Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gia sas paidia akousa ena sigrotima pou legetai nicotine for breakfast elliniko ine kai akousa ena tragoudaki kserete tipota gia afto ??? tragoudakia tous boroume na vroume ??? exoun poli plaka oi stoixoi :)

 

eyxaristw

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ψάχνω 2 τραγούδια.

 

1)Το πρώτο λέει : αυτούς δεν θα τους ξαναδείς,θα τους γνωρίσεις πάλι,άλλον θα λένε Κωσταντή και άλλον Μιχάλη. (είναι αρκετά παλιό του Θεοδωράκη)

 

2)Το δεύτερο : Πρώτο ταξίδι,έτυχε ναύλος για τον Νότο,δύσκολες ώρες,κακός ύπνος και μαλάρια,είναι παράξενα της Ιδιας (νομίζω έτσι έλεγε) τα φανάρια.

 

Thnx

 

το 2ο τελικά είναι το Kuro Siwo από τον σταυρό του νότου - στίχοι :Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω Ελληνικά τραγούδια που να μιλάνε για ηλιοβασίλεμα.Ή ακόμα καλύτερα ο τίτλος να είναι ή να περιέχει την λέξη ηλιοβασίλεμα.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα-σπέρα παιδιά!!!

Θα παρακαλούσα να μου στείλετε σε pm ό,τι παιζεται αυτή τη στιγμή στα club απο ξένη dance και house μουσική γιατί σκοπεύω να κάνω ένα σπιτικό πάρτι

Παραδείγματος χάριν το απο το remix της ''Άνοιξης'',''τη κοπέλα που ακούγεται...πως να το πω κιόλας...να έχει σεξουαλική διέγερση στο τραγούδι κτλ'',Back to basics-Mamakossa κτλ κτλ

Θέλω μόνο τίτλους!!!

Ό,τι έχετε ευχαρίστηση

 

File Odontiatre pare merika gia partaki:

1.Ottomix-Raggasex

2.Pakito-Living On Video

3.The Drill-The Drill(David Guetta rmx) ή θα το βρεις σε (Paolo Bolognesi rmx)

4.Papi Sanchez-Enamorame(Aston Martinez radio edit)

5.Dj Ross vs DY-Get Up

6.Kaiti Garmbi-Esena Mono(Summer Club rmx)

7.Sofia Vossou-Anoixi(Club Remix)

8.Tamta-Ftais(Official rmx)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω Ελληνικά τραγούδια που να μιλάνε για ηλιοβασίλεμα.Ή ακόμα καλύτερα ο τίτλος να είναι ή να περιέχει την λέξη ηλιοβασίλεμα.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Ρίτα Σακελλαρίου - Κάθε ηλιοβασίλεμα (Κάθε ηλιοβασίλεμα δε ξέρω τι μου φταίει με παίρνει το παράπονο αχ και η καρδιά μου κλαίει)

Χάρης&Πάνος Κατσιμίχας - Υπόγειο (Πεθαίνεις με τους ποιητές κάθε ηλιοβασίλεμα)

Γιάννης Πάριος - Πόρτα δεν έχει η θάλασσα (Ζηλεύω που το σύννεφο σε λούζει, σου μιλάει το κάθε ηλιοβασίλεμα που σε γλυκοφιλάει.)

Δήμητρα Γαλάνη (και διάφοροι άλλοι ερμηνευτές) - Σαν με κοιτάς (σαν με κοιτάς ηλιοβασιλεμα στα μάτια σου, φωτιά)

Νίκος Παπάζογλου - Σύνεργα (τότε που μόνα μου σύνεργα δυο μάτια να ρουφάν το ηλιοβασίλεμα αργά)

Γιάννης Πάριος - Μη με κοιτάς (Σαν το ηλιοβασίλεμα τα μάτια σου πληγώνουν)

Αλκίνοος Ιωαννίδης - Requiem (Θα βάλω τα καλά μου θα ανέβω στο λόφο να δω το τελευταίο ηλιοβασίλεμα)

Μανώλης Φάμελος - Στη μεγάλη πόλη (Κάθε μικρό σου θάνατο και κάθε ηλιοβασίλεμα πικρό μπορώ να νικήσω.)

Δημήτρης Μητροπάνος - Φως (Το ηλιοβασίλεμα τα σύννεφα εξαπτέρυγα γύρω από το σώμα σου του κόσμου οι φυλές)

Δημήτρης Κόκοτας - Ήλιε μου (Ήλιε μη μ' αφήνεις μόνο στο ηλιοβασίλεμα)

<άγνωστος ερμηνευτής> - Όσο κι αν φεύγω πάλι κοντά σου βρίσκομαι (Σε κάθε ηλιοβασίλεμά σου ζαλίζομαι κλείνω τα μάτια κι η μέρα στην αγκαλιά σου χάνεται)

Σπύρος Σπυράκος - Αγάπη μου γεια σου (Αγάπη μου γειά σου είναι τόσα που με παίρνουν μακριά σου το ηλιοβασίλεμα μη το φοβάσαι κάπου αλλού θα ξημερώσει να θυμάσαι)

<άγνωστος ερμηνευτής> - Όταν με κοιτάζεις (πες μου, γιατί, όταν σε δω, ηλιοβασίλεμα γλυκό, τα μάτια κατεβάζεις)

Μανώλης Μητσιάς - Όσο κρατήσει η ζωή (Γι αυτό ποτέ δεν παζάρεψα το ηλιοβασίλεμα και ταξιδεύω σίγουρος)

Εκείνος και Εκείνος - Μη ζυγώνεις (Θέλει ανάσα ο έρωτας, να φανεί στα μάτια το ηλιοβασίλεμα να στάζει ηδονή)

Βασίλης Καρράς - Είσαι εικόνα (Είσαι σκιά ηλιοβασίλεμα και δύση μου, είσαι ένα όνειρο στις σκοτεινές τις αναμνήσεις μου)

Σταμάτης Κόκοτας - Γλυκοχαράζει αρχόντισσα (Στο κάθε ηλιοβασίλεμα σμίγει ουρανός με Δύση μαύρο πουλί πετάει νυχτιά μ' αστέρια θα γεμίσει)

Μάνος Χιώτης - Ηλιοβασιλέματα (ηλιοβασιλέματα γεμάτα αναμνήσεις)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα Σακελλαρίου - Κάθε ηλιοβασίλεμα (Κάθε ηλιοβασίλεμα δε ξέρω τι μου φταίει με παίρνει το παράπονο αχ και η καρδιά μου κλαίει)..............

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Σου είμαι υπόχρεος

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω

Gnarls Barkley - Crazy

Champao - Pokito a Poco

 

ψαχνω κι ενα που στη μεση ακουγονται κατι σαν ενα ειδους ψαλμοι,αλλα επειδη δεν ξερω ακομα περισσοτερα, θα επανελθω :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω Ελληνικά τραγούδια που να μιλάνε για ηλιοβασίλεμα.Ή ακόμα καλύτερα ο τίτλος να είναι ή να περιέχει την λέξη ηλιοβασίλεμα.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

http://stixoi.info/search.php?quick_keywords=%E7%EB%E9%EF%E2%E1%F3%DF%EB%E5%EC%E1

Σε όλα τα τραγουδια της λίστας υπάρχει η λεξη Ηλιοβασίλεμα.:)

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω

Gnarls Barkley - Crazy

Champao - Pokito a Poco

 

ψαχνω κι ενα που στη μεση ακουγονται κατι σαν ενα ειδους ψαλμοι,αλλα επειδη δεν ξερω ακομα περισσοτερα, θα επανελθω :p

Dead Can Dance - The Host Of Seraphim (δεν ξέρω τι ψάχνεις βέβαια, αλλά αυτό είναι παλιό)

Link to comment
Share on other sites

Όχι-οχι, το ξερω αυτο που λες, αυτο που εννοω δεν εχει καμια σχεση,και εδωσα και λαθος περιεγραφη αλλα δεν το ακουσα και πολυ καλα. Ειναι καινουριο, και το θεμα ειναι οτι αυτο το -μουρμουρητο θα το πω :p- δεν ταιριαζει καθολου στο στυλ του υπολοιπου κομματιου. Τραγουδαει κοπελα. Που θα μου παει, θα το πετυχω :)

 

a btw προτεινω και το καινουριο της Nelly Furtado - Maneater

Στην αρχη δεν με ενθουσιασε και πολυ, αλλα τωρα :music:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ κ ώρα να θυμηθώ ένα τραγούδι αλλά δεν μου έρχεται με τπτ

 

είναι μερικών χρόνων, beatάτο , το τραγουδά γυναίκα, και το μόνο που θυμάμαι είναι πως λέει μέσα ρυθμικά κάτι σαν ουμά ουμά(πολύ χαρακτηριστικό του τραγουδίου) , και περιεχει στο ρεφρέν την λέξη love.....σιγά τις πληροφορίες που δίνω βέβαια, αλλά είχε ακουστεί πάάάάρα πολύ και ίσως θυμίσει κάτι σε καποίον.................thanks in advance

:)

F@||ing Fr0m Gr@ce...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω 2 τραγούδια.

 

1)Το πρώτο λέει : αυτούς δεν θα τους ξαναδείς,θα τους γνωρίσεις πάλι,άλλον θα λένε Κωσταντή και άλλον Μιχάλη. (είναι αρκετά παλιό του Θεοδωράκη)

 

2)Το δεύτερο : Πρώτο ταξίδι,έτυχε ναύλος για τον Νότο,δύσκολες ώρες,κακός ύπνος και μαλάρια,είναι παράξενα της Ιδιας (νομίζω έτσι έλεγε) τα φανάρια.

 

Thnx

 

το 2ο τελικά είναι το Kuro Siwo από τον σταυρό του νότου - στίχοι :Νίκος Καββαδίας

"Αυτούς που βλέπεις Μουσική Θεοδωράκης Μίκης ,

Στίχοι Κατσαρός Mιχάλης"

 

Αυτούς που βλέπεις, πάλι θα τους ξαναϊδείς

θα τους γνωρίσεις πάλι

Άλλον θα λένε Κωνσταντή

κι άλλον θα λέν Μιχάλη

 

Αυτούς που βλέπεις, πάλι θα τους ξαναϊδείς

θα τους γνωρίσεις πάλι

Σ’ αυτόν τον κόσμο θα γυρνούν

με περηφάνια πιο μεγάλη

 

Αυτούς που βλέπεις, πάλι θα τους ξαναϊδείς

θα τους μισήσεις πάλι

Έναν μονάχα δε θα βρεις

τον πιο μικρό, τον πιο πικρό, τον πιο αγαπημένο

τον μοναχό, τον δυνατό και τον αντρειωμένο

 

Αυτόν δε θα τον ξαναϊδείς, να τονε βασανίσεις

και την μεγάλη του καρδιά να τηνε σκίσεις

Αυτόν δε θα τον ξαναβρείς, τι τον φυλάνε τ’ άστρα

Τι τον φυλάει ο ήλιος του, τονε φυλάει το φεγγάρι

 

Αυτόν που ‘χει τη χάρη τον πιο μικρό

τον πιο πικρό και τον αγαπημένο

αυτόν μονάχα εγώ, μονάχα εγώ, εγώ προσμένω

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

http://stixoi.info/search.php?quick_keywords=%E7%EB%E9%EF%E2%E1%F3%DF%EB%E5%EC%E1

Σε όλα τα τραγουδια της λίστας υπάρχει η λεξη Ηλιοβασίλεμα.:)

 

Thank youuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ κ ώρα να θυμηθώ ένα τραγούδι αλλά δεν μου έρχεται με τπτ

 

είναι μερικών χρόνων, beatάτο , το τραγουδά γυναίκα, και το μόνο που θυμάμαι είναι πως λέει μέσα ρυθμικά κάτι σαν ουμά ουμά(πολύ χαρακτηριστικό του τραγουδίου) , και περιεχει στο ρεφρέν την λέξη love.....σιγά τις πληροφορίες που δίνω βέβαια, αλλά είχε ακουστεί πάάάάρα πολύ και ίσως θυμίσει κάτι σε καποίον.................thanks in advance

:)

 

Μήπως το Sick and tired της Anastacia;

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ κ ώρα να θυμηθώ ένα τραγούδι αλλά δεν μου έρχεται με τπτ

 

είναι μερικών χρόνων, beatάτο , το τραγουδά γυναίκα, και το μόνο που θυμάμαι είναι πως λέει μέσα ρυθμικά κάτι σαν ουμά ουμά(πολύ χαρακτηριστικό του τραγουδίου) , και περιεχει στο ρεφρέν την λέξη love.....σιγά τις πληροφορίες που δίνω βέβαια, αλλά είχε ακουστεί πάάάάρα πολύ και ίσως θυμίσει κάτι σε καποίον.................thanks in advance

:)

Dina Vass - The love i have for you

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ειναι ενα κοματι που ψαχνω,γνωστο πιστευω,ψιλο-house που εχει κατι σφυριγματα και μια τυπισα να λεει κατι λογια :D

Επειδη δεν ετυχε να το ηχογραφισω απο το radio σας δινω ενα δικο μου σφυριγμα για να το καταλαβετε :lol:

 

http://www.geocities.com/ebfts/lol.zip

:)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ειναι ενα κοματι που ψαχνω,γνωστο πιστευω,ψιλο-house που εχει κατι σφυριγματα και μια τυπισα να λεει κατι λογια :D

Επειδη δεν ετυχε να το ηχογραφισω απο το radio σας δινω ενα δικο μου σφυριγμα για να το καταλαβετε :lol:

 

http://www.geocities.com/ebfts/lol.zip

 

Alycia Stefano - Ritmo Caliente ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Kotetsi!!Ουτε υπηρεσια ευρεσης τιτλου τραγουδιου κινητης τηλεφωνιας τοσο γρηγορα!Να σαι καλα! :D
:)
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η πρωτη εκτελεση του Hips Don't Lie πριν της shakira?

ok εκανα λαθος :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η πρωτη εκτελεση του Hips Don't Lie πριν της shakira?

«Wyclef Jean Feat. Claudette Ortiz - Dance Like This» :)

Από το soundtrack του «Dirty Dancing 2».

 

H τρομπέτα που ακούγεται είναι παρμένη από το «Amores Como El Nuestro» του Jerry Rivera. :)


Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς λέγεται το τραγούδι που είπαν ο Sakis και η Menounos οταν άρχισε ο Ημιτελικός της Eurovision??

 

Katrina & The Waves - Love Shine A Light (νικήτρια της Eurovision του 1997)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...