Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελευταια με το που ανοιγω το fdm για να κατεβασω κατι, χανω για κανα 2-3 λεπτα κυριως τα ελληνικα σαιτ...ισως φταιει η 4νετ? παντως ειναι πρωτη φορα που παθαινω κατι τετοιο...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερςτηση γτ εχς μπερδευτει τςρα που αλλαξε και παλι το rapidshare...παλια οταν εβαζα την paysafe μου ερχονταν μνμ στο msn και μου ελεγε κωδικο και ονομα που αυτα τα εβαζα σε ενα προγραμμα και κατεβαζα απο ενα φοροθμ τωρα που εκανα το ιδιο παλι μου εστειλε κατι αλλεσ βλακειεσ που δεν μπαινουν...ξερει κανεισ τι πρεπει να κανω????ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα σε ολους..Οπως και οι περισσοτεροι εδω εχω καποιες αποριες με το rapidshare...

 

Ανανεωσα σημερα τον λογαριασμο μου με 60 ευρω για 6000 rapids.Οι βασικες μου αποριες ειναι 3.

 

1)Απο που αλλαζω το πακετο απο το 1 gb με 4 rapids και αντιστροφα στο 20gb με 20 rapids γιατι το ψαχνω και δεν το βρισκω οyτε στα settings.

2)Ειναι ο τριτοσ χρονος που ανανεωνω και στο RapidPRO μου γραφει οτι ειναι active μεχρι τις 9/12/2010 δηλαδη για 3 μερες ακομα..Αυτο τι σημαινει??Πρεπει να κανω κατι για να ανανεωθει η δεν το χρειζομαι και ποσα rapids θα χρειαστει η ανανεωση του.(Me tio Rapidpro εχω 150gb τρο μηνα η 30gb γιατι εδω διαβαζω για 30 και στο site για 150.)

3)Εχω ανεβασει ενα αρχειο 60 mb ενος φιλου απο αυτο χανω rapids??

Edited by Nikos_Tam
Link to comment
Share on other sites

1) δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να κάνεις. Δεν έχω δει πουθενά τέτοια επιλογή.

 

2) Αν έχεις δηλώσει manual ανανέωση, στις 9/12/2010 θα σου έρθει e-mail ότι το RapidPro σου έληξε και εσύ θα μπεις να το ανανεώσεις χειροκίνητα (από το My Rapidshare εκεί που λέει Extend RapidPro) για 30 μέρες (που θα σου κοστίσει 495 rapids) ή για ένα χρόνο (που θα σου κοστίσει 5499 rapids). Αν είναι στο αυτόματο, και έχεις αρκετά rapids, θα ανανεωθεί από μόνο του.

Αν το ανανεώσεις για 30 μέρες θα πάρεις 150GB για κατέβασμα.

Αν το ανανεώσεις για ένα χρόνο θα παίρνει κάθε μήνα 150GB για κατέβασμα και θα είσαι VIP (που νομίζω πως δεν είναι απολύτως τίποτα ιδιαίτερο).

Όλα αυτά, τα αναφέρει στο site πάντως ;)

 

3) Γιατί να χάνεις rapids; Με τη συνδρομή σου περιλαμβάνoνται και 50GB χώρου για να ανεβάζεις ό,τι θέλεις.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξέμεινα απο rapids (μετά την απαράδεκτη αύξηση που έκαναν) και τώρα έρχεται το ερώτημα. Να ανανεώσω στη Rapidshare η να την κάνω για άλλο hoster (όπως και πολλοί uploaders) εσείς τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξέμεινα απο rapids (μετά την απαράδεκτη αύξηση που έκαναν) και τώρα έρχεται το ερώτημα. Να ανανεώσω στη Rapidshare η να την κάνω για άλλο hoster (όπως και πολλοί uploaders) εσείς τι λέτε?

 

Εγω οσα κι αν ακουω δε νομιζω οτι αλλος hoster (πχ Megaupload ) εχει μεγαλυτερη γκαμα αρχειων απο το Rapid...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή δεν κατάλαβα γιατί σβήστηκε το μήνυμα μου θα ξανά ρωτήσω και πάλι θέλω να στείλω 1000 rapid από το λογαριασμό μου σε έναν φίλο μου και δεν ξέρω να συμπληρώσω την φόρμα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Δεν ξέρω να συμπληρώσω αυτά?

Amount of Rapids:

Recipient's public ID:

Your Password:

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο post σου διαγράφηκε γιατί είχες χρησιμοποιήσει greeklish και όπως αναφέρεται στους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης τέτοια μηνύματα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

θελω να χρησιμοποιησω το jdownloader και δεν ξερω ποιες ρυθμισεις να κανω ωστε να κατεβαζει συνεχως...μπορειτε να βοηθησετε λιγο???κατεβαζει ενα αρχειο και μετα μετραει μια ωρα για το επομενο...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

θελω να χρησιμοποιησω το jdownloader και δεν ξερω ποιες ρυθμισεις να κανω ωστε να κατεβαζει συνεχως...μπορειτε να βοηθησετε λιγο???κατεβαζει ενα αρχειο και μετα μετραει μια ωρα για το επομενο...

 

Εχεις περάσει τους κωδικούς του premium λογαριασμού σου μέσα στις ρυθμίσεις του προγράμματος?:)

 

Εdit: Αν όχι πας στην καρτέλα των ρυθμίσεων.

Στην λίστα αριστερά ανοίγεις τις καρτέλες: Plugins & πρόσθετα->Πάροχοι->Premium.

Εκει στο πάνελ που εμφανίζεται πατάς το κουμπί Προσθήκη λογαριασμού. Διαλέγεις απο την λίστα τον πάροχο που έχει (την rapidshare δηλαδή) και στα άλλα δύο πεδία βάζεις το username που έχεις και τον κωδικό σου.

Edited by stefanw595
Link to comment
Share on other sites

χωρις premium δεν γινεται???

 

Δυστυχώς οχι! Η rapidshare δεν δίνει και πολλές δυνατότητες στους free χρήστες της. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δημιουργήσεις ένα free λογαριασμό στην megaupload η οποία δίνει την δυνατότητα να κατεβάζεις αρχεία με ενδιάμεση καθυστέρηση 25 δευτερολέπτων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Ναι τελικά ψιλο μούφα είναι. Μπορείς να κατεβάσεις βέβαια, αλλά οι ταχύτητες δεν είναι καλές, κάποιες ώρες είναι φουλ και άλλες χειρότερα και από free(κυρίως rapidshare links οπου μπορώ και να συγκρίνω). Αλλά έχει πολλά μείων. Έχει ένα manager αρκετά δύσχρηστο: δε σου δείχνει την ταχύτητα που κατεβάζεις(έβαλα ένα μονιτορ για να μπορώ να δω), δε μπορείς να διαγράψεις/ακυρώσεις λινκς μαζεμένα(έχει βέβαια μια λειτουργία clear list η οποία και αυτή είναι του κ..λου), και το χειρότερο(έχει και άλλα στραβά που δε θυμάμαι τώρα) πολλά λινκς στα βγάζει λανθασμένα ενώ λειτουργούν κανονικά. Άσε που δε σου δείχνει πόσα ΜΒ σου μένουν να κατεβάσεις(έχω λογαριασμό όχι μηνιαίο αλλά 50GB).

Εγώ τελικά ανανέωσα τη rapidshare σήμερα γιατί δεν άντεξα άλλο τα κουλά με τα λινκς. Και βέβαια το μετάνιωσα και αυτό μόλις μου ήρθε το mail με τις νέες αλλαγές.

Eχουν κάνει πλέον αρκετές βελτιώσεις στο zevera (http://www.zevera.com) Eχουν προσθέσει αρκετούς ακόμη hosters και έχουν ανεβάσει καινούργια έκδοση downloader με βελτιωμένες λειτουργίες και κυρίως stop and start στο κατέβασμα και μάλλον τα κουλά με τα λινκ δεν τα βλέπω πια.Δεν ξέρω ρε παιδιά εγώ δεν κατεβάζω πολύ συχνά και μάλλον δεν έχω υψηλές απαιτήσεις φαίνεται! Εσείς είστε γκουρού του θέματος! Πάντως για την rapidshare δεν ξέρω αν συμφέρει πλέον...Προσωπικά και εγώ εκεί ήμουν κολλημένος κάποτε νόμιζα μάλιστα ότι ήταν η μόνη που υπήρχε στον χώρο,αλλά τώρα γίνονται όπως βλέπω μεγάλες ανακατατάξεις
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μια ερωτηση ρε παιδια γιατι δεν ειμαι και σχετικος.κανα μια αγορα ενοσ λογαριασμου 2000 rapids στο rapidshare εκανα πληρωμη μεσω paypal και μου εδεικσε οτι ο λογαριασμος μου ειναι ενεργος.αλλα καποιο μαιλ η καποιο κωδικο δεν εχω λαβει ακομα.τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.πως γινεται ενεργος ο λογαριασμος ωστε να αρχισω να κατεβαζω??ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εφοσον ησουν συνδεδεμενος και εκανες αγορα rapids, με το που εγκριθει η πληρωμη απο το Paypal εισαι ετοιμος! Δεν χρειαζεται καποια παραπανω ενεργεια. to rapidshare θα τσιμπαει αυτοματα rapids καθε μηνα απο το υπολοιπο σου για να ανανεωνει τον premium λογαριασμο σου. Με 2000rapids εχεις 4 μηνες premium
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Είδατε τι έκανε η rapidshare πάλι έτσι? Σπάστηκα τρελά. Άκου εκεί unlimited downloading. Αναγκάστηκα να αγοράσω και άλλον 2 τέρα σκληρό. Πού θα πάει αυτό το πράγμα πια???!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο δν ειναι το καλο.. ειναι οντως για σπασιμο γιατι χωρις υλικο να βρεις να κατεβασεις, τι να το κανεις το απεριοριστο?? το καλο ειναι οτι και ο αποθηκευτικος χωρος εγινε απεριοριστος, μπας και επιστρεψει υλικο πισω, αν και το νερο μαλλον εχει μπει σε αλλο αυλακι πλεον...
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

γιατι ολοι λετε οτι δεν εχει υλικο στην ραπιντ ..?!

εγω οτιδηποτε χρειαζομαι μονο στην ραπιντ τα βρισκω παντα...!

:)

και ελληνικα και ξενα φορουμ στην ραπιντ.... !

η καλυτερη εταιρια ηταν και ειναι ....!

;):)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

γιατι ολοι λετε οτι δεν εχει υλικο στην ραπιντ ..?!

εγω οτιδηποτε χρειαζομαι μονο στην ραπιντ τα βρισκω παντα...!

:)

και ελληνικα και ξενα φορουμ στην ραπιντ.... !

η καλυτερη εταιρια ηταν και ειναι ....!

;):)

κι'εγω βρισκω τα παντα ;) και ρε rapidshare ανεβαζει και ο απλος χρηστης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Rapidshare (και συγκεκριμένα το rapidshare.de) ήταν ένα από τα πρώτα site για direct download.

Και ακριβώς επειδή ήταν από τα πρώτα και είχε τεράστια απήχηση, η εταιρεία εκμεταλλεύτηκε λάθος το όλο σύστημα χρήσης και άρχισε να ζητάει παράλογα πράγματα και να θέτει χαζούς όρους χρήσης (όπως το σχετικά πρόσφατο φιάσκο με τα rapids που τους ανάγκασε να αλλάξουν το στυλ του προγράμματός τους μέσα σε λίγες μέρες).

 

Σήμερα το Rapidshare, ΔΕΝ είναι η πιο δημοφιλής επιλογή πολύ απλά γιατί όλα τα υπόλοιπα site πληρώνουν τους χρήστες τους για τα downloads των αρχείων τους. Έτσι οι χρήστες επιλέγουν τα filesonic και fileserve για το ανέβασμα των αρχείων.

 

Η κίνηση αυτή του Rapidshare να κάνει (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) unlimited το downloading απλά για εμένα δείχνει την απελπιστική κατάσταση στην οποία έχουν έρθει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μετα απο 3-4 χρονια ραπιντ το σταματησα προς το παρον παρολο που βρισκω λινκς...σε σχεση με το filesonic εχει διαφορα καπου 20ε η ετησια συνδρομη και πολλοι ανεβαζουν...

εκανα ενα μηνα να δω το filesonic πως παει και τωρα κατεβαζω πρωτο αρχειο να δω πως παει η ταχυτητα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...