Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω ενα ξένο που ξέρω τους στίχους και νομίζω ειναι ο snoop dogg με μια αλλη...Ο στιχος απ'όσο θυμαμαι ειναι καπως ετσι:

 

Snoop Dogg: You're not into it?

Allh: I'm not into it

 

και μετα λεει και κατι αλλα ασχετα...

 

θενξ...

 

Snoop Dogg ft. R. Kelly - That's That Shit

μηπως?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalispera!!Kserei kaneis ena tragoudi Arvingarna - And I Love Her an exei kukloforisei se kapoia syllogi i pou mporw na to vrw??Giati o "theios" me apogoiteyse.....

 

Ποιος είναι ο θείος;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα τραγουδι που στο ρεφραιν λέει....

 

Ohh tonight......ψιλοχαλαρο και ταξιδιαρικο ειναι και ειναι προσφατο...ποιο ειναι ξερουμε;;;;

 

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Reamonn - Tonight

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Looking for the sun, μάλλον scorpions. Ποιος ειναι ο τίτλος του? Οσο κι αν εχω ψάξει στο google, όλο ασχετα μου βγάζει.

 

Scorpions - Holiday

 

"...longing for the sun you will come to the island without name, longing for the sun be welcome on the island many miles away from home..."

Link to comment
Share on other sites

djjorgos σ' ευχαριστώ πολύ. Ξερεις τι ειναι να μου εχει κολλησει, να το τραγουδάω, και να μη μπορώ να το βρώ? Δράμα!:D

Εμ, αφου το 'λεγα λάθος, τι περιμενα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιό είναι το αγγλικό κομμάτι, το οποίο διασκεύασε στα ελληνικά ο Πορτοκάλογλου και στο ρεφραίν έλεγε «Ρίξε κόκκινο στη νύχτα, ρίξε λάδι στη φωτιά» (κάτι τέτοιο), ακολουθούμενο από πολλά ωωω(:p);

 

Το είχε σήμερα στο Hard Rock Café και θέλω να το βρω απεγνωσμένα!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιό είναι το αγγλικό κομμάτι, το οποίο διασκεύασε στα ελληνικά ο Πορτοκάλογλου και στο ρεφραίν έλεγε «Ρίξε κόκκινο στη νύχτα, ρίξε λάδι στη φωτιά» (κάτι τέτοιο), ακολουθούμενο από πολλά ωωω(:p);

 

Το είχε σήμερα στο Hard Rock Café και θέλω να το βρω απεγνωσμένα!

 

Ο Μαχαιρίτσας ήταν.

John Farnham - You are the voice.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.. μηπως ξερετε καμια σελιδα που να λεει που εμφανιζεται ο καθε καλλιτενης, ποτε κ για ποσο;

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis to eisagogiko kommati stin kainouria tainia tou James Bond?

 

Αυτό απαντήθηκε? Να μην ψάχνω στο άλλο topic..:p

Επειδή σήμερα είδα την ταινία..Chris Cornell~You know my name..Τι ωραία εισαγωγή...:happy:

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαχαιρίτσας ήταν.

John Farnham - You are the voice.

 

:fool: :sorry:

 

Thanks a lot anarxaki! :)

 

γεια σας παιδια.. μηπως ξερετε καμια σελιδα που να λεει που εμφανιζεται ο καθε καλλιτενης, ποτε κ για ποσο;

 

Αν και δεν είναι κατάλληλο το θέμα, δοκίμασε στην ιστοσελίδα του Αθηνοράματος.

 

Επειδή σήμερα είδα την ταινία..Chris Cornell~You know my name..Τι ωραία εισαγωγή...:happy:

 

Κι αυτό το γύρευα! :p

Thank you too lediaquaan! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια λίστα απο ορφανούς στίχους.. μπορείτε να με βοηθήσετε??

Λοιπόν

  1. "κόλλησα με το βλέμμα σου, κόλλησα με τα μάτια σου, κόλλησα με το σώμα σου, κα πως να ξεκολλήσω μετά" Αυτό πρέπει νάναι νέο
  2. Ένα τραγούδι που 95% είναι της τσαλιγοπούλου και λέει " επρεπε τώρα μετά απο τόσο κόπο, να βρώ ενα τρόπο να σαφ΄γσω. έπρεπε να κρατήσω να τ'αντέξω να πατήσω, και η καρδιά μου μονάχα ξέρει"
  3. Το τρίτο λέει " να βρείς και συ τον δρόμο σου και μιαν αγάπη άλλη στρωτή σαν λιμνο θάλασσα. και αν μαγαπόυσες κάποτε και αν σαγαπώ ακόμα πως λισμονιούνται μάτια μου τοσα φιλιά στο στόμα!"

4.να προσθέσω δύο ακόμα. λίγο δύσκολο. απλά το τραγούδι λέει είμαι ένας μικρός goth

 

5. και αυτό πρέπει να είναι νέο, είναι μια ιστορία για κάποιον που τον εγκαταλείπει η δικιά του και επιστρέφει στο παλίο ρεμάλι. και λεει το ρεφρέν " γιαυτό χειροκροτήστε την, γιαύτο χειροκροτήστε την, που μάφησε μονάχο μου και..."

ευχαριστώ!

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ένα τραγούδι που 95% είναι της τσαλιγοπούλου και λέει " επρεπε τώρα μετά απο τόσο κόπο, να βρώ ενα τρόπο να σαφ΄γσω. έπρεπε να κρατήσω να τ'αντέξω να πατήσω, και η καρδιά μου μονάχα ξέρει"

 

Πράγματι της Τσαλιγοπούλου είναι, ονομάζεται «Τα κόλπα», αν δεν κάνω λάθος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια λίστα απο ορφανούς στίχους.. μπορείτε να με βοηθήσετε??

Λοιπόν

  1. "κόλλησα με το βλέμμα σου, κόλλησα με τα μάτια σου, κόλλησα με το σώμα σου, κα πως να ξεκολλήσω μετά" Αυτό πρέπει νάναι νέο
  2. Ένα τραγούδι που 95% είναι της τσαλιγοπούλου και λέει " επρεπε τώρα μετά απο τόσο κόπο, να βρώ ενα τρόπο να σαφ΄γσω. έπρεπε να κρατήσω να τ'αντέξω να πατήσω, και η καρδιά μου μονάχα ξέρει"
  3. Το τρίτο λέει " να βρείς και συ τον δρόμο σου και μιαν αγάπη άλλη στρωτή σαν λιμνο θάλασσα. και αν μαγαπόυσες κάποτε και αν σαγαπώ ακόμα πως λισμονιούνται μάτια μου τοσα φιλιά στο στόμα!"

 

ευχαριστώ!

 

1. Γιώργος Χρήστου - Κόλλησα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα πολυ παλιο τραγουδι,devol or angel,i miss you,αυτα μονο θυμαμαι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα πολυ παλιο τραγουδι,devol or angel,i miss you,αυτα μονο θυμαμαι.

Αν όντως ειναι πολυυυ παλιό...

Bobby Vee - Devil Or Angel

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως λεγεται μια ελληνικη μπαλαντα που την λενε 2 ατομα μαζι ( αντρας-γυναικα ) και στο ρεφρεν λενε : " Θα χαθω, αχ θα χαθω, αχ να μπορουσα να σε δω, να γινω η σκια σου, ν'αγγιζω τα φιλια σου " ή κατι τετοια. Ειναι λιγο παλιο το τραγουδι.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...