Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το soundtrack του Fast And Furious - Tokyo Drifting, που ακουγεται πολυ στο ραδιοφωνο τωρα τελευταια, ποιο ειναι? :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

psaxnw ena poly wraio dance kommati alla den kserw pws legetai.den prolaba sto safari to eixe.apo oti akousa kati eipe oti legotan electro(kai kati gia electro leei enas tipos pou tragoudaei) kai kati gia enan mister g??
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι ρε παιδια ενα τραγουδι που λεει μια γυναικα μεσ την παλια ντισκοτεκ,αναμμενα φωτα και κατι τετοια και στο ρεφραιν φωναζουν καποιοι τη λεξη σεξ?μοιαζει με goin through και η γυναικεια φωνη με ευρυδικη.
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι ρε παιδια ενα τραγουδι που λεει μια γυναικα μεσ την παλια ντισκοτεκ,αναμμενα φωτα και κατι τετοια και στο ρεφραιν φωναζουν καποιοι τη λεξη σεξ?μοιαζει με goin through και η γυναικεια φωνη με ευρυδικη.

 

«Ημισκούμπρια - Ντισκοτέκ»

 

Η γυναικεία φωνή είναι της Ελπίδας όπου και δική της ήταν η 1η εκτέλεση του τραγουδιού στα 70's. :)


Link to comment
Share on other sites

Το soundtrack του Fast And Furious - Tokyo Drifting, που ακουγεται πολυ στο ραδιοφωνο τωρα τελευταια, ποιο ειναι? :worry:

@Cristina I need your HELP !!! :cry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

@Cristina I need your HELP !!! :cry:

 

Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι ακούγεται στο ραδιόφωνο, αλλά ρίξε μια ματιά εδώ. :)

Έχει samples των 90'' από όλα τα τραγούδια του OST.

Με λίγη υπομονή θα το πετύχεις. :)


Link to comment
Share on other sites

"Αριστερά βρήκα εσένα, δεξιά τον ουρανό,

μη φοβάσαι.............θα αντέξουμε κι οι 2.."

 

κάπως έτσι, όχι ακριβώς!! το τραγουδάει γυναικεία φωνή, μου μοιάζει με την ευσταθία, έχει κανείς υπόψη του???

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι ακούγεται στο ραδιόφωνο, αλλά ρίξε μια ματιά εδώ. :)

Έχει samples των 90'' από όλα τα τραγούδια του OST.

Με λίγη υπομονή θα το πετύχεις. :)

Τελικα ειναι το πρωτο που εψαχνα. :)

 

Thnx πολυ !!! :yahoo: :yahoo:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

@eat my dust: DJ Shadow feat. Mos Def - Six Days (Remix)

 

Δεν εψαχνα αυτο. :)

Εγω εψαχνα το Teriyaki Boyz - Tokyo Drift (Fast And Furious) - Gnz. :)

 

Aπλα τα σπαει το τραγουδακι αυτο... :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ax και εγω το θελω. Μου φαινεται οτι ειναι ελληνιδα αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρος. Any ideas? :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εννοω, λεει 3 φορες το show me love και μαλιστα ειναι το ρεφραιν αυτο. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/6453599/06-12-07_00-36.amr.html

 

Γνωστο τραγουδακι, 52KB το sample.

Οποιος γνωριζει...:)

 

The Raveonettes~Ode to L.A. :)

 

ή τουλάχιστον αυτό μου θυμίζει δεν μπορώ να καταλάβω με το sample...:wacko:

 

Εδιτ Βασικά οι στίχοι δε μου κολλάνε..Η μελωδία ίδια..Μου θυμίζει και το The Ronettes-Be my baby στο οποίο βασίστηκε και το Ode to L.A. Εξάλου η Ronnie Spector[Ronettes] συμμετέχει στα φωνητικά με τους Raveonettes..Έχουν γίνει αρκετά covers πάνω σε αυτό όπως των We Are Scientists..Υποθέτω λοιπόν ότι είναι κάποιο cover..Ελπίζω να βοήθησα!

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα τραγουδι που εχω ακουσει στον Νιτρο 2-3 φορες και λεει στο ρεφραιν "keep an eye off the road.." ειναι ψιλοdance κομματι, το ψαχνω και δεν το βρισκω, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως λέει "Keep an eye ON the road"??

 

Γιατί αν ναι μπορεί να είναι το

 

Dr Feelgood - Take A Tip

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ενα τραγουδι που το λεει γυναικα κ λεει:show me love,show me love please set me free

ευχαριστω.

 

Ax και εγω το θελω. Μου φαινεται οτι ειναι ελληνιδα αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρος. Any ideas? :confused:

 

Αυτο που εννοω, λεει 3 φορες το show me love και μαλιστα ειναι το ρεφραιν αυτο. :)

 

Any ideas? :worry: :confused:

 

 

A, και κατι αλλο. Ειναι ενα τραγουδι το οποιο λεγεται Timomaas - First Day. Οσο κι αν εψαξα με το μουλαρι και με το limewire, δεν μπορεσα να το βρω. Αυτον τον τιτλο τον εγραφε ετσι ακριβως στο RDS του ραδιοφωνου. Μηπως καποιος γνωριζει ποιος ακριβως ειναι ο καλλιτεχνης? :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

 

 

A, και κατι αλλο. Ειναι ενα τραγουδι το οποιο λεγεται Timomaas - First Day. Οσο κι αν εψαξα με το μουλαρι και με το limewire, δεν μπορεσα να το βρω. Αυτον τον τιτλο τον εγραφε ετσι ακριβως στο RDS του ραδιοφωνου. Μηπως καποιος γνωριζει ποιος ακριβως ειναι ο καλλιτεχνης? :)

 

Timomaas μια φορά δεν είναι. Δοκίμασε Timo Maas και σίγουρα θα το βρεις αυτό που ψάχνεις ;)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

psaxnw ena poly wraio dance kommati alla den kserw pws legetai.den prolaba sto safari to eixe.apo oti akousa kati eipe oti legotan electro(kai kati gia electro leei enas tipos pou tragoudaei) kai kati gia enan mister g??

 

kaneis?? einai gnwsto kommati to exw ksanakousei sto safari.....leei sthn arxh ayto opws to grafw:

pa ra, papa, papa, papa,pararara kai ksana to idio

to ksanaakousa sto safari kai kati pire to afti mou gia kati me face2face

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Timomaas μια φορά δεν είναι. Δοκίμασε Timo Maas και σίγουρα θα το βρεις αυτό που ψάχνεις ;)

Τελικα ο καλλιτεχνης δεν ηταν μονο ο Timomaas. Το τραγουδι λεγεται Τimomaas feat. Βrian Μolko and Jokate - First Day:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...