Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

γουστα ειναι αυτα φιλε μου...τις παρενεργειες λιγο πολυ τις ξερω..το θεμα ειναι ..ποσο συχνες ειναι..;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια,σκευτομαι πολυ σοβαρα να κανω τρυπα στο φρυδι (nicos tatoo)..αλλα με το που το ανακοινωσα στα συγγενικα μου προσωπα..ακουγα απο παντου..για την βλεφαροπτωση..ειναι συχνο φαινομενο??

 

κορυφη ειναι!κανε....εμενα μαρεσει πολυ αλλα φοβαμαι την βλεφαροπτωση κ μαλλον θα κανω αλλου(μην το γρουσουζεψω)

απλα δεν ξερω ειναι ενα ρισκο,ισως να μπορεις να το περιορισεις καπως ομως...

 

οσο για το ταττου που κραταει και καλα 6 μηνες δεν υπαρχει,ειναι μεγαλη μουφα που κυκλοφορει...

Link to comment
Share on other sites

κορυφη ειναι!κανε....εμενα μαρεσει πολυ αλλα φοβαμαι την βλεφαροπτωση κ μαλλον θα κανω αλλου(μην το γρουσουζεψω)

απλα δεν ξερω ειναι ενα ρισκο,ισως να μπορεις να το περιορισεις καπως ομως...

 

οσο για το ταττου που κραταει και καλα 6 μηνες δεν υπαρχει,ειναι μεγαλη μουφα που κυκλοφορει...

 

mi fovaste re paidia spania ginetai auto.sxedon apithano...sti xeiroteri to vgazeis an ginei...

oso gia tous 6 mines ti na pw...kathe asxetos petaei kai kati kai vgainoun meta vlakeies k parapliroforitai o kosmos...

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

θελω να το επιβεβαιωσω οτι οντως ειναι σπανιο..αν και βλεπω πολυ συχνα..piercing στο φρυδι..ποτε δεν ειδα καποιον με βλεφαροπτωση..μηπως ειναι κατι απιθανο??

και οταν ρωτησα τον ιδιοκτητη του -nikos tattoo- μου ειπε οτι δεν του εχει συμβει ποτε κατι τετοιο..σε οσα εχει κανει,αλλα θα μου πειτε τι θα μου απαντουσε??

τεσπα..ειχα περασει και μια βολτα στο tatoo land ..οπου εκει μου φανηκαν πιο ψαγμενοι οι τυποι...

το θεμα ειναι ομως οτι εχω ενα κονε για το nikos tattoo γιατι αλλιως αυτο με τους γονεις δεν το γλυτωνω και ας μεγαλοδειχνω..(διοτι ζητανε ταυτοτητα)..

 

ironmaiden πως το περιοριζεις???

Link to comment
Share on other sites

μπορει να το ειπαν ετσι τυπικα..οταν και αν κανω θα σας πω..επισης ειπαν οτι παιρνουν τηλεφωνο για διευκολυνση του πελατη...οποτε κατι γινετε κ με αυτο..:)
Link to comment
Share on other sites

θελω να το επιβεβαιωσω οτι οντως ειναι σπανιο..αν και βλεπω πολυ συχνα..piercing στο φρυδι..ποτε δεν ειδα καποιον με βλεφαροπτωση..μηπως ειναι κατι απιθανο??

και οταν ρωτησα τον ιδιοκτητη του -nikos tattoo- μου ειπε οτι δεν του εχει συμβει ποτε κατι τετοιο..σε οσα εχει κανει,αλλα θα μου πειτε τι θα μου απαντουσε??

τεσπα..ειχα περασει και μια βολτα στο tatoo land ..οπου εκει μου φανηκαν πιο ψαγμενοι οι τυποι...

το θεμα ειναι ομως οτι εχω ενα κονε για το nikos tattoo γιατι αλλιως αυτο με τους γονεις δεν το γλυτωνω και ας μεγαλοδειχνω..(διοτι ζητανε ταυτοτητα)..

 

ironmaiden πως το περιοριζεις???

 

δεν ξερω kostakiss,μια υποθεση εκανα,αυτοι θα ξερουν που να χτυπησουν...

(εννοουσα π.χ αν ηθελες να πεις εσυ σε ποιο σημειο ακριβως να γινει η τρυπα κ διαφορα τεττοια...δεν ξερω δεν το εχω ψαξει...):)

Link to comment
Share on other sites

καποιος που ειναι πιο εμπειρος σε τετοια θεματα μπορει να μας δωσει μια περιγραφη-λυση-ευκολια?:confused:
Link to comment
Share on other sites

θελω να το επιβεβαιωσω οτι οντως ειναι σπανιο..αν και βλεπω πολυ συχνα..piercing στο φρυδι..ποτε δεν ειδα καποιον με βλεφαροπτωση..μηπως ειναι κατι απιθανο??

και οταν ρωτησα τον ιδιοκτητη του -nikos tattoo- μου ειπε οτι δεν του εχει συμβει ποτε κατι τετοιο..σε οσα εχει κανει,αλλα θα μου πειτε τι θα μου απαντουσε??

τεσπα..ειχα περασει και μια βολτα στο tatoo land ..οπου εκει μου φανηκαν πιο ψαγμενοι οι τυποι...

το θεμα ειναι ομως οτι εχω ενα κονε για το nikos tattoo γιατι αλλιως αυτο με τους γονεις δεν το γλυτωνω και ας μεγαλοδειχνω..(διοτι ζητανε ταυτοτητα)..

 

ironmaiden πως το περιοριζεις???

Δεν ξέρω αν στο έχω ξαναπεί,θυμάμαι θες εδώ και καιρό να την κάνεις την τρύπα,ξέρω πολλούς που έχουν στο φρύδι μέχρι και 2 και ποτέ κανείς δεν έπαθε κάτι! Αν φοβάσαι τόσο,απλά πες του να σου βάλει μπάρα 1,2 που δεν είναι βαριά.

 

Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να το αποβάλλει ο οργανισμός σου,που δεν είναι τπτ σπουδαίο.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

οταν λες να μου βαλει μπαρα 1,2 τι εννοεις?παχος της <βελονας>?

και πως θα το αποβαλει ο οργανισμος μου?:confused: :what:

ναι ηθελα απο παλια να κανω τρυπα..αλλα κατω απο τα χειλη..το μετανιωσα για εκει γιατι..προτιμω φρυδι απλα!

Link to comment
Share on other sites

οταν λες να μου βαλει μπαρα 1,2 τι εννοεις?παχος της <βελονας>?

και πως θα το αποβαλει ο οργανισμος μου?:confused: :what:

ναι ηθελα απο παλια να κανω τρυπα..αλλα κατω απο τα χειλη..το μετανιωσα για εκει γιατι..προτιμω φρυδι απλα!

 

 

1.2 exw sto auti egw :S :D :wacko: :wacko: :blink:

Re dn 8a pa8eis tpt imho! Enas filos mou ekane prin thn men8hmerh kai dn epa8e tpt an kai exw prin dn eixa akousei tpt sxetika me blefaroptwsh ...Tespa ..... -_-

Link to comment
Share on other sites

με το 1,2 εννοει τη διάμετρο της μπάρας. παει αν δεν κανω λαθος 0,8-1,2-1,6 ktl..

 

το 1,2 ειναι ειναι light,για το φρυδι μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για streching ποσο χρησιμοποιουν?:rolleyes:

δηλαδη..για το φρυδι το συνιθισμενο ειναι 1,6 κ πανω..απλα εγω να ζητησω 1,2 για καθε ενδεχομενο?

Link to comment
Share on other sites

1,6 για το φρύδι είναι κάπως υπερβολικό,γνώμη μου,δεν ξερω!

στην αρχή όταν σου τρυπάνε αυτί ή οτιδήποτε ξεκινάς με 0,8 ή 1,2 γιατί και η βελόνα δεν είναι πολύ μεγάλη,αλλά και για καλύτερη ανάρρωση.

μετά ανοίγεις σιγά σιγά την τρύπα με μεγαλύτερη μπάρα ,ανά μερικούς μήνες. και μετά ξεκινάς τους φελούς από μπουκάλια :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κωστάκη γιατί το ζορίζεις;Αφού δεν θες πραγματικά να το κάνεις και δεν είσαι καν έτοιμος για κάτι τέτοιο.Υπάρχει λόγος να το κάνεις;Για ξανασκέψου το λίγο..

Link to comment
Share on other sites

μα θελω..απλα με φοβιζει..το γεγονος οτι..μεν μπορει να παω για να αλλαξω την αισθητικη μου θετικα..αλλα στο τελος να μου βγει αρνητικα τελειως...:what:
Link to comment
Share on other sites

Αστο ρε κωστα, κανε στην μυτι καλυτερα. Ετσι θα εχεις και το κεφαλι σου υσιχο και επιπελεων πολυ θα σε βλεπουν σαν αδερφη με τρυπα στο φρυδι, και με την μυτ βεβαια αλλα σε μικροτερο βαθμο
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που βρίσκω τα piercing ξεπερασμένα πλέον;

Οι εποχές άλλαξαν και πάει ο καιρός που τα piercing ήταν στα φόρτε τους και ήταν ένας καλός τρόπος για να τραβήξεις προσοχή.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

εμενα μαρεσουν!!!τα piercing και τα ταττου ποτε δεν φευγουν...

kostakiss κανε,αλλα πριν πας περνα κ απο την εκκλησια μια βολτα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...