Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

den prepei na itan nyxterida,ena mayro sxedio itan alla wraio thimamai,gia kati kalokairino psaxnw,mallon gia enan ilio,kai eixa skeftei kati pou na einai katw apo ton afalo i ston afalo gyrw,alla oi aktines tou na itan kapws tribal kai na itan makryes,alla den exw vrei tipota pou na mou aresei,gi ayto psaxnw kamia fwto apo tetoia tatoo,eixa dei kai enan sto sex and the city pou eixe ena wraio tatoo s ekeino to simeio alla den to thimamai katholou to sxedio.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά, θέλω να κανω ενα σκουλαρικι στο φρυδι μου αλλα φοβαμαι τον πονο. ποναει πολυ? γιατι λενε να μην το κανουν οι αντρες στο αριστερο φρυδι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια..εκανε μια φιλη μου(που ειχα να την δω καιρο)..στο κατω χειλος..εκει πιο κατω..και μου ειπε το κανε μονη της με αποστειρωμενη βελονα και ουτε το πλενει ουτε τπτ και ποτε δεν ειχε προβλημα..:confused:
Link to comment
Share on other sites

παιδια..εκανε μια φιλη μου(που ειχα να την δω καιρο)..στο κατω χειλος..εκει πιο κατω..και μου ειπε το κανε μονη της με αποστειρωμενη βελονα και ουτε το πλενει ουτε τπτ και ποτε δεν ειχε προβλημα..:confused:

Παραδειγμα προς αποφυγη:!: Μη ξεχνατε οτι το piercing ειναι μια πληγη που θελει τη φροντιδα του για να γινει healed. Ειναι δυνατον να μη φροντιζουμε μια πληγη?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω..δεν ειχε προβλημα παντως..και μου ειπε οτι την εχει πανω απο χρονο!!!!

 

της ειπα για σαπουνια που προτεινατε εδω..και μονο που δεν με εβρισε(που λεει ο λογος..;) )

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, θέλω να κανω ενα σκουλαρικι στο φρυδι μου αλλα φοβαμαι τον πονο. ποναει πολυ? γιατι λενε να μην το κανουν οι αντρες στο αριστερο φρυδι?

 

Οχι, στο φρυδι, απ'ολα τα piercing που εχω κανει ειναι αυτη που ποναει λιγοτερο.. ισως και να μην το καταλαβεις και καθολου..

Link to comment
Share on other sites

παιδια..εκανε μια φιλη μου(που ειχα να την δω καιρο)..στο κατω χειλος..εκει πιο κατω..και μου ειπε το κανε μονη της με αποστειρωμενη βελονα και ουτε το πλενει ουτε τπτ και ποτε δεν ειχε προβλημα..:confused:

 

Στη μεση το εχει; Η στο πλαι; Γιατι απ'οτι εχω καταλαβει εχει διαφορα.. εχω και στη μεση και στο πλαι και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι στη μεση δεν ειχα κανενα προβλημα, ουτε πρηξιμο, ουτε τιποτα..Ενω στο πλαι ηταν λιγο ταλαιπωρια η κατασταση.. πρηξιμο την πρωτη εβδομαδα και λιγο ενοχλητικο στην αρχη.. Βεβαια παντα προσεχα με τις τρυπες μου στην αρχη..Λιγο οινοπνευμα για καθαρισμο και λιγο μπεταντιν πριν παω για υπνο.. Οταν κλεισει η πληγη δεν χρειαζεται ιδιαιτερη φροντιδα..

Link to comment
Share on other sites

Στη μεση το εχει; Η στο πλαι; Γιατι απ'οτι εχω καταλαβει εχει διαφορα.. εχω και στη μεση και στο πλαι και αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι στη μεση δεν ειχα κανενα προβλημα, ουτε πρηξιμο, ουτε τιποτα..Ενω στο πλαι ηταν λιγο ταλαιπωρια η κατασταση.. πρηξιμο την πρωτη εβδομαδα και λιγο ενοχλητικο στην αρχη.. Βεβαια παντα προσεχα με τις τρυπες μου στην αρχη..Λιγο οινοπνευμα για καθαρισμο και λιγο μπεταντιν πριν παω για υπνο.. Οταν κλεισει η πληγη δεν χρειαζεται ιδιαιτερη φροντιδα..

Το Betadine δεν κανει για piercings. Χρειαζεται anticeptic και ακομα και οταν κλεισει η πληγη παλι θελει το καθαρισμο του και τη φροντιδα του καθημερινα. Μου κανει εντυπωση που κανετε piercings και δε τα φροντιζεται καθολου ρε παιδια. Εγω ενα surface που ειχα κανει το Σεπτεμβριο δυστυχως μου εγινε rejected ενω το προσεχα παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, στο φρυδι, απ'ολα τα piercing που εχω κανει ειναι αυτη που ποναει λιγοτερο.. ισως και να μην το καταλαβεις και καθολου..

αχ μακάρι!! θέλω πολυ να κανω στο φρύδι αλλα εχω ακούσει διάφορα... στο underground θα παω στην ομονια...

Link to comment
Share on other sites

αχ μακάρι!! θέλω πολυ να κανω στο φρύδι αλλα εχω ακούσει διάφορα... στο underground θα παω στην ομονια...

ομόνοια?πήγαινε κάπου αλλού καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

αχ μακάρι!! θέλω πολυ να κανω στο φρύδι αλλα εχω ακούσει διάφορα... στο underground θα παω στην ομονια...

Το underground ειναι το χειροτερο που υπαρχει:!: Τοσα αλλλα υπαρχουν, σε αυτο θελεις να πας?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..κανενα.μαγαζι για piercing@θεσσαλονικη εχετε να προτεινετε??θελω να κανω κατω απο τα χειλη..(περιπου ποσο κοστιζει?)..

 

επισης..να μην ειναι αναγκαια η παρουσια γονεων..:O

Link to comment
Share on other sites

hello guyssss!!

 

i erwtisi mou fainetai kai ston titlo tou thread...

exw akousei oti ginodai kai hennes diarkeias 3-6minwn...

 

isxuei kati tetoio??

KSERETE MAGAZI POU KANEI KATI TETOIO cause me endiaferei polu to thema??

Link to comment
Share on other sites

την Henna την θελεις για να βαρεσεις tattοο..?

δωσε περισσοτερες λεπτομερειες..!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

tin henna tin thelw giati m'aresoun ta tattoo!!!!

 

epeidi omws to monimo tattoo einai megalo zitima <se 5y isws de s'aresei ktl>

tha ithela na mathw gia hennes megalis diarkeias....

 

YPARXOUN??

POU KANOUN??

 

tha itan i idaniki lusi gia mena pou den eimai sure na kanw kanoniko....

 

so?

Link to comment
Share on other sites

tin henna tin thelw giati m'aresoun ta tattoo!!!!

 

epeidi omws to monimo tattoo einai megalo zitima <se 5y isws de s'aresei ktl>

tha ithela na mathw gia hennes megalis diarkeias....

 

YPARXOUN??

POU KANOUN??

 

tha itan i idaniki lusi gia mena pou den eimai sure na kanw kanoniko....

 

so?

μα το tattoo φιλε μου το κανεις για σενα και οχι,για τους αλλους 5-10-100...1000.

henna με τοσο πολυ διαρκεια δεν υπαρχει,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι οταν χτυπησεις tattoo με χεννα,να μην το πληνεις καθολου εκει,με αποτελεσμα να κρατησει περισσοτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

fusika kai to tatto to kaneis gia sena:D <5y=5years...!>

 

tespa..

apla an kserei kapoios epi tou thematos as pei xause egw eixa akousei oti uparxoun k 6mines xenes...

<pou to melani den araiwnetai me nero alla me kati tsagia ktl>

Link to comment
Share on other sites

fusika kai to tatto to kaneis gia sena:D <5y=5years...!>

 

tespa..

apla an kserei kapoios epi tou thematos as pei xause egw eixa akousei oti uparxoun k 6mines xenes...

<pou to melani den araiwnetai me nero alla me kati tsagia ktl>

:blink: :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

fusika kai to tatto to kaneis gia sena:D <5y=5years...!>

 

tespa..

apla an kserei kapoios epi tou thematos as pei xause egw eixa akousei oti uparxoun k 6mines xenes...

<pou to melani den araiwnetai me nero alla me kati tsagia ktl>

Τα πραγματα ειναι απλα. Κανεις χενα το εχεις για 1,2 3 εβδομαδες. Κανεις κανονικο το εχεις για παντα. Η τεχνολογια :wacko: δεν εχει προχωρησει ωστε να κανεις tattoo και να το βγαζεις οποτε θελεις με τσαγια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περασα χτες απο Ναυαρινου και ετσι οπως κοιτουσαμε τις λιγοστες βιτρινες επιασε το ματι μου ενα τατου studio..ηταν μεσα ο "μαστορας" που εκανε τατου σε ενα παλικαρι στην κοιλια του...ποποπο!!εγω πιο πολυ πονεσα εκεινη την ωρα..και απορω..μια κουρτινουλα δε πρεπει να εχουν τετοια studio?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τι??το ειχαν σε κοινη θεα??μπορουσε να δει οποιοςδηποτε??το παιδι πονουσε??(η μαλλον θα εβαλε το σπρευ που βαζουν συνηθως)
Link to comment
Share on other sites

Περασα χτες απο Ναυαρινου και ετσι οπως κοιτουσαμε τις λιγοστες βιτρινες επιασε το ματι μου ενα τατου studio..ηταν μεσα ο "μαστορας" που εκανε τατου σε ενα παλικαρι στην κοιλια του...ποποπο!!εγω πιο πολυ πονεσα εκεινη την ωρα..και απορω..μια κουρτινουλα δε πρεπει να εχουν τετοια studio?

Φυσικα και πρεπει να εχουνε. Τι στο καλο σε κοινη θεα τα εχουνε ολα? :wacko: Παντως στη κοιλια επειδη εχω και εγω δε ποναει πολυ. Υπαρχουν μερη που πραγματικα πεθαινεις στον πονο

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...