΟΛΑ έχουν Kawasaki μοτέρ...Και το Inova έχει ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα κιόλας στο πίσω ταμπούρο! Σφυρίζει συνέχεια!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...