Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι περίεργος αν με αυτήν την έκδοση θα μπορέσω να πάρω backup από το Ν73 μου, γιατί με την προηγούμενη πάπαλα. Ότι κι αν δοκίμασα κολλούσε στο 99%.

Την κατεβάζω τώρα κι ο Θεός βοηθός!

 

εμενα δουλεψε μια χαρα.

χωρις κανενα προβλημα.:)

εχει καιρο που εχει βγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατοχος Ν95

Δυο ερωτησεις:

 

1-ΟΤΑΝ ΣΒΗΝΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΗ ή ΕΝΑ ΘΕΜΑ απο την διαχειρηση εφαρμογων,πρεπει να κανω ή να προσεξω κατι αλλο εκτος απο το απλα να την-το σβησω. ? (προηγ/νο τηλ. μου ηταν το 6630)

 

 

2-Μπορει καποιος να μου στειλει ή καποια εφαρμογη απεριριστου χρονου φωνιτικης εγγραφης και ενα black list που να τρεχει στο Ν95?

 

cocomatp@yahoo.gr

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Εχουμε πει που τα βρισκουμε ,θα πρεπει να το ψαξεις και εσυ λιγαακι ...:rolleyes:

Νέος κάτοχος του Ν95 δέν μπορώ να βρώ κάτι αντίστοιχο με mumsms+ και callcheater Άν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ή να μου στείλει?nickzaxi@yahoo.com

 

Για να δεις τι εφαρμογες κυκλοφορουν ,τσεκαρεις το παρακατω

http://my-symbian.com/s60v3/software/index.php

 

Καλημερα!

Ειμαι νεος κατοχος του Ν95 και θα ηθλε ακποια apps τα οποια δεν τα εχω.

Μπορει καποιος να με βοηθησει στελνωντας μου τα παρακατω apps

 

1-Ultimate Voice Recorder

2-facewarp

3-fscaller

4-blacklist

5-photobase

6- καποιο προγραμματακι που να στελνει μυνημα την ωρα που θα του ορισεις. 9δεν θυμαμε το ονομα του)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Επαναλαμβανω

Εχουμε πει που τα βρισκουμε ,θα πρεπει να το ψαξεις και εσυ λιγαακι ...:rolleyes:

Για να δεις τι εφαρμογες κυκλοφορουν ,τσεκαρεις το παρακατω

http://my-symbian.com/s60v3/software/index.php

 

 

Επανεκκίνηση μ' ένα μόνο κλικ.

 

Many Thanks ! ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εμενα δουλεψε μια χαρα.

χωρις κανενα προβλημα.:)

εχει καιρο που εχει βγει.

 

Τελικά η καινούργια έκδοση δουλεύει μια χαρά!:D

Link to comment
Share on other sites

The pleasure is mine guys!!!:)

 

@john74 προφανώς έχεις την πλατφόρμα της python στην κάρτα.

Στα μελλοντικά symbian's που η python θα είναι ενσωματωμένη στο λειτουργικό (όπως η java):rolleyes: δεν θα έχουμε τέτοια προβλήματα, ως προς το"που" θα εγκαθίστανται οι γραμμένες σε python, εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Κατοχος Ν95

 

Κατεβασα απο το xxxxxxxxxxx το quickoffice και το εκανα εγκατασταση.

Εγινε εγκατασταση το πρωτο sis αλλα το ***** δεν μου το δεχθηκε (σφαλμα κ.λπ.)

Ανοιγω το quickoffice και μου εχει τις εξης επιλογες;

-phone memory

-card memory

-recent document

-quiqmanager

 

αλλα δεν ανοιγει τιποτα απο αυτα:(

 

μηπως επιδη δεν εχει γινει εγκατασταση το *****?

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας ακομη και εαν χρειαστει να μου στελει καποιος μια εκδοση που να τρεχει στο δικο του

 

cocomatp@yahoo.gr

 

χιλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το link για τα παιχνίδια το έχει κανένας πρόχειρο;

 

για games εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=124562

και εδω εχει.

xxxxxxxxxxx :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

The pleasure is mine guys!!!:)

 

@john74 προφανώς έχεις την πλατφόρμα της python στην κάρτα.

Στα μελλοντικά symbian's που η python θα είναι ενσωματωμένη στο λειτουργικό (όπως η java):rolleyes: δεν θα έχουμε τέτοια προβλήματα, ως προς το"που" θα εγκαθίστανται οι γραμμένες σε python, εφαρμογές

 

Μία από τα ίδια, σε ορισμένα N95 με προεγκατεστημένο quick office δεν παίζει ΟΥΤΕ η upgrade έκδοση :mad:

 

δοκίμασε καλύτερα το "έξυπνο γραφείο" ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το rar. Ναι έκανα αποσυμπίεση και μου εμφάνισε όλα αυτά.

Τέλος πάντων θα κάνω μια δοκιμή και βλέπουμε.

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

 

Έκανα λοιπόν εγκατάσταση του Eortologio.jar (στην κάρτα μνήμης) μέσω PC Suite, η εφαρμογή εγκαταστάθηκε και την έτρεξα, αλλά παρατήρησα τα παρακάτω:

 

1. Κατ΄αρχήν έκανα αποσυμπίεση το αρχείο Eortologio_3.1.zip. Το αποσυμπιεσμένο αρχείο Eortologio.jar είχε μέγεθος 14KΒ, ενώ αν κάνει κανείς διπλό κλικ στο Eortologio_3.1.zip για να δει τι έχει μέσα, βλέπει πως το Eortologio.jar έχει (πριν την αποσυμπίεση) μέγεθος 13.960 KB. Πως γίνεται και μικραίνει το μέγεθος μετα την αποσυμπίεση? Τι κάνω λάθος?

2. Από κεκτημένη ταχύτητα δεν έκανα την εγκατάσταση επιλέγοντας «εγκατάσταση εφαρμογών» στο PC Suite κλπ, σύμφωνα με τις οδηγίες του leftezi στην πρώτη σελίδα του θέματος, αλλά έκανα διπλό κλικ πάνω στο jar όποτε ενεργοποιήθηκε το PC Suite και έγινε εγκατάσταση. Πρέπει να επαναλάβω την εγκατάσταση με το σωστό τρόπο ( σύμφωνα με τις οδηγίες)? Θα εγκατασταθεί πάνω στην υπάρχουσα εφαρμογή ή πρέπει να την ξηλώσω πρώτα?

3. Το αποτέλεσμα είναι όταν ανοίγει η εφαρμογή να μπορώ να βλέπω τις αργίες του έτους, το Πάσχα, τις ονομαστικές εορτές όχι όμως αυτές που βλέπει κανείς αν ανοίξει ένα κλασσικό ημερολόγιο (εννοώ τα λιγότερο συνηθισμένα ονόματα του εορτολογίου). Αυτό είναι το αναμενόμενο?

4. Όταν πάω μενού>εργαλεία>διαχ. εφαρμογών, βλέπω μέσα ένα αρχείο «Εορτολόγιο» με την ένδειξη εγκατεστημένο αλλά με το σηματάκι της εφαρμογής μπλε και ένα αρχείο «Eortologio.jar» με την ένδειξη μη εγκατεστημένο και επίσης με το σηματάκι της εφαρμογής μπλε. Τι σημαίνει αυτό?

 

Όποιος έχει κάτι υπ΄όψιν του....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος αν με αυτήν την έκδοση θα μπορέσω να πάρω backup από το Ν73 μου, γιατί με την προηγούμενη πάπαλα. Ότι κι αν δοκίμασα κολλούσε στο 99%.

Την κατεβάζω τώρα κι ο Θεός βοηθός!

 

kai se emena einai mia hara to eho kanena mina peripoy tora,den einai olokainourgio

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Έκανα λοιπόν εγκατάσταση του Eortologio.jar (στην κάρτα μνήμης) μέσω PC Suite, η εφαρμογή εγκαταστάθηκε και την έτρεξα, αλλά παρατήρησα τα παρακάτω:

 

1. Κατ΄αρχήν έκανα αποσυμπίεση το αρχείο Eortologio_3.1.zip. Το αποσυμπιεσμένο αρχείο Eortologio.jar είχε μέγεθος 14KΒ, ενώ αν κάνει κανείς διπλό κλικ στο Eortologio_3.1.zip για να δει τι έχει μέσα, βλέπει πως το Eortologio.jar έχει (πριν την αποσυμπίεση) μέγεθος 13.960 KB. Πως γίνεται και μικραίνει το μέγεθος μετα την αποσυμπίεση? Τι κάνω λάθος?

2. Από κεκτημένη ταχύτητα δεν έκανα την εγκατάσταση επιλέγοντας «εγκατάσταση εφαρμογών» στο PC Suite κλπ, σύμφωνα με τις οδηγίες του leftezi στην πρώτη σελίδα του θέματος, αλλά έκανα διπλό κλικ πάνω στο jar όποτε ενεργοποιήθηκε το PC Suite και έγινε εγκατάσταση. Πρέπει να επαναλάβω την εγκατάσταση με το σωστό τρόπο ( σύμφωνα με τις οδηγίες)? Θα εγκατασταθεί πάνω στην υπάρχουσα εφαρμογή ή πρέπει να την ξηλώσω πρώτα?

3. Το αποτέλεσμα είναι όταν ανοίγει η εφαρμογή να μπορώ να βλέπω τις αργίες του έτους, το Πάσχα, τις ονομαστικές εορτές όχι όμως αυτές που βλέπει κανείς αν ανοίξει ένα κλασσικό ημερολόγιο (εννοώ τα λιγότερο συνηθισμένα ονόματα του εορτολογίου). Αυτό είναι το αναμενόμενο?

4. Όταν πάω μενού>εργαλεία>διαχ. εφαρμογών, βλέπω μέσα ένα αρχείο «Εορτολόγιο» με την ένδειξη εγκατεστημένο αλλά με το σηματάκι της εφαρμογής μπλε και ένα αρχείο «Eortologio.jar» με την ένδειξη μη εγκατεστημένο και επίσης με το σηματάκι της εφαρμογής μπλε. Τι σημαίνει αυτό?

 

Όποιος έχει κάτι υπ΄όψιν του....

Ευχαριστώ

 

Α) Μάλλον μπέρδεψες τα Β με τα ΚΒ, το πρόγραμμα αποσυμπίεσης σου τα δείχνει σε Bytes ενώ η Εξερεύνηση των Windows σε KiloBytes. Τα ΚΒ είναι στρογγυλοποιημένα στο περίπου.

Β) Δε χρειάζεται να κάνεις επανάληψη της εγκατάστασης, Ο τρόπος με διπλό κλικ (που έκανες) δε λειτουργεί σε μερικά PC γιατί έχουν κάποιο άλλο πρόγραμμα εγκαταστημένο που ανοίγει τα *.jar αρχεία πριν από το PC Suite, γι' αυτό και αναφέρεται ο πιο σίγουρος τρόπος μέσα από την εγκατάσταση εφαρμογών του PC Suite. Εσύ δεν έχεις κάποιο τέτοιο πρόγραμμα και σου άνοιξε κατευθείαν το PC Suite. Όλα ΟΚ λοιπόν.

Γ) Δυστυχώς δεν περιέχει όλα τα ονόματα, μόνο τα πιο συνηθισμένα.

Δ) Δεν ξέρω γιατί, εμένα έχει μόνο το εγκαταστημένο. Μήπως έχεις στείλει το αρχικό αρχείο εγκατάστασης στο κινητό σου με Bluetooth και είναι μέσα σε κανένα μήνυμα ή μήπως το έχεις μεταφέρει σε κανένα φάκελο από το PC σου; Όσο για το μπλε, όλα τα java προγράμματα είναι μπλε στη διαχείριση εφαρμογών (τα κόκκινα είναι sis ή sisx).

 

Εγώ αυτή τη διαχείριση εφαρμογών δεν την έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν ποτέ μου γιατί κάμει μια ώρα ν' ανοίξει. Όταν θέλω να σβήσω (απεγκαταστήσω) κάποιο πρόγραμμα, επιλέγω την εφαρμογή στο μενού και πατάω απλά το C.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Α) Μάλλον μπέρδεψες τα Β με τα ΚΒ, το πρόγραμμα αποσυμπίεσης σου τα δείχνει σε Bytes ενώ η Εξερεύνηση των Windows σε KiloBytes. Τα ΚΒ είναι στρογγυλοποιημένα στο περίπου.

Β) Δε χρειάζεται να κάνεις επανάληψη της εγκατάστασης, Ο τρόπος με διπλό κλικ (που έκανες) δε λειτουργεί σε μερικά PC γιατί έχουν κάποιο άλλο πρόγραμμα εγκαταστημένο που ανοίγει τα *.jar αρχεία πριν από το PC Suite, γι' αυτό και αναφέρεται ο πιο σίγουρος τρόπος μέσα από την εγκατάσταση εφαρμογών του PC Suite. Εσύ δεν έχεις κάποιο τέτοιο πρόγραμμα και σου άνοιξε κατευθείαν το PC Suite. Όλα ΟΚ λοιπόν.

Γ) Δυστυχώς δεν περιέχει όλα τα ονόματα, μόνο τα πιο συνηθισμένα.

Δ) Δεν ξέρω γιατί, εμένα έχει μόνο το εγκαταστημένο. Μήπως έχεις στείλει το αρχικό αρχείο εγκατάστασης στο κινητό σου με Bluetooth και είναι μέσα σε κανένα μήνυμα ή μήπως το έχεις μεταφέρει σε κανένα φάκελο από το PC σου; Όσο για το μπλε, όλα τα java προγράμματα είναι μπλε στη διαχείριση εφαρμογών (τα κόκκινα είναι sis ή sisx).

 

Εγώ αυτή τη διαχείριση εφαρμογών δεν την έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν ποτέ μου γιατί κάμει μια ώρα ν' ανοίξει. Όταν θέλω να σβήσω (απεγκαταστήσω) κάποιο πρόγραμμα, επιλέγω την εφαρμογή στο μενού και πατάω απλά το C.

 

 

Α) Μάλλον έχεις δίκιο.

 

Δ) Το αρχικό συμπιεσμένο αρχείο .zip το κατέβασα στον υπολογιστή μου, το έκανα αποσυμπίεση και μετά πήγα και έκανα διπλό κλικ στο jar, έχοντας συνδέσει το κινητό με τον υπολογιστή μέσω USB.

Το περίεργο είναι πως όταν πάω στο φάκελο "διαχείριση εφαρμογών" και κάνω εγκατάσταση αυτό το μη εγκατεστημένο eortologio.jar μου λέει πως το "εορτολόγιο" (γραμμένο στα ελληνικά) είναι ήδη εγκατεστημένο και ρωτάει αν θέλω να το αντικαταστήσω. Απαντώ "NAI" και προχωράει στην εγκατάσταση και καταλήγει πάλι στο ίδιο σημείο: να υπάρχουν στο φάκελο "διαχείριση εφαρμογών" ένα αρχείο "εορτολόγιο" με ένδειξη ότι έχει εγκατασταθεί στην κάρτα (γιατί αυτή επέλεξα) και ένα αρχείο "eortologio.jar" με ένδειξη μη εγκατεστημένο.

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δ) Το αρχικό συμπιεσμένο αρχείο .zip το κατέβασα στον υπολογιστή μου, το έκανα αποσυμπίεση και μετά πήγα και έκανα διπλό κλικ στο jar, έχοντας συνδέσει το κινητό με τον υπολογιστή μέσω USB.

Το περίεργο είναι πως όταν πάω στο φάκελο "διαχείριση εφαρμογών" και κάνω εγκατάσταση αυτό το μη εγκατεστημένο eortologio.jar μου λέει πως το "εορτολόγιο" (γραμμένο στα ελληνικά) είναι ήδη εγκατεστημένο και ρωτάει αν θέλω να το αντικαταστήσω. Απαντώ "NAI" και προχωράει στην εγκατάσταση και καταλήγει πάλι στο ίδιο σημείο: να υπάρχουν στο φάκελο "διαχείριση εφαρμογών" ένα αρχείο "εορτολόγιο" με ένδειξη ότι έχει εγκατασταθεί στην κάρτα (γιατί αυτή επέλεξα) και ένα αρχείο "eortologio.jar" με ένδειξη μη εγκατεστημένο.

 

Αυτά.

Πηγενε με ενα card reader μεσα στο φακελο private> 102033E6> MIDLets και δεν αν υπαρχει ο φακελος με το εορτολογιο! αν υπαρχει σβησε ολο το φακελο και αν δεν εχεις card reader μπορεις να μπεις στο φακελο private και ετσι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754253#post1754253

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

Μετα βαλε το εορτολογιο.jar μεσα στην καρτα σου π.χ. χημα μεσα στο Ε> ανηξε το με καπιον fileman και καντο εγκατασταση μεσα απο αυτον :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

kapoies efarmoges exoun kai ****** pws mporw na to xreishmopoihsw ? euxaristw

Αναλογος την εφαρμογη! διαβασε το .txt σου δηνει πληροφοριες για το πος σπαει και αν δεν βγαλεις ακρη πες μας πια εφαρμογη ειναι να σου πουμε :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα καλο αγγλοελληνικο ελληνοαγγλικο λεξικο εχετε να μου προτεινετε????

Πειτε μου απλα το ονομα και θα το βρουμε!!!!

Thanks!!!

Sorry αν εχει ειπωθει!!!!

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Δες την υπογραφη του @Porfyras

http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=19896

 

η ψαξε για το slovoed

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το full screen caller είναι προβληματικό ή είναι η ιδέα μου?

1. Όταν σβήνω και ανοίγω το κινητό, αν και activated δεν λειτουργεί, πρέπει να μπώ και να ξαναβγώ στην εφαρμογή για να δουλέψει

2. Κάποιες φορές στο άσχετο πατάω το πράσινο να κάνει κλήση και δεν κάνει τίποτα - μάλλον το fscaller φταίει

 

(ν73) Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναλογος την εφαρμογη! διαβασε το .txt σου δηνει πληροφοριες για το πος σπαει και αν δεν βγαλεις ακρη πες μας πια εφαρμογη ειναι να σου πουμε :)

 

px to Resco Photo Viewer kai polla alla kai den dinoun .txt ti mporw na kanw ?

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει μεσα keyygen! :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει μεσα keyygen! :)

 

to Resco Photo Viewer mou leei oti einai trial gia 10 meres exw to keyygen sto pc kai den kserw pws na to xreishmopoihsw. na to balw se kapoio fakelo sto khnhto mhpws ?

shgnwmh pou rwtaw toses :(

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...