Jump to content

Τα πάντα για το πρόγραμμα "ΔΙΟΔΟΣ"


 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι από την μέχρι τώρα εξέλιξη του "Δίοδος" ;  

142 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι από την μέχρι τώρα εξέλιξη του "Δίοδος" ;

    • Πολύ,αργά αλλά σταθερά και με εμφανή προσπάθεια.
      27
    • Λίγο,δυστυχώς ή ευτυχώς καθυστερούν αδικαιολόγητα.
      27
    • Καθόλου,μαύρα χάλια και αδιαφορία από τους αρμόδιους.
      44
    • Δεν είμαι φοιτητής αλλά είναι ζωτικής σημασίας για όσους είναι.
      13
    • Είμαι φοιτητής αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν έχω ενημερωθεί καθόλου.
      31


Recommended Posts

Έβγαλε και η Vivodi προσφορά, 130€ παρά κάτι ψιλά στα 512, χωρίς εξοπλισμό και με shared LLU.

Δεν διευκρινίζουν αν όποιος δεν καλύπτεται από LLU μπορεί να βάλει με πρόσβαση ΟΤΕ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, αν εχουμε συνδεση (οχι με πακετο) μπορουμε να κανουμε αιτηση για να πληρωνουμε πιο φθηνα μονο την γραμμη του ΟΤΕ η δεν εχει βγει ακομη κατι τετοιο?
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα 119 (φπα μεσα) ευρο (κατι σαν 9.9 ευρο/μηνα), μου φαινονται πολυ λιγα.....:wacko: :!:

 

1)προσφορα της hol

2)προπηρωμη μαλλον τα 119

3)περιλαμβανονται το τελος ενεργοποιησης και τα τελη dsl toy OTE

4)δεν περιλαμβανει εξοπλισμο

5)διαρκεια=12 μηνες συνδρομη

 

 

καποιος που εχει ηδη εξοπλισμο και γραμμη, διαλεγει αυτη την προταση, μιας και του ΤΕΕ απευθυνετε στις πολυτεχνικες σχολες, το κακο ειναι οτι πληρωνεις(+) για απενεργοποιηση της γραμμης dsl απο οτι φαινεται, .......για να την επανεργοποιησεις μετα δωρεαν

 

 

παιδια αν κανω κατι λαθος διορθοστε με...

και εγω ψαχνομαι.... :!:

και επειδη τα χρονικα περιθωρια στενευουν (ληγει η συνδρομη μου σε 4 μερες), προλαβαινω?!... για να αποφυγω ενδεχομενο κενο....

 

και αν οχι ποιες εταιρειες δινουν demo συνδεση, παιρνει κανεις?, 3-4 μερες ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...είναι υποχρεωτικό να πάμε σε "πακέτο provider"; Δεν γίνεται να πάρουμε γραμμή από τον ΟΤΕ με "φοιτητική" χρέωση και πρόσβαση από provider της επιλογής μας πάλι με "φοιτητική" χρέωση;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα 119 (φπα μεσα) ευρο (κατι σαν 9.9 ευρο/μηνα), μου φαινονται πολυ λιγα.....:wacko: :!:

 

1)προσφορα της hol

2)προπηρωμη μαλλον τα 119

3)περιλαμβανονται το τελος ενεργοποιησης και τα τελη dsl toy OTE

4)δεν περιλαμβανει εξοπλισμο

5)διαρκεια=12 μηνες συνδρομη

 

 

καποιος που εχει ηδη εξοπλισμο και γραμμη, διαλεγει αυτη την προταση, μιας και του ΤΕΕ απευθυνετε στις πολυτεχνικες σχολες, το κακο ειναι οτι πληρωνεις(+) για απενεργοποιηση της γραμμης dsl απο οτι φαινεται, .......για να την επανεργοποιησεις μετα δωρεαν

 

 

παιδια αν κανω κατι λαθος διορθοστε με...

και εγω ψαχνομαι.... :!:

και επειδη τα χρονικα περιθωρια στενευουν (ληγει η συνδρομη μου σε 4 μερες), προλαβαινω?!... για να αποφυγω ενδεχομενο κενο....

 

και αν οχι ποιες εταιρειες δινουν demo συνδεση, παιρνει κανεις?, 3-4 μερες ειναι?

 

 

Ολα ειναι οπως τα λες μονο που ΔΕΝ πληρωνεις ουτε απενεργοποιηση. Κοινως για 1 χρονο δεν πληρωνεις τιποτα για το adsl.

 

@ shodanjr_gr οχι δεν γινεται, πρεπει να ακυρωσεις την υπαρχουσα γραμμη και να κανεις νεα αιτηση με το διοδος.

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω μια σχετική άγνοια, τι διαφορετικό έχει η shared LLU σύνδεση της vivodi από πχ. της HOL;

Όπου δε βλέπεις να αναφέρεται LLU, μιλάμε για πρόσβαση μέσω ΟΤΕ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ έβγαλε νέα προσφορά με 144 ευρώ με ΦΠΑ για 12 μήνες.

Περιλαμβάνει και το κόστος ενεργοποίησης της γραμμής αλλά όχι τον εξοπλισμό.

 

Επίσης όπως γράφει περιλαμβάνει και τα εξής:

 

Παροχή email της μορφής user@tee.gr.

Backup σύνδεση στο Internet μέσω dialup.

Συνέχιση της συνδρομής ADSL μετά την αποφοίτηση με το ίδιο email σύμφωνα με τα εκάστοτε ειδικά τιμολόγια της ΤΠ/ΤΕΕ για μέλη ΤΕΕ και ΕΕΤΕΜ.

3 ή 6 μήνες δώρο με κάθε νέα 6μηνη ή 12μηνη συνδρομή στην ΤΠ/ΤΕΕ για κάθε νέο μέλος με την εγγραφή του στα μητρώα του ΤΕΕ.

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Όπου δε βλέπεις να αναφέρεται LLU, μιλάμε για πρόσβαση μέσω ΟΤΕ.

 

 

 

sti vivodi exei prosfora 512 taxitita 129 euro shred llu

kai apo katw exei iposimiosi

Οι προσφορές τύπου Shared LLU και Full LLU απαιτούν εξειδικευμένο έλεγχο της διαθεσιμότητας, που εξαρτάται από τον κάθε πάροχο. Σε κάθε περίπτωση, επισκεφθείτε τις σελίδες του παρόχου για τον έλεγχο της διαθεσιμότητας κάθε προσφοράς.

 

den to poikatalava...

 

diladi proektinw oti les..., epeidi dilono agnoia gia diafore full kai shared, se kathe periptosi, opou ta blepw h grammh einai tis vivodi , diladi o ote den pairnei tipota?

Link to comment
Share on other sites

sti vivodi exei prosfora 512 taxitita 129 euro shred llu

kai apo katw exei iposimiosi

Οι προσφορές τύπου Shared LLU και Full LLU απαιτούν εξειδικευμένο έλεγχο της διαθεσιμότητας, που εξαρτάται από τον κάθε πάροχο. Σε κάθε περίπτωση, επισκεφθείτε τις σελίδες του παρόχου για τον έλεγχο της διαθεσιμότητας κάθε προσφοράς.

 

den to poikatalava...

 

diladi proektinw oti les..., epeidi dilono agnoia gia diafore full kai shared, se kathe periptosi, opou ta blepw h grammh einai tis vivodi , diladi o ote den pairnei tipota?

sthn periptwsh tou full llu....: Στην πράξη, υπάρχει η επιλογή της εγκατάστασης νέας γραμμής (καλωδίου) και διατήρηση της υφιστάμενης τηλεφωνικής γραμμής , ή μετατροπής της υφιστάμενης (η οποία δεν θα λειτουργεί πλέον για τη διεκπεραίωση τηλεφωνικών κλήσεων μέσω του δικτύου του ΟΤΕ) καθιστώντας τη Vivodi Telecom το μοναδικό τηλεπικοινωνιακό σας πάροχο.kai etsi o ote den pairnei tipota

 

epomenws gia diathesimothta tou diktiou sthn vivodi gia thn perioxh sas prepei na epikoinwnisete me ton idio ton paroxo.

 

sthn periptwsh tou shared LLU exoume eklaikevmena enoikiash kalwdiwn kai grammwn apo ton ote....opws ginetai k me tous ypoloipous isps= paroxous....

 

 

 

tha parakalousa osous theloun apo dw kai pera na anaferoun orous kai syntomografies pou den einai gnwstes sto evry koino na parathetoun kai mia parapomph sto ti shmainei o kathenas....(px shared/full LLU) :) :p

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

sti vivodi exei prosfora 512 taxitita 129 euro shred llu

kai apo katw exei iposimiosi

Οι προσφορές τύπου Shared LLU και Full LLU απαιτούν εξειδικευμένο έλεγχο της διαθεσιμότητας, που εξαρτάται από τον κάθε πάροχο. Σε κάθε περίπτωση, επισκεφθείτε τις σελίδες του παρόχου για τον έλεγχο της διαθεσιμότητας κάθε προσφοράς.

 

den to poikatalava...

 

diladi proektinw oti les..., epeidi dilono agnoia gia diafore full kai shared, se kathe periptosi, opou ta blepw h grammh einai tis vivodi , diladi o ote den pairnei tipota?

Ο ΟΤΕ παίρνει και στην περίπτωση του LLU, αλλά πολύ λιγότερα από όσα παίρνει όταν σου παράχει την πρόσβαση ADSL.

Επίσης, με Vivodi LLU, γλιτώνεις τον κίνδυνο να πέσεις σε υπερφορτωμένο DSLAM του ΟΤΕ. Της Vivodi ποτέ δεν έχει συμβεί να τιγκάρει DSLAM, μάλιστα πριν λίγο καιρό είχαν σταματήσει να δέχονται αιτήσεις σε κάποια DSLAMs μέχρι να τα αναβαθμίσουν, και αυτό χωρίς να έχουν φτάσει στα όρια τους (στον ΟΤΕ αν δεν μπουν οι διπλάσιοι από τις προδιαγραφές των DSLAMs κανείς δεν ασχολείται να τα αναβαθμίσει).

 

Anyway, το θέμα είναι το πώς θα δεις αν μπορείς να βάλεις την προσφορά της Vivodi. Πηγαίνεις στο http://www.vivodi.gr και βάζεις τον αριθμό του σταθερού σου στη φόρμα κάτω κάτω.

Αν σου πει ότι έχεις κάλυψη μέσω του δικτύου της Vivodi τότε μπορείς να βάλεις την προσφορά της, αν σου πει ότι έχει κάλυψη μέσω του ΟΤΕ (ή ότι δεν έχει καθόλου ξάλυψη) τότε δε μπορείς να το βάλεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ γιατί κράτησε και την προσφορά των 170€ τη στιγμή που έβγαλε ολόιδια στα 144€; :lol:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ παίρνει και στην περίπτωση του LLU, αλλά πολύ λιγότερα από όσα παίρνει όταν σου παράχει την πρόσβαση ADSL.

Επίσης, με Vivodi LLU, γλιτώνεις τον κίνδυνο να πέσεις σε υπερφορτωμένο DSLAM του ΟΤΕ. Της Vivodi ποτέ δεν έχει συμβεί να τιγκάρει DSLAM, μάλιστα πριν λίγο καιρό είχαν σταματήσει να δέχονται αιτήσεις σε κάποια DSLAMs μέχρι να τα αναβαθμίσουν, και αυτό χωρίς να έχουν φτάσει στα όρια τους (στον ΟΤΕ αν δεν μπουν οι διπλάσιοι από τις προδιαγραφές των DSLAMs κανείς δεν ασχολείται να τα αναβαθμίσει).

 

 

Ναι σωστα, τα dslam ποτε. Το δικτυο της βιβοντι ειχε πεσει για 6 μηνες μονο (3 σε ολη την Ελλαδα, 6 στη Θεσ/νικη). Καλυτερα οτε και με 30kb/sec παρα βιβοντι με 1kb/sec :down:

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ παίρνει και στην περίπτωση του LLU, αλλά πολύ λιγότερα από όσα παίρνει όταν σου παράχει την πρόσβαση ADSL.

Επίσης, με Vivodi LLU, γλιτώνεις τον κίνδυνο να πέσεις σε υπερφορτωμένο DSLAM του ΟΤΕ. Της Vivodi ποτέ δεν έχει συμβεί να τιγκάρει DSLAM, μάλιστα πριν λίγο καιρό είχαν σταματήσει να δέχονται αιτήσεις σε κάποια DSLAMs μέχρι να τα αναβαθμίσουν, και αυτό χωρίς να έχουν φτάσει στα όρια τους (στον ΟΤΕ αν δεν μπουν οι διπλάσιοι από τις προδιαγραφές των DSLAMs κανείς δεν ασχολείται να τα αναβαθμίσει).

 

Anyway, το θέμα είναι το πώς θα δεις αν μπορείς να βάλεις την προσφορά της Vivodi. Πηγαίνεις στο http://www.vivodi.gr και βάζεις τον αριθμό του σταθερού σου στη φόρμα κάτω κάτω.

Αν σου πει ότι έχεις κάλυψη μέσω του δικτύου της Vivodi τότε μπορείς να βάλεις την προσφορά της, αν σου πει ότι έχει κάλυψη μέσω του ΟΤΕ (ή ότι δεν έχει καθόλου ξάλυψη) τότε δε μπορείς να το βάλεις.

Μήπως παραείσαι Βιβοντιανός Δημήτρη; :worry: Ειλικρινά υπάλληλος της Βιβόντι δε νομίζω να την υποστήριζε τόοοοοσο ένθερμα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα, τα dslam ποτε. Το δικτυο της βιβοντι ειχε πεσει για 6 μηνες μονο (3 σε ολη την Ελλαδα, 6 στη Θεσ/νικη). Καλυτερα οτε και με 30kb/sec παρα βιβοντι με 1kb/sec :down:
Για 2,5 μήνες πανελλαδικά θυμάμαι εγώ ότι υπήρχε πρόβλημα, αλλά τέλος πάντων. Άλλωστε τι 2,5 μήνες τι 6 μήνες. Ένα και το αυτό :rolleyes:.

Και όταν λέμε πρόβλημα, δεν εννοούμε 1Kbps, αλλά γύρω στα ~20Kbps αντί για τα ~30Κbps που θα έπρεπε να έχουν κανονικά τα 256/128Kbps που είχα τότε. Και πάλι όμως, τι ~20Kbps τι 1Kbps. Ένα και το αυτό και εδώ... :rolleyes:

 

Το θέμα είναι ότι ειδικά για το φοιτητικό πακέτο, αφού το Δίοδος χρησιμοποιεί μόνο τα DSLAMs της Vivodi, και όχι το υπόλοιπο δίκτυό της, είναι πολύ μικρότερη η πιθανότητα να έχεις πρόβλημα με Vivodi παρά με κάποια εταιρία που πατάει στον ΟΤΕ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παραείσαι Βιβοντιανός Δημήτρη; :worry: Ειλικρινά υπάλληλος της Βιβόντι δε νομίζω να την υποστήριζε τόοοοοσο ένθερμα...
To ότι είμαι υπάλληλος της vivodi το στηρίζεις στο ότι περιγράφω την απαράδεκτη κατάσταση με τα DSLAMs του ΟΤΕ ή στο ότι εξήγησα στον φίλο που ρώτησε πώς θα δει αν μπορεί να βάλει το φοιτητικό πακέτο της Vivodi;

Αν είναι το πρώτο, άντι για φανατικό της Βιβόντι θα έπρεπε να με χαρακτηρίσεις φανατικό αντι-ΟΤΕ. Αυτό το δέχομαι, μιας και με εκφράζει απόλυτα. Και πάλι όχι από μίσος στον ΟΤΕ, αλλά επειδή έχει δείξει ποιά είναι η γνώμη του για την ευρυζωνικότητα...

Αν είναι το δεύτερο, σου θυμίζω ότι σε αυτό το forum σκοπός είναι να βοηθάμε ο ένας τον άλλον, και όχι να διαφημίζουμε τις αγαπημένες μας εταιρίες. Θεωρώ ότι ειδικά στο θέμα ADSL έχω αποδείξει αν ασχολούμαι με σκοπό να κερδίσω εγώ ή με σκοπό να βοηθήσω, και θα έπρεπε να ντρέπεσαι μιας και σε έχω βοηθήσει τόσες φορες (και από ότι θυμάμαι, την τελευταία φορά που με ρώτησες -από δικιά σου πρωτοβουλία- για το αν σε συμφέρει να αλλάξεις τη σύνδεσή σου σε Βιβόντι, σου είχα προτείνει να μείνεις στη Forthnet). Βέβαια αυτό έγινε μέσω yahoo messenger και όχι στο forum, οπότε μπορείς να το διαψεύσεις αν θες...

 

Προσωπικά δεν γράφω ούτε για να στηρίξω τον αγαπημένο μου ISP, ούτε την αγαπημένη μου εταιρία κινητής, ούτε την αγαπημένη μου πιστωτική, ούτε τον αγαπημένο μου κατασκευαστή κινητών. Μπαίνω στο forum για να χαλαρώσω, να ενημερώσω και να ενημερωθώ.

Αν είναι κάθε φορά που κάποιος ρωτάει κάτι που ξέρω να σκέφτομαι ότι κινδυνεύω να χαρακτηριστώ φανατικός, κολλημένος κλπ αν του απαντήσω, τότε καλύτερα να το κλείσουν το myphone οι υπεύθυνοι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To ότι είμαι υπάλληλος της vivodi το στηρίζεις στο ότι περιγράφω την απαράδεκτη κατάσταση με τα DSLAMs του ΟΤΕ ή στο ότι εξήγησα στον φίλο που ρώτησε πώς θα δει αν μπορεί να βάλει το φοιτητικό πακέτο της Vivodi;

Αν είναι το πρώτο, άντι για φανατικό της Βιβόντι θα έπρεπε να με χαρακτηρίσεις φανατικό αντι-ΟΤΕ. Αυτό το δέχομαι, μιας και με εκφράζει απόλυτα. Και πάλι όχι από μίσος στον ΟΤΕ, αλλά επειδή έχει δείξει ποιά είναι η γνώμη του για την ευρυζωνικότητα...

Αν είναι το δεύτερο, σου θυμίζω ότι σε αυτό το forum σκοπός είναι να βοηθάμε ο ένας τον άλλον, και όχι να διαφημίζουμε τις αγαπημένες μας εταιρίες. Θεωρώ ότι ειδικά στο θέμα ADSL έχω αποδείξει αν ασχολούμαι με σκοπό να κερδίσω εγώ ή με σκοπό να βοηθήσω, και θα έπρεπε να ντρέπεσαι μιας και σε έχω βοηθήσει τόσες φορες (και από ότι θυμάμαι, την τελευταία φορά που με ρώτησες -από δικιά σου πρωτοβουλία- για το αν σε συμφέρει να αλλάξεις τη σύνδεσή σου σε Βιβόντι, σου είχα προτείνει να μείνεις στη Forthnet). Βέβαια αυτό έγινε μέσω yahoo messenger και όχι στο forum, οπότε μπορείς να το διαψεύσεις αν θες...

 

Προσωπικά δεν γράφω ούτε για να στηρίξω τον αγαπημένο μου ISP, ούτε την αγαπημένη μου εταιρία κινητής, ούτε την αγαπημένη μου πιστωτική, ούτε τον αγαπημένο μου κατασκευαστή κινητών. Μπαίνω στο forum για να χαλαρώσω, να ενημερώσω και να ενημερωθώ.

Αν είναι κάθε φορά που κάποιος ρωτάει κάτι που ξέρω να σκέφτομαι ότι κινδυνεύω να χαρακτηριστώ φανατικός, κολλημένος κλπ αν του απαντήσω, τότε καλύτερα να το κλείσουν το myphone οι υπεύθυνοι.

Ε αφού λοιπόν θέλεις να τα πω και δημόσια, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ποτέ δε φοβήθηκα την αλήθεια. Ναι λοιπόν ο lewton ήταν αυτός που μου έμαθε την «αλφαβήτα» στο ADSL. Μου είπε ποιο μόντεμ να πάρω, σε ποια εταιρεία να πάω κλπ. Αφού του ζήτησα την συμβουλή μου στο θέμα αλλαγής από Φορθνετ -> Βιβόντι, μου είπε καλύτερα πως όχι και τον άκουσα.

 

Αυτό όμως ρε Δημήτρη δεν έχει σχέση με το ότι είσαι φανατικός οπαδός της Βιβόντι. Anyway, δεν το κατακρίνω, απλά μια διαπίστωση κάνω, κάτι που άλλωστε πολλοί έχουν παρατηρήσει, αλλά λίγοι το λένε.

 

Στο «αντί-ΟΤΕ» που λες είναι φαντάζομαι όλοι. Δεν υπάρχει αμφισβήτηση ότι το μονοπώλιο του ΟΤΕ μόνο κακό κάνει στην ευρυζωνικότητα. Σιγά-σιγά με την απελευθέρωση θα υπάρξει πιο ευοίωνο μέλλον.

 

ΆΛλο θέμα όμως οι γνώσεις σου για το DSL που είναι πράγματι πολλές - και πάντα από σένα θα ζητώ τη γνώμη σου - και άλλο ο φανατικός τρόπος που υποστηρίζεις αυτή την εταιρεία δημόσια.

 

Αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

paides evgale o ote mia prosfora 5-6 evrw kai pesane oloi oi isps apanw tou.... H maxh ksekinhse.... egine kataggelia gia athemhto antagwnismo kai etsi h prosfora den anakoinwthike pote sto evry koino... :(

 

perimenw sxolia sas...:P

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

paides evgale o ote mia prosfora 5-6 evrw kai pesane oloi oi isps apanw tou.... H maxh ksekinhse.... egine kataggelia gia athemhto antagwnismo kai etsi h prosfora den anakoinwthike pote sto evry koino... :(

 

perimenw sxolia sas...:P

Ζητάς να σχολιάσουμε κάτι που δεν ανακοινώθηκε ποτέ? Μία φήμη? Πότε την έβγαλε αυτήν την προσφορά και δεν το πήρε κανείς χαμπάρι...

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

paides evgale o ote mia prosfora 5-6 evrw kai pesane oloi oi isps apanw tou.... H maxh ksekinhse.... egine kataggelia gia athemhto antagwnismo kai etsi h prosfora den anakoinwthike pote sto evry koino... :(

 

perimenw sxolia sas...:P

Το σχέδιο του ΟΤΕ προέβλεπε την επιδότηση από το κράτος για να δώσει μόνο αυτός αυτήν την προσφορά (και όχι με 5€ αλλά με 15€).

Ευχαριστώ, αλλά κολπάκια από τον ΟΤΕ για να χτυπήσει τον ανταγωνισμό κάτω από τη ζώνη δεν περνάνε.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω καποια πραγματα on-topic? :)

 

το πακετο της vivodi που εχει 129 ευρω, περιλαμβανει για 12 μηνες παγια και συνδρομες, η μονο συνδρομες;

 

επισης εγω που εχω το dsl cube, με το περας του 5μηνου μπορω να παω στο διοδος512 της vivodi αμεσως; αφου φυσικα εχω δωσει ολη την απαραιτητη χαρτουρα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω καποια πραγματα on-topic? :)

 

το πακετο της vivodi που εχει 129 ευρω, περιλαμβανει για 12 μηνες παγια και συνδρομες, η μονο συνδρομες;

 

επισης εγω που εχω το dsl cube, με το περας του 5μηνου μπορω να παω στο διοδος512 της vivodi αμεσως; αφου φυσικα εχω δωσει ολη την απαραιτητη χαρτουρα...

Για το πρώτο ερώτημα ναι, όλα πληρωμένα.

 

Για το δεύτερο ερώτημα, ΑΝ είσαι σε shared LLU (και όχι ΑΡΥΣ ΟΤΕ) και AN στην περιοχή σου η Βιβόντι υποστηρίζει το Δίοδος (γιατί δεν το υποστηρίζει ακόμα σε όλους τους κόμβους της) τότε τεχνικά είναι εφικτό να πας στο Δίοδος χωρίς να διακόψεις.

Το αν το κάνουν όμως πρέπει να το ρωτήσεις στο 13880 (και να μας ενημερώσεις). Πιθανολογώ ότι όχι! :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μεσω του οτε ειμαι, δεν εχει ακομα κομβο στην τουμπα θεσσαλονικης η vivodi... αλλα για σιγουρα θα κανω ενα τηλεφωνημα! thanks!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...