Jump to content

Περιστροφή ταινίας


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω τραβήξει με το κινητό ένα μικρό βιντεάκι. Επειδή, όταν γινόταν η λήψη, το κινητό δεν ήταν στην κανονική θέση, η εικόνα από το βίντεο όταν το μετέφερα στο pc ήταν το πάνω κάτω.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για pc ή για κινητό που να μπορεί να κάνει περιστροφή της εικόνας του βίντεο; :confused:

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Έχω τραβήξει με το κινητό ένα μικρό βιντεάκι. Επειδή, όταν γινόταν η λήψη, το κινητό δεν ήταν στην κανονική θέση, η εικόνα από το βίντεο όταν το μετέφερα στο pc ήταν το πάνω κάτω.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για pc ή για κινητό που να μπορεί να κάνει περιστροφή της εικόνας του βίντεο; :confused:

Να υποθεσω οτι το videακι εχει *.3gp μορφη ε?

Δεν εχω καποιο προγραμμα μετατροπης αρχειου 3gp υποψη μου αλλα μπορεις να κανεις το εξής:

Εκτος απο το να γυρισεις την οθόνη αναποδα :p , μπορεις να μετατρεψεις το βιντεακι σε μορφη *.avi ή *.mpeg και να το επεξεργαστεις με ενα προγραμμα επεξεργασιας βιντεο οπως ulead video studio

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Απευθείας δε μπορείς να το περιστρέψεις. Θα το μετατρέψεις αρχικά σε avi και μετά θα το φορτώσεις στο VirtualDub όπου με το κατάλληλο φίλτρο θα κάνεις την περιστροφή, mirroring κλπ. Φυσικά θα χρειαστεί re-encoding.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...