Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cristina το 3 είναι η μουσική που έπαιζε σε αυτόν τον κρητικό

τον ''Αγιο'' που πάιζει στην εκπομπή της μελέτη και στο Κρήτη Τν

που γυρνάει το χωρία.

 

Το θημήθηκες;

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Cristina το 3 είναι η μουσική που έπαιζε σε αυτόν τον κρητικό

τον ''Αγιο'' που πάιζει στην εκπομπή της μελέτη και στο Κρήτη Τν

που γυρνάει το χωρία.

 

Το θημήθηκες;

:)

 

Δεν έχω ιδέα σε τί αναφέρεσαι... :O

Δεν ξέρω αν ακούγεται σε εκπομπές, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη πως είναι μουσική για κάποια ταινία... :worry:


Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι αυτο??:

http://rapidshare.com/files/20972927/__919___967___959___947___961___940___966___951___963___951___22_.amr

Ακουγεται πολυ!

Το 1ο κομματι που ακουγεται οχι το 2ο :)

 

Και ποιο ειναι το κομματι σε αυτο το βιντεο?? Ειναι απο την ταινεια "Η συμμορια των 12" η σκηνη με τα laser:

 

Ειναι πολυ γνωστο :D

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι αυτο??:

http://rapidshare.com/files/20972927...51_ __22_.amr

Ακουγεται πολυ!

Το 1ο κομματι που ακουγεται οχι το 2ο

 

Και ποιο ειναι το κομματι σε αυτο το βιντεο?? Ειναι απο την ταινεια "Η συμμορια των 12" η σκηνη με τα laser:

 

Ειναι πολυ γνωστο :D

 

To rapidshare είναι το Jennifer Lopez-Que Hiciste

Για το βίντεο, το έχουν απαντήσει 10 posts πιο πάνω Nikkfurie-The a la menthe. Άσε που το αναφέρει και στα comments του video :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω παλιό κομμάτι...πρέπει να είναι δεκαετίας 80 ή κάπου εκεί..που λέει..(δεν τα πιασα ολα τα λογια, αλλα ειναι πολυ γνωστό αργό, μελωδικό) "I want you to hold me like this..nanananananananaaaa....oh how I want to make you mine..." Το υπέροχο αυτό "nanana" είναι επειδή δεν κατάλαβα τα λόγια..:O :O

 

Σας θυμίζει τπτ;; Ο Γκούκλης δε με βοήθησε καθόλου...:(

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

To rapidshare είναι το Jennifer Lopez-Que Hiciste

Για το βίντεο, το έχουν απαντήσει 10 posts πιο πάνω Nikkfurie-The a la menthe. Άσε που το αναφέρει και στα comments του video :blink:

Σε ευχαριστω πολυ:happy: :happy:

Για το βιντεο τωρα προσεξα ποιο πανω:O :O

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γεια..Μήπως ξέρετε ορέ παιδιά κανένα από αυτά τα κομμάτια; Είναι μικρά και ακούγονται πεντακάθαρα

 

http://www.sendspace.com/file/6dvorn

http://www.sendspace.com/file/y9uqru

http://www.sendspace.com/file/0jpwb9

http://www.sendspace.com/file/vx298t

http://www.sendspace.com/file/3zso9b

 

Thanks:)

 

To track003 είναι Nightmares On Wax-Les Nuits :)

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Οσοι μπορειτε να βοηθησετε με αυτα τα δυο τραγουδια...

Άγνωστο 1

Άγνωστο 2

Ευχαριστω προκαταβολικα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοον πριν σας ερθω με samples σας έρχομαι με δύσκολες απορίες.

 

Όλοι έχουμε πάει για ποτό στο goldfish και όλοι έχουμε ακούσει το κλασικό κομμάτι "γυναίκες στο goldfish πολλές...". To θέμα είναι που θα το βρούμε.

Επίσης τώρα τελευταία έχει γίνει και η goldfish version του "θες να κάνουμε σχέση".

Που θα βρούμε αυτά τα σπάνια και συλλεκτικά κομμάτια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Οσοι μπορειτε να βοηθησετε με αυτα τα δυο τραγουδια...

Άγνωστο 1

Άγνωστο 2

Ευχαριστω προκαταβολικα...:)

 

 

Το πρώτο είναι το Cinderella Rockefella από Offer Nissim

 

Eυχαριστώ lediaquaan:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia psaxnw ena wraio kommataki pou akougeteai poly syxna sta radiofwna...einai italiko, to leei gynaika(Den 3erw an einai sygkrothma h solo pantws tragoudaei gynaika) kai paei kapws etsi: el kanto h qye kanto..opoios exei kapoia idea as boh8hsei plz!!!
Link to comment
Share on other sites

paidia psaxnw ena wraio kommataki pou akougeteai poly syxna sta radiofwna...einai italiko, to leei gynaika(Den 3erw an einai sygkrothma h solo pantws tragoudaei gynaika) kai paei kapws etsi: el kanto h qye kanto..opoios exei kapoia idea as boh8hsei plz!!!

 

Μάλλον λες το Laura Pausini-Io canto

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω παλιό κομμάτι...πρέπει να είναι δεκαετίας 80 ή κάπου εκεί..που λέει..(δεν τα πιασα ολα τα λογια, αλλα ειναι πολυ γνωστό αργό, μελωδικό) "I want you to hold me like this..nanananananananaaaa....oh how I want to make you mine..." Το υπέροχο αυτό "nanana" είναι επειδή δεν κατάλαβα τα λόγια..:O :O

 

Σας θυμίζει τπτ;; Ο Γκούκλης δε με βοήθησε καθόλου...:(

 

Μήπως Elvis Costello - I Want You?

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως Elvis Costello - I Want You?

:)

 

Όχιιι :( δεν είναι αυτό...αυτό που λες τονίζει κάπως το "youuu"...αυτό που ψάχνω τονίζει το "waaaant"...τρομερή περιγραφή ε...:O

 

Ψάχνω παλιό κομμάτι...πρέπει να είναι δεκαετίας 80 ή κάπου εκεί..που λέει..(δεν τα πιασα ολα τα λογια, αλλα ειναι πολυ γνωστό αργό, μελωδικό) "I want you to hold me like this..nanananananananaaaa....oh how I want to make you mine..." Το υπέροχο αυτό "nanana" είναι επειδή δεν κατάλαβα τα λόγια..:O :O

 

Σας θυμίζει τπτ;; Ο Γκούκλης δε με βοήθησε καθόλου...:(

 

Καμιά άλλη ιδέα;...

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Όχιιι :( δεν είναι αυτό...αυτό που λες τονίζει κάπως το "youuu"...αυτό που ψάχνω τονίζει το "waaaant"...τρομερή περιγραφή ε...:O

 

 

 

Καμιά άλλη ιδέα;...

 

Άντρική/γυναικεία φωνή;

Rock/Pop μπαλάντα;

Μήπως δεν είναι μπαλάντα, απλά έχει αργό ρυθμό;

 

Μπορείς να το περιγράψεις; :)

 

Επίσης, είσαι σίγουρη για τους στίχους που μας έχεις πει ή παίζει να μην είναι και ακριβώς αυτοί; :)


Link to comment
Share on other sites

Άντρική/γυναικεία φωνή;

Rock/Pop μπαλάντα;

Μήπως δεν είναι μπαλάντα, απλά έχει αργό ρυθμό;

 

Μπορείς να το περιγράψεις; :)

 

Επίσης, είσαι σίγουρη για τους στίχους που μας έχεις πει ή παίζει να μην είναι και ακριβώς αυτοί; :)

 

Είναι γυναικεία φωνή..pop..έχει αργό ρυθμό και μελωδία, τώρα αν το λέμε μπαλάντα ή όχι δεν ξέρω...και είναι στυλ roxette ή everything but the girl...κάτι τέτοιο...για τους στίχους είμαι σχεδόν σίγουρη, τώρα αν μια λέξη είναι λαθος τι να πω πολύ πιθανό..χμ...είναι στο στυλ του "like the deserts miss the rain"...

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Είναι γυναικεία φωνή..pop..έχει αργό ρυθμό και μελωδία, τώρα αν το λέμε μπαλάντα ή όχι δεν ξέρω...και είναι στυλ roxette ή everything but the girl...κάτι τέτοιο...για τους στίχους είμαι σχεδόν σίγουρη, τώρα αν μια λέξη είναι λαθος τι να πω πολύ πιθανό..χμ...είναι στο στυλ του "like the deserts miss the rain"...

 

Eίσαι σιγουρη ότι είναι 80s;;

Αν είναι σαν τους EBTG, νομίζω πως θα μπορώ να σε βοηθήσω...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είναι γυναικεία φωνή..pop..έχει αργό ρυθμό και μελωδία, τώρα αν το λέμε μπαλάντα ή όχι δεν ξέρω...και είναι στυλ roxette ή everything but the girl...κάτι τέτοιο...για τους στίχους είμαι σχεδόν σίγουρη, τώρα αν μια λέξη είναι λαθος τι να πω πολύ πιθανό..χμ...είναι στο στυλ του "like the deserts miss the rain"...

 

Μήπως εννοείς: The Divinyls - I Touch Myself :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Eίσαι σιγουρη ότι είναι 80s;;

Αν είναι σαν τους EBTG, νομίζω πως θα μπορώ να σε βοηθήσω...

 

Είναι σε αυτό το στυλ κομματιών...δε μπορώ να πω με σιγουριά ποιας δεκαετίας είναι..μπορεί να είναι και 70 και 80 και 90! Θυμάμαι πως το άκουγα τότε που άκουγα και EBTG και roxette κτλ...:O αν σας το μουρμουρίσω σίγουρα θα το βρείτε αλλά δε γίνεται..

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς: The Divinyls - I Touch Myself :rolleyes:

 

Nope...αυτό είναι πιο γρηγορο που λες..

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Superfunk-Lucky Star δεν το βρίσκω πουθενά μήπως είναι λάθος το όνομα του συγκροτήματος;

« Everyone has a dark side,

some are just darker than others... »

BiZ zzzzzzz z z z zzzzz

Link to comment
Share on other sites

Superfunk-Lucky Star δεν το βρίσκω πουθενά μήπως είναι λάθος το όνομα του συγκροτήματος;

 

Σωστό είναι...έχω και τo single από παλιά στη δισκοθήκη μου...Superfunk ft. Ron Carroll - Lucky Star ! :)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Οσοι μπορειτε να βοηθησετε με αυτα τα δυο τραγουδια...

Άγνωστο 1

Άγνωστο 2

Ευχαριστω προκαταβολικα...:)

 

To 2o: Ixxel-Drop that beat :)

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...