Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω ένα ελληνικό, το λέει άντρας:

 

Να ζήσω λύπη μαζί με ξεχασμένους

Να πάθω τρέλα μαζί με τρελαμένους

Να δω τον ήλιο με τους ερωτευμένους

Να να να να....

Θέλω να μάθω για σένα

Θέλω να μάθω γα σένα

 

....

Θέλω να πάρω ευτυχία από αυτούς που μπορούν

Θέλω να πάρω πίκρα από τους πικραμένους...

 

 

Sample: link (63KB)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ektos apo to kazaa kserete re paidia kanena kalo site gia na katevasw tragoudia se mp3???

eyxaristw

 

 

Το kazaa είναι τελειωμένο.Limewire και dc++ από μένα.

 

Δες και το thread για το filesharing στο computing forum

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα ελληνικό, το λέει άντρας:

 

Να ζήσω λύπη μαζί με ξεχασμένους

Να πάθω τρέλα μαζί με τρελαμένους

Να δω τον ήλιο με τους ερωτευμένους

Να να να να....

Θέλω να μάθω για σένα

Θέλω να μάθω γα σένα

 

....

Θέλω να πάρω ευτυχία από αυτούς που μπορούν

Θέλω να πάρω πίκρα από τους πικραμένους...

 

 

Sample: link (63KB)

 

http://clubs.pathfinder.gr/rafailidis/494886

 

http://www.mad.tv/media/multimedia.php?id=20821

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως λέγεται το κομμάτι που παιζει στην εκπομπή της ΕΤ-1 <Σαν σήμερα>.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

re paidia psaxnw ena tragoudi tou portokaloglou pou leei: einai h dikh sou ateleiwth dipsa einai h dipsa gia katharo ourano'' to thelw gia ringtone, mporei kapoios na voithisei? eyxaristw!

Δίψα - Πορτοκαλογλου

αυτος ειναι ο τιτλος του τραγουδιου

και το cd που το περιεχει λεγεται "Διψα"

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

simera ston ant1 sto miss young,star hellas tragoudise i Αποστολία Ζώη.

eipe to tragoudi ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΕΓΩ ΜΥΑΛΟ.

 

,ipos kserete pou mporw na brw ton stixo?

 

sta gnwsta site den uparxei.

Συγνώμη αλλά ποιά η διαφορά να το ακούσεις και να τους γράψεις?

Link to comment
Share on other sites

παίδες ψάχνω ένα κομματάκι που παίζει πολύ εδώ και καιρό είναι κάπως σαν λατινοαμερικάνικο τύπου Shakira στοίχο...το λεει άντας αν έχω συγκρατίσει καλά ένα στοίχο λέει "Venga la comisa nera..."...
Link to comment
Share on other sites

παίδες ψάχνω ένα κομματάκι που παίζει πολύ εδώ και καιρό είναι κάπως σαν λατινοαμερικάνικο τύπου Shakira στοίχο...το λεει άντας αν έχω συγκρατίσει καλά ένα στοίχο λέει "Venga la comisa nera..."...

Juanes - La Camisa Nera

Link to comment
Share on other sites

ektos apo to kazaa kserete re paidia kanena kalo site gia na katevasw tragoudia se mp3???

eyxaristw

 

 

:worry: soulseek πολυ καλο και με πολυ υλικο κυριως για ξενη μουσικη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ενα κομματι που κυκλοφορεί γνωρίζω τον τίτλο αλλα στο περίπου, μήπως κανείς....

vale del arm ή van delarm απο Nick Marco ή Lick Marko όλα στο περίπου

???

Link to comment
Share on other sites

Ποιος καλός χρήστης θα μου πει τον τίτλο του τραγουδιού της Ελ. Αρβανιτάκη, που τραγουδάει σαν παρανοϊκή «τι λείπει, τι φταίει» κλπ; ;)
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια για τον όμορφο και πλουσιότατο δικτυακό τόπο!

Θα ήμουν υπόχρεως, αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει να βρω τον τίτλο του τραγουδιού με την ακόλουθη περιγραφή :

Ακούγεται στην θρυλική βιντεοταινία των 80s "Θηλυκό Θηριοτροφείο" και ειδικότερα στην εισαγωγή μετά απο το Footsteps των Motels και το Da Da Da των Trio. Ειναι ένα κομμάτι χωρίς στίχο που επαναλαμβάνεται ένα διαρκές να να ή λα λα ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων. Θυμίζω ακούγεται κατα την εισαγωγή της ταινίας όπου Ντούζου, Αλιμπέρτη γυρίζουν με τα σορτσάκια, ο Ζερβός κάνει ζουμ στα επίμαχα σημεία και ο Τσάκωνας βρέχει με το λάστιχο τους άσχετους που περνούν.

Όποιος με βοηθήσει θα του είμαι υπόχρεως.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Υ.Γ. Εύχομαι να έκανα σωστά την καταχώριση...

Link to comment
Share on other sites

Ποιος καλός χρήστης θα μου πει τον τίτλο του τραγουδιού της Ελ. Αρβανιτάκη, που τραγουδάει σαν παρανοϊκή «τι λείπει, τι φταίει» κλπ; ;)

Νομίζω οτι αναφέρεσαι στη "Σουστα" του Πορτοκάλογλου...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αναφέρεσαι στη "Σουστα" του Πορτοκάλογλου...

 

Correct! :yahoo:

 

- Ένα cookie παρακαλώ στο νέο μέλος του myPhone!

- Έφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

 

http://www.intellectualconservative.com/images/cookie.jpg

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Correct! :yahoo:

 

- Ένα cookie παρακαλώ στο νέο μέλος του myPhone!

- Έφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

 

http://www.intellectualconservative.com/images/cookie.jpg

 

χαχαχαχαχα, καλώς σας βρήκα... Κανένας λάτρης των 80s, έχει απάντηση για το δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιο είναι ένα ευχάριστο ξένο τραγουδάκι που λέει στο ρεφρέν "push the button";Γυναίκα το λέει

 

Sugababes - Push The Button ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια για τον όμορφο και πλουσιότατο δικτυακό τόπο!

Θα ήμουν υπόχρεως, αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει να βρω τον τίτλο του τραγουδιού με την ακόλουθη περιγραφή :

Ακούγεται στην θρυλική βιντεοταινία των 80s "Θηλυκό Θηριοτροφείο" και ειδικότερα στην εισαγωγή μετά απο το Footsteps των Motels και το Da Da Da των Trio. Ειναι ένα κομμάτι χωρίς στίχο που επαναλαμβάνεται ένα διαρκές να να ή λα λα ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων. Θυμίζω ακούγεται κατα την εισαγωγή της ταινίας όπου Ντούζου, Αλιμπέρτη γυρίζουν με τα σορτσάκια, ο Ζερβός κάνει ζουμ στα επίμαχα σημεία και ο Τσάκωνας βρέχει με το λάστιχο τους άσχετους που περνούν.

Όποιος με βοηθήσει θα του είμαι υπόχρεως.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Υ.Γ. Εύχομαι να έκανα σωστά την καταχώριση...

 

Αυτό το (μουσικό) σημείο που λες, το έχει γράψει αυτός που έγραψε τη μουσική της συγκεκριμένης ταινίας - αν θυμάμαι σωστά τη στιγμή που κοιτάει τα κοριτσάκια και ποτίζει το πόδι του!:lol: Αν εννοείς αυτό, πολύ απλά δες ποιος έγραψε τη μουσική της ταινίας. Στους αρχικούς υπότιτλους θα αναφέρεται σίγουρα. Σου λέω και πάλι αν λέμε για την ίδια σκηνή!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το (μουσικό) σημείο που λες, το έχει γράψει αυτός που έγραψε τη μουσική της συγκεκριμένης ταινίας - αν θυμάμαι σωστά τη στιγμή που κοιτάει τα κοριτσάκια και ποτίζει το πόδι του!:lol: Αν εννοείς αυτό, πολύ απλά δες ποιος έγραψε τη μουσική της ταινίας. Στους αρχικούς υπότιτλους θα αναφέρεται σίγουρα. Σου λέω και πάλι αν λέμε για την ίδια σκηνή!

 

 

Φίλε samoapark η σκηνή ειναι ακριβώς αυτή. Νομίζω οτι το συγκεκριμένο κομμάτι ξαναακούγεται στη σκηνή που ο Τσάκωνας κάνει τον υπνοβάτη και περιφέρεται στους κοιτώνες...:lol: Ως προς τον δημιουργό του είναι πολύ πιθανό να έχεις δίκιο. Ωστόσο, δεν γνωρίζω αν έχει βγει soundtrack με την μουσική της ταινίας, ούτε αν το κομμάτι περιλήφθηκε σε κάποια δισκογραφική δουλειά. Έχεις καμία διαφορετική ενημέρωση;

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...