Jump to content

Eurovision 2006 @ Greece!


GR.04
 Κοινοποίηση

Ποιά χώρα θέλετε να νικήσει φέτος στην Eurovision;  

43 members have voted

  1. 1. Ποιά χώρα θέλετε να νικήσει φέτος στην Eurovision;

    • Φινλανδία
    • Ελλάδα
    • Σουηδία
    • Ρουμανία
    • Βοσνία & Ερζεγοβίνη
    • Ρωσία
    • Ηνωμένο Βασίλειο
    • Νορβηγία
    • FYROM
    • Λιθουανία


Recommended Posts

Αστεια αστεια μηπως να στελναμε τον Καρβελα αυτοπροσωπως του χρονου; Που θα το χει και φυσικο του και δεν θαναι ακαμπτος, ελεος με το στησιμο των Lordi ουτε να κουνησουν καπως τα χειλη τους.... Ε ρε και να δω τους borgir του χρονου απο τη Νορβηγια (κι αυτοι ολο πατο δεν πιανει;) και να κοψω τις κοτσιδες μου!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα γνωστα σχολια-παρατηρησεις!

 

1)Βρε τα τεραταααα..πολυ γελιο οι τυποι!Μου αρεσουν,γιατι στις συνεντευξεις κανουν χιουμορ,αλλα δεν ειναι γελοιοι,αλλα επικοινωνιακοι.Η αληθεια ειναι οτι θα προτιμουσα να νικουσε καποια αλλη χωρα,αλλα δε με χαλανε.Τους περιμενα γυρω στην 3η-4η θεση,γιατι ηταν αρκετα ακραιοι.

Παντως μπραβο τους.Αν και δεν ειμαι φαν τετοιου ειδους μουσικης,ομολογω οτι το τραγουδι τους μου αρεσε!:up:

 

2)ΡΩΣΟΣ DIMA BILAN RULEZzz!ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ DIMA EΙΣΑΙ...κα...λος!Γαμωτο,γιατι να μην κερδισει το παλικαρι? Νταξει,Ρουβας δεν ειναι εμφανισιακα..ουτε μου πολυ-αρεσει ως αντρας,αλλα πανω στη σκηνη ελαμπε!Ηταν πολυ δυνατος...ΑΣΤΕΡΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!Πολυ συμπαθητικος!ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΟΕΟ!:respect: :yahoo:

 

3)Βοσνια.Απλα ΘΕΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.Περιττευουν τα επιπλεον σχολια!:cool:

 

4)Ρουμανια.Νομιζω οτι αν ο τραγουδιστης ηταν λιγακι πιο ωραιος..θα συναγωνιζοταν τη Ρωσια.Δυνατο τραγουδι,σου εμενε στα αυτια,ακομα και αν δεν το ειχες ξανακουσει!

TOOOOOOORNEEEEROOOOOOO! :up:

 

5)Σουηδια... σπαστικια η τραγουδιστρια.Αυτη δεν ειχε πεταξει μια γλαστρα σε μια εκπομπη που εμφανιστηκε και η Παπαρίζου,επειδη ο κοσμος αποθεωνε την Ελενα και αυτην την εγραφε?

Κομπλεξικο ατομο.Στριμμενο αντερο..Το κομματι καλο ομως.

:wacko:

 

6) ...ΑΡΜΕΝΙΑ!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Ο ΑΡΜΕΝΙΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ!!Βλεεεπω κατι ονειρααα που με τρομαζουν και ξυπναωωωω!:lol:

 

7)Σακης ΤΡΕΛΟ ΜΩΡΟ!Μενουνος,ανετη,αλλα οταν βγηκε με το κοντο φορεμα..δεν της πηγαινε.

 

8)Βαλατε διαφημισεις και δεν ειδαμε τη ΘΕα ΕΛΕΝΑ να χορευει το μπαμπο με το επισης ΘΕΙΚΟ φορεμα?ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ !!!!!!!:mad:

 

9)ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΦΙΛΑΝΔΙΑ!

 

10)Aννόυλα,με την κοτσανα που φορεσες,και ετσι οπως χτυπιοσουν σα να σε σφαζουν,λυπαμαι αλλα καλα να παθεις.:X

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το υπερβολικο στυλ της Βισση δε μου αρεσε εξαρχης, αλλα τωρα νιωθω μονο προστατευτισμο γιαυτην. Πηρε με θαρρος τα ρισκα της και δεν της βγηκε. ΟΚ! Ετσι ειναι η ζωη. Αν θελαμε εμεις μια φορα να κερδισει αυτη ηθελε 100...

 

Και μονο που σκεφτομαι την ηλιθια χαζοκατινα ευαγγελατενα να την κατηγορει εκ των υστερων αυριο μεσα απο την γουνα της μου'ρχεται να βαλω φωτια στην τηλεοραση απο τωρα.

 

Κατω οι υστεροι υστερικοι...

 

Μπραβο στην προσπαθεια...

 

Κατω η μιζερια...

Link to comment
Share on other sites

Και μονο που σκεφτομαι την ηλιθια χαζοκατινα ευαγγελατενα να την κατηγορει εκ των υστερων αυριο μεσα απο την γουνα της μου'ρχεται να βαλω φωτια στην τηλεοραση απο τωρα.

 

Και γιατί δεν βάζεις φωτιά την γούνα της να έχεις και διπλό όφελος; ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο τετοια πραγματα κρινονται καριερες. Και η Βισση ειχε παρα πολλα να χασει...

 

Αυτη τον ρολο της τον επαιξε τελεια. Αν δεν ηθελαν τετοιου ειδους τραγουδι, ας μην την επελεγαν. Αλλα καποιον επρεπε να στειλουμε οπως και να'χει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως για να λεμε και του στραβου(γιαλού) το δικιο, δεν πατωσαμε κιολας. Για το τραγουδι που ειχαμε πηγε καλα. Βοηθησε βεβαια και το οτι ημαστε διοργανωτες. Η 9 θεση (με 1 βαθμο διαφορα απο την 8) δεν ειναι κ τραγικη, ειδικα οταν ειχε τοσο καλα τραγουδια ο διαγωνισμος (καλα για eurovision εννοω :p ) Καλα οσοι μιλουσαν για τριαδα ηταν απλα αστειοι :p

Τεσπα, αντε και του χρονου στο Ελσινκι :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην ορκιζεσαι κιολας...

 

 

les na i8ele na ta parei , na mas koroidepsei kai na fygei?

 

i na ta parei OLA kai brabia , kai na kanei terastia merida ex8ron filous ??

 

ti les apo ta 2 na i8ele!????

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το υπερβολικο στυλ της Βισση δε μου αρεσε εξαρχης, αλλα τωρα νιωθω μονο προστατευτισμο γιαυτην.

 

Σε αυτό το οποίο έχεις δίκιο είναι ότι η ενδεχόμενη επιτυχία θα ήταν "όλης της Ελλάδας". Η αποτυχία όμως είναι όλη της Βίσση(ς:p). ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που ψηφιζουν στην Τουρκια, σκεψου οτι θα ειναι τυποι σαν την Φιντε και τον Ονουρ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τωρα που εχει τελειωσει ο διαγωνισμος... ποια τραγουδια θα βαζατε αυριο να παιζουν οσο διαβαζετε το φορουμ?

 

Εγω κρατησα της Ολλανδιας (Amambanda), της Ρωσιας (Never let you go) και της Ουκρανιας (Show me your love). Και τα 3 αυτα τα ακουω πολυ ευχαριστα. Τα υπολοιπα δε θα τα ξαναεβαζα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που ψηφιζουν στην Τουρκια, σκεψου οτι θα ειναι τυποι σαν την Φιντε και τον Ονουρ...

 

Η Αρμενία πάντως ούτε που να τους φτύσει... τους έδωσε ένα ολοστρόγγυλο μηδέν!!! :lol:

 

Εμέις πάλι λόγω των τεταμένων σχέσεων της περιόδου, πήραμε 4 και δώσαμε 3 (μήπως είναι σημαδιακό το 3; ) :p

Link to comment
Share on other sites

Και των δυο χωρων τα τραγουδια δεν ηταν μαλλον πιασαρικα φετος..

 

Εγω περιμενα Ρωσια ή Ουκρανια να βγει. Μολις ακουσα τα τραγουδια τους ενιωσα την αναγκη να τα βρω και να τα ξανακουσω... Ειδικα της Ρωσιας ειναι απαιχτο pop κομματι, που πιστευω οτι θα φορεθει πολυ στο ραδιοφωνο (EU-US)..

Link to comment
Share on other sites

καλά όχι ότι -κατά την άποψη μου- ο διαγωνισμός δεν είναι στημένος, αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να μπούμε στους πέντε πρώτους.

 

 

Εκτός αυτού: Ποιος ήταν ο ''θεός'' που τα έχωσε στον Σάκη? ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού: Ποιος ήταν ο ''θεός'' που τα έχωσε στον Σάκη? ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!:lol:

 

Αν εννοείς ο Ολλανδος που του ζήτησε το τηλ, μάλλον ήθελε να του "χωθεί"! :lol:

Link to comment
Share on other sites

O σχολιασμός του BBC άπαιχτος - με αρκετή δόση χιούμορ :)

 

-Αυτό που με χάλασε πολύ ήταν τα πολλά λάθη των παρουσιαστών.

-Είστε υπερβολικοί όταν λέτε οτι η Βίσση πάτωσε. Ελαβε μία αξιοπρεπή θέση.

-Εγω πάντως ψήφισα: Ελλάδα, Ρωσία, Λιθουανία :)

-Τα cardpostal πολύ καλά, αλλα...πολλά τρένα ρε παιδια :lol:

 

p.s Στο BBC ο σχολιαστής τόνισε οτι ο Ολλανδός έχει αρκετή δόση χιούμορ. Μπράβο πάντως στην ετοιμολογία του Σακη ;)

Link to comment
Share on other sites

les na i8ele na ta parei , na mas koroidepsei kai na fygei?

 

i na ta parei OLA kai brabia , kai na kanei terastia merida ex8ron filous ??

 

ti les apo ta 2 na i8ele!????

 

Λεω οτι ηθελε να παρει τα φραγκα, το φορεματακι, να μας κοροιδεψει και να φυγει!

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο απ'όλα ήταν της Λιθουανίας:!::happy:

 

μετά από αυτά Ρουμανία,Ρωσία,Ουκρανία

 

4-5 η Φιλανδία και 7-8 η Ελλάδα

 

 

Περιμένουμε πως κ πως τα μεσάνυχτα της Τρίτης:shifty:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

To BBC ειχε το κλασσικο παρουσιαστη με τις θανατηφορες ατακες????

 

Πες κανα καλο!

 

 

Ο παρουσιαστής του BBC ήταν όλα τα λευτά... δεν μιλούσε και πολύ... αλλά όταν μιλούσε...

 

 

Για τα βιντεάκια είπες..

-στο επόμενο βίντεο θα δείτε για ακόμη μία φορά ανθρώπους να φιλιούνται, να ψωνίζουν, να είναι σε παραλίες... οπότε πηγαίντε ψυγείο να πάρετε μια μπύρα.

-στο βίντεο αυτό βλέπετε πάλι το αεροδρόμιο της αθήνας. Οι έλληνες το αγαπάνε πολύ και το δείχνουν συνεχώς...

 

Για τους παρουσιαστές

-Σχολίασε απίστευτα το πόσες φορές είπε την λέξη amazing η menunos...

οπότε μετά απο λίγο έγινε η φράση της ημέρας...

την έλεγε συνεχώς...

έλεγε η menunos

thank you malta

και συμπλήρωνε ο παρουσιαστής.. I am sure it was amazing.. ;)

 

Αν μπείτε σε αγγλικά φόρουμ γίνεται πανικός με amazing....

http://forum.digitalspy.co.uk/board/showthread.php?t=336246&page=122&pp=25

 

Είχε και πολές ατάκες ακόμη...

Γελούσε απίστευτα με τον καραγκιόζη...

 

Είπε καλά λόγια για τα τοπία στην ελλάδα...

Για την έλενα είπε ότι μας έδειξε ότι μπορούσε να ξανανικήσει με το mambo...

 

Για την βίσση είπε "τόσες φουσκωμένες φλέβες για το τίποτα"...

Link to comment
Share on other sites

Ο παρουσιαστής του BBC ήταν όλα τα λευτά... δεν μιλούσε και πολύ... αλλά όταν μιλούσε...

 

 

Για τα βιντεάκια είπες..

-στο επόμενο βίντεο θα δείτε για ακόμη μία φορά ανθρώπους να φιλιούνται, να ψωνίζουν, να είναι σε παραλίες... οπότε πηγαίντε ψυγείο να πάρετε μια μπύρα.

-στο βίντεο αυτό βλέπετε πάλι το αεροδρόμιο της αθήνας. Οι έλληνες το αγαπάνε πολύ και το δείχνουν συνεχώς...

 

Για τους παρουσιαστές

-Σχολίασε απίστευτα το πόσες φορές είπε την λέξη amasing η menunos...

οπότε μετά απο λίγο έγινε η φράση της ημέρας...

την έλεγε συνεχώς...

έλεγε η menunos

thank you malta

και συμπλήρωνε ο παρουσιαστής.. I am sure it was amasing.. ;)

 

Αν μπείτε σε αγγλικά φόρουμ γίνεται πανικός με amazing....

http://forum.digitalspy.co.uk/board/showthread.php?t=336246&page=122&pp=25

 

Είχε και πολές ατάκες ακόμη...

Γελούσε απίστευτα με τον καραγκιόζη...

 

Είπε καλά λόγια για τα τοπία στην ελλάδα...

Για την έλενα είπε ότι μας έδειξε ότι μπορούσε να ξανανικήσει με το mambo...

 

Για την βίσση είπε "τόσες φουσκωμένες φλέβες για το τίποτα"...

 

Βεβαια εδειχνε οτι τα ελεγε με δόση χιούμορ και μόνο γιατι απο την άλλη έδειχνε οτι τα γούσταρε τα βιντεάκια και τόνιζε κάποιες Ελληνικές ομορφιές.

 

Το μόνο σημείο που δεν μου άρεσε είναι όταν είπε για FYROM συμπλήρωσε... 'Alexander the Great was Macedonian'... Θα μου πείς Μακεδονία ακούει Μακεδονία λέει... αυτός φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Και μετα μερικοι λενε (και συνφορουμιτες) οτι δεν επιρεαζει την ιστορια μας η αλλαγη του ονοματος της γειτονικης χωρας. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα σχόλια του gmac και του TelePS για το σχολιασμό του Wogan από το BBC. Ο τύπος έκανε φοβερό χιούμορ.

 

Θυμάμαι χαρακτηριστικά τα εξής:

 

1. Στην αρχή που η Μενούνος και ο Σάκης έλεγαν συνέχεια τη λέξη amazing, κορόιδευε και την έλεγε κι αυτός

 

2. Σε έναν τραγουδιστή (δε θυμάμαι πια χώρα) σχολίασε τα φρύδια του λέγοντας "that guy has some serious eyebrows"

 

3. Κάθε φορά με τα βιντεάκια από Ελλάδα, όταν εμφανιζόταν η ξανθιά κοπέλα που άνοιγε το πλάνο έλεγε "hello there dear"

 

Τέλος, οφείλω να του αναγνωρίσω τα θετικά του σχόλια για την Ελλάδα. Σχολίασε στην αρχή ότι ήταν απο τις πιο θεαματικές ενάρξεις που έχει δει και είπε ότι οφείλουμε τα εύσυμα στους Έλληνες για τις επιτυχίες και την πρόοδό τους τα τελευταία χρόνια, αναφέροντας τους Ολυμπιακούς, το ευρωπαϊκό στο ποδόσφαιρο, το νέο αεροδρόμιο (παρά το ότι είπε ότι το αγαπάμε και το δείχνουμε πολύ), τους αυτοκινητοδρόμους κλπ.

 

Παρόλα αυτά σχολίασε αρνητικά κάποια βιντεάκια ... και φυσικά το σχόλιό του για τις φλέβες τησ Βίσση που αναφέρθηκε και πιο πάνω. Και τέλος, όπως σωστά είπε ο telePS αυτή η πατάτα με τη Μακεδόνια μου χτύπησε πολύ.

 

Δυστυχώς δεν είδα τα σχόλια του για τα χορευτικά πριν την ψηφοφορία γιατί έπιασα ΕΡΤ SAT και είδα το υπόλοιπο στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...