Jump to content

Ανέκδοτα και αστεία!


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Τοτός κι ο επιθεωρητής.

 

 

Την τάξη του Τοτού έχει την τύχη να διδάσκει μία νεαρή και ωραία δασκάλα.

- Σήμερα παιδιά θα έρθει να παρακολουθήσει το μάθημά μας ο επιθεωρητής δημοτικής εκπαίδευσης!

- Τι είναι αυτό κυρία;

- Μην ανησυχείτε... Απλά ένας κύριος θα είναι στο τέλος της αίθουσας και θα παρακολουθεί το μάθημα

 

Μπαίνει ο επιθεωρητής και αρχίζει η δασκάλα να γράφει ερωτήσεις στον πίνακα. Για αρχή γράφει:

- 5 x 7 πόσο κάνει;

 

Σηκώνει χέρι η Αννούλα

- Ναι, Αννούλα?

- 35 κυρία!

- Μπράβο Αννούλα

 

Γράφει η κυρία πάλι στον πίνακα

- Ποιο είναι το μεγαλύτερο νησί της Ελλάδας;

- "Κυρία, κυρία" ο Γιωργάκης

- Ναι Γιώργο....

- Η Κρήτη κυρία!

- Μπράβο Γιωργάκη!

 

Γράφει πάλι η κυρία στον πίνακα

- Ένα κομμάτι θάλασσας που χωρίζει δύο ξηρές και ενώνει δύο θάλασσες

Εκείνη την στιγμή πέφτει η κιμωλία της κυρίας και σκύβει να την πιάσει...

-Λοιπόν παιδάκια ποιος θα μας πει αυτή την απάντηση;

 

Σηκώνει χέρι ο Τοτός γεμάτος σιγουριά και αυτοπεποίθηση

- Είσαι σίγουρος Τοτέ ότι ξέρεις την απάντηση; Αφού φοβάται μη γίνει ρόμπα μπροστά στον επιθεωρητή!

- Ναι, κυρία, ναι!

- Άντε πες....

- Κωλάρα !!! κυρία ...

- Τι είναι αυτά που λες παλιόπαιδο, πέρασε έξω δεν ντρέπεσαι!

- Μα κυρία, αυτό δεν είναι....

- Πέρασε έξω είπα τώρα!

 

Καθώς βγαίνει ο Τοτός θυμωμένος γυρνά προς τον επιθεωρητή που καθοταν πισω πισω και του λέει...

- Και εσύ ρε μεγάλε άλλη φορά αν δεν είσαι σίγουρος για την απάντηση μην ψιθυρίζεις τίποτα εκεί πίσω!!!

 

 

-- : .

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπά, μπαμπά στο σχολείο, με φωνάζουν μαφιόζο...

-Καλά, θα περάσω να το κανονίσω.

-Ωραία, κοίτα να φανεί σαν ατύχημα ε;

Link to comment
Share on other sites

Εδω και ενα μηνα ο κυρ γιωργος δεν αισθανονταν καλα, παει στο διπλανο χωριο στο φιλο του το γιατρο.

Τον εξεταζει ο γιατρος και του λεει...'φιλε μου εχεις καρκινο, θα ζησεις ακομα κανα δυο μηνες, φαε, πιες, οσο προλαβεις.

Την αλλη μερα παει ο κυρ γιωργος στο καφενειο σκυθρωπος και στεναχωρημενος, τον ρωτανε οι φιλοι του τι εχει, και εκεινος απανταει οτι εχει έϊτζ.

Το νεο διαδοθηκε γρηγορα στο χωριο, μετα απο δυο μερες το εμαθε και ο γιατρος.

Την επομενη μερα παει ο γιατρος στον στον κυρ γιωργο και τον ρωταει,

-τι σου ειπα εγω οτι εχεις?

-καρκινο

-και εσυ γιατι λες οτι εχεις ειτζ?

-για να μην πηδηξει κανενας τη χηρα μετα...

Link to comment
Share on other sites

Πάει ένας Κύπριος σε ένα fast food και όταν η υπάλληλος τον ρωτά τι θέλει αυτός παρραγγέλνει:

- Θα ήθελα ένα σάντουιτς με χαλούμιν, κασέριν, ντομάταν, πιπεριάν...

- Έ, μήπως θα μπορούσατε να μη βάζετε Ν στο τέλος των λέξεων γιατί δεν καταλαβαίνω τι θέλετε; λέει η υπάλληλος.

- Εντάξει.

- Για πείτε μου τι άλλο θα θέλατε στο σάντουιτς;

- Ναι, θα ήθελα ζαμπό, μπέικο...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ευχή

Ένας άντρας, έκανε τη συνηθισμένη του βόλτα περπατώντας στους δρόμους της Αθήνας λέγοντας την προσευχή του.

Ξαφνικά λεει δυνατά: 'Θεέ μου σε παρακαλώ, άσε με να σου κάνω μια ευχή!'

Τότε μονομιάς, οι ουρανοί σκοτεινιάζουν, σύννεφα απλώνονται από πάνω του και η φωνή του Θεού από το υπερπέραν ακούγεται να λεει: 'Επειδή ανέκαθεν προσπαθούσες και ήσουν πιστός σε εμένα με κάθε τρόπο, θα σου δώσω την ευκαιρία να κάνεις την ευχή σου.'

Κι ο τύπος λεει: Θέλω να φτιάξεις μια γέφυρα μέχρι την Πάρο, έτσι ώστε να πηγαίνω με το αμάξι μου όποια ώρα θελήσω.

Ο Κύριος του απαντάει: 'Το αίτημα σου είναι καθαρά τεχνοκρατικό. Φαντάσου τις δαπάνες ενός τέτοιου εγχειρήματος. Τα χιλιάδες στηρίγματα που θα χρειάζονταν και θα έφταναν τα βάθη του Αιγαίου! Το τσιμέντο και το ατσάλι που θα χρειαζόταν! Μπορώ να το κάνω, αλλά μου είναι δύσκολο να εκπ! ληρώσω την επιθυμία σου για ένα ζήτημα τόσο πεζό. Μπορείς να σκεφτείς κάτι άλλο; μια ευχή που θα με τιμούσε και θα με δόξαζε.

 

Ο άντρας σκεφτόταν για πολύ, πολύ ώρα.

Τελικά λέει: 'Θεέ μου, εύχομαι να μπορούσα να καταλάβω τις γυναίκες. Θέλω να ξέρω πώς νοιώθουν μέσα τους, τι έχουν στο μυαλό τους όταν δεν μιλούν, γιατί κλαίνε, τι εννοούν όταν λένε 'όχι' και πώς μπορώ να κάνω μια γυναίκα αληθινά ευτυχισμένη'

 

 

 

Μετά από λίγα λεπτά ο Θεός του λέει:

'Θέλεις δύο λωρίδες ή τέσσερις σ εκείνη τη γέφυρα;'

 

 

 

 

 

 

 

 

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ!!!!!!!!

 

Ζευγάρι ερωτευμένο, αποφασίζει να παντρευτεί, όταν την τελευταία νύχτα πριν τον γάμο, συμβαίνει ένα τραγικό ατύχημα και σκοτώνονται. Βρίσκονται προ των πυλών του Παραδείσου, να συνοδεύονται από τον Αγιο Πέτρο. Μερικές εβδομάδες αργότερα, ο νεαρός συναντιέται με τον Πέτρο και του λέει:

Άγιε μου, η αρραβωνιαστικιά μου και εγώ είμαστε πολύ ευτυχισμένοι εδώ μέσα στον Παράδεισο. Όμως, μας έχει λείψει πολύ η όλη διαδικασία, τελετή του γάμου. Είναι δυνατόν, για κάποιον που ζει στον Παράδεισο να παντρευτεί κάποιον άλλον;

Ο Πέτρος τον κοιτάζει καλά και του λέει:

Λυπάμαι πολύ. Ποτέ ξανά δεν έχω ακούσει κάποιον άλλον να θέλει να παντρευτεί μέσα στον Παράδεισο. Πολύ φοβάμαι ότι αν το θέλετε πολύ, θα πρέπει να μιλήσετε με το θεό. Μπορώ να σας κλείσω ένα ραντεβού σε δυό βδομάδες από σήμερα.

Έφτασε η ημέρα του ραντεβού και οι δυό νέοι παρουσιάζονται στο θεό. Του αναφέρουν το αίτημά τους. Τους κοιτάζει σιωπηλά, σκέφτεται προβληματισμένα και τους λέει:

Ελάτε σε πέντε χρόνια από σήμερα. Εάν ακόμη θέλετε να παντρευτείτε, τότε θα σκεφτώ την επιθυμία σας.

Πέντε χρόνια αργότερα, το ζευγάρι εμφανίζεται και πάλι. Η επιθυμία τους είναι ακόμη ζωντανή. Η εντολή του είναι ίδια:

Σε πέντε χρόνια, θα παρουσιαστείτε και πάλι για να το συζητήσουμε.

Την τρίτη φορά, το ζευγάρι εμφανίζεται και πάλι να επιθυμεί γάμο.

Εντάξει λοιπόν. Μπορείτε να προβείτε σε γάμο. Αυτό το Σάββατο, στις 6.30 το απόγευμα, θα τελεστεί μια υπέροχη τελετή γάμου στην Κεντρική Εκκλησία του Παραδείσου. Αφήστε τις λεπτομέρειες σε μένα.

Ο γάμος ήταν μια μεγάλη επιτυχία.. Όλοι οι καλεσμένοι ομολόγησαν ότι η νύφη ήταν πανέμορφη. Όλοι οι γνωστοί και μη, ήταν παρόντες στην τελετή. Ο Μωυσής έφερε σπάνια λουλούδια από τον Νείλο Ποταμό, ο Νώε έφερε σπάνια ορυκτά από την Μεσσοποταμία και οι μαθητές του Ιησού έκαναν μερικά θαύματα για να εντυπωσιάσουν τους παρευρισκόμενους. Ακόμη και ο Γκάντι εμφανίστηκε, έμεινε μόνο για λίγο και φορούσε τα πιο καλά του ρούχα.

Όμως, το μαντέψατε... Μόλις λίγες εβδομάδες αργότερα το παντρεμένο ζευγάρι, κατάλαβαν ότι έκαναν ένα φοβερό λάθος. Απλά, δεν μπορούσαν να συνεχίσουν να ζουν παντρεμένοι. Έτσι, αποφάσισαν να κλείσουν ένα ακόμη ραντεβού με τον θεό, για να του ζητήσουν ένα διαζύγιο στον Παράδεισο. Όταν άκουσε το νέο αίτημά τους, βγήκε απο τις χλαμύδες του. Τους κοίταξε με ένα ανάμεικτο, γεμάτο οίκτο, αυστηρότητα, και απογοήτευση, βλέμμα και τους είπε:

Μα, είσαστε σοβαροί, επιτέλους; Μας πήρε δέκα χρόνια να βρούμε ένα παπά, εδώ στον παράδεισο να σας παντρέψει!!!!

Μπορείτε να φανταστείτε πόσο καιρό θα μας πάρει να βρούμε έναν δικηγόρο;;;;

Edited by Eprahat

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Ένας Άραβας δισεκατομμυριούχος πρόκειται να υποβληθεί σε εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς. Ο γιατρός, προετοιμάζει τη μετάγγιση αίματος.

 

Επειδή ο συγκεκριμένος ασθενής είχε σπάνια ομάδα αίματος, δεν μπορούσε να βρεθεί δότης από τη χώρα του. Έτσι έγινε έκκληση και σε διάφορες άλλες χώρες στο εξωτερικό. Τελικά βρέθηκε ένας Εβραίος με την ίδια ομάδα αίματος, που δέχθηκε να δωρίσει το αίμα του στον Άραβα.

 

Μετά την εγχείρηση, ο Άραβας έστειλε στον Εβραίο μία ευχαριστήρια κάρτα, συνοδευόμενη από ένα ακριβό διαμάντι και μία ρολς ροις - για να δείξει την ευγνωμοσύνη του.

 

Δυστυχώς, ο Άραβας ασθενής χρειάστηκε μετά από λίγο καιρό να ξαναυποβληθεί σε παρόμοια επέμβαση. Οι γιατροί κάλεσαν και πάλι τον Εβραίο, ο οποίος βεβαίως δέχθηκε μετά χαράς να ξαναδώσει το αίμα του, πιστεύοντας ότι θα λάβει και άλλα δώρα από τον Άραβα.

 

Μετά τη δεύτερη επέμβαση, ο Άραβας έστειλε στον Εβραίο μία ευχαριστήρια κάρτα μαζί με ένα κουτί σοκολατάκια Τζοκόντα. Ο Εβραίος, σοκαρισμένος από το γεγονός ότι ο Άραβας δεν αναγνώρισε με τον ίδιο τρόπο όπως την πρώτη φορά την καλή του πράξη, του τηλεφώνησε, και τον ρώτησε γιατί εξέφρασε την ευγνωμοσύνη του με αυτόν τον καθόλου γενναιόδωρο τρόπο.

 

Και ο Άραβας απάντησε: «Για Χαμπίμπι (αγαπητέ μου φίλε), θυμήσου, έχω εβραϊκό αίμα στις φλέβες μου τώρα.»:p

Link to comment
Share on other sites

Πως λεγετε ο πρωτος Ποντιος πολιτικος που καταφερε να τιμωρηθει απο την Ελληνικη Δικαιοσυνη ?

 

Ψωμιαδης Παναγιωτης :)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καθότανε το λιοντάρι στο δάσος και χάζευε. Ξαφνικά περνάει το μυρμίγκι

τρέχοντας! "Για που το βάλες έτσι βιαστικός;" ρωτά το λιοντάρι. "Δεν τα

έμαθες; Τράκαρε ο ελέφαντας με τον ιπποπόταμο!". "Ε, και εσύ τι τρέχεις;".

"Πάω να δώσω αίμα!"

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει ένα αρνί σε ένα άλλο αρνί που του ζητάει να βγούνε την Κυριακή του Πάσχα;

 

Δεν μπορώ, έχω γύρισμα!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπά, μπαμπά στο σχολείο, με φωνάζουν μαφιόζο...

-Καλά, θα περάσω να το κανονίσω.

-Ωραία, κοίτα να φανεί σαν ατύχημα ε;

 

Ο Τοτός λέει στον καινούργιο μαθητή του σχολείου:

- "Ο καινούργιος διευθυντής δεν σου δίνει στα νεύρα;"

Και το καινούργιο παιδί λέει:

- "Ξέρεις ποιος είμαι εγώ; Ο γιος του!!!"

Και ο Τοτός:

...- "Εσύ ξέρεις ποιος είμαι εγώ;

- "Όχι."

- "Πάλι καλά!!!"

 

Γυναίκα:

- Αγάπη μου; Κοιμάσαι με άλλες γυναίκες;

- Όχι αγάπη μου, μόνο μαζί σου. Με τις άλλες μένω ξύπνιος όλο το βράδυ!

 

Σε γκάλοπ που έγινε για το "τι κάνουν οι Έλληνες άντρες μετά από μια ερωτική πράξη" έλαβαν τα παρακάτω ποσοστά:

Το 20% ανάβει τσιγάρο.

Το 10% γυρίζει πλευρό.

Και το 70% γυρίζει σπίτι

 

Δύο συνάδελφοι συζητούν:

- Ξέρεις Γιώργο, συνήθως το πρωί με παίρνει ο ύπνος. Σήμερα, για πρώτη φορά, ξύπνησα με το ξυπνητήρι μου.

- Σώπα, του λέει ο άλλος, και πώς έτσι;

- Να, η γυναίκα μου, μου το κοπάνησε στο κεφάλι!

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

-Από ποια πρόβατα βγαίνει το αγνό παρθένο μαλλί;

 

 

 

 

 

 

 

-Από αυτά που τρέχουν πιο γρήγορα από τον τσοπάνη

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξιάτικη, γλυκιά βραδιά και το παντρεμένο ζευγάρι κάθεται στο μπαλκόνι...

 

Ο άντρας έχει πιεί αρκετές μπύρες ενώ η γυναίκα διαβάζει ένα περιοδικό.

 

Κάποια στιγμή λέει ο άντρας :

 

- "Σ' αγαπώ…"

 

Η γυναίκα χωρίς να σταματήσει να κοιτάει το περιοδικό απαντάει:

 

- "Εσύ μιλάς ή η μπύρα?"

 

Οπότε λέει ο άντρας :

 

- "Εγώ μιλάω …. στη μπύρα !!!"…………

Link to comment
Share on other sites

Ο Κώστας πάει να δει τον ταξιδιωτικό του πράκτορα:

- Καλώς τον Κώστα, που θα πας φέτος διακοπές;

- Θα ήθελα κάτι διαφορετικό.

- Για πες μου.

- Ξέρεις, πέρυσι πήγα Χαβάη, και όταν γύρισα, η γυναίκα μου ήταν έγκυος.

- Ναι, αλλά...

- Και πρόπερσι πήγα Βερμούδες, και όταν γύρισα, η γυναίκα μου ήταν έγκυος.

- Ναι, αλλά ...

- Και αντιπρόπερσι πήγα Μπαλί, και όταν γύρισα, η γυναίκα μου ήταν έγκυος.

- Ναι...

- Ωραία, μπορείς να προτείνεις κάτι φτηνότερο, για να την πάρω μαζί φέτος;

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα Αγγλικά, και είναι αληθινή ιστορία.

 

How to call the police

 

George Phillips of Meridian, Mississippi was going up to bed when his wife told him that he'd left the light on in the garden shed, which she could see from the bedroom window.

 

George opened the back door to go turn off the light, but saw that there were people in the shed stealing things.

 

He phoned the police, who asked "Is someone in your house?" and he said "no". Then they said that all patrols were busy, and that he should simply lock his door and an officer would be along when available.

 

George said, "Okay," hung up, counted to 30, and phoned the police again.

"Hello, I just called you a few seconds ago because there were people in my shed. Well, you don't have to worry about them now cause I've just shot them all." Then he hung up.

 

Within five minutes three police cars, an Armed Response unit, and an ambulance showed up at the Phillips residence and caught the burglars red-handed.

 

One of the Policemen said to George: "I thought you said that you'd shot them!"

 

George said, "I thought you said there was nobody available!"

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στο δάσος έχει διαρεύσει μια φημη, οτι η αρκούδα έχει κάνει μια λίστα με ζώα που πρόκειται να σκοτώσει. Οπότε πάει η αλέπου, βρίσκει την αρκούδα και της λεει: Αρκούδα, εμαθα οτι εχεις κανει μια λιστα με ζωα που θα σκοτωσεις, και ηθελα να σε ρωτησω αν ειμαι μεσα.

Η αρκούδα μετα απο συντομη ερευνα στη λιστα της, βρισκει την αλεπου και απανταει καταφατικα. Οποτε λεει η αλεπου: Επειδη εχω και μια υποληψη στο δασος, και δεν θελω να μαθευτει, γινεται να με σκοτωσεις εδω και τωρα??? Η αρκουδα απαντάει: Αμε!!!, και την καθαριζει επι τοπου. Την αλλη μερα παει στην αρκουδα το ποντικι, ζητα κι αυτο να μαθει αν ειναι στη λιστα, παιρνει κι αυτο την ιδια απαντηση, οποτε ζηταει να το σκοτωσει αμεσως, για να λαβει την ιδια απαντηση απο την αρκουδα: Αμε!!! Την αλλη μερα, επισκεπτεται την αρκουδα ο λαγος, οπότε ρωταει: ρε συ αρκουδα, μηπως ειμαι στην λιστα σου??? Η αρκουδα απανταει ναι, οποτε λεει ο λαγος: αχα... μηπως γινεται να με σβησεις??? Αρκούδα: Sure...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ο Ιησούς και λέει στους μαθητές ..

 

"Λοιπόν, σήμερα θα σας μάθω να περπατάτε πάνω στο νερό ..."

 

Ξεκινάει ο Ιησούς, ακολουθάνε οι μαθητές, πάει και ο Ιούδας τελευταίος αλλά πέφτει στο νερό και πνιγόταν ...

 

Τον βλέπει ο Ιησούς : "Πείτε του μ@λ..α να πηγαίνει από τα βραχάκια ..."

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Ήταν ο Τσακ Νόρρις, ο Ιησούς και ο Ιούδας και δοκίμαζαν να περπατήσουν πάνω στο νερό ....

Μπαίνει πρώτος ο Τσακ και περπατάει, ακολουθεί ο Ιησούς και περπατάει, πάει να μπει και ο Ιούδας, ακούγεται ένα μεγάλο σπλας, γυρνάει ο Ιησούς, τι να δει, πάλι ο Ιούδας πνιγόταν ....

 

Γυρνάει και λέει στον Τσακ :

 

-"Ε τον βλάκα, πάλι δεν πήγε από τα βραχάκια ..."

-"Ποια βραχάκια ?????"

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

.. Mercedes Benz

 

Έλληνας έχει μπει στο αεροπλάνο της επιστροφής από το Μεξικό για την Ελλάδα.

Κατά τη διάρκεια της πτήσης, του πετάγονται τα μάτια έξω, καθότι η αεροσυνοδός που κόβει βόλτες στον διάδρομο του αεροσκάφους είναι σούπερ γκόμενα.

-Πώς σε λένε ΜΑΝΑΡΙ μου; (την ρωτάει)

-Μερσέντες

-Μερσέντες. Τι υπέροχο όνομα! Κάποια σχέση με την Mercedes Benz;

-(τον χτυπά φιλικά στον ώμο) Ίδια τιμή!

:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Είναι λοιπόν η γυναίκα ενός τύπου, ο οποίος βρίσκεται διαρκώς στο νοσοκομείο με κρίσεις. Τη μία πέφτει σε κώμα, την άλλη γίνεται καλύτερα, κ.ο.κ.

Παρόλα αυτά, αυτή ήταν στο πλευρό του κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε λεπτό.

Σε μια στιγμή, και εκεί που καθόταν και τον κοίταζε που ξάπλωνε στο κρεβάτι του νοσοκομείου, αυτός ανοίγει λίγο τα μάτια του και της ψιθυρίζει με βαρύ τόνο:

- Ξέρεις κάτι; Ήσουν πάντα στο πλευρό μου σε όλες μου τις δύσκολες στιγμές...

Όταν απολύθηκα από τη δουλειά μου, ήσουν εκεί να με παρηγορήσεις, όταν η επιχείρησή μου απέτυχε, ήσουν εκεί να με υποστηρίξεις, όταν με πυροβόλησαν στο δάσος, ήσουν εκεί, όταν χάσαμε το σπίτι, ήσουν πάντα μαζί μου...

Τώρα που η υγεία μου κλονίστηκε, είσαι συνεχώς στο πλευρό μου.......

Λοιπόν ξέρεις κάτι;

- Τι, αγάπη μου; τον ρωτάει εμφανώς συγκινημένη η γυναίκα του.

- Δεν φεύγεις, μωρή γκαντέμω, από δίπλα μου, μπας και δω και γω μια άσπρη μέρα;:p

Link to comment
Share on other sites

O Τσακ Νόρις έμαθε μπαλίτσα στον άρχοντα.

 

Η φοβία για τις αράχνες ονομάζεται ‘Αραχνοφοβία’.

Η φοβία για τους κλειστούς χώρους ονομάζεται ‘Κλειστοφοβία’.

Η φοβία για τα ύψη ονομάζεται ‘Υψοφοβία’.

Η φοβία για τον Chuck Norris ονομάζεται ‘Λογική’.

Edited by Nognir
Link to comment
Share on other sites

Chuck Norris doesn't flush the toilet ..

 

He scares the shit out of it !!!!

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένας φουκαράς αποκοιμήθηκε μέρα μεσημέρι στην πλαζ και ο ήλιος τού κατάκαψε τα μπούτια. Τον πάνε στο νοσοκομείο σε κακά χάλια...Το δέρμα του ήταν κατακόκκινο, γεμάτο φουσκάλες και οτιδήποτε άγγιζαν τα μπούτια του, του προκαλούσε φοβερό πόνο. Ο γιατρός τού έγραψε ενδοφλέβιες ενέσεις με νερό και ηλεκτρολύτες, ένα ήπιο ηρεμιστικό και Βιάγκρα.Ξαφνιασμένη η νοσοκόμα ρώτησε:

- Τι καλό θα τού κάνει το Βιάγκρα σε αυτή την κατάσταση;

Και ο γιατρός:

- Θα κρατάει το σεντόνι μακριά απο τα μπούτια του...!!!

Link to comment
Share on other sites

Ένας τύπος λύνει σταυρόλεξο.Σε μια φάση ρωτάει τον κολλητό του...

-Ρε 'συ, γυναικείο όργανο με πέντε γράμματα;

-Οριζόντιο ή κάθετο;;

-Οριζόντιο.

-Στόμα.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μια φορά ένας τύπος καθόταν σε ένα μπαρ. Εκεί που καθότανε και έπινε το ποτό του μπαίνει μια τύπισσα με φοβερό κορμί!!! Τρελάθηκε!!!

Πάει δίπλα της να της μιλήσει, γυρνάει αυτή το κεφάλι της και τότε ο τύπος τρελαίνεται, η τύπισσα είχε απίστευτο κορμί αλλά η φάτσα της ήταν αίσχος.

 

Οπότε την ρωτάει:

- Που το έφτιαξες αυτό το κορμί κούκλα μου?

- Στο κολυμβητήριο, απαντάει αυτή.

- Και το κεφαλάκι; Δεν το βουτάμε καθόλου μέσα;

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Πως τρομάζεις έναν άντρα;

- Κρύβεσαι πίσω του και του πετάς ρύζι.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

o τσακ νορις ξεπαρθενιασε το παρθενο ελαιολαδο.

ο τσακ νοριςεβριζε χριστοπαναγιες προ χριστου

Ο Τσακ Νόρις έβαλε κουρτίνες στα Windows

Ο Τσακ Νόρις δάγκωσε την Apple

Όταν ο Κολόμβος ανακάλυψε την Αμερική ο Τσακ Νόρις έπαιζε στο NBA

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά έκανε μπάνιο ο Τσακ Νόρρις και ήταν Δευτέρα. Από τότε γιορτάζουμε την Καθαρά Δευτέρα.

Τι βρήκε ο Γκράχαμ Μπελ μόλις ανακάλυψε το τηλέφωνο; -Δύο αναπάντητες από τον Τσακ Νόρις.

Ο Τσακ Νόρις μπορει να χειροκροτήσει με το ένα χέρι.

Το τρένο δεν υπάρχει πια. Το πάτησε ο Τσακ Νόρις.

Ο Τσακ Νόρις "πάει" με δύο ταχύτητες. Περπατάει, σκοτώνει..

Γιατί ο πλανήτης Άρης δεν κατοικείται; Γιατί ο Τσακ Νόρρις είναι Παοκτζής.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...