Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω δύο παλιά τραγουδάκια που τα ψάχνω πολύ καιρό.

Ειδικά το πρώτο, χρόνια τώρα, και ειλικρινά δεν έχω και πολύ ελπίδα να το βρει κανένας αν και υπάρχουν αρκετοί γνώστες επί του θέματος εδώ μέσα. Οψόμεθα.

Το δεύτερο είναι ένα italo disco και πιστεύω όλο και κάποιος θα θυμάται τον τίτλο.

http://rapidshare.de/files/32042464/Unknown_-_01.mp3.html

http://rapidshare.de/files/32042569/Unknown_-_02.mp3.html

 

Ευχαριστώ για την προσπάθεια.

ΥΓ. Εντάξει όταν λέμε παλιό, εννοούμε παλιό! Το πρώτο είναι τέλη δεκαετίας 70...

Link to comment
Share on other sites

Θα αποτολμήσω κι άλλο ένα:

Παλιό ελληνικό, μάλλον Μπιθικώτσης.

Τα λόγια περιέχουν τα εξής:

"Ένα διαβατήριο έχεις διεθνές

κι ένα νέο έρωτα διαρκώς γυρεύεις

κι αν αφήνεις πίσω σου πόθους και πληγές

ξέρω σε αισθήματα οτι δεν πιστεύεις"

(Άλλο ένα σε αναζήτηση εδώ και χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous! Mipws kserei kaneis pws legetai kai apo poio group einai to akoloutho komati?

 

http://rapidshare.de/files/32147756/KAFRILA.mp3.html

 

To eixa montarei kai to eixa valei se mia ergasia mou, den eida oute titlo, oute itan diko mou to cd. Prepei na itan girw sto 2002 (an thimamai kala edeixne to The Wall ston ant1). Opoios kserei kati na mou pei, tha imoun eygnwmwn. Thanx :)

T3h following takes place between now and later.
Link to comment
Share on other sites

Υπ'οψιν, κυκλοφορει το καινουριο αλμπουμ των Evanescence (στα γνωστα μερη) :D
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous! Mipws kserei kaneis pws legetai kai apo poio group einai to akoloutho komati?

 

http://rapidshare.de/files/32147756/KAFRILA.mp3.html

 

To eixa montarei kai to eixa valei se mia ergasia mou, den eida oute titlo, oute itan diko mou to cd. Prepei na itan girw sto 2002 (an thimamai kala edeixne to The Wall ston ant1). Opoios kserei kati na mou pei, tha imoun eygnwmwn. Thanx :)

 

Κανείς δεν ξέρει;; Άντε ρε παιδιά και έχω σκάσει! Το ξέρω, το έχω το τραγούδι και όχι απλά δεν το θυμάμαι, δε μπορώ να το βρωωωωωωωωωωω :eek:

Έχω ακούσει όλα τα mp3s μου στη σειρά. :hypno: :dizzy:

Βοηθήστε με πριν χάσω τα λογικά μου :lol:

 

EDIT: Όχι που δεν θα το θυμόμουν!! Τελικά ήταν στο CD που έχασα δια παντός όταν κόλλησε το πορτάκι του CD player (έλεος). Λέγεται Nightstalker - Raw και ναι, είναι έλληνες. Διατηρώ μία μικρή επιφύλαξη γιατί είναι καθαρά από μνήμης και ως γνωστόν βρίσκομαι σε μία ηλικία που δεν πρέπει να παινεύομαι για το μνημονικό μου :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο παλιά τραγουδάκια που τα ψάχνω πολύ καιρό.

Ειδικά το πρώτο, χρόνια τώρα, και ειλικρινά δεν έχω και πολύ ελπίδα να το βρει κανένας αν και υπάρχουν αρκετοί γνώστες επί του θέματος εδώ μέσα. Οψόμεθα.

Το δεύτερο είναι ένα italo disco και πιστεύω όλο και κάποιος θα θυμάται τον τίτλο.

http://rapidshare.de/files/32042464/Unknown_-_01.mp3.html

http://rapidshare.de/files/32042569/Unknown_-_02.mp3.html

 

Ευχαριστώ για την προσπάθεια.

ΥΓ. Εντάξει όταν λέμε παλιό, εννοούμε παλιό! Το πρώτο είναι τέλη δεκαετίας 70...

 

01: "Chris Bennett - Disco Man" (1976)

02: "Music Service - Another Song"

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει;; Άντε ρε παιδιά και έχω σκάσει! Το ξέρω, το έχω το τραγούδι και όχι απλά δεν το θυμάμαι, δε μπορώ να το βρωωωωωωωωωωω :eek:

Έχω ακούσει όλα τα mp3s μου στη σειρά. :hypno: :dizzy:

Βοηθήστε με πριν χάσω τα λογικά μου :lol:

 

EDIT: Όχι που δεν θα το θυμόμουν!! Τελικά ήταν στο CD που έχασα δια παντός όταν κόλλησε το πορτάκι του CD player (έλεος). Λέγεται Nightstalker - Raw και ναι, είναι έλληνες. Διατηρώ μία μικρή επιφύλαξη γιατί είναι καθαρά από μνήμης και ως γνωστόν βρίσκομαι σε μία ηλικία που δεν πρέπει να παινεύομαι για το μνημονικό μου :lol:

 

Thanx, na sai kala :) Ontws twra pou to les, thimamai oti mou eixe kanei entipwsi giati itan elliniko group.

T3h following takes place between now and later.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λοιπόν. Ψάχνω ένα γνωστό ξένο τραγουδάκι που το τραγουδά γυναίκα και στο ρεφρέν επαναλαμβάνει συνέχεια: am a .... am a.... κ.τ.λ. και μεταξύ των am a.... λέει ουσιαστικά και επίθετα που την περιγράφουν. Το ξέρει κανείς; Ποπ είναι, αν δεν κάνω λάθος.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Τα τραγούδια που ψάχνω είναι τα εξής:

 

1. "Μακριά μακριά σε πήρε ο κόσμος μακριά" Τίτλος και τραγουδίστρια?

 

2. "Don't go away... Pleaseeeeeee staaaaaaaaayyyyyy" Επίσης τίτλο και τραγουδιστή

 

3. "Κλείσε τα μάτια.. σήκω και χόρεψε .. τη νύχτα χάρισε μου" Τίτλος και τραγουδίστρια?

 

4. "My lady da.... why do you sleep so dear. I ll wake you tommorow ... la la la la" Ίδια ερώτηση

 

5. "Που και που με θυμάσαι όταν χτυπάς χαράματα" Ίδια ερώτηση

 

6. "Τι λείπει τι φταίει και η καρδιά μου κλαίει"

 

Επίσης, ψάχνω να βρώ τη "Μπαλλάντα του μαθηματικού" του συγκροτήματος Λουδίας. Έχει κανείς το τραγούδι? Που μπορώ να το βρώ? Όπως επίσης ψάχνω και τα "Μodern fears - Σε θέλω" και "Natali- Μ' αρέσει να χορεύω" τα οποία δεν τα βρίσκω πουθενα...

 

Για το 2 για δοκιμασε David Guetta - Stay

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λοιπόν. Ψάχνω ένα γνωστό ξένο τραγουδάκι που το τραγουδά γυναίκα και στο ρεφρέν επαναλαμβάνει συνέχεια: am a .... am a.... κ.τ.λ. και μεταξύ των am a.... λέει ουσιαστικά και επίθετα που την περιγράφουν. Το ξέρει κανείς; Ποπ είναι, αν δεν κάνω λάθος.

 

Ένα που μου ήρθε στο μυαλό είναι ένα σχετικά παλιό τραγούδι Meredith Brooks-Bitch. Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό, όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα που μου ήρθε στο μυαλό είναι ένα σχετικά παλιό τραγούδι Meredith Brooks-Bitch. Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό, όμως.

 

Ναι αυτό είναι. Το είχα ακούσει πρόσφατα και σήμερα το πρωί το θυμήθηκα. να σαι καλά.:D

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

01: "Chris Bennett - Disco Man" (1976)

02: "Music Service - Another Song"

 

Much arigato :)

Δεν βρήκα χρόνο ακόμα να το ελέγξω αλλά υπάρχει και δεύτερη επιβεβαίωση από άλλον παλιό εδώ μέσα οπότε μάλλον αυτά είναι.

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera prin dyo vdomades eixe se epanalipsh tin ekpomph tou spyrou papadopoulou stin net pou htan afieromenh ston thano mikroutsiko kai eipan ena tragoudi pou to refren htan "einai pou oneirevete....... kserei pos tha ekane mia apo ta idia.."to ermineuse o maxairitsas parakalw poly opios eixe dei tin ekpomph kai kserei as mou pei pio htan auto to tragoudi.
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera prin dyo vdomades eixe se epanalipsh tin ekpomph tou spyrou papadopoulou stin net pou htan afieromenh ston thano mikroutsiko kai eipan ena tragoudi pou to refren htan "einai pou oneirevete....... kserei pos tha ekane mia apo ta idia.."to ermineuse o maxairitsas parakalw poly opios eixe dei tin ekpomph kai kserei as mou pei pio htan auto to tragoudi.

 

Το τραγούδι λέγεται Μικρές Νοθείες.

 

Υπάρχει σε πολλές εκτελέσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia xreiazomai tin voitheia sas ena tragoudi pou leei sto refrain ''kai oso tha paizei i mousiki'' pio ine??

 

eyxaristw.

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος με ρώτησε για ένα instrumental Italo Disco κομμάτι

Όποιος γνωρίζει κάτι...

Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ στον hypnotic και σε ένα άλλο χρήστη από εδώ μέσα για τη βοήθεια στα δύο προηγούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει;Αν και έχω ρωτήσει και σε άλλο thread (trance προτάσεις) ρωτάω και εδώ μιας και αυτό που θέλω δεν είναι απαραίτητο να είναι trance.Ψάχνω λοιπον για κομμάτι χωρίς φωνητικά το οποίο να έχει δυνατό μοντέρνο χορευτικό ρυθμό του οποίου η ενωρχήστρωση να περιέχει βιολιά,πνευστά κλπ.Και η μελωδία να σε απογειώνει.Μπορεί κανείς να προτείνει κάτι;;
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει;Αν και έχω ρωτήσει και σε άλλο thread (trance προτάσεις) ρωτάω και εδώ μιας και αυτό που θέλω δεν είναι απαραίτητο να είναι trance.Ψάχνω λοιπον για κομμάτι χωρίς φωνητικά το οποίο να έχει δυνατό μοντέρνο χορευτικό ρυθμό του οποίου η ενωρχήστρωση να περιέχει βιολιά,πνευστά κλπ.Και η μελωδία να σε απογειώνει.Μπορεί κανείς να προτείνει κάτι;;

Τώρα άν θέλεις και βιολιά και πνευστά και απογείωση φταίω εγώ που προτείνω Vanessa Mae;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει;Αν και έχω ρωτήσει και σε άλλο thread (trance προτάσεις) ρωτάω και εδώ μιας και αυτό που θέλω δεν είναι απαραίτητο να είναι trance.Ψάχνω λοιπον για κομμάτι χωρίς φωνητικά το οποίο να έχει δυνατό μοντέρνο χορευτικό ρυθμό του οποίου η ενωρχήστρωση να περιέχει βιολιά,πνευστά κλπ.Και η μελωδία να σε απογειώνει.Μπορεί κανείς να προτείνει κάτι;;

 

Εγω πάλι θα σου πρότεινα Apocalyptica!:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...