Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Μήπως γνωρίζετε τον τίτλο ενός τραγουδιού που ερμηνεύει ο Μητροπάνος στους τίτλους του τέλους της σειράς του Alpha "Για την καρδιά ενός αγγέλου";

Προβάλεται κάθε Πέμπτη βράδυ και παίζουν οι Τσαρούχας & Δραγούμη.

 

Στο ρεφραίν λέει: "Είναι κάτι δειλινά που άλλο δεν αντέχω και απαιτώ να ρθεις ξανά έστω μια φορά..."

 

Ευχαριστώ!

 

 

"Είναι κάτι δειλινά";)

Τριφυλλάρα είσαι τρέλα με το 4ο αστέρι στη φανέλα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thats the one! Hvala ti puno,muchos gracias,большые спасибо!

 

Αν έχεις όρεξη ρίξε μια ματιά και στα υπόλοιπα τραγούδια του άλμπουμ. Περιέχει ορισμένες εξαιρετικές διασκευές! :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Ενα ελληνικο hip-hop που λεει:

Για να μπεις μεσ' στο κλαμπ, κανε ντου.

και κατι αλλα και λεει πολυ συχνα την λεξη ντου! :p

 

EDIT: Dj Teeza & Dj Pual pres. Ypoxthonio - Kane Ntou(No Man Army Mix) (ειναι και το ρεμιξ που ηθελα :D)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ena tragoudi pou leei anna den imouna ego gia aeroplana pios to kserei to leei antras kai mallon einai palio!a kai ena tragoudi pou leei pes mou den to thimame ston sfera to ixan balei kata tis 4 kai tetarto o remos nomizo to leei!euxaristo!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Ena help se ayto to kommataki plz (633 KB / 54 sec / mp3).Thanks

 

Το πρόβλημα με αυτό το κομμάτι είναι ότι μοιάζει με πολλά (Prodigy-No good,Darude-Out of control κ.α),ψάξε στο dancerecords.com για remix σε αυτά τα κομμάτια κοντά στην ημερομηνία που τ'άκουσες,καλή τύχη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ena tragoudi pou leei anna den imouna ego gia aeroplana pios to kserei to leei antras kai mallon einai palio!a kai ena tragoudi pou leei pes mou den to thimame ston sfera to ixan balei kata tis 4 kai tetarto o remos nomizo to leei!euxaristo!

 

Βασίλης Καζούλης - Αεροπλάνα

Όντως παλιο τραγούδι αλλα εξαιρετικό! :)

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Vassilis Kazoulis-Anna

 

Το περίεργο μ'αυτό το τραγούδι είναι ότι δεν έχω βρει ακριβή τίτλο...αλλού το βρίσκω ως "Άννα" αλλού ως "Αεροπλάνα". Σίγουρα αυτός είναι ο τίτλος του ?

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου πάντως που σ'αυτή την ηλικία σ'αρέσουν και τέτοια τραγούδια :) Και είναι όντως υπέροχο κομμάτι, κατά τύχη σήμερα το ξέθαψα και το ακουσα 3-4 φορές.
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

2) Ένα τραγούδι ελληνικό το οποίο λέει στο ρεφραίν:

 

Πιες σε ό,τι είχαμε ζήσει μεχρι χθες

σ' όλες τις ωραίες μας στιγμές

Βρίσε με ακόμα αν τι θεΕΕΕΕς και

Πες πες πως δεν με γνώρισες ποτέ

 

 

Είναι το "Δικός σου για πάντα", πρώτη εκτέλεση από Μιχάλη Ρακιντζή.

Πρόσφατα το έχουν πει η Χρύσπα και ο Νίκος Μίχας.:D

Τριφυλλάρα είσαι τρέλα με το 4ο αστέρι στη φανέλα
Link to comment
Share on other sites

Είναι το "Δικός σου για πάντα", πρώτη εκτέλεση από Μιχάλη Ρακιντζή.

Πρόσφατα το έχουν πει η Χρύσπα και ο Νίκος Μίχας.:D

Μαζί το λένε? Ρωτάω επειδή το τραγούδι αυτό το άκουσα από γυναικεία φωνή. :what:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μαζί το λένε? Ρωτάω επειδή το τραγούδι αυτό το άκουσα από γυναικεία φωνή. :what:

 

Όχι ξεχωριστά, της Χρύσπας θα άκουσες:p Οπότε ψάξε με τον τίτλο "Δική σου για πάντα"

Τριφυλλάρα είσαι τρέλα με το 4ο αστέρι στη φανέλα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω φάει ένα κόλλημα με ένα κομμάτι που άκουσα σήμερα στο Rock Fm. Στο ρεφραίν λέει...

 

and its killing me, and its killing me...sometimes...αυτά θυμάμαι μόνο δυστυχώς. Το τραγουδάει μια αντρική ψιλοβαριά φωνή έχω φάει όλο το google αλλα μάταια....έχω μια έτσι εντύπωση ότι παίζει να είναι ελληνική μπάντα αλλά δεν είμαι σίγουρη μου θύμισε λίγο Last drive αν σας λέει κάτι πάντως...

 

thanks

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω φάει ένα κόλλημα με ένα κομμάτι που άκουσα σήμερα στο Rock Fm. Στο ρεφραίν λέει...

 

and its killing me, and its killing me...sometimes...αυτά θυμάμαι μόνο δυστυχώς. Το τραγουδάει μια αντρική ψιλοβαριά φωνή έχω φάει όλο το google αλλα μάταια....έχω μια έτσι εντύπωση ότι παίζει να είναι ελληνική μπάντα αλλά δεν είμαι σίγουρη μου θύμισε λίγο Last drive αν σας λέει κάτι πάντως...

 

thanks

 

Μήπως εννοείς το DC Talk-It's killing me ??

Τριφυλλάρα είσαι τρέλα με το 4ο αστέρι στη φανέλα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το DC Talk-It's killing me ??

Όχι δεν είναι αυτο...:( Η μουσική είναι αρκετά 90s rock έχει μπάσα φωνή ο τραγουδιστής, και εκτός από αυτό έχει και ένα άλλο στίχο που λέει feels like falling θα μπορούσε να πεί κάποιος οτι μοιάζει με madrugada αλλά δεν είναι :( :(

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας πριν λίγες μέρες άκουσα σε έναν ραδιοφωνικό σταθμό ένα τραγούδι λαϊκό ( πολύ γέλιο ) και θα ήθελα οποίος γνωρίζει κάτι για αυτό το τραγούδι να με βοηθήσει να το βρω .. κάποιοι στίχοι του τραγουδιού λένε έμεινε η πλατφόρμα χήρα θα της αγοράσω ένα zetor ( μάρκα τρακτέρ )
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...