Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μερικές εφαρμογές που πάω να εγκαταστήσω μου βγαζει το κινητό ότι το πιστοποιητικό έχει λήξει . Μπορώ να κάνω κατι για να ξεπεράσω αυτό το πρόβλημα?

Δοκίμασε να γυρίσεις την ημερομηνία του κινητού από τη σημερινή σε 1 χρόνο πριν (2006). Μετά προσπάθησε να εγκαταστήσεις την εφαρμογή. Όταν τελειώσεις, γύρισε πάλι την ημερομηνία στη σημερινή. Τουλάχιστον αυτό το κόλπ πιάνει σε παλιά θέματα γιατί αυτά έχουν ημερομηνία διάθεσης 1 έτους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Ν73 μου δεν λειτουργεί. Εγκαταστάθηκε κανονικά στη μνήμη του τηλεφώνου αλλά δεν...

Ανοίγει, δείχνει μια άδεια οθόνη για 1΄΄ και κλείνει. Προσπάθησα να δω ποια έκδοση του Python έχω εγκαταστημένη ανοίγοντας το εικονίδιο του Python αλλά και εκείνο κάνει τα ίδια. Τα λεξικά όμως λειτουργούν κανονικά. Από ό,τι θυμάμαι είχα βάλει την έκδοση που έχεις μαζί με τα λεξικά της υπογραφής σου.

Ας μας πει και κανένας άλλος που το δοκίμασε σε Ν73. Μπορεί να υπάρχει καμία διένεξη με κανένα εγκαταστημένο πρόγραμμα από αυτά που έχω.

 

Νομίζω ότι το έχουμε ξαναπεί !

Εκεί που είναι εγκατεστημένη η πλατφόρμα της python,

εκεί θα εγκατασταθούν και οι εφαρμογές που εξαρτώνται απ' αυτήν !!!

P.S.=Προσωπικά εγκαθιστώ όλες τις εφαρμογές στην μνήμη του τηλεφώνου.

Επιτυγχάνεται μεγάλη βελτίωση στην ταχύτητα εκκίνησης των εφαρμογών.

 

P.s. 2= @nikoskat ,αφού επακκινηθεί το Ν91, κάνει μόνο του σάρωση του σκληρού, like windows όταν πατάμε το reset.

Γουστάρω !!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα και εγώ,αρα δεν ειναι ανάγκη να μπει το restart στην μνήμη τηλεφώνου..Ανάλογα τι έχει κανει ο καθένας,για πχ εγω που ειχα βαλει python στην μνημη συσκευης και το restart στην κάρτα γι αυτο δεν δουλεψε.

Να ρωτήσω κάτι,γενικα απο την εμπειρια μου σε symbian τηλέφωνα,ν73 και n93,εχω παρατηρήσει οτι οταν το ανοιγω και το κλεινω καταναλώνει πολύ ενέργεια..

Με το restart άραγε ισχύει το ίδιο?

 

Προσωπικα το πρώτο εικονίδιο πιο πολύ μου άρεσε:) :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το έχουμε ξαναπεί !

Εκεί που είναι εγκατεστημένη η πλατφόρμα της python,

εκεί θα εγκατασταθούν και οι εφαρμογές που εξαρτώνται απ' αυτήν !!!

P.S.=Προσωπικά εγκαθιστώ όλες τις εφαρμογές στην μνήμη του τηλεφώνου.

Επιτυγχάνεται μεγάλη βελτίωση στην ταχύτητα εκκίνησης των εφαρμογών.

 

P.s. 2= @nikoskat ,αφού επακκινηθεί το Ν91, κάνει μόνο του σάρωση του σκληρού, like windows όταν πατάμε το reset.

Γουστάρω !!!!:happy:

 

Τώρα μάλιστα! ΟΚ, δούλεψε, εγώ είχα το Python στην κάρτα και γι' αυτό δε δούλευε. Τώρα δουλεύει τέλεια.

Έβαλα το 2ο εικονίδιο αλλά τώρα που τα είδα και τα δύο μάλλον ένας συνδυασμός τους θα ήταν το τέλειο (ένα κυκλικό βελάκι αλλά με τον διακόπτη ΟΝ ΟFF μέσα του).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθειά σας χρειάζομαι.

Σε ενα κινητο nokia 3250 δέν βλέπει την κάρτα μνήμης (1G),

εως σήμερα ηταν ολα ο.κ . Εβαλα στην συνέχεια την κάρτα που ειχε απο την nokia και παλι το ιδιο αποτέλεσμα. Να σημειώσω οτι με card reader στον υπολογιδτή μου βλεπω κανονικα ολα τα αρχεια που υπάρχουν και στις 2 κάρτες. Το επώμενο βήμα μου ηταν format στην συσκευη αλλα παρ ολα αυτά δεν βλεπει καμια κάρτα.

περιμενω τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθειά σας χρειάζομαι.

Σε ενα κινητο nokia 3250 δέν βλέπει την κάρτα μνήμης (1G),

εως σήμερα ηταν ολα ο.κ . Εβαλα στην συνέχεια την κάρτα που ειχε απο την nokia και παλι το ιδιο αποτέλεσμα. Να σημειώσω οτι με card reader στον υπολογιδτή μου βλεπω κανονικα ολα τα αρχεια που υπάρχουν και στις 2 κάρτες. Το επώμενο βήμα μου ηταν format στην συσκευη αλλα παρ ολα αυτά δεν βλεπει καμια κάρτα.

περιμενω τα φώτα σας.

 

Προφανως τα εφτυσε ο card reader της συσκευης.

Υποθετω θα χρειαστει service.. Αν μπορεις δοκιμασε με καποιο τροπο μηπως γινεται να καθαρισεις τις επαφες του reader του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το 2ο εικονίδιο αλλά τώρα που τα είδα και τα δύο μάλλον ένας συνδυασμός τους θα ήταν το τέλειο (ένα κυκλικό βελάκι αλλά με τον διακόπτη ΟΝ ΟFF μέσα του).

 

Κάτι τέτοιο εννοείς ε ? Δες το screenshot.

http://www.rapiduploader.com/866687

Να ρωτήσω κάτι,γενικα απο την εμπειρια μου σε symbian τηλέφωνα,ν73 και n93,εχω παρατηρήσει οτι οταν το ανοιγω και το κλεινω καταναλώνει πολύ ενέργεια..Με το restart άραγε ισχύει το ίδιο?

Λογικά ναι. Στην ουσία είναι η ίδια διεργασία που αντί να γίνει χειροκίνητα, γίνεται με εντολή στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι ξέχασα ....τι ξέχασα ....:wacko:

Ένα εικονίδιο της προκοπής ρε παιδιά, για το pydict !!!

Μα κανείς δεν το σκέφτηκε ?

Απλά εγκατάσταση απο πάνω και επανεκίνηση.

http://www.rapiduploader.com/855828

 

Όταν λες εγκατάσταση από πάνω, εννοείς ότι κάνεις εγκατάσταση του αρχείου (pydict_v1_0_1.sis) κανονικά με διπλό κλικ πάνω στο αρχείο (οπότε ενεργοποιείται το PC Suite) και αυτό πάει και αντικαθιστά το προηγούμενο pydict που έχει ήδη εγκατασταθεί?

Αν δεν έχω εγκαταστήσει ακόμα το λεξικό την εγκυκλοπαίδεια και το ελληνοαγγλικό λεξικό, μπορώ να αντικαταστήσω το pydict_v1_0_1.sis με το pydict.sis που υπάρχει στο rar που μπορεί να κατεβάσει κανείς από την υπογραφή σου?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς !!!

Αντί να εγκαταστήσεις το pydict 1.0.0.sis βάζεις το pydict 1.0.1.sis.

Στην ουσία η μόνη τους διαφορά είναι, στην προσθήκη του νέου εικονιδίου.

 

Edit: Ξέχασα ότι ανέβασα ξανά το πακέτο την περασμένη εβδομάδα.

Το rar που θα βρείς στην υπογραφή μου περιέχει το pydict με το νέο εικονίδιο.

Οπότε μην ανησυχείς. Κατέβασε το rar, ακολούθησε τις οδηγίες

και όλα θα πάνε καλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια.Ειχα εγκατεστημενο στο Ν80 μου το Profimail.Πριν λιγο καιρο ομως εκανα αναβαθμιση και σβηστηκαν τα παντα. Πηγα να βαλω ξανα το Profimail και οταν παω να κανω εγκατασταση μου βγαζει μηνυμα "Πιστοποιητικο εχει ληξει".Ξερετε τι παιζει? Μπορει καποιος να βοηθησει? Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο προγραμμα για Αποστολη Αρχειων μεσω Bloototh?(Aρχειων που ειναι κλειδωμενα?). Οποιος μπορει ας βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια.Ειχα εγκατεστημενο στο Ν80 μου το Profimail.Πριν λιγο καιρο ομως εκανα αναβαθμιση και σβηστηκαν τα παντα. Πηγα να βαλω ξανα το Profimail και οταν παω να κανω εγκατασταση μου βγαζει μηνυμα "Πιστοποιητικο εχει ληξει".Ξερετε τι παιζει? Μπορει καποιος να βοηθησει? Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο προγραμμα για Αποστολη Αρχειων μεσω Bloototh?(Aρχειων που ειναι κλειδωμενα?). Οποιος μπορει ας βοηθησει...

 

δες εδω τι θα κανεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593&page=198

post #3960.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς !!!

Αντί να εγκαταστήσεις το pydict 1.0.0.sis βάζεις το pydict 1.0.1.sis.

Στην ουσία η μόνη τους διαφορά είναι, στην προσθήκη του νέου εικονιδίου.

 

Edit: Ξέχασα ότι ανέβασα ξανά το πακέτο την περασμένη εβδομάδα.

Το rar που θα βρείς στην υπογραφή μου περιέχει το pydict με το νέο εικονίδιο.

Οπότε μην ανησυχείς. Κατέβασε το rar, ακολούθησε τις οδηγίες

και όλα θα πάνε καλά ;)

 

 

Thank you, thank you!!!

Είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά, άλλωστε έχεις κάνει καλή δουλειά. Ο λόγος που έκανα την ερώτηση είναι επειδή ήδη είχα κατεβάσει την περασμένη έκδοση του rar της υπογραφής σου. Δεν πειράζει όμως κατεβάζω την τελευταία και εγκαθιστώ αυτή.

 

Κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω αν έχεις υπ΄όψι εσύ ή κάποιος άλλος:

Έχω κατεβάσει το rar με το εορτολόγιο (Eortologio_3[1].1.rar) από κάποιο post σ΄αυτό το θέμα (δε θυμάμαι πιο), το οποίο περιέχει το φάκελο Eortologio_3.1 ο οποίος περιέχει τα παρακάτω:

υποφάκελος Eortologio

Eortologio.jar

Eortologio.jad

readme.txt

 

Ο υποφάκελος Eortologio περιέχει κάποια αρχεία με κατάληξη .class (ArgiesForm.class, CelebrationsForm.class, EasterForm.class, ...., UserInterface.class) και ένα ακόμη υποφάκελο META-INF που περιέχει ένα αρχείο MANIFEST.MF.

Όλα αυτά τα αρχεία (που βρίσκονται μέσα στο υποφάκελο Eortologio), τι τα κάνω, copy/paste και σε ποιο σημείο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες αποσυμπίσεση το .jar , και σου εμφάνισε όλα αυτά ???

Απλώς εγκατέστησε το .jar (όπως είναι) στο κινητό κι είσαι O.K. :)

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες αποσυμπίσεση το .jar , και σου εμφάνισε όλα αυτά ???

Απλώς εγκατέστησε το .jar (όπως είναι) στο κινητό κι είσαι O.K. :)

 

Εννοείς το rar. Ναι έκανα αποσυμπίεση και μου εμφάνισε όλα αυτά.

Τέλος πάντων θα κάνω μια δοκιμή και βλέπουμε.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Στηλε στο κινητο σου μονο το Eortologio.jar τα αλλα δεν χρειαζονται
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο εννοείς ε ? Δες το screenshot.

http://www.rapiduploader.com/866687

 

Τέλειο, το εγκατέστησα κιόλας. :D

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το rar. Ναι έκανα αποσυμπίεση και μου εμφάνισε όλα αυτά.

Τέλος πάντων θα κάνω μια δοκιμή και βλέπουμε.

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

Κάνε μετονομασία το rar σε jar.(δηλ την κατάληξη του αρχείου μόνο).

Αν δεν εμφανίζονται οι καταλήξεις στο pc σου χρησιμοποίησε το winrar για την μετονομασία :)

 

@mentor667 κατεβάζω τώρα τους χάρτες για να δω αν είναι λεπτομερείς πάντος εκ πρωτης οψεος φαίνετε καλό

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γεια σας και απο μενα,αλλα και εγω προσπαθω απο χτες να βαλω το εορτολογιο και μολις πατισω το rar μου βγαζει error................. κατι τετοια.Τι να κανω.Περιμενω απαντηση......

 

Sorry το jar παταω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γεια σας και απο μενα,αλλα και εγω προσπαθω απο χτες να βαλω το εορτολογιο και μολις πατισω το rar μου βγαζει error................. κατι τετοια.Τι να κανω.Περιμενω απαντηση......

 

Sorry το jar παταω.

 

Στελνεις το .jar στο κινητο σου ειτε μεσω καλωδιου ειτε μεσω bluetooth. Θα εμφανιστει ως εισερχομενο μηνυμα. Απλα πατας ανοιγμα και γινεται η εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος Ν95

Δυο ερωτησεις:

 

1-ΟΤΑΝ ΣΒΗΝΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΗ ή ΕΝΑ ΘΕΜΑ απο την διαχειρηση εφαρμογων,πρεπει να κανω ή να προσεξω κατι αλλο εκτος απο το απλα να την-το σβησω. ? (προηγ/νο τηλ. μου ηταν το 6630)

 

 

2-Μπορει καποιος να μου στειλει ή καποια εφαρμογη απεριριστου χρονου φωνιτικης εγγραφης και ενα black list που να τρεχει στο Ν95?

 

cocomatp@yahoo.gr

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Αν και το thread δεν αφορά άμεσα το Nokia PC Suite, παρόλα αυτά κάποιες από τις καινούργιες δυνατότητες του PC Suite επηρεάζουν τη χρήση κάποιων third party εφαρμογών όπως θα γίνει κατανοητό πιο κάτω.

 

Στο site της Nokia (http://europe.nokia.com/A4144903) αναφέρονται τα εξής:

 

Latest update: Version 6.83

  • New version of Nokia Content Copier lets you select the content types you want to back up and restore
  • Notification when new phone software (firmware) updates are available
  • Support for Windows Vista added
  • Released 04 April, 2007

Key software features

  • Automatic, secure data transfer between phone and PC
  • Connect wirelessly or via cable
  • Fast, easy connection to the Internet
  • Manage music

Όπως φαίνεται από τα παραπάνω, επιτέλους η Nokia το πήρε απόφαση και επαναφέρει στην εφαρμογή αντιγράφων ασφαλείας (Content Copier) το partial backup, δηλαδή τη δυνατότητα να επιλέξουμε τα στοιχεία που θα κάνουμε backup/restore.

 

Με αυτό τον τρόπο θα είναι δυνατό π.χ. να κάνουμε backup μόνο επαφών μας ή μόνο των μηνυμάτων, χωρίς να κάνουμε αποθήκευση όλων των αρχείων που έχουμε στη μνήμη (τηλέφωνο/κάρτα). Έτσι δε θα είναι πια απαραίτητη η χρήση εφαρμογών για μεταφορά προσωπικών στοιχείων από τηλέφωνο σε τηλέφωνο με third-party εφαρμογές (π.χ. Contacts Transfer κλπ), καθώς θα αρκεί η μεταφορά μόνο των απαραίτητων στοιχείων μέσω του Content Copier.

 

Σελίδα download:

http://europe.nokia.com/A4144907

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος αν με αυτήν την έκδοση θα μπορέσω να πάρω backup από το Ν73 μου, γιατί με την προηγούμενη πάπαλα. Ότι κι αν δοκίμασα κολλούσε στο 99%.

Την κατεβάζω τώρα κι ο Θεός βοηθός!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...