Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανένας κανένα προγραμμα τύπου Full Screen Caller να δουλεύει στο 6290;;;;

FS Caller v2.02

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Πηγενε με ενα card reader μεσα στο φακελο private> 102033E6> MIDLets και δεν αν υπαρχει ο φακελος με το εορτολογιο! αν υπαρχει σβησε ολο το φακελο και αν δεν εχεις card reader μπορεις να μπεις στο φακελο private και ετσι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754253#post1754253

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

Μετα βαλε το εορτολογιο.jar μεσα στην καρτα σου π.χ. χημα μεσα στο Ε> ανηξε το με καπιον fileman και καντο εγκατασταση μεσα απο αυτον :)

 

Πήγα στο φάκελο στο φάκελο private> 102033E6> MIDLets και εκεί υπάρχει ένας φάκελος που λέγεται [1013977c] και ένα αρχείο με κατάληξη .uids. Μέσα στο [1013977c] υπάρχει το eortologio.jar. Να σβήσω όλο το φάκελο ή μόνο το jar?

Θέλω να πω ο φάκελος δημιουργήθηκε από το κινητό για να μπει εκεί το jar ή είναι φάκελος που προϋπήρχε, οπότε μήπως δημιουργήσει πρόβλημα αν σβηστεί?

 

Όταν λες κάποιον κάποιων fileman εννοείς κάτι διαφορετικό από τη διαχείριση

αρχείων του κινητού? Αν δεν έχω κάτι τέτοιο, μπορώ να βάλω το jar μέσα στο φάκελο attachments της κάρτας και αν πάω εκεί και να το κάνω εγκατάσταση?

 

Ξαναλέω ότι η εγκατάσταση έγινε και η εφαρμογή ανοίγει, απλά για κάποιο λόγο στη διαχείριση εφαρμογών εμφανίζονται δυο αρχεία ένα «εορτολόγιο» με ένδειξη «εγκατεστημένη» και ένα eortologio.jar με ένδειξη «μη εγκατεστημένη»

Link to comment
Share on other sites

Για το n95 fexplorer η κατι αντίστοιχο υπαρχει?

1)FExplorer v.1.16beta

2)LCG X-plore v.1.01 (κατα τη γνωμη μου καλυτερος)

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

paidia eixa balei to python kai ekana anabathimisi kai piga na to balo mou leei pos iparxei to kano kai den bgainei stis efaroges!!epeisis ti kanei auto pou leei o porfyras stin proigoumeni selida?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο φάκελο στο φάκελο private> 102033E6> MIDLets και εκεί υπάρχει ένας φάκελος που λέγεται [1013977c] και ένα αρχείο με κατάληξη .uids. Μέσα στο [1013977c] υπάρχει το eortologio.jar. Να σβήσω όλο το φάκελο ή μόνο το jar?

Θέλω να πω ο φάκελος δημιουργήθηκε από το κινητό για να μπει εκεί το jar ή είναι φάκελος που προϋπήρχε, οπότε μήπως δημιουργήσει πρόβλημα αν σβηστεί?

 

Όταν λες κάποιον κάποιων fileman εννοείς κάτι διαφορετικό από τη διαχείριση

αρχείων του κινητού? Αν δεν έχω κάτι τέτοιο, μπορώ να βάλω το jar μέσα στο φάκελο attachments της κάρτας και αν πάω εκεί και να το κάνω εγκατάσταση?

 

Ξαναλέω ότι η εγκατάσταση έγινε και η εφαρμογή ανοίγει, απλά για κάποιο λόγο στη διαχείριση εφαρμογών εμφανίζονται δυο αρχεία ένα «εορτολόγιο» με ένδειξη «εγκατεστημένη» και ένα eortologio.jar με ένδειξη «μη εγκατεστημένη»

καπου στο κινητο υπαρχει το αρχειο eortologio.jar σαν αρχειο εγκαταστασης(το αρχικο αρχειο), σβηστο και θα φυγει και εισαι οκ ;)

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρισκω?

Στα γνωστα μαγαζακια(μερη):X

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

1)FExplorer v.1.16beta

2)LCG X-plore v.1.01 (κατα τη γνωμη μου καλυτερος)

 

Παιδια ειχα βαλει το X-Plore στο Ν95 και με το που το εγκατεστησα μου μπλοκαρε εντελως το bluetooth! :blink:

Δεν εστελνε κανενα αρχειο ουτε μεσω του προγραμματος αυτου αλλα ουτε και απο το κανονικο του κινητου, την εκθεση π.χ.

Αναγκαστηκα να το απεγκαταστησω και τοτε δουλεψε παλι το bluetooth. Tι μπορει να φταιει? Εχει συμβει και σε αλλους αυτο? Τωρα ειμαι με το Profimail το οποιο δουλευει κανονικα αλλα δεν ειναι τοσο καλο το explorer το οσο το σκετο X-plore.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα βαλει το X-Plore στο Ν95 και με το που το εγκατεστησα μου μπλοκαρε εντελως το bluetooth! :blink:

Δεν εστελνε κανενα αρχειο ουτε μεσω του προγραμματος αυτου αλλα ουτε και απο το κανονικο του κινητου, την εκθεση π.χ.

Αναγκαστηκα να το απεγκαταστησω και τοτε δουλεψε παλι το bluetooth. Tι μπορει να φταιει? Εχει συμβει και σε αλλους αυτο? Τωρα ειμαι με το Profimail το οποιο δουλευει κανονικα αλλα δεν ειναι τοσο καλο το explorer το οσο το σκετο X-plore.

 

Ποια εκδοση του X-plore ειχες περασει, στην καρτα μνημης ή στην συσκευη

το περασες ? (δεν γνωριζω κατι συγκεκριμενο,απλως το ψαχνω)

Η τελευταια ειναι η 1.02 (ισως υπαρχει καποια ασυμβατοτητα)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή για το Ν95 με την οποία να μπορούμε να δούμε το smsc στα εισερχόμενα μηνύματα;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή για το Ν95 με την οποία να μπορούμε να δούμε το smsc στα εισερχόμενα μηνύματα;

 

Δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση του X-plore ειχες περασει, στην καρτα μνημης ή στην συσκευη

το περασες ? (δεν γνωριζω κατι συγκεκριμενο,απλως το ψαχνω)

Η τελευταια ειναι η 1.02 (ισως υπαρχει καποια ασυμβατοτητα)

 

Tην 1.02 περασα στη συσκευη. Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει, κανεις δεν το εχει αντιμετωπισει αυτο το προβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Tην 1.02 περασα στη συσκευη. Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει, κανεις δεν το εχει αντιμετωπισει αυτο το προβλημα?

 

Περιεργο ,με το Ν95 δεν το εχω χρησιμοποιησει αρκετα ,

(δεν εχει κανενα προβλημα μεχρι τωρα )

αλλα και με τα Ε65 & Ν73 ,επισης κανενα προβλημα ..

Εκτος και εαν εγινε κανενα conflict με καποια αλλη

εφαρμογη που χρησιμοποιει το bt .

Κανε καμμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

και δοκιμασε παλι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia mporeite na mu peite sites me free download gia programmata tou n-95?Thanks

 

δες εδω

xxxxxxxxxx

και εδω

xxxxxxxxxxxx

χρειαζεται login.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mhpws exei kapoios paixnidia tou n-gage pou na paizoun sto n-95 giati sto 6600 eixa balei.auto einai dunato?alliws ena site na ta katebasw.... thanks

 

1. Γραφε με Ελληνικους μικρους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε τι γραφεις.:O

2. Για παιχνιδια υπαρχει ξεχωριστο θεμα :rolleyes:

3.Δεν γινεται.. :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αφορα κυριως οσους εχουν nokia χωρις το "μολυβακι" και δε μπορουσαν να παρουν screenshot καθως ολες οι συντομευσεις περιειχαν το "μολυβακι".

Παραθετω το mail - απαντηση του developer του προγραμματος :

 

About your concern, actually I have released a beta version of the new Screenshot that supports additional key. Please check http://mobile.antonypranata.com/2007/04/25/screenshot-for-symbian-os-s60-3rd-version-280-beta/ for more information. Unfortunately this new version is unsigned, so you would need a developer certificate to sign it.

 

Τα νεα shortcuts ειναι το "camera key και το "C".

Στο 6290 μου επαιξε τελεια το προγραμμα χρησιμοποιοντας το "C".

Η εφαρμογη ειναι unsigned.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ειχα το ειδιο προβλημα με εσενα με ειχε βοηθειση σε ενα pm που μου εστηλε ο @nikoskat για να μου τα εξηγηση!! σου το ανεβαζω :)

 

καταρχην οπου εχει αστερακι σημαινει οτι ειναι απαραιτητο, οπως εκει που λεει First Name*

 

First name *: εδω γραφεις το μικρο σου ονομα

Last name *: εδω γραφεις το επιθετο σου

 

Email address *: εδω το email σου

Username *: εδω το username οπως το giannis

Password *: εδω τον κωδικο σου

Retype password *: εδω ξαναγραψε τον κωδικο σου

 

Organization name *: εδω γραψε ολο σου το ονομα απλα

Address *: εδω τη διευθυνση σου, μονο οδο και αριθμο

Phone number *: εδω γραψε το κινητο σου

 

http://img182.imageshack.us/img182/5226/clipimage002hw5.th.jpg

εδω γραψε οτι βλεπεις στην εικονιτσα

 

πατα εκει που λεει "view legal agreement", ενα γαλαζιο κουμπακι. θα σου ανοιξει ενα παραθυρο και κατω κατω εχει ενα κουμπακι που λεει "I Accept", πατα το και μετα κανε το register.

 

και μετα πατα Register Now

 

Se euxaristo polu ekei kollousa tha to xanadokimaso;)

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια καποιοs.οποια εφαρμογη sis και να βαλω μου λεει οτι το΄΄ πιστοποιητικο εχει ληξει΄΄.τι να κανω?

 

το εχουνε αναφερει σε προηγουμενα post

πολλες φορες.

αλλαξε την ημερομηνια του τηλ.απο 2007 σε 2006

περασε τις εφαρμογες και μετα ξαναβαλε 2007.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...