Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις ενα τραγουδι που λεει: Here is the night, my body is free i want i want to run no time to sleep ή κατι τέτοιο.

Και οποιος ξερει αυτα που ειναι εδω

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις ενα τραγουδι που λεει: Here is the night, my body is free i want i want to run no time to sleep ή κατι τέτοιο.

 

Cristopher Cross - Ride Like the Wind

 

trivia:Δεύτερη φωνή είναι ο Michael McDonald...

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 χρόνια ψάχνω να μάθω πως λέγεται ένα τραγούδι που μάλλον είναι ιταλικό. Έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

- Η γλώσσα του ακούγεται ιταλόφωνη.

- Είναι τραγούδι μελωδικό κυρίως, του στυλ "The show must go on"

- Ξεχωρίζουν ιδιαίτερα οι λέξεις "papa" kai "mama" και ίσως ο τίτλος έχει σχέση με papa kai mama.

- Ορισμένοι στίχοι του στο περίπου είναι:

gero mambe tsike le mama,

tampala metres

gero mambe tsike le papa,

.......... (Κάπως έτσι τέλοσπάντων).

- Πρέπει να βγήκε στις αρχές της δεκαετίας 1990 ή νωρίτερα.

- Στη μελωδία του κυριαρχεί ορχήστρα από βιολιά.

Πρέπει να έγινε σουξέ τη δεκαετία του 90 αλλά που να το θυμάμαι! Ήμουν και μικρός.

 

Γνωρίζετε μήπως το τραγούδι; Πείτε καμια γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 χρόνια ψάχνω να μάθω πως λέγεται ένα τραγούδι που μάλλον είναι ιταλικό. Έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

[...]

Πρέπει να έγινε σουξέ τη δεκαετία του 90 αλλά που να το θυμάμαι! Ήμουν και μικρός.

 

Γνωρίζετε μήπως το τραγούδι; Πείτε καμια γνώμη...

 

Μάλλον εννοείς το Dr. John - Litanie Des Saints :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Cristopher Cross - Ride Like the Wind

 

trivia:Δεύτερη φωνή είναι ο Michael McDonald...

 

To "Ride Like the Wind" to exoun kanei diaskeui kai oi Saxon, to 1988. Gia opoion den tous kserei einai ena apta kalytera heavy metal sygrotimata pou exei vgalei pote i Agglia. H diaskeui einai sy-glo-ni-sti-ki, kai nomizo aksizei na to exei kaneis ston skliro tou, akoma ki an den einai metallas/metallou. Alloste sta teli twn 80s,oi Saxon eixan afisei piso tous to vary metalo kai parigagan enan poly pio emporiko ixo... :)

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

To "Ride Like the Wind" to exoun kanei diaskeui kai oi Saxon, to 1988. Gia opoion den tous kserei einai ena apta kalytera heavy metal sygrotimata pou exei vgalei pote i Agglia. H diaskeui einai sy-glo-ni-sti-ki, kai nomizo aksizei na to exei kaneis ston skliro tou, akoma ki an den einai metallas/metallou. Alloste sta teli twn 80s,oi Saxon eixan afisei piso tous to vary metalo kai parigagan enan poly pio emporiko ixo... :)

 

Θα συμφωνήσω ότι πρέπει να το έχει κάποιος συλλέκτης...

 

Το εάν είναι συγκλονιστική είναι υποκειμενικό θέμα.Εμένα μου αρέσει και η διασκευή του κλασσικού "Love Portion No9"

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα τραγούδι από video :happy:

Μήπως ξέρετε ποιο είναι;

Freak-A-Leak - Petey Pablo

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς το παρακάτω κομμάτι; Πρέπει να είναι από κάποιο girl band και τα λόγια περιέχουν τη φράση "baby I need your love".

 

http://briefcase.pathfinder.gr/file/djjorgos/38811/524571

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα remix του "Love you inside out" των Bee Gees που είχα ακούσει σε ένα DJ set στο Fashion TV. Μήπως ξέρει κανείς περισσότερα γι' αυτό γιατί ψαχνοντάς το δε βρήκα τίποτα πέρα από το αυθεντικό;
Link to comment
Share on other sites

Thaaaxn!! An de zitaw polla, ksereis/ete alla kommatia se afto to motivo/styl mousikis? Dld opws afto, to Party Starter (Will Smith), Method Man & Redman - Da Rockwilder kai alla tetoia

Thanx k pali!!

Den einai i mousiki pou akouo, opote den mporo na se voi8iso :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα παλιό τραγούδι ξένο, "εξωτικό" θα το έλεγα, που απ'ότι έχω πιάσει λέει μέσα "bahama, come on pretty mamma, .......... the coconut". Κανένα σαϊνι να με βοηθήσει;
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα παλιό τραγούδι ξένο, "εξωτικό" θα το έλεγα, που απ'ότι έχω πιάσει λέει μέσα "bahama, come on pretty mamma, .......... the coconut". Κανένα σαϊνι να με βοηθήσει;

 

Είναι το τραγούδι που ακούγεται στο trailer από τα Friends του Star, ε?? ;) ;)

 

Ηere it is: Beach Boys - Kokomo

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είναι το τραγούδι που ακούγεται στο trailer από τα Friends του Star, ε?? ;) ;)

 

Ηere it is: Beach Boys - Kokomo

Πάρε και τους στίχους να το τραγουδάς κιόλας:whistle:

http://www.lyricsfreak.com/b/beach-boys/13920.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορειτε να με βοηθήσετε??

Πριν από κάτι μέρες άκουσα ενα τραγούδι (ή στον red ή στο rock fm) που έλεγε stranger με γυναικεία vocals πολύ ατμοσφαιρικό, ωραίο κοματάκι.

Μήπως σας θυμίζει κάτι????:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Σήμερα το μεσημέρι στον ALPHA που είχε φόρμουλα έβλεπα σε κάποια φάση ένα μονοθέσιο που πηρέ φωτιά από πίσω… και το βίντεο με τον σχολιαστή είχε ηχητικό μπακραουντ ένα πολύ γνωστό μεταλ κομμάτι, που το μονό που κατάλαβα να ξεχωρίσω από τα λογια είναι you….you hust me, you hust me κάπως έτσι πήγαινε και σε ένα σημείο ακουγόταν και μελώδια από πλήκτρα….

 

Και αν δεν κάνω λάθος το έχω ακούσει και στο παρελθόν το βάζουν αρκετά συχνά σε εκπομπές με μηχανοκίνητο αθλητισμό γιατί ταιριάζει απόλυτα με τα γκάζια…

 

Τελικά πιο είναι το κομμάτι αυτό ---τίτλος και καλλιτέχνη (ή συγκρότημα) ;;;;;;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Σήμερα το μεσημέρι στον ALPHA που είχε φόρμουλα έβλεπα σε κάποια φάση ένα μονοθέσιο που πηρέ φωτιά από πίσω… και το βίντεο με τον σχολιαστή είχε ηχητικό μπακραουντ ένα πολύ γνωστό μεταλ κομμάτι, που το μονό που κατάλαβα να ξεχωρίσω από τα λογια είναι you….you hust me, you hust me κάπως έτσι πήγαινε και σε ένα σημείο ακουγόταν και μελώδια από πλήκτρα….

 

Και αν δεν κάνω λάθος το έχω ακούσει και στο παρελθόν το βάζουν αρκετά συχνά σε εκπομπές με μηχανοκίνητο αθλητισμό γιατί ταιριάζει απόλυτα με τα γκάζια…

 

Τελικά πιο είναι το κομμάτι αυτό ---τίτλος και καλλιτέχνη (ή συγκρότημα) ;;;;;;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...!!!

 

Mhpws einai to Ramstein - Du Hast???? :)

Link to comment
Share on other sites

Mhpws einai to Ramstein - Du Hast???? :)

Υες………..

 

Οκ το βρήκα!!!

 

Και από ότι είδα συμπεριλαμβάνεται στο soundtrack του The matrix

Κοιτά να δεις τι κομματάρα έχανα, για να μην έχω το soundtrack της πρώτης ταινίας από την τριλογία, παρεπιπτόντως τα υπόλοιπα δυο τα έχω και είναι εκπληκτικά.

Και μάλλον χρειάζομαι και οριλα αφού τα αυτιά μου άκουσαν το Du για You…

 

Ευχαριστώ φιλέ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...