Jump to content

Family Guy (Fox)


Xourxoulitsos
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας απ'το Family Guy?  

176 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας απ'το Family Guy?

    • Peter Griffin
    • Lois Griffin
    • Brian Griffin
    • Chris Griffin
    • Meg Griffin
    • Stewie Griffin
    • Glen Quagmire -Giggety Giggety Goo :lol:-
    • Cleveland Brown
    • Joe Swanson
    • Λοιποι (Adam West, Tricia Takanawa, Death κλπ)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε να πω κι εγώ…

Ψήφισα Stewie, Brian & Peter. Ένα Review παρακαλώ:

 

Stewie: Σίγουρα δεν είναι το συνηθισμένο μωρό της διπλανής πόρτας. Ο Stewie διαβάζει Μακιαβέλλι και φιλοδοξεί να κατακτήσει τον κόσμο. Οι ατάκες του δίνουν ρεσιτάλ, η μοχθηρότητά του το ίδιο, η Λόις πρέπει να πεθάνει, γι’αυτό put me through the pentagon. Κι εκεί που τον βλέπεις να παίζει με το τηλεφωνάκι της playschool, αρχίζει και το πυροβολεί. Το γέλιο πέφτει όταν κάνει πράγματα τα οποία δεν περιμένεις: βλέπει Τελετάμπις και μαγεύεται, μεθάει :lol: , τρώει μέχρι σκασμού για να την σπάσει στον Chris, ερωτεύεται και μοιράζει τα μπισκοτάκια του. Οι εφευρέσεις του είναι άξιες θαυμασμού, από τη χρονομηχανή για να εξαφανίσει τον πονόδοντο, τη μηχανή ελέγχου καιρού για το καταραμένο μπρόκολο(Lois: It's broccoli, it's good for you. Now open up for the airplane. Stewie: Never! Damn the broccoli, damn you, and damn the Wright brothers!) ως τις συσκευές laser και τα υπόλοιπα πολύτιμα όπλα του, σίγουρα είναι ένας master στις φυσικομηχανικές επιστήμες!:p Ποιος Hannibal Lecter, ποιος Hans Gruber, ο Stewie είναι από μόνος του μία ολοκληρωμένη προσωπικότητα, ξέρει να περνάει καλά, έχει τεράστια αποθέματα εξυπνάδας, διαβολικού πνεύματος και ανάρμοστης συμπεριφοράς, ωστόσο η πιπίλα του αρκεί για να σωπάσει προς το παρόν! :)

http://img169.imageshack.us/img169/8053/stewiexl6.gif

 

Brian: Ο αλκοολικός σκύλος, ο οποίος λατρεύει το martini, αποτελεί ένα υπέροχο δίδυμο με τον Stewie, εκτελώντας αρκετές φορές το ρόλο της νταντάς (κι εκεί αρχίζει το πανηγύρι :lol: ). Είναι αρκετά κουλτουριάρης, αγαπάει την όπερα, είναι μέλος της Mensa και μιλάει ξένες γλώσσες. :p Έχοντας στο μητρώο του μία απεξάρτηση από την κοκαΐνη και αρκετές ώρες ψυχοθεραπείας, εντούτοις ο Brian παραμένει ο πιστός φίλος της οικογένειας με τις ανθρωπομορφικές του συνήθειες (πέσιμο σε γυναίκες, διάβασμα εφημερίδας και πολλά άλλα), προσφέροντας άφθονες στιγμές γέλιου όταν δρα με την 'φιλική υποστήριξη' του Stewie, αφού τελικώς, αυτοί μαζί δεν κάνουνε και χώρια δεν μπορούνε! :p

 

Peter: Η ογκώδης βλακεία του, τα δυναμικά του flashback, οι τρόποι που μηχανεύεται για να ξεφύγει απ' την Λόις (βλ. κασετοφωνάκι με ηχογραφημένα μηνύματα προκειμένου να παίξει γκολφ), η τεράστια εμμονή του με την τηλεόραση μέχρι τα όρια της αποχαύνωσης, κάνουν τον Peter σίγουρα έναν ιδιαίτερα ενδιαφέρων μπαμπά. Ρεζιλεύει την κόρη, ρεζιλεύει και τον γιο, :lol: ιδιαίτερα εγωιστής και ανταγωνιστικός με την Λόις, προσπαθεί πάντα να βγει από πάνω και κάνει πράγματα τελείως γελοία για τελείως γελοίες αιτίες. Στην τελική, καταφέρνει πάντα να επανακτεί την χαμένη εμπιστοσύνη της Λόις και την αγάπη ολονών (πέρα του Stewie προφανώς!) :p

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

New episode

513 - Bill and Peter's Bogus Journey

Enjoy :happy:

 

Το καλύτερο που έχει παιχτεί εδώ και πολύ καιρό :up:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τέλειο και το 514.

Το bashing στο tv.com νομίζω οφείλεται στο ότι ήταν αρκετά black humored σε σχεση με τους παραλληλ...παραπληγικούς

But thats why we love Family Guy

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο και το 514.

Το bashing στο tv.com νομίζω οφείλεται στο ότι ήταν αρκετά black humored σε σχεση με τους παραλληλ...παραπληγικούς

But thats why we love Family Guy

 

Μου άρεσαν πολύ οι ιδέες με το

crippletron, και το ScareJew...

...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μα τι στο καλό παίζει και βρίσκω τα επεισόδια ως "έκτης σαιζόν";;

Αφήστε που απ' ότι έχω κατεβάσει εγώ έπρεπε να έχω το 14ο επεισόδιο της 5ης σεζόν πριν 1-2 βδομάδες... :confused:

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ!

 

(Xourxoulitso, μη βρίσεις!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι στα torrents τα επεισόδια της 5ης φαίνονται ως μια season μπροστά. Πχ το 5x14, στα torrents θα το βρεις ως 6x14 (έχει να κάνει με την 4η season που την έσπασαν από το κανάλι σε δύο τμήματα και απο εκεί κάποιοι fans τη διάσπασαν σε 4η και 5η, και είπαν την 5η τελικά 6η).

Το 5x14 έπαιξε στις 25/03/07.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eίδα το 6x18 που νομίζω ότι ήταν το season finale.

Εκπληκτικό επεισόδιο, με συνεχείς αναφορές στο Back to the Future που γίνονται αφορμή για ανελέητη γελοιοποίηση των 80's. Κορυφαία στιγμή όταν ο Brian τραγουδάει Rick Astley!!! :lol: :lol: - είχα να ακούσω αυτό το όνομα και το τραγούδι πάνω από 15 χρόνια και κόντεψα να δακρύσω από τα γέλια!!!

Δείτε το asap. :)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πολύ καλό. Δεν ήταν ακριβώς άψογο για μένα, γιατί αν και έχω δει το συγκεκριμένο back to the Future -όχι πρόσφατα, μου διέφυγαν κάποια άλλα references που το επεισόδιο χρησιμοποιούσε σαν αστεία.

 

Ήταν όντως season finale? Κρίμα. Γμτ και δεν μπορώ/δε θέλω να αρχίσω το American Dad. Ίσως αν άρχιζε το Robot chicken....

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ήταν πολύ καλό. Δεν ήταν ακριβώς άψογο για μένα, γιατί αν και έχω δει το συγκεκριμένο back to the Future -όχι πρόσφατα, μου διέφυγαν κάποια άλλα references που το επεισόδιο χρησιμοποιούσε σαν αστεία.

 

Στιγμές που μου άρεσαν:

 

 

Can I Wham! my Oingo-Boingo into your Velvet Underground? :lol: (Αν και οι Velvets ήταν πολύ παλιότεροι)

 

Όλες οι αναφορές στην προεδρία Gore ήταν απίστευτες - ειδικά το σκηνικό με Αντιπρόεδρο Cheney - Scalia (υπερ-συντηρητικός δικαστής στο Supreme Court και κολλητός φίλος/hunting partner του Cheney) που η σφαίρα διαπέρασε τον Scalia και σκότωσε τον Karl Rove (ανώτατος σύμβουλος του Bush και άρχοντας του spin, ο πιο μισητός άνθρωπος στον κόσμο για Democrats). Πρόπερσι πράγματι συνέβη τέτοιο ατύχημα σε κυνηγετικό ταξίδι Cheney-Scalia αλλά δεν έπαθε κανείς κάτι σοβαρό.

 

 

Ο γάμος με τη Molly Ringwald (Breakfast Club) και το ψιλοαναμενόμενο παρ' όλα αυτά πολύ καλό comment του Death: I'm coming back for your career. :p

 

 

 

Άξιο για season finale (όντως είναι κατά το TV.com).

 

Το American Dad εγώ δεν το αντέχω - μπορεί να κατεβάσω κανένα Simpsons, φέτος δεν έχω δει καθόλου.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Το American Dad εγώ δεν το αντέχω - μπορεί να κατεβάσω κανένα Simpsons, φέτος δεν έχω δει καθόλου.

 

/ξέθαμα mode on

 

Καλό είναι και το American Dad! Δεν είναι Family Guy αλλά βλέπεται άνετα. Έχει βέβαια, πολλές ομοιότητες με το FG, αλλά έχει και δικές του καλές στιγμές

 

Η νέα σεζόν ξεκινά στις 23 Σεμπτεμβρίου 2007 με το επεισόδιο Blue Harvest:

 

Episode Summary:

 

With the Griffins stuck at home during a blackout, Peter begins to tell a story, which leads to a Star Wars flashback. Acting out scenes from Star Wars Episode IV: A New Hope, Peter plays Han Solo, Lois is Princess Leia, Stewie becomes Darth Vader, Brian plays Chewbacca, and Chris is Luke Skywalker. Cleveland and Quagmire will play the parts of R2-D2 and C-3PO, while Herbert is the wise Obi-Wan Kenobi.

 

 

:respect: :lol: ::w00t::yahoo:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Απο το 1x04:Mind Over Murder :D

 

http://s191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/?action=view&current=MOV01988.flv

 

Η ακυριλα!!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.youtube.com/watch?v=oQuF_t-rTZQ

 

Από τα 59α Emmy

Stewie & Brian FTW!!

 

:respect: :respect: :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό επεισόδιο. Τα είχε όλα. Ακόμα και το τέλος (

η αναφορά σε Robot chicken και η διαμάχη μεταξύ "Peter" και "chris" (seth & seth) που είναι ουσιαστικά οι βασικοί δημιουργοί των δυο show

ήταν κάτι που έπρεπε να γίνει :) .

Καλή αρχή στη νέα season 6.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

On its original airing, this episode was watched by 10.7 million viewers.

 

:respect: :up:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επικό πραγματικά!

 

Tι να πω; Η Leia Που προσπαθεί να φτιάξει mpeg, η μπάντα στο κλαμπ που παίζει το ίδιο τραγούδι; Η αναφορά στο "Airplane!";

 

:respect: :respect: :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα νέα του μήνα! (αν και η φήμη δεν κυκλοφόρησε τώρα)

(μετά την κυκλοφορία του iPod Touch :p)

 

Family Guy Movie in the Works

 

:respect:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα νέα του μήνα! (αν και η φήμη δεν κυκλοφόρησε τώρα)

(μετά την κυκλοφορία του iPod Touch :p)

 

Family Guy Movie in the Works

 

:respect:

 

Περίεργο. Δεν είδα καμμιά αναφορά στην ήδη released (και δυστυχώς direct to dvd -όντως imho δεν ήταν για cinema) ταινία του Family Guy (the untold Stewie Griffin Story) (και που αργότερα έπαιξε σε τμήματα ως κανονικά επεισόδια).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μα το Untold Story είναι αρκετά παλιό. Συγκεκριμένα του 2005. Οι φήμες άρχισαν να κυκλοφορούν με την κυκλοφορία του Simpsons: The Movie και οι ίδιοι οι δημιουργοί της σειράς, όχι μόνο δεν τις αρνούνται, αλλά δίνουν και πολλές ελπίδες.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι καινούργιο, αν και αρκετά παλιό δεν το λές όταν κυκλοφόρησε μόλις πριν 2 χρόνια. Κάθε πόσο βγάζει ένα cartoon series μια ταινία; Από την εμπειρία μου είναι μια φορά per series, (αντε περισσότερες όταν η πρώτη ταινία σημειώσει επιτυχία - πράγμα που δεν εχει συμβεί εδώ).

 

Anyway, αυτά είναι για την ιστορία. Ως die-hard fan του Family Guy εϊμαι υπερ φυσικά να βγει μια καλή ταινία και αν την ετοιμάσουν και την προσέξουν ώστε να μπορεί να σταθεί κινηματογραφικά, θα είναι υπέροχα νέα.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...