Jump to content

Τα πάντα για το πρόγραμμα "ΔΙΟΔΟΣ"


 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι από την μέχρι τώρα εξέλιξη του "Δίοδος" ;  

142 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι από την μέχρι τώρα εξέλιξη του "Δίοδος" ;

    • Πολύ,αργά αλλά σταθερά και με εμφανή προσπάθεια.
      27
    • Λίγο,δυστυχώς ή ευτυχώς καθυστερούν αδικαιολόγητα.
      27
    • Καθόλου,μαύρα χάλια και αδιαφορία από τους αρμόδιους.
      44
    • Δεν είμαι φοιτητής αλλά είναι ζωτικής σημασίας για όσους είναι.
      13
    • Είμαι φοιτητής αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν έχω ενημερωθεί καθόλου.
      31


Recommended Posts

μεσω του οτε ειμαι, δεν εχει ακομα κομβο στην τουμπα θεσσαλονικης η vivodi... αλλα για σιγουρα θα κανω ενα τηλεφωνημα! thanks!

Αφού είσαι μέσω ΟΤΕ μην κάνεις τον κόπο.

Φοιτητικό δίνει για την ώρα μόνο σε περιοχές με δικό της κόμβο, και όχι σε όλες.

Οπότε ή μένεις στη Βιβόντι ή πας στο φοιτητικό της HOL.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην προσφορα της Otenet αναφερει οτι η τιμη συμπεριλαμβανει τον εξοπλισμο (ADSL USB Modem, φίλτρο/splitter, καλώδια, CD εγκατάστασης, οδηγίες). Αν θελω router αντι μοντεμ τι γινεται? Το αγοραζω ξεχωριστα και παιζει κανονικα ή θελει κολπα?

 

Επισης αναφερει: Προσοχή στον τύπο κάθε προσφοράς!

Οι προσφορές τύπου Shared LLU και Full LLU απαιτούν εξειδικευμένο έλεγχο της διαθεσιμότητας, που εξαρτάται από τον κάθε πάροχο. Σε κάθε περίπτωση, επισκεφθείτε τις σελίδες του παρόχου για τον έλεγχο της διαθεσιμότητας κάθε προσφοράς.

 

Τι ακριβως ειναι οι τυποι Shared LLU και Full LLU ?

Ποιον να προτημισουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, για ΟΤΕΝΕΤ δεν μπαίνεις στη διαδικασία να επιλέξεις Shared LLU ή Full LLU αλλά μόνο στην Vivodi.

Ποιό MODEM δίνει με το πακέτο η OTENET?

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε στο παιχνίδι και η ALTEC άκρως ανταγωνιστική... με τρίμηνες συμβάσεις!

Δείτε εδώ...>>

http://www.altectelecoms.gr/viewer.asp?rec=190

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

an kai kalo tha htan na apofevgoume tis symvaseis kai desmefseis pollwn mhnwn h prosfora "aoristou" ths otenet einai kalh...

h altec an kai exei asxhmh proistoria me thn eksyphretish kai thn afhrhmada tous (gia na kopsoun syndeseis prepei na tous thermoparakaleseis molis tis apokthseis gia na mhn se valoun se kanonika programmata meta th lhksh tou paketou sou) gia osous viazontai poly to trimhno einai kalo...

 

kata th diarkeia ths evdomadas tou pasxa isws doume kamia kainouria prosfora...kante ligaki ypomonh osoi kratieste gia meta to pasxa...:)

 

h forthnet an kai exei parousiasei sto site ths mailing list gia enhmerwsh se osous endiaferontai gia foithtika...tha arghsei ligaki na mpei sto paixnidi...

giati perimenei na dei posoi endiaferontai wste na dei an aksizei na shkwsei kai allo paketo kai mallon kanonizei proypologismous klp....

 

ax ax isps 2 xronia twra syzhtame gia ta foithtika...

 

PS. prosoxh sta elkystiko-paraplhnitika "dwrakia" orismenwn... oloi apo kapou tha ta paroun se times kostous kaneis den dinei :)

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και προσφορά της Otenet
Κάποιο Link;

 

Edit: Το βρήκα αλλά για τους πρώτους 12μήνες είναι με προπληρωμή, και μετά γίνεται αορίστου.

Link to comment
Share on other sites

τηλεφώνησα στην Altec και μου είπαν οτι στην τιμή δεν περιλαμβάνεται το πάγιο ADSL στον ΟΤΕ , δηλ. θα πρέπει να πληρώνω και επιπλέον €15,9 το μήνα στον ΟΤΕ.

Μετά από 5 λεπτά, τους ξαναπήρα τηλέφωνο , γιατι μου φάνηκε λιγο κουλό και μία άλλη τηλεφωνήτρια μου είπε ότι στη προσφορά της Altec περιλαμβάνεται και το πάγιο του ΟΤΕ. Η δεύτερη μου φάνηκε πιο σωστή, αλλά θα το προτιμήσω αφού σιγουρευτώ...

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

τηλεφώνησα στην Altec και μου είπαν οτι στην τιμή δεν περιλαμβάνεται το πάγιο ADSL στον ΟΤΕ , δηλ. θα πρέπει να πληρώνω και επιπλέον €15,9 το μήνα στον ΟΤΕ.

Μετά από 5 λεπτά, τους ξαναπήρα τηλέφωνο , γιατι μου φάνηκε λιγο κουλό και μία άλλη τηλεφωνήτρια μου είπε ότι στη προσφορά της Altec περιλαμβάνεται και το πάγιο του ΟΤΕ. Η δεύτερη μου φάνηκε πιο σωστή, αλλά θα το προτιμήσω αφού σιγουρευτώ...

file mou apokleietai na mhn perilamvanetai...hdh apo mono tou to poso gia tous 3 mhnes einai ligaki anevasmeno...as opsetai pou einai mono 3mhno k ksemperdeveis kapws efkola an allakseis gnwmh k thes na allakseis etaireia..

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Απο τις προσφορες που υπαρχουν μεχρι στιγμης, ποια πιστευετε οτι αξιζει περισσοτερο? (Δεδομενου οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα ADCL)

 

Και κατι αλλο: Εγω τωρα ειμαι 5ο ετος. Αν κανω 12μηνη συνδεση θα ισχυει κανονικα για 1 χρονο ή θα μου το κοψουνε τον Σεπτεμβρη που θα παψω να δικαιουμαι τη φοιτητικη συνδεση?

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε απο το 134 του ΟΤΕ πριν λίγο για να μου προτείνουν μια προσφορά τους.

38 ευρώ το Δίμηνο,όλα μέσα,δίχως τέλος ενεργοποίησης και με δωρεάν τον βασικό εξοπλισμό.Διάρκεια μέχρι ένα χρόνο και ελάχιστη υποχρέωση τους 6 μήνες.

Τι λέτε,συμφέρει καλύτερα σε σχέση με κάποιο απο τα προγράμματα του Δίοδος;δεν το'χω ψάξει και πολύ αλλα μου φαίνεται καλή προσφορά.

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε απο το 134 του ΟΤΕ πριν λίγο για να μου προτείνουν μια προσφορά τους.

38 ευρώ το Δίμηνο,όλα μέσα,δίχως τέλος ενεργοποίησης και με δωρεάν τον βασικό εξοπλισμό.Διάρκεια μέχρι ένα χρόνο και ελάχιστη υποχρέωση τους 6 μήνες.

Τι λέτε,συμφέρει καλύτερα σε σχέση με κάποιο απο τα προγράμματα του Δίοδος;δεν το'χω ψάξει και πολύ αλλα μου φαίνεται καλή προσφορά.

logika oxi... me 34 evra to dimino mas vgainei 19 evra to mhna....an ypothesoume pws exei kai 19% ΦΠΑ tote pame sta 22,61

an den sou dinoun kai eksoplismo kalo tote mallon den symferei an eisai foithths...

wstoso na ypothesw pws ennoeis gia syndesh sta 384/128 kai oxi gia kati parapanw apo afto....

psakse to omws kai parapera se periptwsh pou kanw lathos...

 

makroxronia h logikh mas leei pws oso pairnaei o kairos oi times peftoun, twra poso diasthma einai aftos o "kairos" afto paizetai...pantws to gegonos eksamhnhs desmefshs kati leei kai genikws na protimame paketa mikrou diasthmatos ypoxrewshs sthn etairia...

 

Psakse na vreis thn pagida kai apo pou tha sta paroun, ekei einai h magkia kai to mystiko :P

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

38 ευρω το δίμηνο.

Μου πανέ τελική τιμή με το ΦΠΑ.

Εξοπλισμός παρέχεται

Σου χαρίζουν το τέλος ενεργοποίησης(οχι οτι παίζει σημασία)

Το DSL ενεργοποιείται στο όνομα του κατόχου της γραμμής.

Ελάχιστη δέσμευση το 6μηνο.

 

Δε ξέρω,τώρα είδα στο δίοδος και η ΟΤΕνετ έχει πακέτο με 144 ευρα.

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς??? ΄μέσα σε πόσες μέρες ηταν ολα έτοιμα? έπρεπε να δώσουν και μεγαλύετερεσ ταχύτητες...:O 512 μόνο η vivodi έχει δώσει μέχρι τώρα έτσι?
Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς??? ΄μέσα σε πόσες μέρες ηταν ολα έτοιμα? έπρεπε να δώσουν και μεγαλύετερεσ ταχύτητες...:O 512 μόνο η vivodi έχει δώσει μέχρι τώρα έτσι?

512 έχει προσφορά και η ALTEC...

σε λίγες μέρες περιμένουμε να δούμε τι θα προσφέρει και η TELLAS :confused:

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα της otenet ειναι αρκετα καλή.

142,80 και ειναι όλα μέσα για 12 μηνες (εξοπλισμος, παγια τηλεφωνικής γραμμης, συνδεση ιντερνετ, τελος ενεργοποιησης). Το μονο κακό είναι ότι δε σου δίνει επιλογη modem ή router.

Link to comment
Share on other sites

έχω router και θέλω μια 512 η μεγαλύτερη. αυτήν την στιγμή σκάω 100euro το δίμηνο στον πΟΤΕ για την 384... τι πρέπει να κάνω για να βάλω ενα φοιτιτικό πακέτο...?:confused: :confused: :confused:
Link to comment
Share on other sites

έχω router και θέλω μια 512 η μεγαλύτερη. αυτήν την στιγμή σκάω 100euro το δίμηνο στον πΟΤΕ για την 384... τι πρέπει να κάνω για να βάλω ενα φοιτιτικό πακέτο...?:confused: :confused: :confused:

Πώς γίνεται να σκας τόσα στον ΟΤΕ; :blink:

Εν πάσει περιπτώση, γράψου στο http://diodos.gsrt.gr, δες τις προσφορές, επέλεξε κάποια και επικοινώνησε με την εταιρία για να δεις τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να σκας τόσα στον ΟΤΕ; :blink:

Εν πάσει περιπτώση, γράψου στο http://diodos.gsrt.gr, δες τις προσφορές, επέλεξε κάποια και επικοινώνησε με την εταιρία για να δεις τι ακριβώς πρέπει να κάνεις.

λέω να βάλω vivody 512 για ενα χρόνο στα 130 euro τι λέτε?? δεν θα πληρώνω τπτ άλλο για ενα χρόνο για internet???:confused: :confused: ούτε πάγια στον πΟΤΕ για να μου παρέχει γραμμή adsl??

Link to comment
Share on other sites

λέω να βάλω vivody 512 για ενα χρόνο στα 130 euro τι λέτε?? δεν θα πληρώνω τπτ άλλο για ενα χρόνο για internet???:confused: :confused: ούτε πάγια στον πΟΤΕ για να μου παρέχει γραμμή adsl??

Τίποτα απολύτως.

Πρέπει όμως να έχεις κάλυψη Vivodi.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έκανα αίτηση και πήρα και τηλ στην vivodi να ρωτήσω για περισσότερα Info και μου είπαν οτι το φοιτιτικό πακέτο είναι μόνο για περιοχές που έχει κόμβους η vivodi δλδ μόνο κέντρο αθήνας..:mad:

θα κοιτάξω για κάποιο άλλο πακέτο τελικά :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει φοιτητικό Internet?

 

Έχω ρωτήσει τους πάντες, αλλά κανένας δε μου έχει πει μετα βεβαιώτητας, εάν "παίζει" το φοιτητικό ιντερνετ.

lol_ lol_

lol_ lol_ lol_ lol_ lol_ lol_ lol_ lol_

lol_ lol_ lol_ lol_ lol_ lol_ lol_ lol_ lol_ lol_

lol_ lol_ lol_ lol_

lol_ lol_ lol_

Link to comment
Share on other sites

Ακριβές.

Καλό το ότι πληρώνεις ανά μήνα, αλλά και πάλι, η δωδεκάμηνη δέσμευση ισχύει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...