Jump to content

Τα πάντα για το πρόγραμμα "ΔΙΟΔΟΣ"


 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι από την μέχρι τώρα εξέλιξη του "Δίοδος" ;  

142 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι από την μέχρι τώρα εξέλιξη του "Δίοδος" ;

    • Πολύ,αργά αλλά σταθερά και με εμφανή προσπάθεια.
      27
    • Λίγο,δυστυχώς ή ευτυχώς καθυστερούν αδικαιολόγητα.
      27
    • Καθόλου,μαύρα χάλια και αδιαφορία από τους αρμόδιους.
      44
    • Δεν είμαι φοιτητής αλλά είναι ζωτικής σημασίας για όσους είναι.
      13
    • Είμαι φοιτητής αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν έχω ενημερωθεί καθόλου.
      31


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω που ειχα φοιτητικη συνδεση με ΟΤΕΝΕΤ 384, αναβαθμιστηκε στα 768 χωρις να χρειαστει να κανω κατι

 

Me too. Αν και βάζοντας δοκιμαστικά username και password άλλου παρόχου η ταχύτητα ήταν αισθητά μεγαλύτερη....:worry:

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιου είδους φραγή στην αποστολή e-mail.

Συγκεκριμένα δεν μπορούμε να στείλουμε e-mail ενώ μπορούμε να δεχθόυμε.

 

Αναφέρομαι σε σύνδεση Otenet μέσω του προγράμματος ΔΙΟΔΟΣ.

 

Περιμένω μια απάντηση για να δω που πρέπει να ψάξω ,πέρα από τα checks στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιου είδους φραγή στην αποστολή e-mail.

Συγκεκριμένα δεν μπορούμε να στείλουμε e-mail ενώ μπορούμε να δεχθόυμε.

 

Αναφέρομαι σε σύνδεση Otenet μέσω του προγράμματος ΔΙΟΔΟΣ.

 

Περιμένω μια απάντηση για να δω που πρέπει να ψάξω ,πέρα από τα checks στον υπολογιστή.

 

Αν εννοείς μέσω κάποιου mail client (π.χ. Outlook) τότε,

έχεις περάσει τον SMTP server που έχει η Otenet;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχθές η άλτεκ μου έδωσε τον κωδικό μου (ποιοί έχουν Αλτεκ φοιτητικό???) και λειτουργεί χάλια.

 

Συγκεκριμένα, 1 εβδομάδα τώρα είχα δοκιμαστικό κωδικό στην 1024 που μου πέρασαν και πήγαινε καμπάνα στα 100ΚΒ/δευτ. πετούσε.

 

Τώρα με τον κωδικό της άλτεκ φοιτητικού, κατεβάζα χθες όλη μέρα με ανοικτό το Εμουλάρι με ταχύτητα 30... ΒΙΑ 50ΚΒ/δευτ! Είχα και ένα ραπιντσεαρ αρχείο που κατέβαινε με 1ΚΒ θου κύριε... Αν πάω να φορτώσω και σελίδες, κλάφτα... δηλαδή κάνει ώρες. Γενικότερα όμως είδα ότι το βράδυ μετά τις 12 χθες, έφτασε το μέγιστο δηλαδή κατέβαζε με 100. Γενικότερα όμως με το που ανοίγει το μουλάρι, οι σελίδες φορτώνουν αργά. Ξαναλέω πως δεν το είχα με κανέναν πάροχο αυτό (5-6 πάροχοι παρελάσαν από εδώ 2 χρόνια τώρα).

 

Από την εμπειρία όποιων ήδη το χρησιμοποιούν, και ιδίως της Αλτεκ (μια και δύσκολο να φταίει η ΕΔΕΤ), πως είναι η ποιότητα της γραμμής, φτάνει ΣΥΝΕΧΩΣ τις μέγιστες ταχύτητες και γενικώς έχε πρόβλημα στο φόρτωμα σελίδων όταν τρέχεις άλλα; Το ΔΙΟΔΟΣ δε με πολυβοηθάει και δεν ξέρω σε ποιόν να απευθυνθώ.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

ok... ομαδικο χωσιμο! παμε!

το ιδιο ακριβως συμβαινει και σε μενα με την αλτεκ. για να κατεβασω κατι μεγαλο το αφηνω βραδυ, γιατι τη μερα με 300 τρεχει (αντι 768) στην καλυτερη. Σε μενα συνεβαινε και κατι παραπανω, οταν ξεκιναγα το μουλαρι ή τον αζουρεους η συνδεση μου κολαγε! και επρεπε να κανω επανεκκινηση. Συνηθως εκανα 10 επανεκκινησεις μεχρι να παρει μπρος και να λειτουργησει ομαλα. Αυτο συνεβαινε τις πρωτες 15 μερες της αναβαθμισης. Να εφταιγε το ρουτερ(USR 9107); δεν το πιστευω. Τωρα παντως ειναι οκ, σχεδον το εχει κοψει.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα, ώπα, εννοείς ότι το 300 την ημέρα ΔΕΝ το έχει κόψει και συνεχίζει να υφίσταται;;; Θα γίνει χαμός αν ισχύει κάτι τέτοιο.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις και εδω? Δε νομιζω οτι αξιζει το ΔΙΟΔΟΣ για τοσο μικρη διαφορα τιμης απο τα κανονικα πακετα !

 

Την HOL την εχει δοκιμασει καποιος μεσω ΔΙΟΔΟΣ? Παει καλα?

Link to comment
Share on other sites

δεν υφισταται καποιος περιορισμος την ημερα στο bandwith κατω των 768. ειναι με τις ωρες του. Δηλαδη p2p την ημερα πιανω 30-35KB/s, ενω το βραδυ ανεβαινει στα 65-70. Τωρα που εκανα μια δοκιμη απο http σταθεροποιηθηκε στα 63. Ισως να ειναι φορτωμενο το DSLAM (Πατρα, Σκαγιοπουλειο). Τι να πω, δεν θελω κιολας να βγαλω σκαρτη την αλτεκ και να επηρρεασω την αποφαση σου, γιαυτο και αναφερω πρωτα τι μου συμβαινει και καποιοι που γνωριζουν καλυτερα ας βγαλουν συμπερασματα. Απο browsing παντως κανενα προβλημα οποιαδηποτε ωρα της ημερας. Ο,τι κι αν διαλεξεις ελπιζω να ειναι οκ και γρηγορο
Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο του ΕΔΕΤ θα έπρεπε να είναι αφιερωμένο στην έρευνα και όχι

να προσπαθεί να κάνει εμπόριο στην πλάτη του Ελληνικού λαού.

 

Τα 11.000.000 ΕΥΡΩ που πήρε για να τρέξει το Δίοδος από το κράτος

θα μπορούσαν να δωθούν στα πανεπιστήμια για υποδομές και σωστές σπουδές.

 

Αν δίναν τα 11.000.000 στην επιδότηση του ΦΠΑ για το Internet τότε θα

είχαν όλλοι οι Έλληνες Σπουδαστές (ΚΑΙ αυτοί που πληρώνουν για να σπουδάσουν, και δεν είναι λίγοι) 20% φθηνότερο Internet.

 

Γιάννης

 

Κάπου διάβασα ότι αυτά τα 11 εκατομμύρια δεν είναι αλήθεια. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, δεν είναι τόσο σχετικό με τις προσφορές για το φοιτητικό internet.

 

Το σταθερό είναι στο όνομα της μητέρας μου και αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι αν έχει κάποιος βάλει adsl ενώ το σταθερό ήταν σε άλλο όνομα, για να μου πει κι εμένα την διαδικασία που θα πρέπει να ακολουθήσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, δεν είναι τόσο σχετικό με τις προσφορές για το φοιτητικό internet.

 

Το σταθερό είναι στο όνομα της μητέρας μου και αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι αν έχει κάποιος βάλει adsl ενώ το σταθερό ήταν σε άλλο όνομα, για να μου πει κι εμένα την διαδικασία που θα πρέπει να ακολουθήσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

Σχεδόν των περισσότερων νέων το τηλέφωνο στο σπίτι δεν είναι στο όνομα τους αλλά σε κάποιον από τους γονείς του ,

Οπότε εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι όταν θα πας να κάνεις την αίτηση για το ADSL να προσκομίσεις και ένα πρόσφατο εξοφλημένο λογαριασμό του ΟΤΕ ή όποιου άλλου παροχέα έχεις,

Αυτά ,ελπίζω να σε βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, δεν είναι τόσο σχετικό με τις προσφορές για το φοιτητικό internet.

 

Το σταθερό είναι στο όνομα της μητέρας μου και αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι αν έχει κάποιος βάλει adsl ενώ το σταθερό ήταν σε άλλο όνομα, για να μου πει κι εμένα την διαδικασία που θα πρέπει να ακολουθήσω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Όπως δηλώνει και το site της Altec (π.χ.) αν δεις στην Κατηγορία της Διαδικασίας Απόκτησης και Δικαιολογητικών για Φοιτητικό Internet, απλώς αρκεί μια βεβαίωση του κατόχου της γραμμής γι'αυτήν την περίπτωση.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν των περισσότερων νέων το τηλέφωνο στο σπίτι δεν είναι στο όνομα τους αλλά σε κάποιον από τους γονείς του ,

Οπότε εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι όταν θα πας να κάνεις την αίτηση για το ADSL να προσκομίσεις και ένα πρόσφατο εξοφλημένο λογαριασμό του ΟΤΕ ή όποιου άλλου παροχέα έχεις,

Αυτά ,ελπίζω να σε βοήθησα :)

 

Πολύ ωραία. Σ' ευχαριστώ. :)

 

Όπως δηλώνει και το site της Altec (π.χ.) αν δεις στην Κατηγορία της Διαδικασίας Απόκτησης και Δικαιολογητικών για Φοιτητικό Internet, απλώς αρκεί μια βεβαίωση του κατόχου της γραμμής γι'αυτήν την περίπτωση.

 

Την βεβαίωση από που θα την βρω;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία. Σ' ευχαριστώ. :)

 

 

 

Την βεβαίωση από που θα την βρω;

Από τον κάτοχο λέμε;;; :-)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες. Προφανώς είναι από τον κάτοχο, αλλά αν κατάλαβα καλά θα πρέπει να είναι κάτι σαν αίτηση/βεβαίωση που θα συμπληρώνει αυτός στο όνομα του οποίου είναι η γραμμή, που θα λέει πως δίνει την συγκατάθεση του. Για το χαρτί αυτό καθεαυτό λέω. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όποιος φοιτητής θέλει ADSL, αντί να μπλέκει με διόδους ας δει αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=151645

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι σχετικο με το Διοδος.Απο το Μαιο εχω μεσω διοδος Otenet OnDSL Kit 768(μετα την αναβαθμιση),προπληρωμενο για ενα χρονο.

Πριν λιγες μερες παρατηρησα μια νεα προσφορα της Otenet για το Διοδος για 1024.Υπαρχει περιπτωση να μπορω να κανω αναβαθμιση στα 1024 προτου να τελειωσει ο ενας χρονος που εχω προπληρωσει για 768???Εχει ανακοινωσει κατι σχετικο η Otenet???

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι σχετικο με το Διοδος.Απο το Μαιο εχω μεσω διοδος Otenet OnDSL Kit 768(μετα την αναβαθμιση),προπληρωμενο για ενα χρονο.

Πριν λιγες μερες παρατηρησα μια νεα προσφορα της Otenet για το Διοδος για 1024.Υπαρχει περιπτωση να μπορω να κανω αναβαθμιση στα 1024 προτου να τελειωσει ο ενας χρονος που εχω προπληρωσει για 768???Εχει ανακοινωσει κατι σχετικο η Otenet???

 

Σιγουρα υπαρχει δυνατοτητα για αναβαθμιση σε 1024 αλλα η διαφορα που θα πληρωσεις δεν ειναι καθολου συμφερουσα σε σχεση με το ποσο που ηδη πληρωσες ηδη! Ρωτησε στον ΟΤΕ για να εισαι σιγουρος και πες μας και εδω...

Link to comment
Share on other sites

shmera ekana ki ego ola ta xartia kai ta phga ston ote kai genikotera oles tis diadikasies !! mhpos mporeite na mou peite poso kairo thelei gia na mou anoixoun thn grammh kai na mou dosoun password?
Link to comment
Share on other sites

shmera ekana ki ego ola ta xartia kai ta phga ston ote kai genikotera oles tis diadikasies !! mhpos mporeite na mou peite poso kairo thelei gia na mou anoixoun thn grammh kai na mou dosoun password?

 

Ένας φίλος μου που την έκανε αρχές Σεπτέμβρη, του την έβαλαν γύρω στις 25. Υπολόγισε 3 εβδομάδες για να είσαι μέσα... Μήπως παρ' ελπίδα ο λογαριασμός του ΟΤΕ είναι σε άλλο όνομα να μου πεις τι θα κάνω με το έρμο το χαρτί;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που την έκανε αρχές Σεπτέμβρη, του την έβαλαν γύρω στις 25. Υπολόγισε 3 εβδομάδες για να είσαι μέσα... Μήπως παρ' ελπίδα ο λογαριασμός του ΟΤΕ είναι σε άλλο όνομα να μου πεις τι θα κάνω με το έρμο το χαρτί;

Βεβαιώσεις βρε παιδιά. Στη χειρότερη, βεβαίωση του πραγματικού κατόχου ότι εγκρίνει μπλα μπλα μπλα στο άτομό σας.

 

3 εβδομάδες για να πέσει μέσα; :-) Χμ...

 

Με ποιόν πάροχο; 3 άτομα με ΑΛΤΕΚ πάντως που κάναμε, χρειασθήκαμε μες στο νερό 5 weeks.....

 

Προτιμήστε πάντως το νέο της forthnet που είναι μεν φοιτητικό, αλλά απαλλαγμένο από το Δίοδος. http://www.forthnet.gr/foititiko Νομίζω. Ξεκινά από 9/10.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά, η Otenet κάνει λιγότερο χρόνο. Αυτονόητο το γιατί... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...