Jump to content

Τι περίεργο ή αστείο σας έτυχε σήμερα;


genia_81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φερμάρω = νευριάζω, τα παίρνω

Όσο για το ξύλο, μου φαίνεται κομματάκι γελοίο :p

Δεν είναι άλλωστε ο σκοπός σου να του πάρεις το μαχαίρι, σκοπός σου είναι να του κάνεις κάτι για να ακινητοποιηθεί (όπως αυτό που αναφέρθηκε πριν). Εγώ πάντως αν μου τύχει μπορεί και να το δοκιμάσω, ειδικά αν έχω πάνω μου πολλά χρήματα.

 

προφανώς δεν θέλαμε να βάλουμε κανονικό μαχαίρι. δεν ξέρω εσύ τί την είδες, αλλά αμα θες να κόψεις τα χέρια σου, δεν σε εμποδίζει κανένας

 

Υ.Γ και φερμάρω πρεπει να σημαίνει να τον κοιτώ με προσοχή

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 680
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για πείτε τι σημαίνει λοιπόν. Νόμιζα πως όταν λέμε θα φερμάρω σήμαινε θα τα πάρω, αλλά υποθέτω είμαι λάθος. Οι εξυπνάκηδες ας μας εξηγήσουν όμως..
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε τι σημαίνει λοιπόν. Νόμιζα πως όταν λέμε θα φερμάρω σήμαινε θα τα πάρω, αλλά υποθέτω είμαι λάθος. Οι εξυπνάκηδες ας μας εξηγήσουν όμως..

 

βλέπω κάτι με προσοχή. πρακολουθώ. έτσι λεει το λεξικό και προφανώς είναι λογικό

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

βλέπω κάτι με προσοχή. πρακολουθώ. έτσι λεει το λεξικό και προφανώς είναι λογικό

 

Αμεσως να μας πειτε εξυπνακηδες!:p

Ενα αστειακι να σπασει ο καυσωνας:p

Το φερμαρω που παραθετεις εδω ισχυει,μονο που ειναι σωστο για συμπεριφορα κυνηγοσκυλου!!!Παρακολουθει και φερνει το κυνηγι!

Στην εν λογω περιπτωση,σημαινει ψυριζω:lol:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν θέλαμε να βάλουμε κανονικό μαχαίρι. δεν ξέρω εσύ τί την είδες, αλλά αμα θες να κόψεις τα χέρια σου, δεν σε εμποδίζει κανένας

 

Υ.Γ και φερμάρω πρεπει να σημαίνει να τον κοιτώ με προσοχή

Μου φάνηκε γελοίο που κάτσατε να το προσπαθείτε με φίλους, όχι το ότι αντί μαχαιριού βάλατε ξύλο.

Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε γελοίο που κάτσατε να το προσπαθείτε με φίλους, όχι το ότι αντί μαχαιριού βάλατε ξύλο.

 

Εχεις δίκιο, την επόμενη φορά λέμε να κατεβούμε ομόνοια να το δοκιμάσουμε με αληθινούς μαχαιράκηδες

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω μου συνέβη σήμερα φεύγοντας από τη θάλασσα.Δεν το θεωρώ περίεργο η αστείο απλά σπαστικό και επειδή δεν έχω τι να κάνω είπα να το αναφέρω:lol: Λοιπόν ήμουν με τον πατέρα μου και την αδερφή μου στο αυτοκίνητο και ετοιμαζόμασταν να φύγουμε(βάζαμε πετσέτες στις τσάντες κουβαδάκια στη θέση τους πλέναμε τα πόδια μας κ.τ.λ για να μην τα πολυλογώ ψιλοαργούσαμε αφου δεν βιαζόμασταν).Μετά από τα πρώτα 2 λεπτά της ετοιμασίας κάποιος κόρναρε επίμονα.αρχικά δεν έδωσα σημασία αλλά αφού συνέχιζε πιο έντονα γύρισα πίσω και είδα έναν παππού σε ένα αμάξι εξοργισμένο να κορνάρει.Λέω την γυναίκα του θα περιμένει και συνέχισα χαλαρά όπως και ο πατέρας μου που διάβαζε ένα χάρτη.Μετά από λίγο γύρισε και η μητέρα μου από τα ντους και περίμενε δίπλα από το αμάξι του παππού να ξεπαρκάρει ο πατέρας μου.Τότε γυρίζει ο κύριος αυτός και της φωνάζει "Πες στον άντρα σου να φύγει γιατί θέλω να παρκάρω"!Φυσικά έμεινε κάγκελο από την έκπληξη και το ύφος του όπως και εγώ αλλά ευτυχώς είχα τη φαεινή ιδέα να κάτσουμε λίγο παραπάνω να του τη σπάσουμε όπως και κάναμε.Και ρωτώ εγώ ποιός έδωσε το δικαίωμα σε αυτόν τον κύριο να φερθεί έτσι όχι σε εμένα ή τον πατέρα μου (εμείς τον γράφαμε κανονικά) αλλά στη μητέρα μου που τόλμησε να της φωνάξει;Ντροπή του!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα που βλέπουν ότι θες να παρκάρεις επειδή δεν υπάρχει θέση και κάθονται σα χάχες και μιλάνε στο κινητό ή με το πάσο τους βγάζουν τα γυαλίά του ήλιου να τα φορέσουν. Οκ, σύμφωνοι δεν είχε δικαίωμα να σας φωνάζει, αλλά αν φερθήκατε σαν κόπανοι ενώ βλέπατε ότι κορνάρει και θέλει να παρκάρει (αφού τον είδατε,λογικά θα το ξέρατε και αυτός θα ήξερε πως το ξέρατε και τον αγνοούσατε) τότε ίσως τον δικαιολογώ εν μέρει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα που βλέπουν ότι θες να παρκάρεις επειδή δεν υπάρχει θέση και κάθονται σα χάχες και μιλάνε στο κινητό ή με το πάσο τους βγάζουν τα γυαλίά του ήλιου να τα φορέσουν. Οκ, σύμφωνοι δεν είχε δικαίωμα να σας φωνάζει, αλλά αν φερθήκατε σαν κόπανοι ενώ βλέπατε ότι κορνάρει και θέλει να παρκάρει (αφού τον είδατε,λογικά θα το ξέρατε και αυτός θα ήξερε πως το ξέρατε και τον αγνοούσατε) τότε ίσως τον δικαιολογώ εν μέρει.

 

Θα είχες δίκιο εν μέρει αν δεν υπήρχε άλλη θέση στα 10 μέτρα.Και άν δεν υπήρχε δηλαδή εγώ πρέπει να κάτσω να βιαστώ και να φύγω με την ψυχη στο στόμα;Στο κάτω κάτω εγώ την πρόλαβα την θέση.Αν βιαζόταν τόσο και ήθελε σώνει και καλά αυτή τη θέση ας το έλεγε ευγενικά τουλάχιστον.Επίσης στη ίδια παραλία 2 μέτρα από την αμμουδιά υπαρχει parking που εκείνη τη στιγμή ήταν σχεδόν αδειο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα που βλέπουν ότι θες να παρκάρεις επειδή δεν υπάρχει θέση και κάθονται σα χάχες και μιλάνε στο κινητό ή με το πάσο τους βγάζουν τα γυαλίά του ήλιου να τα φορέσουν. Οκ, σύμφωνοι δεν είχε δικαίωμα να σας φωνάζει, αλλά αν φερθήκατε σαν κόπανοι ενώ βλέπατε ότι κορνάρει και θέλει να παρκάρει (αφού τον είδατε,λογικά θα το ξέρατε και αυτός θα ήξερε πως το ξέρατε και τον αγνοούσατε) τότε ίσως τον δικαιολογώ εν μέρει.

 

Αν πρόσεξες είπα ότι στην αρχή δεν καταλάβαμε γιατί κορνάρει.Αν μας το έλεγε ευγενικά θα κάναμε πιο γρήγορα.Το ότι καθυστερήσαμε επίτηδες στο τέλος έγινε μόνο και μόνο επειδή φώναξε στη μητέρα μου και είχε αγριεμένο και επιθετικό τόνο.

 

EDIT:Όσο για το κόπανοι...Δεν σε ξέρω και δεν με ξέρεις γι' αυτό ας αποφύγουμε τους χαρακτηρισμούς παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε είπα κόπανο, είπα ότι αν φερόσασταν σαν κόπανοι (που αν φερόσασταν έτσι, το να το λέω εγώ ή να μην το λέω δεν αλλάζει κάτι) τον δικαιολογώ. Δεν είπα είστε.

Επίσης το ότι γυρίσατε, τον είδατε και τον γράψατε κανονικά (άσχετα αν αυτό ήταν επειδή νομίσατε άλλα) γι'αυτόν σήμαινε ότι φέρεστε σαν κόπανοι, άρα τον δικαιολογώ εν μέρει. Ωστόσο να φωνάζει δεν έχει δικαίωμα γιατί στην τελική εσείς πήρατε την θέση. Ακόμη περισσότερο αν υπήρχαν θέσεις παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε είπα κόπανο, είπα ότι αν φερόσασταν σαν κόπανοι (που αν φερόσασταν έτσι, το να το λέω εγώ ή να μην το λέω δεν αλλάζει κάτι) τον δικαιολογώ. Δεν είπα είστε.

Επίσης το ότι γυρίσατε, τον είδατε και τον γράψατε κανονικά (άσχετα αν αυτό ήταν επειδή νομίσατε άλλα) γι'αυτόν σήμαινε ότι φέρεστε σαν κόπανοι, άρα τον δικαιολογώ εν μέρει. Ωστόσο να φωνάζει δεν έχει δικαίωμα γιατί στην τελική εσείς πήρατε την θέση. Ακόμη περισσότερο αν υπήρχαν θέσεις παρακάτω.

 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τον δικαιολογείς, έστω και εν μέρει.Την στιγμή που τον κοίταξα το πρόσωπό του ήταν στραμμένο προς τη θάλασσα και δεν είχε αναμμένα τα φλας που ανάβεις όταν έχεις πίασει μια θέση.Πως να το φανταστώ;Είπα επίσης ότι τον γράψαμε ΜΕΤΑ από αυτο που έκανε.Γνώμη σου είναι πάντως και τη σέβομαι.Για το κόπανοι πιστεύω ότι λύθηκε η παρεξήγηση.Επίσης θέλω να πω ότι δεν είμαι κανένα νευρόσπαστο ούτε θέλω να τη "μπαίνω" στους άλλους.Έχω μεγαλώσει με αρχές και ξέρω να φέρομαι.Αν είχα καταλάβει την πρόθεση του θα έπραττα αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω μου συνέβη σήμερα φεύγοντας από τη θάλασσα.Δεν το θεωρώ περίεργο η αστείο απλά σπαστικό και επειδή δεν έχω τι να κάνω είπα να το αναφέρω:lol: Λοιπόν ήμουν με τον πατέρα μου και την αδερφή μου στο αυτοκίνητο και ετοιμαζόμασταν να φύγουμε(βάζαμε πετσέτες στις τσάντες κουβαδάκια στη θέση τους πλέναμε τα πόδια μας κ.τ.λ για να μην τα πολυλογώ ψιλοαργούσαμε αφου δεν βιαζόμασταν).Μετά από τα πρώτα 2 λεπτά της ετοιμασίας κάποιος κόρναρε επίμονα.αρχικά δεν έδωσα σημασία αλλά αφού συνέχιζε πιο έντονα γύρισα πίσω και είδα έναν παππού σε ένα αμάξι εξοργισμένο να κορνάρει.Λέω την γυναίκα του θα περιμένει και συνέχισα χαλαρά όπως και ο πατέρας μου που διάβαζε ένα χάρτη.Μετά από λίγο γύρισε και η μητέρα μου από τα ντους και περίμενε δίπλα από το αμάξι του παππού να ξεπαρκάρει ο πατέρας μου.Τότε γυρίζει ο κύριος αυτός και της φωνάζει "Πες στον άντρα σου να φύγει γιατί θέλω να παρκάρω"!Φυσικά έμεινε κάγκελο από την έκπληξη και το ύφος του όπως και εγώ αλλά ευτυχώς είχα τη φαεινή ιδέα να κάτσουμε λίγο παραπάνω να του τη σπάσουμε όπως και κάναμε.Και ρωτώ εγώ ποιός έδωσε το δικαίωμα σε αυτόν τον κύριο να φερθεί έτσι όχι σε εμένα ή τον πατέρα μου (εμείς τον γράφαμε κανονικά) αλλά στη μητέρα μου που τόλμησε να της φωνάξει;Ντροπή του!

 

 

Εδώ που τα λέμε , μέσα στο λιοπύρι και στην κάψα και χωρίς άλλο πάρκινγ , αν σας έβλεπα και γω να είστε έτοιμοι να φύγετε και σεις παίζατε με το κουβαδάκι , διαβάζατε χάρτες και βρέχατε τα ποδάρια σας με το σταγονόμετρο .... θα το τσιμπούσατε και απο μένα το κορναράκι!:p:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε , μέσα στο λιοπύρι και στην κάψα και χωρίς άλλο πάρκινγ , αν σας έβλεπα και γω να είστε έτοιμοι να φύγετε και σεις παίζατε με το κουβαδάκι , διαβάζατε χάρτες και βρέχατε τα ποδάρια σας με το σταγονόμετρο .... θα το τσιμπούσατε και απο μένα το κορναράκι!:p:)

 

Καταντάει κουραστικό.Σε παρακαλώ διάβασε τα προηγούμενα post μου.Ευχαριστώ.

 

EDIT:Δεν με πείραξε η κόρνα.

Link to comment
Share on other sites

Καταντάει κουραστικό.Σε παρακαλώ διάβασε τα προηγούμενα post μου.Ευχαριστώ.

 

EDIT:Δεν με πείραξε η κόρνα.

 

Έλα βρε συ λουκουλε , άσε να σε πειράξουμε λίγο! :cool: Καλά κάνατε και του την σπάσατε του μπάρμπα ... τι κάθεσαι και αγχώνεσαι με αυτά που σου λέμε!

Είσαι καινούργιος ακόμα ... σε συγχωρούμε!:p

Εμένα σήμερα , εκεί που έτρωγα αραχτός τα θαλασσινά μου και απολάμβανα τα καραβάκια , τις πάπιες και το περίπου full moon ... ήρθαν (κλασσικά πλέον) 3-4 πλανόδιοι γυφτοτραγουδιστές με τα σύνεργα του τρόμου (βλ. ακορντεόν , γκάιντες , φυσαρμόνικες ..κτλ) για να μου διαταράξουν την ησυχία!

Έκατσαν δίπλα μου και τρίζαν τα βιολιά τους με μανία και τραγουδούσαν σαν τα παρατράγουδα της Πάνιας - και ενώ τους είπα "ευχαριστώ δεν θέλουμε" , συνέχισαν ακάθεκτοι τη όπερα , μέχρι που σπάστηκα και σβέρκωσα τον έναν... ακόμα ψάχνει την φυσαρμόνικα στο λιμανάκι μέσα! Μέχρι και ο μαγαζάτορας ήταν με το μέρος μου ... τι να πω!

Την μια θα έρθουν να τραγουδάνε στο αυτί σου , την άλλη θα έρθουν με τα μαντηλάκια , την άλλη με τα χαρτάκια ( έχω 32 αδέρφια, έχω σύφιλη , βοηθήστε με ... τα γνωστά) , την άλλη με κουκλάκια ,την άλλη με λατέρνα , την άλλη με την χούφτα μόνο .... Αποτέλεσμα: delivery food.... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε συ λουκουλε , άσε να σε πειράξουμε λίγο! :cool: Καλά κάνατε και του την σπάσατε του μπάρμπα ... τι κάθεσαι και αγχώνεσαι με αυτά που σου λέμε!

Είσαι καινούργιος ακόμα ... σε συγχωρούμε!:p

Εμένα σήμερα , εκεί που έτρωγα αραχτός τα θαλασσινά μου και απολάμβανα τα καραβάκια , τις πάπιες και το περίπου full moon ... ήρθαν (κλασσικά πλέον) 3-4 πλανόδιοι γυφτοτραγουδιστές με τα σύνεργα του τρόμου (βλ. ακορντεόν , γκάιντες , φυσαρμόνικες ..κτλ) για να μου διαταράξουν την ησυχία!

Έκατσαν δίπλα μου και τρίζαν τα βιολιά τους με μανία και τραγουδούσαν σαν τα παρατράγουδα της Πάνιας - και ενώ τους είπα "ευχαριστώ δεν θέλουμε" , συνέχισαν ακάθεκτοι τη όπερα , μέχρι που σπάστηκα και σβέρκωσα τον έναν... ακόμα ψάχνει την φυσαρμόνικα στο λιμανάκι μέσα! Μέχρι και ο μαγαζάτορας ήταν με το μέρος μου ... τι να πω!

Την μια θα έρθουν να τραγουδάνε στο αυτί σου , την άλλη θα έρθουν με τα μαντηλάκια , την άλλη με τα χαρτάκια ( έχω 32 αδέρφια, έχω σύφιλη , βοηθήστε με ... τα γνωστά) , την άλλη με κουκλάκια ,την άλλη με λατέρνα , την άλλη με την χούφτα μόνο .... Αποτέλεσμα: delivery food.... :happy:

 

 

Σωστος και εσύ καλά έκανες:).Α luluko με λένε(μην με κάνεις να το θυμάμαι πονεμένη ιστορία αυτό το όνομα).Και επειδή έχω καλή καρδιά δέχομαι τη συγνώμμη σου:p

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο θέμα του λουλούκου θα ήθελα απλά να πω οτι οι περισσότεροι έχουμε βρεθεί και στις δύο θέσεις. Δηλαδή να την σπάσουμε σε κάποιον γενικά με άβολο παρκάρισμα ή να μας την σπάσουν :D. Στην συγκεκριμένη περίπτωση και εγώ το ίδιο θα έκανα αν το άλλο άτομο ήταν αγενές και επιθετικό. Αν το ζητούσε ευγενικά θα επιτάχυνα όσο μπορούσα σε νορμάλ επίπεδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε τι συνεβη σε εμενα πριν απο 2 εβδομαδες στη θεσσαλονικη.γυρνουσαμε μαζι με ενα φιλο μου στα σπιτια μας με το λεωφοριοκαι καθομασταν στα τελευταια καθισματα.καποια στιγμη λοιπον κανει σταση ο οδηγος,κατεβαινει ο κοσμος,και μενει τελευταια μια κοπελα η οποια πριν προλαβει να κατεβει κλεινουν οι πορτες.φωναζει τοτε στον οδηγο:"οδηγε ΜΕ ανοιγεις λιγο απο πισω"

γελασαμε μεχρι δακρυων στην κυριολεξια!:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθές, δύο τύπισες η μία με μηχανάκι και η άλλη με αμάξι, βρίζονταν οπότε κατεβαίνει η μία απ το αυτοκίνητο και πουλάει τσαμπουκά στην άλλη με τη μηχανή. Έπεσαν οι κλασσικές φιλοφρονήσεις και αυτή μπαίνει στο αυτοκίνητο φωνάζοντας "Άντε μην σε πατήσω κάτω!!".

 

Πρώτη φορά είδα γυναικοκαυγά και φάνηκε πολύ κακόγουστο πράγμα, τις αλάλιασε η ζέστη φαίνεται...

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε τι συνεβη σε εμενα πριν απο 2 εβδομαδες στη θεσσαλονικη.γυρνουσαμε μαζι με ενα φιλο μου στα σπιτια μας με το λεωφοριοκαι καθομασταν στα τελευταια καθισματα.καποια στιγμη λοιπον κανει σταση ο οδηγος,κατεβαινει ο κοσμος,και μενει τελευταια μια κοπελα η οποια πριν προλαβει να κατεβει κλεινουν οι πορτες.φωναζει τοτε στον οδηγο:"οδηγε ΜΕ ανοιγεις λιγο απο πισω"

γελασαμε μεχρι δακρυων στην κυριολεξια!:lol::lol:

 

πυστευω γελασατε με το "ανοιγεις λιγο απο πισω" κ οχι με το ΜΕ

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

πυστευω γελασατε με το "ανοιγεις λιγο απο πισω" κ οχι με το ΜΕ

 

Είναι σαν την κλασική πια στιχομυθία

 

Και με λέει ληστεία και τον λέω πλάκα με κάνεις....:lol::lol::lol::lol:

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

πυστευω γελασατε με το "ανοιγεις λιγο απο πισω" κ οχι με το ΜΕ

 

Με το συνδυασμό τους γέλασαν όπως και εγώ χωρίς να έχω φυσικά κανένα πρόβλημα με αυτούς που το χρησιμοποιούν.Μην ξεχνάμε ότι αν το έλεγε σε άλλα μέρη της Ελλάδας θα δημιουργόταν παρεξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

το "πλακα με κανεις" κ το σε λεω με λες τα χρησιμοποιω απο το γυμνασιο κ πλεον

γουσταρω να μιλαω ετσι κ δεν νρεπομαι καθολου ασε που

ερχομαι συχνα σε αντιπαραθεση

με κατι αθηναιους φιλους μου κ κλασικα γινομαστε

κ@λος καθε φορα :p

 

σορρυ για το :offtopic:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...