Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 ευχαριστω

DesertSMisSRaiN !!!:!: δεν ειναι φοβερο κομματι?οχι για κλαμπ τοσο παντως..,αλλα χορευεται δεν λεω..:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 ευχαριστω

DesertSMisSRaiN !!!:!: δεν ειναι φοβερο κομματι?οχι για κλαμπ τοσο παντως..,αλλα χορευεται δεν λεω..:p

τίποτα! χαίρομαι που βοήθησα... είναι πολύ ωραίο, όντως... και μιας και το θέμα είναι και για προτάσεις και αφού σου άρεσε αυτό το τραγούδι θα σου πρότεινα να ακούσεις και το "Love Don't Let Me Go" και πάλι του Guetta που είναι στο ίδιο electro-funk στυλ!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

εκεινο το ξερω οπως και το the world is mine ;)

τωρα που ειπες το love don't let me go,το επαιζε κ αυτο το κλαμπ π πηγαινα αλλα ηταν διαφορετικο απο το κανονικο..θα το ψαξω..tnx κ παλι..αν μπορεις δες αν ξερεις και τα υπολοιπα :O

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι.Ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμηση μιας νέας εκπομπής του αντ1 που λέγεται πάρτο αλλιώς.Μήπως ξέρει κανείς πως λέγεται το τραγούδι αυτό??:) :)

Mick Jagger - Old Habits Die Hard (από το Soundtrack της ταινίας Alfie)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

mhpws kapoios gnwrizei ena beat pou epeze fetos (sthn kefalonia to akousa egw :D) sto opoio mesa akougonte aloga na xlhmintrizoun : - O .

Kserw de voithaw poly alla ta aloga einai to xarakthristiko tou komatiou.

 

THnx

 

 

symplhrwnw oti meta ta aloga leei chocola chocola kapws etsi..

 

/bump :D

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο είναι το:

Soumka - Show me love

 

Για το πρώτο έχω δύο κομμάτια αλλά δεν ξέρω ποιο είναι το ορίτζιναλ: :)

Daisy Chain - Can somebody help me ή Azul - Can somebody help me

gnx εισαι απαιχτος.

thanks

1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

ενα τραγουδι μαλλον των scissor sisters που λεει στην αρχη hello hello

μια κοπελα το λεει αυτο.πως το λενε?

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Δεν είναι κοπέλα...είναι οι Scissor Sisters...θα έλεγε κανείς πως δεν έχουν και την πιο...γκούχου...αντρική φωνή ever!!

 

Το τραγούδι που ψάχνεις είναι τπ Comfortably Numb (διασκευή του γνωστού τραγουδιού των Pink Floyd)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Δεν είναι κοπέλα...είναι οι Scissor Sisters...θα έλεγε κανείς πως δεν έχουν και την πιο...γκούχου...αντρική φωνή ever!!

 

Το τραγούδι που ψάχνεις είναι τπ Comfortably Numb (διασκευή του γνωστού τραγουδιού των Pink Floyd)

Η τραγουδίστριά των Scissor Sisters είναι η Ana Matronic. :)

 

IRONMAIDEN, δεν κατάλαβα κάτι... :)

Ψάχνεις να βρεις πως λέγεται το τραγούδι που λέει «Hello, hello» που πιστεύεις ότι είναι από τους Scissor Sisters ή ψάχνεις μια άλλη εκτέλεση αυτού του τραγουδιού που το λέει κοπέλα;

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλες εκτελέσεις από γυναίκες, αλλά 2 που έχω υπ όψιν μου είναι από τις:

1. Patricia Maertens

2. Thelma Houston

 

(Μπορείς να ακούσεις samples κάνοντας click στα ονόματά τους)

 

:)


Link to comment
Share on other sites

Μπα έχουν γυναίκα τραγουδίστρια...μμμμ...μάλλον έκανα λάθος...Sorry... νόμιζα πως είναι άντρες!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο είδα μια διαφίμηση του compact disk club που διαφίμηζε μια συλογή με τελευταία hits, όπως το Zucherro - Baila morena. Ξέρει κανείς πώς λέγεται η συγκεκριμένη συλογή;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!Ψαχνω μερικα τραγουδια αλλα εχω συγκρατησει μονο στιχους αλλα πιστευω οτι ειναι γνωστα και με λιγη καλη διαθεση θα βρεθουν!

Το πρωτο τραγουδι που ψαχνω λεει σε καποια στιγμη:"everybody loves sound...".Αυτη η φραση ειναι χαρακτηριστικη αυτου του κομματιου!

To επομενο ξενο τραγουδι που ψαχνω ειναι disco κομματι,πρεπει να ειναι καπως παλιο και λεει:"on spend in my time watching the disco..." ή καπως ετσι.

Ενα αλλο ξενο τραγουδι που το τραγουδα μαλλον αντρας και λεει:"more than ever people..."μηπως γνωριζετε πως ειναι ο τιτλος του?

Το αλλο ξενο τραγουδι που ψαχνω το τραγουδα και αυτο αντρας και λεει:"feeling so lost (ή so close) without you".Μηπως το γνωριζετε?

Ενα ελληνικο τραγουδι που ψαχνω το τραγουδα γυναικα και λεει:"γιατι μ'αφηνεις να ποναω απαντησε που σε ρωταω,πως μπορεσες;".Μηπως ξερετε ποια τραγουδιστρια το λεει και ποιος ειναι ο τιτλος του;;

Ακομα ενα που ψαχνω το τραγουδα και αυτο γυναικα και λεει:"τιποτα δεν ειναι αληθινο στα ορια μου εχω φτασει εγω,τιποτα δεν ειναι αληθινο το ξερω κι εγω".Και σε αυτο παλι ζηταω τιτλο και ποια τραγουστρια το τραγουδα.

Το τελευταιο τραγουδακι που αναζηταω το τραγουδα και αυτο γυναικεια φωνη και λεει:"φιναλε της καρδιας μου και ερωτα μου θα 'θελα να σου πω συγγνωμη αλλα δεν ζω χωρις εσενα....".

 

Ξερω οτι ειναι δυσκολο να βρεθει κατι με τοσο λιγα στοιχεια που δινω αλλα ελπιζω να με βοηθησετε!

 

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

[...]

Το τελευταιο τραγουδακι που αναζηταω το τραγουδα και αυτο γυναικεια φωνη και λεει:"φιναλε της καρδιας μου και ερωτα μου θα 'θελα να σου πω συγγνωμη αλλα δεν ζω χωρις εσενα....".

[...]

Ευχαριστω πολυ!!

Δεν ταιριάζει και πολύ με τα στοιχεία που έδωσες, αλλά είναι το μόνο που βρήκα...

Νότις Σφακιανάκης - Το φινάλε της καρδιάς

 

"Φινάλε της καρδιάς μου

κι έρωτά μου

σου το 'λεγα πως θα 'σαι μόνο εσύ

κι αν στάζεις δηλητήριο

βαθιά μου

εγώ σου αφιερώνω μια ζωή."

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalimera paidia..

 

Psaxnw apegnwsmena ton teleutaio kairo ena kommati pou akouw pykna syxna ston Red fm..

To refren tou kommatiou 3ekinanei etsi :

 

"Rise , rise above my mind.."

 

Den 8ymamai kati allo..Me vasi ayto to stixo den to vriskw sto internet pou8ena..

 

Euxaristw ek twn proterwn!!

a.k.a The Count Of MonteCristo
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!Ψαχνω μερικα τραγουδια αλλα εχω συγκρατησει μονο στιχους αλλα πιστευω οτι ειναι γνωστα και με λιγη καλη διαθεση θα βρεθουν!

Το πρωτο τραγουδι που ψαχνω λεει σε καποια στιγμη:"everybody loves sound...".Αυτη η φραση ειναι χαρακτηριστικη αυτου του κομματιου!

To επομενο ξενο τραγουδι που ψαχνω ειναι disco κομματι,πρεπει να ειναι καπως παλιο και λεει:"on spend in my time watching the disco..." ή καπως ετσι.

Ενα αλλο ξενο τραγουδι που το τραγουδα μαλλον αντρας και λεει:"more than ever people..."μηπως γνωριζετε πως ειναι ο τιτλος του?

 

 

Μήπως ακούς "more than ordinary people..." : Akon - Ordinary People ?

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα σε έναν γάμο που πήγα το i belong to you - Eros Ramazzoti ft. Anastacia σε μια ποιο σλοου βερσιον.Νομίζω ότι ήταν acoustic.Ψάχνω τόσο καιρό αλλά δεν μπορώ να το βρώ.Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?Στείλτε μου μήνυμα.Συγνώμη αν αυτό που ζητάω είναι παράλογο....

:-(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τραγουδίστριά των Scissor Sisters είναι η Ana Matronic. :)

 

IRONMAIDEN, δεν κατάλαβα κάτι... :)

Ψάχνεις να βρεις πως λέγεται το τραγούδι που λέει «Hello, hello» που πιστεύεις ότι είναι από τους Scissor Sisters ή ψάχνεις μια άλλη εκτέλεση αυτού του τραγουδιού που το λέει κοπέλα;

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλες εκτελέσεις από γυναίκες, αλλά 2 που έχω υπ όψιν μου είναι από τις:

1. Patricia Maertens

2. Thelma Houston

 

(Μπορείς να ακούσεις samples κάνοντας click στα ονόματά τους)

 

:)

 

 

εψαχνα να βρω πως λεγεται το τραγούδι που λέει «Hello, hello» που πιστευα οτι ειναι Scissor Sisters :)

εχυαριστω πολυ!!!

 

ενα αλλο ελληνικο που το λεει μια γυναικα κ λεει:που και που με θυμασαι...

πως το λενε?

Link to comment
Share on other sites

ενα αλλο ελληνικο που το λεει μια γυναικα κ λεει:που και που με θυμασαι...

πως το λενε?

 

Γιάννα Τερζή - Πού και πού μήπως; Πολύς κόσμος το ψάχνει το συγκεκριμένο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ena bitoxoreutiko tragoudi pou paizei stis kafeteries kai leei mia gunikia fwni:

speak it to me

speak it to me

baby, baby, baby,

If the love was.....

 

 

Kai episeis ena allo palio tragoudi

tragoudouse enas andras kai sto videoclip ton edeixne se ena cabrio na tragoudaei kai an den kanw lathos se kapoies stigmes ton edeixne me ftera angelou

to trogoudi elege:

and you/we never knew love like this

and you....

 

Kaneis??????:(

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος το ονομα και τον καλλιτεχνη(?) ενος ελληνικου σκυλαδικου που ο στιχος του ειναι:

"Αχ και να γινουν ολα σταχτη, χορευεις και μας εχεις παρει τα μυαλα, αποψε η νυχτα ειναι δικια σου, εισαι μια θεα"

 

οποιος μπορει ας βοηθησει, γιατι τα νευρα μου δεν ειναι σε καλη κατασταση.... ατιμες φοιτητριες...... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...