Jump to content

Solarium...θα κάνατε;


mona-liza
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικα με τιποτα δεν θα εκανα τεχνικο μαυρισμα,ασχετα οτι μαυριζω πολυ ευκολα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τη μια αποτριχωση απο την αλλη solarium:).μαλλον το εχουμε χασει ,δεν νομιζετε?No way δεν θα παρω..
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

υποθετω οτι αναφερεσαι για τους ανδρες που κανουν σολαριουμ και αποτριχωση.

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αγαπητε..αν τους αρεσει τους εν λογω εμας μας φτανει και μας περισσευει

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Χμ είχα απαντήσει χωρίς να θίξω τον φίλο που αναφέρθηκε στην μαυρολαγνεία και λοιπά και λοιπά... Αλλά κάποιος διέγραψε από ότι φαίνεται το post... Τέλως πάντων... Είχα γράψει πως δεν είναι θέμα μαυρολαγνείας ή ιδιαίτερου βίτσιου, εκτός και αν με το ίδιο νόμισμα αποκαλείς τον εαυτό σου λευκολάγνο, οπότε το λες με την "αθώα" έννοια όπου και πάω πάσο. Αν το λες όπως φαντάζομαι κατάλαβε πως δεν είναι βίτσιο, αλλά θέμα γούστου και όπως εσένα σου αρέσουνε οι ασπρουλιάρες έτσι και εμένα με ελκύουνε οι γλυκές σκουρίτσες. Και δεν παρέπεμψα καμμία να λυώσει στα solarium και στον ήλιο, αλλά να κάνει με μέτρο λίγη προσπάθεια να σκουρύνει την επιδερμίδα με όλες τις απαραίτητες προφυλάξεις και ΧΩΡΙΣ φυσικά υπερβολές. Με την λογική σας όλος ο Ιταλικός πληθυσμός θα έπρεπε να έχει αφανιστεί...Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι πως είσαστε πολύ Ε Λ Λ Η Ν Α Ρ Ε Σ(όχι Ελληνάρας σαν "Έλληνας" και λοιπά και λοιπά για να μην παρεξηγηθούμε αλλά σαν φραπεδούμπας,αραλίκιας, τσιγαριλίκιας και λοιπάς καφριλίκιας) ρε παιδιά... Και δεν το λέω με κακή πρόθεση. Ο νοών νοήτο...Δεν θέλω να το θίξω περισσότερο... Sofi-κ ( κ=κάτασπρη) μην το λες πως το μαύρισμα δεν σε κάνει κούκλο. Δεν σημαίνει ότι σε κάνει ένα μαύρισμα από μόνο του κούκλο ή όχι,αλλά μάθε πως μια κατηγορία ανδρών οι ασπρουλιάρες μας απωθούνε υπερβολικά, ενώ μια μετριότερης εμφάνισης κοπέλα (ίσως και στρουμπουλή κλπ.) να έχει αυτήν την επιδερμίδα που θα μας ελκύει... Δικαίωμα σου να είσαι γαλακτομπούρεκο με επιδερμίδα που βγάζει ... κορφίκια..... αλλά και δικαίωμά μας να μας ελκύουνε τα μελαχρινάκια με τις σκούρες επιδερμίδες.:D Οπότε κοίτα εσύ τη δουλειά σου και άσε τα γλυκά μας κοριτσάκια να διατηρούν ή και να αποκτούν αυτό που μας αρέσει τοσο πολύ επάνω τους ....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμ είχα απαντήσει χωρίς να θίξω τον φίλο που αναφέρθηκε στην μαυρολαγνεία και λοιπά και λοιπά... Αλλά κάποιος διέγραψε από ότι φαίνεται το post... Τέλως πάντων... Είχα γράψει πως δεν είναι θέμα μαυρολαγνείας ή ιδιαίτερου βίτσιου, εκτός και αν με το ίδιο νόμισμα αποκαλείς τον εαυτό σου λευκολάγνο, οπότε το λες με την "αθώα" έννοια όπου και πάω πάσο. Αν το λες όπως φαντάζομαι κατάλαβε πως δεν είναι βίτσιο, αλλά θέμα γούστου και όπως εσένα σου αρέσουνε οι ασπρουλιάρες έτσι και εμένα με ελκύουνε οι γλυκές σκουρίτσες. Και δεν παρέπεμψα καμμία να λυώσει στα solarium και στον ήλιο, αλλά να κάνει με μέτρο λίγη προσπάθεια να σκουρύνει την επιδερμίδα με όλες τις απαραίτητες προφυλάξεις και ΧΩΡΙΣ φυσικά υπερβολές. Με την λογική σας όλες ο Ιταλικός πληθυσμός θα έπρεπε να έχει αφανιστεί...Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι πως είσαστε πολύ Ε Λ Λ Η Ν Α Ρ Ε Σ(όχι Ελληνάρας σαν "Έλληνας" και λοιπά και λοιπά για να μην παρεξηγηθούμε αλλά σαν φραπεδούμπας,αραλίκιας, τσιγαριλίκιας και λοιπάς καφριλίκιας) ρε παιδιά... Και δεν το λέω με κακή πρόθεση. Ο νοών νοήτο...Δεν θέλω να το θίξω περισσότερο... Sofi-κ ( κ=κάτασπρη) μην το λες πως το μαύρισμα δεν σε κάνει κούκλο. Δεν σημαίνει ότι σε κάνει ένα μαύρισμα από μόνο του κούκλο ή όχι,αλλά μάθε πως μια κατηγορία ανδρών οι ασπρουλιάρες μας απωθούνε υπερβολικά, ενώ μια μετριότερης εμφάνισης κοπέλα (ίσως και στρουμπουλή κλπ.) να έχει αυτήν την επιδερμίδα που θα μας ελκύει... Δικαίωμα σου να είσαι γαλακτομπούρεκο με επιδερμίδα που βγάζει ... κορφίκια..... αλλά και δικαίωμά μας να μας ελκύουνε τα μελαχρινάκια με τις σκούρες επιδερμίδες.:D Οπότε κοίτα εσύ τη δουλειά σου και άσε τα γλυκά μας κοριτσάκια να διατηρούν ή και να αποκτούν αυτό που μας αρέσει τοσο πολύ επάνω τους ....

Οι Ιταλοι ειναι απο φυσικου τους λιγο μελαμψοι...Αυτο ειναι πολυ ωραιο πιστεψε με γιατι ειναι φυσικο...Το να βλεπεις ξανθιες γυναικες ας πουμε με σκουρο δερμα λογω σολαριουμ δεν μ'αρεσει εμενα προσωπικα, το θεωρω καπως...

 

Καποιους αντρες τους απωθουν οι "ασπρουλιαρες", καποιους τους ελκυουν πολυ...

Οσο για τον χαρακτηρισμο "κατασπρη" που μου προσαπτεις χωρις να με εχεις δει καν, κανοντας αποπειρα χιουμορ, μαλλον ακυρο ηταν καθως ειμαι κανονικη στο δερμα...

Αν το υπογραμμισμενο παει προς εμενα, πρεπει να σου πω οτι εχω δικαιωμα να λεω την γνωμη μου σε ενα τοπικ. Αλλωστε μιλησα κυριως περι υγειας.

 

Ο χαρακτηρισμος Ελληναρες δεν καταλαβα που κολλαει...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο χαρακτηρισμος Ελληναρες δεν καταλαβα που κολλαει...:rolleyes:

 

Ούτε και γω κατάλαβα που κολλάει:confused: .Επίσης δεν κατάλαβα γιατί να χαρακτηρίσει κάποιος τον άλλο κάφρο απλά και μόνο επειδή εκφράζει την άποψή του ή λέει στους άλλους καλοπροαίρετα να προσέχουν όταν κάνουν κάτι το οποίο ίσως να είναι επικίνδυνο για την υγεία τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι πως είσαστε πολύ Ε Λ Λ Η Ν Α Ρ Ε Σ(όχι Ελληνάρας σαν "Έλληνας" και λοιπά και λοιπά για να μην παρεξηγηθούμε αλλά σαν φραπεδούμπας,αραλίκιας, τσιγαριλίκιας και λοιπάς καφριλίκιας) ρε παιδιά...

 

Malista ... Aralikias ktl opoios einai kata tou solarium. Dld uper einai oi ... sklira ergazomenoi pou den arazoun kai den pinoun frapedies?? :X

 

:rolleyes:

 

με όλες τις απαραίτητες προφυλάξεις και ΧΩΡΙΣ φυσικά υπερβολές. Με την λογική σας όλος ο Ιταλικός πληθυσμός θα έπρεπε να έχει αφανιστεί...

 

Oi karkinoi kai oi alles sxetikes epiptwseis kanoun xronia (dekaeties isws) na emfanistoun. Fusika kai de tha afanistei olos o Italikos plithismos, oute kamias allis xwras, alla ta krousmata karkinou tou dermatos tha afksithoun lene oi eidikoi.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/3.1.7196/1662; en; U; ssr))

 

υποθετω οτι αναφερεσαι για τους ανδρες που κανουν σολαριουμ και αποτριχωση.

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αγαπητε..αν τους αρεσει τους εν λογω εμας μας φτανει και μας περισσευει

 

apopsi mou ,xwris vevaia na thelw na tin epivalw.peri oreksews ouden sxolio

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Οσοι εχουν κανει για πειτε μου λιγο:

Το χρωμα εχει δiαβαθμισεις? Δλδ μπορεις να πεις θελω μεχρι ενα σημειο να μαυρισω να μη βγεις τελειως ηλιοκαμμενος, σωστα?

 

και μια ακομα απορια. ποσο καιρο κραταει? το χρωμα φευγει σταδιακα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος παιδια με αυτα που εχω ακουσει εως τωρα απο γιατρους και καναλια το θεωρω ΛΑΘΟΣ οποιος το κανει,εκτος και αν ξερει της συνεπειες και της εχει αποδεκτη!!;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετα απο το ''Βλεπω το θανατο σου'' και τη σκηνη με το solarium δεν το σκεφτομαι καν!!! Αν και ειμαι πολυ ασπρη και με φακιδες,δεν θα εκανα ποτε.
''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oύτε εγώ θα έκανα.

Προτιμώ ασπρουλιάρα :D

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μελαχροινή και με το που κάθομαι στον ήλιο αρπάζω, οπότε όχι δεν θα έκανα ποτέ solarium. Άλλωστε δεν μου αρέσει το χρώμα του ψημένου στον φούρνο που δίνει το solarium :p
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που ακριβώς έχει solarium στην πάτρα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Αν δεν κάνω λάθος, Κορίνθου και Βότση είναι ένα μαγαζί που κάνει και solarium. Είναι δίπλα στο Κ.Ε.Π.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...