Jump to content

Eurovision 2006 @ Greece!


GR.04
 Κοινοποίηση

Ποιά χώρα θέλετε να νικήσει φέτος στην Eurovision;  

43 members have voted

  1. 1. Ποιά χώρα θέλετε να νικήσει φέτος στην Eurovision;

    • Φινλανδία
    • Ελλάδα
    • Σουηδία
    • Ρουμανία
    • Βοσνία & Ερζεγοβίνη
    • Ρωσία
    • Ηνωμένο Βασίλειο
    • Νορβηγία
    • FYROM
    • Λιθουανία


Recommended Posts

Aπό τις 2 Μαΐου είχα προβλέψει νικήτρια την Φινλανδία. Δεν ξέρω όταν το είχα ακούσει, είχε αυτό το κλικ. Δεν είναι χεβιματαλάδικο τραγούδι, είναι ένα ανεβασιάρικο τραγούδι. Είχε εκκεντρική σκηνική παρουσία, όλα τα λεφτά. Ορίστε και τα κέρδη σε απόδοση 25 παρακαλώ!

 

Με 5,40 παίρνω 130 για την πλάκα. :rolleyes: :D

http://img238.imageshack.us/img238/6208/10wp1.jpg

http://img224.imageshack.us/img224/8828/23as.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι παίχτηκε με το Ρουσόπουλο... δεν κατάλαβα....

Γενικά η διοργάνωση μας ήταν κάπως κατώτερη απο ό,τι έχουμε συνηθίσει. Τίποτα το εντυπωσιακό/πρωτότυπο και επιπλέον κάποια βήματα πίσω απο σκηνοθεσία, σχολιαστές, σποτάκια... Όχι χάλι, αλλά ούτε και κάτι άξιο αναφοράς.

Και κανονικά δε θα πρεπε καν να μας καίγεται καρφί αλλά τους χρυσοπληρώνουμε γμτ, για να μας παρουσιάζουν μετριότητες, να νοικιάζουν κουστούμια και ξένους τεχνικούς...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος γιατι παρεξηγηθηκε ο Σακης?

 

Δεν ειναι ανωμαλη η Ευρωπη, πλακα εκανε οπως ειπε ο αγαπητος (?) γαλατης.

 

Strogoff ο Ρουσορομπος επρεπε να δωσει ενα βραβειο, αλλα δεν πηγε προφανως για να μη του χαλασει το ιματζ και εστειλε τον προεδρο της ερτ ενω ηδη τον ειχε προαναγγειλει ο Ρουβας.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τελικα ο Ρακιντζης ηταν πολλα χρονια μπροστα!!!!!

 

Η Αννουλα ηταν η κακομοιρα τοσο χαλια σε σκινικη παρουσια που δε τη ψηφισαν ουτε οι Ελληνες Αγγλιας και Γερμανιας!!!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Dimitris79 δεν μπορουμε να μην ειμαστε ή του υψους η του βαθους?Δηλαδη πρεπει να μην ασχολουμαστε καθολου?

Οσο για την ανωμαλια στην ευρωπη, δεν ξερω αν το προσεξες αλλα κι η Ελλαδα εδωσε δωδεκαρι :X

Nαι,συμπεριλαμβανομαστε κι εμεις στους ανωμαλους...οι τυποι ξεφτυλισαν τη ροκ & μας γελοιοποιησαν κανονικα με την εμφανιση τους κι εμεις τους ψηφισαμε κιολας!Ελεος!!!

 

Μαλλον απο σημερα παει για φουντο η Γιουροβιζιον...αυτο ηταν το τελειωτικο χτυπημα...

Link to comment
Share on other sites

Aπό τις 2 Μαΐου είχα προβλέψει νικήτρια την Φινλανδία. Δεν ξέρω όταν το είχα ακούσει, είχε αυτό το κλικ. Δεν είναι χεβιματαλάδικο τραγούδι, είναι ένα ανεβασιάρικο τραγούδι. Είχε εκκεντρική σκηνική παρουσία, όλα τα λεφτά.

 

Όντως! :up:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το ευχαριστήθηκα για τη Βίσση και την 9η θέση! Άντε γιατί πολύ το χε καβαλήσει το καλάμι..

Του χρόνου Βανδή-Φοίβος:lol:

Το τραγούδι των τεράτων δεν μου άρεσε αλλά καλά να πάθουμε γιατί τους δώσαμε και μείς 12άρι!

Μη μασάτε, μπορεί να βγήκε 1ο αλλά της Ρουμανίας θα ακουστεί το καλοκαίρι..

Tornerooooo, torneroooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

 

 

hard rock alleluia RULES. Το πήραν το μήνυμα τους απ΄πο Ευρώπη και Ελλάδα τα κατακατσουλιά!

Άντε του χρόνου εύχομαι Βανδή-Φοίβος στην τελευταί θέση με το καλό.

 

ΒΙΣΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΞΥΡΙΣΤΕΙΣ! :ninja:

"True friends stab you in the front" - O. Wilde :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος γιατι παρεξηγηθηκε ο Σακης?

 

Δεν ειναι ανωμαλη η Ευρωπη, πλακα εκανε οπως ειπε ο αγαπητος (?) γαλατης.

Aν κατάλαβα καλά του λέει ο Ολλανδός προτιμάς να σου πω πρώτα πού δίνουμε το 12άρι ή να σου δώσω το τηλέφωνό μου; Και ο Σάκης ετοιμόλογος απαντά: Να το υποθέσω είναι το 696969. :lol: :lol: :lol: :rotfl: Kαι ο Ολλανδός είπε Οh no, oh no, και έδειξε ότι παρεξηγήθηκε αυτό που είπε. Εγώ πάντως δίνω συγχαρητήρια στον Σάκη, καλά του απάντησε. Άκου εκεί να σου δώσω το τηλ. μου. :blink: Και ήταν η φάση που η Μενούνος έλειπε στον Γκριν Ρουμ, οπότε αναφερόταν αποκλειστικά στον Σακη...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ το τραγούδι ωραίο αλλά όχι να τραγουδάνε και να είναι ντυμένοι σαν βρυκόλακες... έλεος, τους δώσαμε και 12? :wacko:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

- Η Βίσση, πάτωσε, και δίκαια. Βραχνή φωνή, κουρασμένη, χάλια ερμηνεία.

- Πολλά λάθη, από πότε ο Κ. Χριστοφόρου έγινε ελβετός??

- Χαριτωμένοι και πρωτότυποι οι Φιλανδοί, αλλά δεν τους ήθελα νικητές. Του χρόνου, όλοι καρναβάλια.

- Ο ρουσόπουλος, την έκανε την τελευταία στιγμή, φαντάζεστε τι θα λεζάντες θα είχαν οι εφημερίδες στις φωτογραφίες του με τα τέρατα?? (σημεία και τέρατα της κυβέρησης! :lol: )

- Ο σάκης... άχαρος! Λίγο έφυγε η Μενούνος από τη σκηνή (γιατί άραγε?) και τα έκανε... σκ***:X άντε μην πω!

- Η Μενούνος μου άρεσε.

- Μόνο γέρους και γριές έχει η Ελλάδα να δείξει? Είχαμε παρέλαση της τρίτης ηλικίας (Βίσση, Κωστάλας, Μούσχουρη.) Καλά που δεν έστειλε η Γερμανία τη Λέανδρος, θα ήταν μαυσωλείο!

- Αίσχος στην ΕΡΤ που έκοβε το πρόγραμμα να βάλει διαφημίσεις! Χάσαμε τη θεά Έλενα στο mambo.

- Καπουτζίδης-Μακρυπούλια, χάλια για ακόμη μία φορά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια αφου σας το ειπα απ'την αρχη,αφου τους παρομοιασε με τους Will&Grace :lol:

Τρελοοο γελιο

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΣΕ!!!ειχαν βαλει εργο στη νετ ελεος

Χάσανε τα αβγά και τα πασχάλια οι καρεκλοκένταυροι στη ΝΕΤ...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

To BBC ειχε το κλασσικο παρουσιαστη με τις θανατηφορες ατακες????

 

Πες κανα καλο!

 

Nαι, τον Terry Wogan :up: είπε μερικά καλά αλλά δυστυχώς δε θυμάμαι κάτι συγκεκριμένο :O

Link to comment
Share on other sites

Nαι,συμπεριλαμβανομαστε κι εμεις στους ανωμαλους...οι τυποι ξεφτυλισαν τη ροκ & μας γελοιοποιησαν κανονικα με την εμφανιση τους κι εμεις τους ψηφισαμε κιολας!Ελεος!!!

 

Μαλλον απο σημερα παει για φουντο η Γιουροβιζιον...αυτο ηταν το τελειωτικο χτυπημα...

 

Αχ...και δεν μου μείνει παρά να πω..: 12 points...Συμφωνώ...

 

ΥΓ. Θα κρατήσω μια φωτό των Lordi να τη δείχνω στο παιδί μου αν δεν τρώει το φαί του...

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Οι τυποι ειναι θεοι!!! Τραγουδησαν το we are the winners

 

:lol: :lol:

 

Sorry αλλα η ελληνιδα πρεπει να ειναι πολυ αγ****μητη !!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στους φιλανδους για την νικη. το καλυτερο τραγουδι.

 

χαρηκα για την βισση που πηγε 9η. να το παρει χαμπαρι οτι δεν περναει ποια.

 

σακης εντελω χαλια η παρουσια του. το ιδιο και οι σχολιαστες. η μαρια τελεια.

 

για την ερτ τι να πω οπως να ναι έκοβε για διαφημισεις,αφηνανε μικροφωνα ανοιχτα και τα σποτακια δεν εδειξαν κατι το ιδιαιτερο τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Ρουσόπουλε....................πες αλεύρι..................ο Lordi σε γυρεύει.............!!!Περιμενε ο μ........ς να βγει η Βισση για να προβληθει.......!!!

 

Μπραβο στον Gautie....ο μονος ποθ εδωσε ελληνικο στοιχειο στο τραγούδι μας..

 

Καλη η Βισση....εσωσε το τραγουδι....και εδω φανηκε η αξια της...αν το ελεγε καποια αλλη ουτε 20 δεν θα πηγαινε.......

 

Εδω και η πρωτη φωτο μετα την ήττα της.........:P

Link to comment
Share on other sites

Τι ειχαν οι Lordi και το Hard Rock Hallelujah τους; Φοβερο τραγουδι. Εμενα απλα δεν με ενθουσιασαν οι στολες τους. Ετσι και αλλιως το συγκρωτημα απο το 1992 ειναι ετσι με στολες. Τι με στολες, τι χωρις στολες; Απλα φοβερο... Καλα για την Λιθουανια τι να πω; Φοβεροι(οχι το τραγουδι, εκεινοι)!!! Εκαναν την πλακα τους, σκηνικη παρουσια χαβαλετζιδικη και πηραν μια καλη θεση. Α, και που λετε για εμφανισεις, του Ρακιτζη ηταν οπως το ρομποτ και ομως πηρε τον *****!!!:p
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...