Jump to content

Απεργιακές κινητοποιήσεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας γινει αλλα αργα κι σταθερα οχι αψε σβησε.Κι με καποια κριτηρια να εχουν κριτηρια ποιους θα δεχονται οχι με 10 κι 15 στην ιατρικη.

 

Γιατι να κανουν ερευνα για να τα κερδισουν οι μαθητες δεν ειμαστε πολιτες?Δεν πληρωνουν φορους οι γονεις μας?Γιατι τα κονδυλια να πηγαινουν σε μισθους διαφορων παρατρεχαμενων κι σπιτια της Θωμαις κι αλλων?Κι οι θεωρητικες σχολες που κι να κανουν εργασια κανεις δεν ενδιαφερεται να την πληρωσει τι φταινε να μαραζωσουν?Ειναι διακρισεις αυτες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γκρ1 ειναι μικρο ποσοστο αυτο.Ασε που ειναι αστειο να ισχυριζεστε οτι βαριουντε να πανε οι φοιτητες στο πανεπιστημιο να ψηφισουν κι πανε οι τεμπεληδες.Κι ποιοι ειναι αυτοι που εχουν τα πολιτικα συμφεροντα μονο το κκε ηταν μερχι προσφατα υπερ .Η κνε παιρνει τις συνελευσεις?:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ma kala re paidia konteuoume 2 mhnes katalipsh kai akoma mou fenetai oti akoma akrh den bgalame.

Oso afora to an einia h oxi pleiopshfia oi foithtes pou kanoun katalipsh 8a mou epeitrepsetai na :rotfl: kai pali :rotfl:,kai auto giati sthn sxolh mou pou mporw na ekferw gnwmh apo sunolo 2000-2500 foithtwn thn teleutaia fora pshfisan katalipsh oi 140 peripou kai perase giati oi upoloipoi den eixan paei,twra giati den phgan thn apanthsh th dinei, mallon to paralogo ths upo8eshs oti egw pou eimia Skwtia ma8aina polu kalutera kai pio grhgora tis exelixeis apo tous filous mou pou einia Ellada kai malista sthn sxolh,alla na parathsoume twra ton kafe kai na pame suneleush kai na mas faei allos to gomenaki pou mas glukokoitaze sthn kafeteria den leei :X .Opote magia se ekeinous pou ekleisan(giati ekemtaleuthkan thn katastash) thn sxolh alla mhn trela8oume kiwllas oti einia h pleiopshfia ,eipame.

 

Allo 8ema ,kala pisteuetai oti molis psifhstei o nomos 8a trexoun oi etairies na idrusoun sxoles sthn Ellada,kati to opoio den exoun kanie se olh thn upoloiph eurwph tosa xronia :rotfl:,se mia Ellada me anuparkth biomhxania:blink:.Oi sovares etairies pote den prokeitai na kanoun kati tetoio giati polu apla exoun anaptuxei ena polu axiopisto diktuo sunergasias me polla panepisthmia tou exwterikou,kai an nomizoume oti 8a to 8usiasoun gia na stirixtoun sthn Ellada pou ginonte katalipseis kai xanontai examhna kai pane pisw programmata ktl,:X

 

Twra oso afora ereuna mallon edw Ellada anaferomaste mono se programmata tou kratous kai ths E.E. :cry: ,kai pragmatika makari na aposunde8oume kapoia stigmh apo auta mpas kai er8ei kamia etairia kai ginei kai kamia megalh ereuna sthn Ellada,giati alliws den ta vlepw kala ta pragmata gia thn genia mas kai ta paidia mas.

 

Allo 8ema einia oti otan milaw me diaforous ka8hghtes sthn Aglia kai me rwtane gia thn katastash pou epikratei me tis katalipseis kai xanonte 6mhna kai exetasikes oi an8rwpoi gelane,kai bebai to kerasaki sthn tourta htan h gnwmh enos paidoiu pou kanei PhD kai einia apo thn Nigiria kai eimatse sto idio grafeio,mou eipe mia fora pou suzhtagame,kai afou mou exhghse oti ekei ta pragmata einia polu asxhma,molis tou eipa kai egw gia thn Ellada to ti sumbainei gurizei kai mou leei,ma kala eseis eiste xeiroteroi kai apo emas kai arxise na gelaei:( ,kai poso dikio exei.Pragmatika ekeinh thn stigmh enoiwsa para polu asxhma.

 

Telos mias kai anafer8hke nomizw apo ton gmac to ti kanei h koinwnia gia na odhghsei ta nea atoma na koitaxoun ti einai kalo gia to mellon tous,h apanthsh einai oti h ellhnikh koinwnia kanei poreies gia na mhn kleisei to tei -aei kolopetinitsas kai fugoun oi foithtes apo thn perioxh,kai thn noiazei meta an auta ta paidia den mporoun na broun pote douleia panw se auto pou spoudasan.

Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

To desame sxoini kordoni oti ta mi kratika panepistimia den exoun proupotheseis eisagwgis kai mpainei o kathe asxetos …

:wacko:

τι βομβα ηταν παλι αυτη?

ειπα εγω κατι τετοιο?

Δε μας απασχολεί; Από τη στιγμή που ένα μεγάλο ποσοστό αυτών που θέλουν κατάληψη είναι άτομα που κοιτάζουν τα προσωπικά τους συμφέροντα (από κομματικά μέχρι θέματα βαρεμάρας), επηρεάζοντας με αυτό τον τρόπο το συνολικό αποτέλεσμα (όχι απόλυτα, αν και προσωπικα θεωρώ πως δυστυχώς είναι η συντριπτική πλειοψηφία), θεωρείς οτι πρέπει να το περάσουμε στο ντούκου; Τι να την κάνω την περιβόητη πλειοψηφία σας που μας ζαλίζετε τόσο καιρό, όταν κατά ένα μεγάλο ποσοστό είναι υποκινούμενη από προσωπικά συμφέροντα; Και λέω μεγάλο, γιατί οι περισσότεροι που ασχολούνται συστηματικά με αυτά, το κάνουν για τα δικά τους οφέλη. Οι υπόλοιποι την έχουν μυριστεί και απέχουν...

1)ποια πλειοψηφια μας (εμενα τι με βαζεις μεσα)?:confused:

2)λεγοντας δε μας απασχολει, εννοω οτι δε μας απασχολει σε οτι εχει να κανει με το αν οι μεταρυθμισεις ειναι ή οχι σωστες. η ανοησια τους και οι τραμπουκισμοι τους δεν ειναι κατι καινουριο. συγγνωμη αν δεν ημουν σαφης.;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να κανουν ερευνα για να τα κερδισουν οι μαθητες δεν ειμαστε πολιτες?Δεν πληρωνουν φορους οι γονεις μας? Γιατι τα κονδυλια να πηγαινουν σε μισθους διαφορων παρατρεχαμενων κι σπιτια της Θωμαις κι αλλων?Κι οι θεωρητικες σχολες που κι να κανουν εργασια κανεις δεν ενδιαφερεται να την πληρωσει τι φταινε να μαραζωσουν?Ειναι διακρισεις αυτες.

 

Upothetw oti apantas se mena.

 

Katarxas tin erevna den tin kanoun oi foitites. Tin kanoun kuriws oi kathigites, oi epistimonikoi sunergates, oi didaktorikoi, kai se poly poly mikrotero vathmo oi foitites. Ki epeidi oloi aftoi (me eksairesi tous foitites) plirwnontai me ta lefta olwn mas (opws les ki exeis dikio) APAITW na elegxontai ws pros tin poiotita tis erevnas pou paragoun.

 

Aman me tis theoritikes sxoles :p Kai aftes tis epidotei to kratos gia erevna. Kai aftes prepei na elegxontai me vasi ta diethnws apodekta kritiria (dimosiefseis, parousiaseis se sunedria ktl) den isxuei kati diaforetiko apo tin apopsi tis akadimaikis tous aksiologisis.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν οι φοιτητες θελησουν να ανοιξουν τις σχολες απλα πανε σε μια συνελευση κι την ανοιγουν.Κι εστω αυτο εγινε σε μια σχολη .Σε ολες σχεδον τις σχολες στην Ελλαδα το ιδιο πραγμα?Κι εστω κι θελουν οι φοιτητες να ανοιξει η σχολη δεν θα πανε ολοι στην επομενη συνελευση να την ανοιξουν?Ασε που στις συνελευσεις που ημουν εγω γινοταν διαλογος δεν εκανε ο καθενας οτι ηθελε.

 

Οποιος κι να κανει την ερευνα τα κονδυλια οφειλουν να τα δινουν απο το κρατος κι ας αφησουν τις δικαιολογιες τα δικαιουμαστε.

 

Το κρατος δεν θα επιδοτει παρα ψιχουλα ιοπως τωρα την βασικη χρηματοδοτηση θα την κανουν μανατζερς κι αυτοι δεν θα χιυν κανα λογο να χρηματοδοτησουν τις θεωρητικες σχολες.Οχι αμαν εχουν καθε λογο να διαμαρτυρονται.

Link to comment
Share on other sites

 

Katarxas tin erevna den tin kanoun oi foitites. Tin kanoun kuriws oi kathigites, oi epistimonikoi sunergates, oi didaktorikoi, kai se poly poly mikrotero vathmo oi foitites. Ki epeidi oloi aftoi (me eksairesi tous foitites) plirwnontai me ta lefta olwn mas (opws les ki exeis dikio) APAITW na elegxontai ws pros tin poiotita tis erevnas pou paragoun.

 

 

gmac mias kai eisai aglia pisteueis oti 8a dexotan pote,opoudhpote,etairia h opoia xrhmatodotei sobarh ereuna, na epitrepsei se proptuxiakous foithtes na paroun meros ?

Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν οι φοιτητες θελησουν να ανοιξουν τις σχολες απλα πανε σε μια συνελευση κι την ανοιγουν.Κι εστω αυτο εγινε σε μια σχολη .Σε ολες σχεδον τις σχολες στην Ελλαδα το ιδιο πραγμα?Κι εστω κι θελουν οι φοιτητες να ανοιξει η σχολη δεν θα πανε ολοι στην επομενη συνελευση να την ανοιξουν?Ασε που στις συνελευσεις που ημουν εγω γινοταν διαλογος δεν εκανε ο καθενας οτι ηθελε.

Koitaxe den xerw ti epikratei sthn sxolh sou alla sthn sxolh pou hmoun egw ola auta den eginan pote para mono mia fora pou xa8hke ena 6mhno kai phgainan na xasoun kai 2o mono tote phgan oi foithtes kai pshfhsan na anoiksei h sxolh

Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

παντα τι δουλεια εχουν οι εταιριες μεσα σα πανεπιστημια τοτε?Κι δεν νομιζω οτι ατομα στην Αγγλια η στην Νιγηρια ειναι τα καταληλα να σταθμησουν 6την κατασταση στην Ελλαδα.Κι θα πρεπε να μην αφηνες απαξιωτικα σχολια .Ειμαστε κι εμεις για πολυ ξυλο.Μας πατανε κι λεμε ευχαριστω.

Αρα αν θελουν μπορει να το κανουν κι τωρα.Απλα δεν θελουν.Να σου πω τι περιμενουμε?ΝΝα δουμε αν θα ψηφιστει ο νομος .

Link to comment
Share on other sites

γκρ1 ειναι μικρο ποσοστο αυτο.Ασε που ειναι αστειο να ισχυριζεστε οτι βαριουντε να πανε οι φοιτητες στο πανεπιστημιο να ψηφισουν κι πανε οι τεμπεληδες.Κι ποιοι ειναι αυτοι που εχουν τα πολιτικα συμφεροντα μονο το κκε ηταν μερχι προσφατα υπερ .Η κνε παιρνει τις συνελευσεις?:lol:

Φιλικά πάντα, αλλά νομίζω πως ζεις σε έναν αγγελικά πλασμένο κόσμο. Όταν ξυπνήσεις τα ξαναλέμε :)

Επίσης δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης

 

 

mvagusta αν κι εσύ συνεχίζεις να αναφέρεις τον αριθμό των καταληψιών για επιχείρημα, σε βάζω κι εσένα μέσα. Και πως δε μας απασχολεί, από τη στιγμή που επηρεάζουν τόσους άλλους και διαμορφώνουν τις απόψεις τόσου κόσμου με αερολογίες και υπερβολές;

Link to comment
Share on other sites

gmac mias kai eisai aglia pisteueis oti 8a dexotan pote,opoudhpote,etairia h opoia xrhmatodotei sobarh ereuna, na epitrepsei se proptuxiakous foithtes na paroun meros ?

 

De diafwnw. Ti hardcore erevna tin kanoun alloi. Oi proptuxiakoi ante na treksoun gia ti sumplirwsi kanenos erwtimatologiou ;)

 

 

Οποιος κι να κανει την ερευνα τα κονδυλια οφειλουν να τα δινουν απο το κρατος κι ας αφησουν τις δικαιολογιες τα δικαιουμαστε.

 

Isws na ftaiei pou grafw se greeklish, alla de lew afto. Egrapsa oti opoios thelei na pairnei lefta prepei kai na aksiologeitai gia to ergo pou paragei.

 

Kaneis de dikaioutai na pairnei lefta xwris na paragei (akadimaiko) ergo, opws kanoun polloi.

 

 

Το κρατος δεν θα επιδοτει παρα ψιχουλα ιοπως τωρα την βασικη χρηματοδοτηση θα την κανουν μανατζερς κι αυτοι δεν θα χιυν κανα λογο να χρηματοδοτησουν τις θεωρητικες σχολες.

 

No offense, alla exeis arxisei kai ta mplekeis ligo kai de mporw na se parakolouthisw :) Poioi einai aftoi oi managers pou tha kanoun ti xrimatodotisi kai de tha exoun kanena logo na xrimatodotisoun tis theoritikes sxoles kai (PALI!) ti sxesi exei afto me ta mi kratika panepistimia. Poios sas ta leei afta gia na sas tromokratisei oti aftoi oi “manager” einai tipota teratomorfa anrwpidia pou tha roufane ola ta xrimata kai de tha dinoun xrimatodotisi. Diladi oute oikonomiko diaxeiritisti den prepei na exoun afta ta kaimena ta AEI? Poios tha diaxeirizetai ta xrimata, o thurwros?

Link to comment
Share on other sites

παντα τι δουλεια εχουν οι εταιριες μεσα σα πανεπιστημια τοτε?Κι δεν νομιζω οτι ατομα στην Αγγλια η στην Νιγηρια ειναι τα καταληλα να σταθμησουν 6την κατασταση στην Ελλαδα.Κι θα πρεπε να μην αφηνες απαξιωτικα σχολια .Ειμαστε κι εμεις για πολυ ξυλο.Μας πατανε κι λεμε ευχαριστω.

Το να βλέπεις εσύ απαξιωτικά σχόλια χριστινούλα,αυτό δεν με αφορά ,εγώ απλά παραθέτω καταστάσεις τις οποιες έχω νιώσει.

Και σίγουρα φοιτητές και καθηγητές πολύ μεγάλων πανεπιστημίων που ξέρουν εκτίμησης από από παγκοσμιους οργανισμούς και εταιρίες σίγουρα δεν ξέρουν τι λένε και δεν έχουν δικαίωμα άποψης ε?:X.Όσο για το αν έινια ακατάλληλα να σταθμίσουν την κατάσταση άσε με να αμφιβάλλω αφού όταν αυτά τα άτομα είχαν προσκεκλημένα στην Ελλάδα και μας ρώταγαν γιατί δεν κάνουμε κάτι στον τομέα της ερευνας ώστε να προσελκύσουμε κονδύλια πέρα από τα προγράμματα της E.E δεν ξέραμε τι να τους πούμε.

Και όσο αναφορά για τον αν πρέπει να έχουν αυτή άποψη,να σου πω ότι αυτή οι κύριοι από τις διαφορες χώρες του κόσμου έινια υψηλόβαθμα στελέχη σε εταιρίες όπως BP,Shell,Conoco Phillips,Chevron,εταιρίες που για το αν θα επενδύσουν κάπου βασίζονται στη γνώμη αυτών των ανθρώπων.

Και όσο αφορά αν αυτό είναι μονο άποψη καθηγητών ξένων πανεπιστημίων μονο ,εγώ έχω αντίθετη άποψη.

Όσο αφορά τις εταιρίες ,είναι αυτές που είτε μας αρέσει είτε όχι θα δώσουν δουλειά στους φοιτητές στο μέλλον και με τα χρήματα τα οποια θα δώσουν στα πανεπιστήμια θα τα βοηθήσουν να ανπτυχθούν και στον τομέα της ερευνας αλλα και της παροχής υπηρεσιών,με πρώτο αποδεκτη τους φοιτητές.

Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

o ανταγωνισμος οπου υπαρχει ειναι προς το συμφερον των πολλων....οσως αφορα τα μη κρατικα..

οσο για την καταργηση του ασυλου αυτη θα υφισταται στους χωρους εξω απο τα κτιρια προαυλιους δηλαδη!οποτε δεν εμποδιζει την ελευθερη διακινηση ιδεων!εμποδιζει την ελευθερη διακινηση ναρκωτικων

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βλεπω εγω ειναι απαξιωτικα.Κι επρεπε να μην το επιτρεψεις γιατι η Ελλαδιτσα ειναι η χωρα σου .Κι οχι δεν ειναι ανωτεροι απο εμας ωστε να μας κρινουν δεν ξερουν τι γινεται εδω.

 

Πλυν των εταιριων θελουμε χρηματοδοτηση κι απο το κρατος.

 

gma η εκπαιδευση δικαιουται χρημτα ετσι κι αλλιως.Ας δωσουν κι θα γινουν κι προγραμματα δεν δινουν κι εχουμε μεινει πισω.

 

Ρε αγορι μου γιατι να χρηματοδοτησει ενας μαναττζερ απο εταιριες πχ το αρχαιολογικο η την φιλοσοφικη? Εκτος αν τους απασχολουν ερευνες για τα αρχαια κι τον ομηρο.Εννοειτε οτι καμια επιχειρηση η εργοδοτης θα πληρωσει μια τετοια σχολη που ουσιαστικα δεν παραγει χρηματα.

 

gkr1 εγω ειμαι μεσα κι βλεπω τι γινεται κι οσο για το αν υπαρχει αγιος Βασιλης αυτη ειναι δικη μου ατακα καπου την ακουσες:p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε αγορι μου

 

:worry:

 

γιατι να χρηματοδοτησει ενας μαναττζερ απο εταιριες πχ το αρχαιολογικο η την φιλοσοφικη? Εκτος αν τους απασχολουν ερευνες για τα αρχαια κι τον ομηρο.Εννοειτε οτι καμια επιχειρηση η εργοδοτης θα πληρωσει μια τετοια σχολη που ουσιαστικα δεν παραγει χρηματα.

 

E de tha ta xrimatodotisei. Tha sunexisoun na xrimatodotountai apo to kratos opws kai twra – alla me aksiologisi.

 

An h twrini xrimatodotisi den einai arketh, sigoura gia afto de ftaiei h (mellontiki) idrusi mi kratikwn panepistimiwn.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μέσα είμαι Χριστινούλα, οπότε μάλλον κάποιος από τους 2 μας δεν τα βλέπει καλά. Μακάρι να είμαι εγώ και να είναι ιδανικά, ωραία και καθαρά τα πράγματα, αλλά δεν το νομίζω...

 

Και η ατάκα δεν είναι δική σου. Από αλλού την πήραμε και οι 2 :p

Link to comment
Share on other sites

mvagusta αν κι εσύ συνεχίζεις να αναφέρεις τον αριθμό των καταληψιών για επιχείρημα, σε βάζω κι εσένα μέσα. Και πως δε μας απασχολεί, από τη στιγμή που επηρεάζουν τόσους άλλους και διαμορφώνουν τις απόψεις τόσου κόσμου με αερολογίες και υπερβολές;

 

κατσε, δεν ανεφερα εγω αριθμο καταληψιων...;)

και περαν τουτου, το αν μας επηρεαζουν οι καταληψιες ειναι -αποκλειστικα- δικο μας προβλημα.:D

για αυτο εχουμε αποψη και πνευμα, για να μη καταληξουμε ερμαια σε κομματοσκυλα...

Link to comment
Share on other sites

κατσε, δεν ανεφερα εγω αριθμο καταληψιων...;)

και περαν τουτου, το αν μας επηρεαζουν οι καταληψιες ειναι -αποκλειστικα- δικο μας προβλημα.:D

για αυτο εχουμε αποψη και πνευμα, για να μη καταληξουμε ερμαια σε κομματοσκυλα...

Ε τώρα θα παίζουμε; Οκ, δεν ανέφερες οπότε βγάλε τον εαυτό σου απ' έξω :p

 

Εμείς μπορεί να έχουμε άποψη, πολλοί όμως δεν έχουν γι' αυτό και παρασύρονται πολλοί και τρέχουν σαν τους βλάκες στις καταλήψεις.

Οι υπόλοιποι που έχουν κάποια άποψη, απλά απέχουν. Γιατί αν τολμήσουν και την εκφράσουν, ξέρουμε τι γίνεται συνήθως (όχι στη δημοκρατικότατη σχολή της Χριστινούλας πάντως :p)...

Link to comment
Share on other sites

gmac καλο μου παιδακι :kitty: :kitty: μια που πριν ανησυχησες:lol: τα χεις μπερδεει λιγο ..Λοιπον δεν ειναι λιγο αδικο αλλες σχολες να χρηματοδοτουνται απο εταιριες κι μανατζερς κι αλλες να υποχρηματοδοτουνται απο το κρατος κι μονο?Κι οχι δεν εχουν σχεσηβτα ιδιωτικα με αυτο τα εχεις μπλεξειιι:lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βλεπω εγω ειναι απαξιωτικα.Κι επρεπε να μην το επιτρεψεις γιατι η Ελλαδιτσα ειναι η χωρα σου .Κι οχι δεν ειναι ανωτεροι απο εμας ωστε να μας κρινουν δεν ξερουν τι γινεται εδω.

Κοίταξε χριστινούλα ,είτε μας αρέσει η όχι όμως είναι η αλήθεια (δεν νομίζω να αρνείται κάποιος ότι χάνονται εξεταστικές και 6μηνα).

Το ότι η Ελλαδίτσα έινια η χωρα μου το ξέρω και την αγαπώ,αλλα πίστεψε με άφησε έκπληκτο οι γνώσεις αυτών των ανθρώπων όσο αφορά το θέμα του ασύλου,της ερευνας,και της δουλειάς που γίεται στην Ελλάδα,που αν ρωτήσεις τους φοιτητές δεν θα ξέρουν τόσα πράγματα για την πανεπιστημιακή εκπαίδευση στην Ελλάδα και τους θεσμούς που την διέπουν.

Τώρα όσο αφορά την Ελλάδα όσο αφορά το επαγγελματικό "απιπεδο" δυστυχώς δεν έχει να μου προσφέρει κάτι(βεβαια αυτό είναι δικη μου επιλογή μιας και διάλεξα το αντικείμενο το οποιο δραστηριοποιούμαι ) και όσο και να αγαπάω την χωρα μου (που αυτό μονο εγώ μπορώ να ξέρω)όλα αυτά που μου έλεγαν αυτοί οι κύριοι είχαν δίκιο και αυτό που με στεναχωρούσε περισσότερο ήταν ότι δεν είχα επιχείρημα να αντικρούσω τα δικά τους.

Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

gkr1 ασχετο αλλα εισαι προπτυχιακος η μεταπτυχιακος? κι σε ποια σχολη?ΑΑ δηλαδη ολοι απεχουν ε τι να πω?Κι εμεις αποχη κανουμε:p
Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα θα παίζουμε; Οκ, δεν ανέφερες οπότε βγάλε τον εαυτό σου απ' έξω :p

 

Εμείς μπορεί να έχουμε άποψη, πολλοί όμως δεν έχουν γι' αυτό και παρασύρονται πολλοί και τρέχουν σαν τους βλάκες στις καταλήψεις.

Οι υπόλοιποι που έχουν κάποια άποψη, απλά απέχουν. Γιατί αν τολμήσουν και την εκφράσουν, ξέρουμε τι γίνεται συνήθως (όχι στη δημοκρατικότατη σχολή της Χριστινούλας πάντως :p)...

ΟΚ.

απλως για να ειμαστε σαφεις.;)

Link to comment
Share on other sites

gkr1 ασχετο αλλα εισαι προπτυχιακος η μεταπτυχιακος? κι σε ποια σχολη?ΑΑ δηλαδη ολοι απεχουν ε τι να πω?Κι εμεις αποχη κανουμε:p

προπτυχιακός@epp.teiher.gr

Link to comment
Share on other sites

gmac καλο μου παιδακι :kitty: :kitty: μια που πριν ανησυχησες:lol: τα χεις μπερδεει λιγο ..Λοιπον δεν ειναι λιγο αδικο αλλες σχολες να χρηματοδοτουνται απο εταιριες κι μανατζερς κι αλλες να υποχρηματοδοτουνται απο το κρατος κι μονο?Κι οχι δεν εχουν σχεσηβτα ιδιωτικα με αυτο τα εχεις μπλεξειιι:lol: :lol:

 

Giati einai adiko ? Diladi prepei me to zori na xrimatodotisoun oi etairies oles tis sxoles h na min parei lefta kaneis epeidi h arxaiologia (px) den exei perash ?

 

Den eipame osoi einai arxailogia na psofisoun, alla apo ti stigmi pou to kratos eksasfalizei mia (minimum) apodekti xrimatodotisi se ola ta epistimonika pedia, ti apagorevei tin arxitektoniki na parei parapanw xrimata epeidi sunergazetai me ti X kataskevastiki ? Kai ti provlima exei h arxaiologia me afto ? Pera apo zileia, de vlepw kati allo.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα πρεπει να δωσει η κυβερνηση χρηματα στην συγκεκριμενη σχολη κι να την διασφαλισει οταν τηννδιασφαλισει θα βγει κι η σχολη απο την καταληψη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...