Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Handy Clock από ότι λένε την κάνει τη δουλειά. Εγώ δεν ξέρω, γιατί δεν το κλείνω, το βάζω "εκτός σύνδεσης". Και να σου πω, από ό,τι άκουσα η ενέργεια που τρώει για την εκκίνηση είναι περισσότερη από αυτή που θα φάει σε 7 ώρες εκτός σύνδεσης και σε νάρκη. Έτσι, και το ρολόι χτυπάει πάντα και δεν περιμένεις ένα λεπτό για να πάρει μπροστά.

Σε "εκτός σύνδεσης" πάντως μπορώ να επιβεβαιώσω ότι λειτουργεί τέλεια το Handy Clock.

Αυτό που αναφέρει ο φίλος leftezi είναι πολύ ενδιαφέρον :blink: Υπάρχει πουθενά ασφαλής πληροφόρηση για το πόση ενέργεια καταναλώνει ένα Symbian για την εκκίνησή του; Όντως η ενέργεια που χρειάζεται ισοδυναμεί με περίπου 7 ώρες λειτουργίας σε προφίλ "εκτός σύνδεσης"; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που αναφέρει ο φίλος leftezi είναι πολύ ενδιαφέρον :blink: Υπάρχει πουθενά ασφαλής πληροφόρηση για το πόση ενέργεια καταναλώνει ένα Symbian για την εκκίνησή του; Όντως η ενέργεια που χρειάζεται ισοδυναμεί με περίπου 7 ώρες λειτουργίας σε προφίλ "εκτός σύνδεσης"; :worry:

ακριβης πληροφορηση δεν υπαρχει. ομως εδω και χρονια αυτο εχουν δειξει τα s60. μπορει καλλιστα να παει απο 5-6 γραμμες σε 1-2 με μια επανεκκινηση. στις 7 δε θα δεις διαφορα γιατι οι 7 κρατανε πολυ :)

 

εγω παντως ποτε δεν κανω επανεκκινηση αν δεν εχω μπαταρια ή αν δεν υπαρχει λογος :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εγκατεστημενο και εγω στο Ν80 μου το ultimate voice recorder αλλα δεν γραφει με το 0 που οριζει ως κουμπι εγραφης ουτε το 1 δουλευει για plyback και δεν μπορω να αλλαξω τα συγκεκριμενα κουμπια (δεν με αφεινει το προγαμμα).Αν κρτησω πατημενο το 0 παραδειγμα για να αρχεισει η εγραφη αλλα προσπαθει να συνδεθει στο Ιντερνετ.Πως δουλευει αυτ ο το προγραμμα; δεν δουλευει σαν το PowerDictaphone;

 

Οι λειτουργίες τον κουμπιών δεν γίνονται με παρατεταμένο πάτημα αλλά με το # και μετά το πλήκτρο που θέλεις!

Δοκίμασε το έτσι!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

φιλε manos_23 το δοκιμασα και δουλευει ετσι αλλα δεν εχει καμια σχεση με το PowerDictaphone γιατι για να γραψει πρεπει να εισαι μεσα στο προγρμμα,αν εισαι εξω δηλαδη σε standby και πατησεις τα πληκτρα εγραφης το μονο που κανει το Ν80 ειναι να γραφει τα πληκτρα στην οθονη.Δεν υπαρχει καποιο προγραμμα να το κανει αυτο που ζηταω;(το PowerDictaphone δεν ειναι συμβατο με τα 9.1 3d)
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (5500), σε standby αλλα και σε οποιαδήποτε άλλη κατάσταση και να βρίσκεται το τηλ αν πατηθεί αυτός ο συγκεκριμένος συνδυασμός πλήκτρων το τηλ κανει τα αντίστοιχα αμέσως!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

ακριβης πληροφορηση δεν υπαρχει. ομως εδω και χρονια αυτο εχουν δειξει τα s60. μπορει καλλιστα να παει απο 5-6 γραμμες σε 1-2 με μια επανεκκινηση. στις 7 δε θα δεις διαφορα γιατι οι 7 κρατανε πολυ :)

 

εγω παντως ποτε δεν κανω επανεκκινηση αν δεν εχω μπαταρια ή αν δεν υπαρχει λογος :)

Κοίτα να δεις :blink: Εγώ το έκλεινα το βράδυ για 6-7 ώρες, όπως έκανα και με το προηγούμενο μη-Symbian κινητό μου κι επειδή δεν είχα διαφορά στην μπαταρία, το εφάρμοζα και στο Ν73. Πάντως τώρα που το λες, όταν το άνοιγα το πρωΐ, έβλεπα να έχω 1-2 γραμμές λιγότερες στην μπαταρία :worry:. Τώρα θα δοκιμάσω αντί να το κλείνω, να το βάζω σε προφίλ εκτός σύνδεσης για να δω τι διαφορά θα έχει :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις :blink: Εγώ το έκλεινα το βράδυ για 6-7 ώρες, όπως έκανα και με το προηγούμενο μη-Symbian κινητό μου κι επειδή δεν είχα διαφορά στην μπαταρία, το εφάρμοζα και στο Ν73. Πάντως τώρα που το λες, όταν το άνοιγα το πρωΐ, έβλεπα να έχω 1-2 γραμμές λιγότερες στην μπαταρία :worry:. Τώρα θα δοκιμάσω αντί να το κλείνω, να το βάζω σε προφίλ εκτός σύνδεσης για να δω τι διαφορά θα έχει :ninja:

 

Mono na koitakseis na kliseis me enan task manager tixon efarmoges pou mporei na trexoun kai na sou ksodepsoun tin mpataria

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mono na koitakseis na kliseis me enan task manager tixon efarmoges pou mporei na trexoun kai na sou ksodepsoun tin mpataria

Σωστός, δεν το είχα σκεφτεί ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδές ένα πρόβλημα

Έχω το Windows Live Messenger 1.000.1003.en και για 5 μέρες δούλευε τέλεια.Σήμερα όμως όταν πάω να συνδεθώ μου βγάζει ένα μήνυμα "this service is not available yet outside China,Hongkong n Taiwan.For more information ,please go to mclient.msn.com.cn" και μετα "connecting to server failed,please try again later". Είναι όλη μέρα που προσπαθώ αλλά δε γίνεται τίποτα.Συμβαίνει κάτι στο σύστημα ή εγώ πρέπει να κάνω κάτι στο κινητό;

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω! Τί γίνεται? Θα μας πει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω! Τί γίνεται? Θα μας πει κανείς?

 

μαλλον θα εχει προβλημα η υπηρεσια.

ειχε παλι καποτε και για 4μερες δεν μπορουσα να μπω.

και νομιζα εφταιγε η συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα εχει προβλημα η υπηρεσια.

ειχε παλι καποτε και για 4μερες δεν μπορουσα να μπω.

και νομιζα εφτιαγε η συσκευη.

 

Υπάρχει κάτι καλύτερο για hotmail e-mail? Κάτι σε Ελληνικά μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλύτερο για hotmail e-mail? Κάτι σε Ελληνικά μήπως?

 

δες εδω μηπως βρεις κατι.

xxxxxxxxxxxxxxx :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oi efarmoges kai ta themes pou uparxoun gia ta n73 ktl einai sumvates me to e65???Oti kai an exw dokimasei tpt dn paizei:(:(:(:(:(
Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Oi efarmoges kai ta themes pou uparxoun gia ta n73 ktl einai sumvates me to e65???Oti kai an exw dokimasei tpt dn paizei:(:(:(:(:(
Ίδιες είναι...τι μήνυμα σου βγάζει; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Oi efarmoges kai ta themes pou uparxoun gia ta n73 ktl einai sumvates me to e65???Oti kai an exw dokimasei tpt dn paizei:(:(:(:(:(

 

δοκιμασε αυτο

εργαλεια-διαχειριση εφαρμογων-επιλογες-ρυθμισεις-εγκατασταση λογισμικου θα πατησεις ολα και μετα ελενχος πιστοπ.συνδ. απενεργοποιηση:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις :blink: Εγώ το έκλεινα το βράδυ για 6-7 ώρες, όπως έκανα και με το προηγούμενο μη-Symbian κινητό μου κι επειδή δεν είχα διαφορά στην μπαταρία, το εφάρμοζα και στο Ν73. Πάντως τώρα που το λες, όταν το άνοιγα το πρωΐ, έβλεπα να έχω 1-2 γραμμές λιγότερες στην μπαταρία :worry:. Τώρα θα δοκιμάσω αντί να το κλείνω, να το βάζω σε προφίλ εκτός σύνδεσης για να δω τι διαφορά θα έχει :ninja:

Λοιπόν, με ενεργοποίηση του προφίλ "εκτός σύνδεσης" για 6-7 ώρες δεν είδα κάποια διαφορά την αυτονομία. Πιστεύω όμως πως η καλύτερη σύγκριση μπορεί να γίνει μόνον αν ενεργοποιήσω αυτό το προφίλ με πλήρη μπαταρία και κλείσω το κινητό πάλι με πλήρη μπαταρία για να συγκρίνω τα αποτελέσματα. Για να δούμε :worry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, με ενεργοποίηση του προφίλ "εκτός σύνδεσης" για 6-7 ώρες δεν είδα κάποια διαφορά την αυτονομία. Πιστεύω όμως πως η καλύτερη σύγκριση μπορεί να γίνει μόνον αν ενεργοποιήσω αυτό το προφίλ με πλήρη μπαταρία και κλείσω το κινητό πάλι με πλήρη μπαταρία για να συγκρίνω τα αποτελέσματα. Για να δούμε :worry:

 

Μήπως υπάρχει κανένα προγραμματάκι για να μετράει την αυτονομία της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το NSysInfo :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

οταν κλικαρα με google να το βρω με βγαζει σε μια ιστοσελιδα με ρωσικα!απο που το βρισκουμε πλιζ?

 

το ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/28054315/nsysinfo_1_16.zip.html

 

υπαρχει και το PhoNetInfo

http://www.patrickfrei.ch/phonetinfo/index.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το ανεβασα εδω
http://rapidshare.com/files/28054315/nsysinfo_1_16.zip.html

 

υπαρχει και το PhoNetInfo

http://www.patrickfrei.ch/phonetinfo/index.html

Και τα δυο πάντως nervous δεν είναι καλά αν θέλεις να βλέπεις πόσο τοις εκατό μπαταρία έχεις..Κανένα δεν δείχνει σωστά..Είχα μια ελπίδα με το PhoNetInfo αλλα και αυτο μου δείχνει οτι εχω 42 τοις εκατό ενώ στην πραγματικότητα αποκλειεται,αφου εχω δυο γραμμές..

Link to comment
Share on other sites

Η ανανεωμένη έκδοση του Factbook είναι κι αυτή εξαιρετική.Ανοίγει μάλιστα ταχύτατα στο Ν95.

 

Μήπως έχει βρει κάποιος το Oxford Business Dictionary σε μορφή μη Java; To κατέβασα από το xxxxxxxxxxxx,αλλά δυστυχώς είναι trial.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...