Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου η αγορά έγινε κατά τις 4 το απόγευμα σήμερα από Θεσσαλονίκη κατάστημα (public) σε εμπορικό κέντρο. Η μόνη δοκιμή που πρόλαβα να κάνω ήταν από το εμπορικό κέντρο στο σπίτι μου αλλά ο χάρτης δεν είχε τον νέο δρόμο που πάει Χαλκιδική :/ . Στην πόλη μέσα πάντως δούλευε καλά.

 

Πάς στο menu ---> Navigate to... βάζεις την διεύθηνση που θέλεις να πας.

 

Είναι λίγο μεγαλύτερο απο 1 κουτί σπίρτα.

 

Πόσο κρατάει δεν ξέρω ακόμα.

 

Nokia βρήκα μόνο το 1W στα 165 ευρό αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατό,

για το Fortuna το καταστημα είχε την διάθεση να το δοκιμάσω πριν το αγοράσω και έτσι κατέληξα σε αυτό.

Και δεν γνωρίζω αν το 3W ειναι καλύτερο.

 

SiRF Star III

Dimension: 74 mm x 38 mm x 23 mm weight 95 g

Detachable lithium-Polymer battery 1200 mA up to 8.5 operating hours. The battery is compatible with the Nokia cell-phone's battery

Output Message : NMEA0183 v3.0 GGA, GSV, GSA, RMC, VTG.

 

Σύμφωνα με αυτά που γράφει η συσκευασία.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου η αγορά έγινε κατά τις 4 το απόγευμα σήμερα από Θεσσαλονίκη κατάστημα (public) σε εμπορικό κέντρο. Η μόνη δοκιμή που πρόλαβα να κάνω ήταν από το εμπορικό κέντρο στο σπίτι μου αλλά ο χάρτης δεν είχε τον νέο δρόμο που πάει Χαλκιδική :/ . Στην πόλη μέσα πάντως δούλευε καλά.

 

Πάς στο menu ---> Navigate to... βάζεις την διεύθηνση που θέλεις να πας.

 

Είναι λίγο μεγαλύτερο απο 1 κουτί σπίρτα.

 

Πόσο κρατάει δεν ξέρω ακόμα.

 

Nokia βρήκα μόνο το 1W στα 165 ευρό αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατό,

για το Fortuna το καταστημα είχε την διάθεση να το δοκιμάσω πριν το αγοράσω και έτσι κατέληξα σε αυτό.

Και δεν γνωρίζω αν το 3W ειναι καλύτερο.

 

SiRF Star III

Dimension: 74 mm x 38 mm x 23 mm weight 95 g

Detachable lithium-Polymer battery 1200 mA up to 8.5 operating hours. The battery is compatible with the Nokia cell-phone's battery

Output Message : NMEA0183 v3.0 GGA, GSV, GSA, RMC, VTG.

 

Σύμφωνα με αυτά που γράφει η συσκευασία.

Επειδη το ψαχνω αυτες τις μερες το Fortuna Slim φαινεται να ειναι η καλυτερη λυση σε αυτα τα λεφτα, για αγορα απο ελληνικο καταστημα.

Το ebay βεβαια εχει καλυτερες επιλογες (το ιδιο μοντελο πιο φθηνο, αλλα και πιο μικρα μοντελα στα ιδια λεφτα) αλλα υπαρχει και το ρισκο..

Εγω ακομα δεν εχω αποφασισει.. Οποις ξερει ας προτεινει και αλλα..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι επειδη δεν εχω καταλαβει....εχω το ν80 ,αν παρω πχ το fortuna τι αλλο χρειαζομαι για εχω gps στο κινητο?γιατι ακουω για καποια προγραμματα με χαρτες που ειναι παλιοι ομως.υπαρχουν νεωτεροι χαρτες?πως γινονται update?(οπως τα κανονικα gps) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ti ennoeis ti epiloges??

 

Αστο φιλε haris...Τελικα κατι ειχαν τα αρχεια που δοκιμασα να τα κανει convert και γι' αυτο δεν τα εκανε...

Απλως παταγα να τα κανει convert απο mpg σε mp4 π.χ. και αν μετα αντι για original size στα settings εβαζα εγω 320Χ240, μου ελεγε οτι δεν μπορει να τα κανει convert και μαλλον θα πρεπει να αλλαξω, το bitrate, η to size του video κτλ κτλ.

Αλλα τωρα που το ξαναδοκιμασα με αλλα video τα κανει κανονικα...

Oποτε τι μενει;Οτι κατι ειχαν τα βιντεο τα αλλα ή οτι κατι εκανα λαθος...:O

 

Να ρωτησω κατι αλλο;Το H264 MPEG4 με το MPEG4 ASF τι διαφορα εχουν;

Το κινητο N71 ποιο απο τα δυο διαβαζει;Αν διαβαζει....

Γιατι με αλλους converter οτιδηποτε περαν απο 3GP δεν το διαβαζε...

Link to comment
Share on other sites

Είδες τη διεύθυνση,για το profimail,που έχω παραθέσει στην 57η σελίδα του θέματος ;

 

Ναι,αλλά είναι trial(η v.2.5x).Για την v.2.42 δεν έχει key**n μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Ena megalo eyxaristo ston filo Stamati gia tin exipiretisi poy moy ekane kai moy estile merika programatakia , gia ton xrono poy spatalise na me akoyi sto tilefono kai na moy dini odigies pos na egatastiso ta programata gia ali mia fora ton eyxaristo para poli .
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ mario_fit για το εορτολόγιο. αλλά όταν ανοίγει το αρχείο zip, μου δίνει την επιλογή να το ανοίξω ή να το αντιγράψω κάπου. ότι κι αν επιλέξω μου λέει πως δε βρέθηκε το κάθε αρχείο του zip. πρέπει πρώτα να αντιγράψω τα αρχεία που υπάρχουν στο zip κάπου?

 

ευχαριστώ κι εσένα haris10 για το total video converter.

Link to comment
Share on other sites

Εxtrac to το κανεις (π.χ. extract here) και πρεπει να εχει ενα .jar αρχειο μεσα λογικα...

Αν για καποιο λογο εχει καταστραφει παρτο απο εδω κατευθειαν να μην σε ταλαιπωρω φιλε chouette:;)

http://rapidshare.de/files/34241978/Eortologio.jar.html

 

Για να το εγκαταστησεις ξερεις:ανοιγεις το pc suite και πατας εγκατασταση εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ψαχνω αυτες τις μερες το Fortuna Slim φαινεται να ειναι η καλυτερη λυση σε αυτα τα λεφτα, για αγορα απο ελληνικο καταστημα.

Το ebay βεβαια εχει καλυτερες επιλογες (το ιδιο μοντελο πιο φθηνο, αλλα και πιο μικρα μοντελα στα ιδια λεφτα) αλλα υπαρχει και το ρισκο..

Εγω ακομα δεν εχω αποφασισει.. Οποις ξερει ας προτεινει και αλλα..

Εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό της ΝΟΚΙΑ :

 

http://www.europe.nokia.com/accessorieslink?s=LD-3W

 

Είναι και φτηνότερο ο Γερμανός το έχει στα 105 ευρώ. Δεν έχω βρει φτηνότερο με αυτά τα χαρακτηριστικά.

 

Ασε που δεν χρειάζετε και άλλο φορτιστή στο αμάξι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό της ΝΟΚΙΑ :

 

http://www.europe.nokia.com/accessorieslink?s=LD-3W

 

Είναι και φτηνότερο ο Γερμανός το έχει στα 105 ευρώ. Δεν έχω βρει φτηνότερο με αυτά τα χαρακτηριστικά.

 

Ασε που δεν χρειάζετε και άλλο φορτιστή στο αμάξι.

 

Εχεις δικιο δε το ειχα προσεξει. Αφου υποστηριζει ''Sirf Star III '' και ειναι πιο φθηνο ισως ειναι καλυτερη λυση. Αν ηταν και λιγο πιο μικρο..Αν το εχει κανεις ας μας δειξει καμια photo..

Link to comment
Share on other sites

[upd] AutoLock 1.1 for S60 3rd Edition

Petteri Muilu has released an updated version 1.1 of AutoLock, a free automatic key lock application for S60 3rd Edition smartphones. This new version fixes problems with the Nokia E70 keyboard.

http://my-symbian.com/s60v3/software/applications.php?faq=1&fldAuto=70

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς αν υπάρχουν και που ebooks γραμμένα στα ελληνικά? Thanks
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κανείς να μου πεί μερικές εφαρμογές που να μπορώ να αγοράσω μέσω sms; Δε θέλω paypal και τέτοια μέσω ιντερνετ...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κανείς να μου πεί μερικές εφαρμογές που να μπορώ να αγοράσω μέσω sms; Δε θέλω paypal και τέτοια μέσω ιντερνετ...

Πως γίνεται μέσω sms...;;;

Στέλνεις 5 μηνύματα και στο στέλνουν...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κανείς να μου πεί μερικές εφαρμογές που να μπορώ να αγοράσω μέσω sms; Δε θέλω paypal και τέτοια μέσω ιντερνετ...

 

giati na agoraseis?? phgaine xxxxxxxxxxx k xxxxxxxxx k tha vreis arketes..;)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

giati na agoraseis?? phgaine xxxxxxxxxx k xxxxxxxxxx k tha vreis arketes..;)

 

Δε θα τις αγοράσω κι όλες... ;)

Απλώς κάποιες που δεν είναι στα μέρη που ανέφερες κ τις θέλω, είμαι διατεθιμένος να τις αγοράσω (πχ advance call manager)...

EDIT: Σωστός ο Τάσος! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ti na to kanoume afou exei asygxronia eikonas-ixou!

an eixe toulaxiston to menu pou exei to smartmovie gia na ftiaksoume ton ixo....

 

Re fileraki exw mia megali aporia pou tin exw ksanarwtisei kai de mou apantise kaneis.Emena sto n91 giati den anoigei to smartmovie ?

diladi anoigei alla e bgazei kapoio menu i kati allo...help an ginetai.

AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Είναι και σε άλλους στην πρώτη οθόνη του TomTom (Navigation Screen) οι χάρτες ασπρόμαυροι ??

 

Ενώ μέσα στο Browse Map είναι μια χαρά.

 

Έχω κάνει εγώ κάτι λάθος ?

 

Υ.Γ.

To Bluetooth GPS 3W της NOKIA το ξέρει κανείς αν είναι καλό ? Υπάρχει κανένα καλύτερο και φτηνότερο ?

 

Ο χάρτης στην πρώτη οθόνη είναι ασπρόμαυρος γιατί πολύ απλά δεν έχεις συνδέσει GPS. Αν έχεις bluetooth GPS είναι έγχρωμος.

 

Ναι έχω το LD-3W της NOKIA και είμαι ευχαριστημένος. Μια χαρά είναι (20κάναλο - SirF III) και πιο φθηνό από άλλα και έχει και φορτιστή αυτοκινήτου DC-4 στην περίπτωση που έχεις Ν80, οπότε με τον ίδιο φορτιστή φορτίζεις και τα δύο στο αυτοκίνητο, ενώ με το φορτιστή του N80 και τα δύο στο σπίτι.

Εμένα περισσότερο μου άρεσε το design του (πολύ προσεγμένο και μάλιστα με λάστιχο στο κάτω μέρος του να μην γλιστράει κλπ, αλλά και με αυτοκόλλητο velcro για το αυτοκίνητο).

Link to comment
Share on other sites

Re fileraki exw mia megali aporia pou tin exw ksanarwtisei kai de mou apantise kaneis.Emena sto n91 giati den anoigei to smartmovie ?

diladi anoigei alla e bgazei kapoio menu i kati allo...help an ginetai.

 

ego exo to nokia 3250 kai douleuei. gia to diko sou de mporo na ksero, alla gia pes pano kato ti kanei mpas kai skeftoume kati...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση:

Με το profiexplorer (profimail) βρισκετε πουθενα τον φακελο system της καρτας μνημης?

Γιατι εγω δεν τον βρισκω πουθενα,οποτε ποια η χρηση του?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...