Jump to content

Επιδοτήσεις σε νέες επιχειρήσεις


nikos2004dj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ?ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ?ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ?ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΝΕΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Η ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ?

ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ LINK ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΛΗΣΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΣΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ...

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο καταρχήν καλησπέρα,

Μπορείς να κοιτάξεις στο http://www.antagonistikotita.gr. Είναι ένα site του Υπουργείου Ανάπτυξης όπου περιγράφονται οι περίσσότερες προκηρύξεις που έχουν βγει ως τώρα. Βέβαια για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να απευθυνθείς σε σύμβουλο αν και σε προειδοποιώ ότι είναι όλοι λαμόγια!!!!:)

 

Be Well,

Alex

The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

αυτα δινονται σε ολους ή θελει και βυσμα οπως στην κλασικη ελλαδα χρειαζεται παντα??
Link to comment
Share on other sites

αυτα δινονται σε ολους ή θελει και βυσμα οπως στην κλασικη ελλαδα χρειαζεται παντα??

An mpeis se programma me protimologia klp tha pareis sigoura lefta. vevaia mporei na pareis ligotera an sou vroun kapoies dikaiologies. Ostoso yparxoun kai symvouloi pou einai kaloi. me autous tha kaneis sumfonia px an ta paro ola tha pareis toso an paro ligotera tha pareis tosa. emeis etsi kaname kai epeidi tin proti pirame ligotera tou dosame kai ligotera kai den eipe tpt. thelei ligo psaksimo.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ. Δεν χρειάζεται απαραίτητα βύσμα. Ισως όμως να βοηθάει.

Αν έχεις κάρτα ανεργίας ίσως υπάρχει κάποιο επιδοτούμενο πακέτο. Κοιτα http://www.oaed.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Μετα απο χρόνιααααα.........

 

Σημερα μετα απο αυτήν την οικονομική κατάσταση της χώρας μας υπαρχουν επιχειρηματικες προτάσεις, υπαρχουν επιδοτούμενα προγράμματα;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρόνιααααα.........

 

Σημερα μετα απο αυτήν την οικονομική κατάσταση της χώρας μας υπαρχουν επιχειρηματικες προτάσεις, υπαρχουν επιδοτούμενα προγράμματα;

Καλησπέρα, αυτήν την στιγμή τρέχουν προγράμματα για γυναικεία επιχειρηματικότητα και για ΑμΕΑ.

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι μεσα λοιπόν.....:O Σιγουρα θα υπάρχουν και αλλα προγραμματα. Ισως απο το ΕΣΠΑ ή κατι αλλο.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Σκεφτομαι να ανοιξω την δικη μου μικρη επιχειρηση και το κοστος κατασκευης ειναι στις περιπου 15-20.000ε. Επιδοτει τιποτα ο ΟΑΕΔ για ανεργους νεους ή τα βαζω ολα απο την τσεπη μου(δανειο δηλαδη απο τραπεζα)?
Link to comment
Share on other sites

Απο ΟΑΕΔ χλωμο.Απο ΕΣΠΑ κοιταξες για κανενα Ευρωπαικο προγραμμα?

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο ΟΑΕΔ χλωμο.Απο ΕΣΠΑ κοιταξες για κανενα Ευρωπαικο προγραμμα?

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

 

 

Nα σου πω την αληθεια οχι. Στο google στις αναζητησεις διαβαζα και για 100% επιχορηγηση για μεχρι 20.000ε. Ακουγεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο :(

 

Απο αυριο θα παω πρωτα ΟΑΕΔ να δω τι θα μου πουν. Υποψιν ειμαι ανεργος και δεν εχω ξεκινησει ποτε καποια επιχειρηση. Για να μην εχει λεφτα το ταμειο θα τα εφαγαν παλι τα γνωστα λαμογια με τα τερτιπια τους οπου θα επαιρναν τα λεφτα χωρις να εχουν καν επιχειρησεις

Link to comment
Share on other sites

Το μέχρι 100% επιχορήγηση δεν παίζει.

Ακόμα και καποια ΕΣΠΑ που ξερω, εδιναν για νεους επιχειρηματιες μεχρι το 50-60%.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το μέχρι 100% επιχορήγηση δεν παίζει.

Ακόμα και καποια ΕΣΠΑ που ξερω, εδιναν για νεους επιχειρηματιες μεχρι το 50-60%.

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 129 @1.300Mhz

 

 

Mακαρι να ειναι και ετσι. Και 50% να ηταν θα ημουν ευτυχισμενος :D

Link to comment
Share on other sites

στον οαεδ τρεχει ενα σεμιναριο αυτες τις μερες για επιδοτηση 20000ευρο σε 4 δοσεις.

βεβαια επιδοτηση ακομα δεν εχει βγει αλλα στον οαεδ λενε οτι σε λιγο καιρο θα βγει.

σημαντικη προυποθεση ειναι να μην ειχες στο παρελθον επιχειρηση.

πας κανεις ενα σεμιναριο 3 μερες και μετα ανοιγεις τρην επιχειρηση σου.

αφου την ανοιξεις ερχονται απο οαεδ κανουν ελεγχο αν τηρεις τις προυποθεσεις δινουν εγκριση.

αν εγκριθεις περνεις 5000 ευρο. καθε χρονο για τα επομενα 3 χρονια αν εχεις τιμολογια 500ο ευρο τον χρονο περνεις και τις υπολοιπες δοσεις. εσυ πρεπει να πας οαεδ και να κανεις αιτηση για συμβουλευτικη και μετα θα σε παρουν αυτοι τηλεφωνο για το ποτε θα γινει το σεμιναριο.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

στον οαεδ τρεχει ενα σεμιναριο αυτες τις μερες για επιδοτηση 20000ευρο σε 4 δοσεις.

βεβαια επιδοτηση ακομα δεν εχει βγει αλλα στον οαεδ λενε οτι σε λιγο καιρο θα βγει.

σημαντικη προυποθεση ειναι να μην ειχες στο παρελθον επιχειρηση.

πας κανεις ενα σεμιναριο 3 μερες και μετα ανοιγεις τρην επιχειρηση σου.

αφου την ανοιξεις ερχονται απο οαεδ κανουν ελεγχο αν τηρεις τις προυποθεσεις δινουν εγκριση.

αν εγκριθεις περνεις 5000 ευρο. καθε χρονο για τα επομενα 3 χρονια αν εχεις τιμολογια 500ο ευρο τον χρονο περνεις και τις υπολοιπες δοσεις. εσυ πρεπει να πας οαεδ και να κανεις αιτηση για συμβουλευτικη και μετα θα σε παρουν αυτοι τηλεφωνο για το ποτε θα γινει το σεμιναριο.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Οχι δεν ειχα στο παρελθον επιχειρηση. Το θεμα ειναι οτι τα κατασκευαστικα κοστιζουν 15-20.000ε, αλλα ο κατασκευαστης θελει σιγουρα τα μισα λεφτα μπροστα. Οποτε η λυση μου ειναι να παρω δανεια αρχικα απο τραπεζα? Γιατι απ'οτι λες τον πρωτο χρονο παιρνεις 5000ε και καθε χρονο μετα απο 5000ε, οποτε ειναι αδυνατον να το δεχτει η κατασκευαστικη εταιρεια.

 

Φυσικα θα παρω κανονικα τιμολογια απο την εταιρεια για να τα δειξω στον ΟΑΕΔ και να παρω την εγκριση για τα λεφτα. Παντως οπως τα λες μου φαινονται ολα πολυ καλα για να ειναι αληθινα

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερα να περιμένει κανείς να βγεί η επιδότιση όντως ,γιατί πρόσφατα τα ίδια έλεγαν για επιδότιση θέσεων σε επιχειρήσεις για ανέργους,

και αυτές δεν έγιναν ως τώρα ελλειψη χρημάτων.:X

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο διαπιστωσα οτι δινεται και επιδοτηση 50% για νεους αγροτες. Η κατασκευη θα γινει κοντα στην Σπαρτη και ειναι για εκτροφη σαλιγκαριων. Στην ουσια αυτο που κοστιζει ειναι η κατασκευη του ''θερμοκηπειου''. Γιατι θελει οργωμα, μπετο, διχτυα, μπεκ ψεκασματος κ.τ.λ.

 

Μπορω να παρω και επιδοτηση για νεους επιχειρηματιες και για νεους αγροτες ? :p

Link to comment
Share on other sites

για να παρεις την επιδοτηση πρεπει να φτιαχτει η επιχειρηση και να λειτουργει κανονικα.

αφου λειτουργει θα ερθει απο τον οαεδ ο ελεγχος να δει αν οντως εχεις επιχειρηση.

να ξερεις στα τιμολογια μετρανε μονο η παροχη υπηρεσιων.

δηλ δεν μετρανε τα φωτιστικα που θα βαλεις αλλα μονο η παροχη υπηρεσιων του ηλεκτρολογου.

αν βγει το προγραμμα θα ειναι αληθηνα. το προγραμμα αυτο τρεχει 1,5 χρονο και τα λευτα τα εχουν παρει ολοι.

βεβαια αυτη την στιγμη δεν υπαρχει οποτε δεν εισαι σιγουρος για τιποτα.

εγω το μαγαζι θα το ανοιγα ειτε υπηρχε προγραμμα ειτε οχι.

ετσι το ανοιξα και αν μπορεσω να παρω και τα 20000 ακομα καλυτερα.

μην ανοιξεις μαγαζι για να παρεις μονο τα φραγκα. αυτα δεν φτανουν ουτε για τα ενοικια.

γτ πολλοι ειπαν θα παρω τα 20000 και μετα θα το κλεισω κ οτι βγαλω στην τζεπη και βρεθηκαν χρεωμενοι μεχρι το κεφαλι

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Tα χρήματα δίνονται σε δόσεις ,αναφερεται σε κάθε περίπτωση πόσο χρόνος απαιτείται και πότε γίνετε ο ελεγχος και αυτός δεν αφορά μια φορά μόνο.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα,

Είδα το Fund a Nation (Fundanation.com) στο ίντερνετ και μου φάνηκε μια αξιόλογη προσπάθεια!

Αν έχετε σκεφτεί την επιχειρηματικότητα σίγουρα θα σας ενδιαφέρει και θα σας ενθουσιάσει αφού το Fund A Nation είναι η μοναδική πλατφόρμα στην οποία όλοι μπορούν να υποβάλλουν την επιχειρηματική τους ιδέα και ο κόσμος, εφόσον την κρίνει αξιόλογη, να την ψηφίσει ώστε να χρηματοδοτηθεί και να υλοποιηθεί!! Ακόμα και στην περίπτωση που κάποιος δεν έχει επιχειρηματική ιδέα προς υποβολή, μπορεί απλά να ψηφίζει ιδέες που πιστεύει πως θα βοηθήσουν το κράτος του, θα δημιουργήσουν θέσεις εργασίας και θα ανεβάσουν το βιωτικό επίπεδο της χώρας!

Πιστεύω και υποστηρίζω το Fund a Nation για τη δυνατότητα που δίνει σε όλους ανεξαιρέτως να συμμετέχουν αλλά και επειδή παρέχει υποστήριξη σε νέους επιχειρηματίες οι οποίοι μέχρι σήμερα διστάζουν να υλοποιήσουν την επιχειρηματική τους ιδέα.

 

Εαν βρίσκετε αξιόλογη την προσπάθειά αυτή γίνετε υποστηρικτής της στο διαγωνισμό που συμμετέχει (Zerofund), εδώ: http://bit.ly/VZot7v και μοιραστείτε την με το κοινό σας! Το Fundanation είσαι εσύ! To Fundanation είμαστε όλοι εμείς μαζι!!

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ:

Video: http://bit.ly/Fundanation_Video

Website: http://www.fundanation.com

Facebook: https://www.facebook.com/FundanationIdeaSpace

Twitter:

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ξερει παιδια. ανοιξα την επιχειρηση και η συμβουλευτικη δυστοιχως εγινε μετα και δεν μπορω να παρω τα λεφτα.

η επιχειρηση λειτουργει κανονικοτατα. γινεται κατι? ή να τα ξεχασω?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...